Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

THASSOS- samochód - camping

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 31.05.2007 23:30

darrou napisał(a):Wybieram się samochodem na Thassos.
Jeżeli macie jakieś informacje nt. dojazdu i campingów na wyspie to proszę o info.

pozdr

W ubiegłym roku ,wracając z Turcji ,kilka dni spędziliśmy na Thassos.To była druga połowa sierpnia i szukając odpowiedniej kwatery na wyspie, a raczej w związku z ich brakiem,po zjezdzie z promu ,dotarliśmy pożną nocą do campingu w Potas.Mały ,raczej kameralny ,z ładną plażą.Spotkani tam rodacy odwiedzili campingi w połnocnej częsci.Twierzdzili że ich klimat ,typowy dla dużych campingów nie odpowiadał im.Wyspa cudowna .Wracaliśmy przez Saloniki ,Macedonie,Belgrad ,tu burza i nocleg w motelu przy autostradzie ,dalej Węgry i do Zakopanego.Jeśli coś Cię interesuje pytaj
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.06.2007 09:27

No pewnie, że nas więcej interesyje :D Przede wszystkim co Twoim zdaniem jest na liście miejsc obowiązkowych do zobaczenia na Thassos? Jakie ceny sa na kempingach? Jakie plaże, krajobrazy itd :D
Jest szansa na jakieś zdjęcia?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.06.2007 19:25

Byłam w zeszłym roku na Thassos ale nie na kempingu .Wyspa przepiękna . Moje miejsce to Astris ,tam jest bardzo spokojnie,puste zatoczki lub ewentualnie plaża Psili Amos ,ale tez nie zatłoczona.Woda przezroczysta mimo piachu .W niektórych zatoczkach konieczne buciki.Myślę że warto objechać wyspę dookoła,zajechać do Theologos,warto tez wykupić rejs statkiem gdzie mozna złowic samemu rybkę poskakać ze statku do przepięknego szmaragdowego Morza Egejskiego, mozna usiąść za sterem ,pyszne jedzonko w trakcie rejsu ,napitki również.A tak w ogóle polecam.Aha jeszcze jedno W trakcie przeprawy promowej warto miec resztki chlebka.Te ich mewy są niesamowite.Łapia z taka wprawą w locie kawałki i jest ich mnóstwo.Rozdziadoszone są przez tystów ale jest to fajne.
Najpiękniejsza plaza na Thassos to jednak Paradise Beach.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.06.2007 20:28

Pare fotek z Thassos

Paradise Beach
Obrazek

Plaza Psili Ammos

Obrazek


Okolica Astris

Obrazek


Aliki

Obrazek


Prom na Thassos z Keramoti

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.01.2010 15:59 przez carnivalka, łącznie edytowano 1 raz
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 03.06.2007 12:49

kkrzys napisał(a):
darrou napisał(a):Wybieram się samochodem na Thassos.
Jeżeli macie jakieś informacje nt. dojazdu i campingów na wyspie to proszę o info.

pozdr

W ubiegłym roku ,wracając z Turcji ,kilka dni spędziliśmy na Thassos.To była druga połowa sierpnia i szukając odpowiedniej kwatery na wyspie, a raczej w związku z ich brakiem,po zjezdzie z promu ,dotarliśmy pożną nocą do campingu w Potas.Mały ,raczej kameralny ,z ładną plażą.Spotkani tam rodacy odwiedzili campingi w połnocnej częsci.Twierzdzili że ich klimat ,typowy dla dużych campingów nie odpowiadał im.Wyspa cudowna .Wracaliśmy przez Saloniki ,Macedonie,Belgrad ,tu burza i nocleg w motelu przy autostradzie ,dalej Węgry i do Zakopanego.Jeśli coś Cię interesuje pytaj



Nie mogę odnależć informacji o promach kursującuch na wyspę.
Chodzi mi o częstotliwość połączeń, czas przeprawy oraz koszt.
Czy wiesz coś na ten temat?

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.06.2007 09:27

Carnivalka. Dzięki za zdjęcia. Plaże porezentują się bardzo okazale. A masz może jakieś fotki miasteczek?

Z jakiego biura jechałaś?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 04.06.2007 19:41

ally nie mam niestety ciekawych zdjęć miasteczek.
Byłam z Sindbadem.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.06.2007 20:58

To może jeszcze jakieś plaże?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 06.06.2007 15:39

To może jeszcze kilka fotek z Thassos.


Limenaria

Obrazek

Limenas

Obrazek

Paradise Beach

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potos

Obrazek

Wioska Theologos

Obrazek

A taki klasztor mijalam podczas rejsu statkiem

Obrazek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 12.06.2007 10:31

Dziękuję za zdjecia. Oj widze, że kiedyś będę musiała tam zawitac :D
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 12.08.2007 14:24

darrou napisał(a):Chcę jechać na 2 tyg. ale to zależy czy dostanę tyle urlopu, bo na krótszy okres to raczej bym się nie wybierał ze względu na dojazd. Wtedy w planie jest cro.
Nie sprecyzowałem jeszcze miejsca pobytu na wyspie. Póki co myślę o campingu "Chrissi Amoudia", ale nie mam informacji na temat indywidualnego pobytu na tym campie.


Niestety wyjazd na Thassos nie doszedł do skutku :( z w/w względów.
Był za to kolejny udany urlop w Cro :D
Może za rok się uda.

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 14.08.2007 19:56

:D czyli wszystko przed nami....
No coż ja myślę o Thassos usilnie ale raczej skorzystam z biura podróży jeśli przyszłoroczne plany wypalą 8) Choć nie powiem kempingi kuszą, no ale coż niestety to raczej będzie urlop tygodniowy więc bez szans.
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 30.01.2011 13:18

Witam,
`
Odświeżymy trochę wątek, na Thassos, byliśmy w 2010r w miejscowości Limenaria w hotelu Diamond. Wyspa ładna i urokliwa, można objechać ją dookoła ( co zrobiliśmy kilkukrotnie). Wkleje kilka foteczek. Najlepszą plażą jak dla nas była plaża Sun Beach, była to plaża z kilometr przed Psili Amos. Na plaży Golden Beach też byliśmy ale średnio nam się podobało, były strasznie duże fale, znależliśmy zato kilka uroczych i malowniczych zatoczek gdzie można było spokojnie odpocząć bez natłoku ludzi ;-) . Zwiedziliśmy też Theologos, stolicę Limenas ( bardzo dobre jedzenie) i wszystkie inne miasta i miasteczka pod drodze objeżdzając wyspę.


1) Nasza ulubiona plaża ( Sun Beach) tak ja miejscowi nazwali, ok 10 parasoli gospodarz mial zawsze rozłożone, chodził do baru przez skały po frappe, na dnie sam piaseczek, widoki do nurkowania extra.

Obrazek

Obrazek

Nasza 1,5 roczna córka na tej plaży, z wody nie dało się jej wyciągnąć:

Obrazek


2) Poszukiwana przez wszystkich "Giola" czyli oko Zeusa, grota w skale z morską wodą, poskakać do niej można ze skałek z kilku metrów polecam ;-)

Obrazek

Obrazek

3) Limenaria nocą

Obrazek

Obrazek

4) plaża Psili Amos, super bo dużo piachu, ale masa ludzi :-) Polceam pierwszą z lewej tawerne, super jedzenie!

Obrazek

Jakby ktoś chciał jakieś info odnośnie wysepki to zapraszam! :-)
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 31.01.2011 13:16

Witam
Czy mógłbyś napisać jak dotarliście na wyspę. Czy można liczyć na apartamenty przy linni brzegowej, w ciemno w czerwcu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
THASSOS- samochód - camping - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone