Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokrowiec na samochód

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2005
Pokrowiec na samochód

Nieprzeczytany postnapisał(a) darix » 31.05.2005 13:34

Niedługo znów wybieram się do Chorwacji. Za każdym razem gdy parkuję samochód pod drzewami kapie z nich żywica. Dobrym pomysłem byłoby zakładanie na samochód pokrowca chroniącego przed słońcem i żywicą, ale gdzie taki kupić ???
Czy ktoś mógłby mi coś doradzić ?
Pozdrawiam.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 31.05.2005 13:40

darix napisał(a):Niedługo znów wybieram się do Chorwacji. Za każdym razem gdy parkuję samochód pod drzewami kapie z nich żywica. Dobrym pomysłem byłoby zakładanie na samochód pokrowca chroniącego przed słońcem i żywicą, ale gdzie taki kupić ???
Czy ktoś mógłby mi coś doradzić ?
Pozdrawiam.

http://www.bonprix.pl/katalog.php?st=&idprod=14896&menu_lewe=6&page=&proc=&idkat=12&idrodz=25&ileprod=11&licz=1
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.05.2005 22:22

W Chorwacji widziałem samochody (na polskich rejestracjach) zasłonięte białymi płóciennymi (chyba) prześcieradłami. Może to estetycznie nie wyglada ale pewnie chroni przed żywicą i słońcem.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2005 22:35

Moje auta na kampach-poprzednio Felicja teraz Thalia
(na polskich rejestracjach) :wink:
były zawsze pod "prześciaradłami" :lol:
Bardzo skuteczna ochrona przed słońcem i żywicą.
Jak mało jednego prześciaradła, trzeba doszyć drugie
aby przykryło auto od "głowy do ogona" :wink:
pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.05.2005 22:47

Janusz ostatnim razem też miałem prześcieradło ale je nie wykorzystałem.
Teraz ponownie zabieram, może się przyda - nie chciałem wcześniej się przyznać ,że je też miałem bo trochę mi było wstyd :oops: , że tak "dziaduję".
Pozdrawiam Cię Januszu

Janusz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2005 23:17

Najważniejsza jest skuteczna ochrona auta. :lol:
Porządne polskie prześciaradło to nie dziadowanie. :!: :D
Widziałem na kampach inne nacje, też przykrywali
czymś w rodzaju naszych prześcieradeł :wink:
:papa:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 01.06.2005 06:53

eee tam Panowie :) samochód to tylko samochód. Co ma wisieć nie utonie, na wakacjach się głupotami przejmować ? :lol: a tak na poważnie to na zywicę najlepsze jest masełko od biedy margaryna schodzi idealnie ...żywica nie lakier :lol: poważnie :!:
PZDR
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 01.06.2005 08:05

Maciej napisał(a):eee tam Panowie :) samochód to tylko samochód. Co ma wisieć nie utonie, na wakacjach się głupotami przejmować ? :lol: a tak na poważnie to na zywicę najlepsze jest masełko od biedy margaryna schodzi idealnie ...żywica nie lakier :lol: poważnie :!:
PZDR

Znaczy, PRZED postawieniem autka pod drzewem trzeba go nasmarować masłem, żeby żywica się nie przykleiła? :D
No bo jak już kapnie i się przyklei, to tylko ją rozpuścić chyba można?...

PozdraV
J.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.06.2005 09:00

A ja mam "full wypasione" auto i mam mu jeszcze masła dodawać (cholesterol):lol: ?
Wystarczy już, że właściciel ("full wypas") walczy z nadwagą . :lol: .

Pozdrawioam
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 01.06.2005 10:38

A ja kupiłem z 4 złote bialutką poszwę w "ciucholandii" , rozetnę ją i mam jak znalazł materiał do przykrycia auta. Zwisa mi to jak to zostanie ewentualnie ocenione przez innych, jade na kampa i lata mi to wszystko. No może pod hotelem czterogwiastkowym trąciłoby to obciachem, ale na kampie to moim zdaniem najlepszy pomysł na zabezpieczenie gabloty, głownie przed słońcem.

Pozdrawiam.
dex55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dex55 » 04.06.2005 13:40

Polecam jakieś prześcieradło lub duży koc. Pamiętaj o dobrym zasłąnięciu opon, ponieważ gorące śłońce bardzo źle wpływa na ogumienie kół. :?
agaton
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 08.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaton » 08.06.2005 17:42

witam! my od lat przykrywamy nasze auto/a jest czarne/prześcieradłem frotte.koniecznie musi być z gumką!!I najlepiej wymiar jak największy!Kolor można wybrać wedle upodobania.Sprawdzony sposób.Polecam!
P.S Wygląda trochę orginalniej,niż nasze białe tradycyjne!!
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 10.06.2005 20:11

Nie mam doświadczenia - będę w tym roku pierwszy raz w Chorwacji, ale czy pewnym rozwiązaniem nie byłoby przykrycie samochodu folią - np.budowlaną czy malarską ? Choć może ze względu na temperaturę to nie najlepszy pomysł ? Jakie jest wasze zdanie ?
Pozdrawiam !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2005 20:19

Tomcroek napisał(a):Nie mam doświadczenia - będę w tym roku pierwszy raz w Chorwacji, ale czy pewnym rozwiązaniem nie byłoby przykrycie samochodu folią - np.budowlaną czy malarską ? Choć może ze względu na temperaturę to nie najlepszy pomysł ? Jakie jest wasze zdanie ?
Pozdrawiam !

Folię zostaw w domu, patrz wyżej i np. kup to co pokazał volumen
lub poprostu weź z domu prześcieradło (bo to najskuteczniejsze)
pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.06.2005 20:30

Ja mam świetnego pomysła. Mianowicie weżcie ze sobą kilka kartonów po telewizorze, zszyjcie zszywaczem i nałóżcie na samochód. następnie wypiszcie nr rejestracyjny, komórki tel i zróbcie otwory na reflektory. Gwarantuję , że jest to patentowy pomysł, zabezpiecza przed słońcem. Na koniec mozna sprzedać karton na skupie lub sprzedać niemcowi, czy włochowi na campingu. Pozdrawiam turysta Darek1 :wink:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pokrowiec na samochód
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone