Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolot czy samochód w czasach korony

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2021 21:21

My postanowiliśmy, że póki nie będziemy zaszczepieni w pełni nie latami samolotem. O ile sam lot uważamy za względnie bezpieczny, to już pobyt na lotnisku nie bardzo. Zbyt duży tłok i jednak brak możliwości utrzymania jakiegoś dystansu.
Ostatnio edytowano 12.06.2021 21:33 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.05.2021 21:30

...ponadto taxi lub autobus, proces odprawy, oczekiwania na samolot i ewentualne opóźnienie samolotu-a wszystko z 4 i 6 latkami.
naszastruga napisał(a):Ok, ale ja mieszkam w Polsce, a lotnisko w Zadarze znam, skupisko na przylotach tam nie większe niż w byle supermarkecie :)

...jednak chyba jest inna specyfika lotniska i supermarketu?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.05.2021 21:39

fly napisał(a):...ponadto taxi lub autobus, proces odprawy, oczekiwania na samolot i ewentualne opóźnienie samolotu-a wszystko z 4 i 6 latkami.
naszastruga napisał(a):Ok, ale ja mieszkam w Polsce, a lotnisko w Zadarze znam, skupisko na przylotach tam nie większe niż w byle supermarkecie :)

...jednak chyba jest inna specyfika lotniska i supermarketu?


Dla mnie, tu i tam skupisko większej ilości ludzi w ograniczonej przestrzeni. Zresztą i tak jestem zaszczepiona :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.05.2021 22:08

Anyway, ja polecam samochód.
... w przypadku dwójki dzieci liczba dmuchańców może osiągnąć granice ...absurdu? :lol:
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 19.07.2021 15:04

Pierwszy raz do Chorwacji samolotem.
Od kilkunastu już lat z rodziną 2+1 na wczasy staramy wybierać się samolotem. Kilka lat temu zarzuciliśmy taką formę na dwa lata. Byliśmy w Chorwacji dwa lata pod rząd samochodem. W tym roku polecieliśmy do Puli. Dla większości forowiczów, którzy mieszkają na południu Polski nie jest to może dobra alternatywa. Dla pomorzanina jak najbardziej. Koszt taki sam. Czas podróży nieporównywalnie krótszy. Rano się kąpałem w Jadranie, a wieczorem byłem w domu. Z minusów oczywiście bagaże minimum, ale my nauczyliśmy się wykorzystywać to minimum efektywnie. Ciężko cokolwiek zabrać dobrego do domu (oliwa, wino, itp). Uzależnienie albo od publicznej komunikacji lub wynajem auta. I tu właśnie biorąc pod uwagę wszystkie moje lotnicze wojaże, mogę stwierdzić że przynajmniej tam gdzie byłem (Pula,Fażana) niby ta komunikacja jest, ale jakoś nie przypadła mi do gustu. Jak rozkminiałem dojazd takową na lotnisko, to 15 km zajmowało minimum 1,5 -2h. Porażka. Nawet w Bułgarii całe wybrzeże jest lepiej skomunikowane z lotniskiem. Z Hiszpanią to w ogóle nie ma co porównywać. Jednak to nie jest jakiś duży problem. Wielu właścicieli kwater w okolicach lotniska oferuje transfer za darmochę. Także ja polecam. Pozdrawiam.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.07.2021 15:19

W moim wypadku, jak samochodem to max te 1,5k kilometrów, wszystko powyżej to obligatoryjnie samolot. Akurat Chorwację z pod Krakowa jestem w stanie robić na raz samochodem i dopóki będę miał siły to tak będzie :)

Korona w sumie nie ma tutaj nic do rzeczy, leciałem w kwietniu 11h w jedna stronę, full samolot, ludzie bez masek, można było chociaż przez te dwa tygodnie zapomnieć o covidowym szaleństwie :)

Reasumując do 1500 km samochód, powyżej tylko i wyłącznie samolot :)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 19.07.2021 16:21

ApropoDefacto napisał(a):W moim wypadku, jak samochodem to max te 1,5k kilometrów, wszystko powyżej to obligatoryjnie samolot. Akurat Chorwację z pod Krakowa jestem w stanie robić na raz samochodem i dopóki będę miał siły to tak będzie :)

Korona w sumie nie ma tutaj nic do rzeczy, leciałem w kwietniu 11h w jedna stronę, full samolot, ludzie bez masek, można było chociaż przez te dwa tygodnie zapomnieć o covidowym szaleństwie :)

Reasumując do 1500 km samochód, powyżej tylko i wyłącznie samolot :)


Są piękne miejsca powyżej 1500 km, kiepsko dostępne samochodem. Np. w Grecji Pelion, Parga albo Thassos. Niby można dolecieć do Aten albo Salonik, ale potem trzeba wynajmować auto i dojechać te 200-300 km. A z południa Polski to półtora dnia jazdy z noclegiem.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 19.07.2021 17:45

Dla mnie od ubiegłego roku czułem się bezpieczniej w samochodzie bo nikt mi go nie odwoła :wink: W ubiegłym roku różne zmiany wchodziły nagle i ludzie zostawali na lotniskach pod pseudo opieką jakiegoś rezydenta lub linii lotniczej i koczowali tam po 2 dni. Dostałbym szału zwłaszcza z dzieciakami. W samochodzie zawsze jest kilka opcji ... nie ta granica to inna itp. Tegoroczna powódź niestety sprawia, że i o powrót samochodem się obawiam. :roll:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.07.2021 18:11

lokiec3 napisał(a):Ciężko cokolwiek zabrać dobrego do domu (oliwa, wino, itp)

Kupując bagaż rejestrowany co nieco można wrzucić :D .
jeden pasażer może w sumie przewieźć:
10 litrów alkoholi spirytusowych (wódki) lub
20 litrów wzmocnionego wina (porto, sherry) lub
90 litrów wina (ale musującego maksymalnie 60 litrów) lub
110 litrów piwa.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 20.07.2021 14:03

Tylko cena przewozu tego bagażu wynosi niejednokrotnie więcej niż sam on jest wart. :D (Ok. 400 pln w obie strony do 20 kg).
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolot czy samochód w czasach korony - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone