Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokrowiec na samochód

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 21.06.2021 08:50

Wiem, że odkopuje antyka ale zacząłem się zastanawiać czy nie warto jakoś zabezpieczyć bolida przed słońcem, bo najprawdopodobniej w tym roku będę parkował "na patelni".
Używa ktoś pokrowców albo półpokrowców w Chorwacji - np. coś takiego: https://kegel24.pl/pl/630-pokrowce-plan ... currency=1 lub https://kegel24.pl/pl/2880-pokrowce-pol ... dy-osobowe ?
A może jakieś inne sposoby zabezpieczenia auta stojącego na słońcu?
Czy najlepiej nie zawracać sobie głowy pierdołami :D ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2021 09:09

Nigdy nic do przykrycia nie używamy, a zwykle trafia nam się parking w pełnym słońcu. Jedynie jak jedziemy na plażę to pod szybę wkładamy matę srebrną (od środka), aby kierownica i kokpit aż tak mocno się nie nagrzały.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 21.06.2021 09:15

...bardziej niż słońca obawiałbym się żywic z drzew.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2021 09:17

Faktycznie antyk - jesteś zdobywcą dzisiejszej Złotej Łopaty :wink:

Odnośnie pokrowca - testowałem pierwszy z tych, które wskazałeś. W mojej ocenie lipa, gdyż otulał samochód tak szczelnie, że zbierała się pod nim wilgoć (zwłaszcza rano) i nie wyglądało to ładnie.

Już bardziej sensownym pomysłem może być to drugie rozwiązanie, bo jest zachowana wentylacja.

W tym sezonie skłaniałem się ku poniższemu produktowi:

pokrowiec.jpg


Jednak nie tyle ze względu na ochronę deski, co otworów wentylacyjnych przed wszechobecnym igliwiem z drzew, pod którymi parkuję na miejscu.

Ochrona lakieru jest pożądana, ale czy w Polsce ją stosujemy przy obecnych upałach? Myślę, że zabezpieczenie lakieru dobrym woskiem, a deski na podszybiu dobrym mleczkiem powinno wystarczyć :wink:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 21.06.2021 09:47

Czyli zostanę z moją srebrną matą na przednią szybę.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 21.06.2021 10:01

Podzielę się swoimi doświadczeniami. Stosuje od lat maty na szyby i zasłonki na szyby boczne oraz tylną. Bardzo dobrze w stosunku jakość / cena wypadają osłony ze sklepu na L. Na przednią szybę najczęściej zakładam od zewnątrz, szyby boczne (nawet te seryjnie przyciemniane) przysłaniam zasłonkami a na tylną mam "samoróbkę" wykonaną z innej maty na przednia szybę. Można także kupić takie dedykowane na tylną szybę w sklepach motoryzacyjnych. Zostawiam także lekko uchylone szyby aby była cyrkulacja powietrza. Co do zabezpieczenia przed żywicami czy "ptasimi pamiątkami", woskuję auto najlepiej jakimś renomowanym woskiem z dodatkiem wosku Carnuba ale szczerze mówiąc każdy się sprawdzi. Ogólnie zasłanianie przedniej szyby od środka i bocznych (w zależności od przewidywanej "migracji" słońca) stosuje także w kraju nie tylko w Cro. Oprócz osłony przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza co pozwala zabezpiecza także plastiki i tapicerkę przed blaknięciem.
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pokrowiec na samochód - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone