Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 25.05.2018 16:57

Prawda jest taka że obie trasy mają swoje zalety i wady.
Miałem okazję jechać obiema trasami i mam wyrobione zdanie.

Generalnie jadąc na dzień nigdy nie wybrałbym trasy przez Austrię.
Jadąc na noc można się zastanawiać. Wcześniej ktoś opisał trafnie zalety i wady, natomiast ja w dalszym ciągu wybieram Węgry, zwłaszcza po postawieniu expresówki M86 i wyremontowaniu w dużym stopniu drogi do granicy ze SLO.
W teorii prawdopodobnie ciągle będzie to dłuższa trasa, ale dochodzą kwestię korków na trasie, postojów na stacji benzynowej czy MOP (w nocy w Austrii kiedyś czułem się jak na jakimś koncercie, bo tak było dużo ludzi), które przemawiają za trasą przez Węgry.

Generalnie można podsumować trasy
Węgry: trasa trochę dłuższa, ale spokojna
Austria: trasa krótsza, ale z dużym ruchem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2018 17:19

piotrekbeti napisał(a):Mikulov i Poysdorf ? Widziałem setki postów na forum o tym ile tam się toczył żabką


Mikulov ślimaczył się z powodu obu rond a Poysdorf ze względu na skrzyżowanie z sygnalizacją. Na samej granicy (bo tak to zrozumiałem) raczej nie... W każdym razie, ja tego nigdy nie odczulem.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 25.05.2018 18:11

W tym roku jade przez Wegry przejazd ta trasa Czechy Austria to porazka. Wieden rozkopany poł miasta w betonowych bandach ograniczenia bez przerwy a okolice Grazu istny oczoplas pachołki na kilka kilometrow porozstawiane ,nawet noca czas dojazdu do celu wg navigacji spadal w oczach.Jadac trasa Czechy Austria Slowenia bez objazdu mam 1511 km do Makarskiej a trasa Slowacja Wegry tez 1511 tyle ze 16 minut dluzej a jadac noca bedzie kompletnie pusta bez ograniczen w takiej ilosci jak na tej poprzedniej trasie to na bank bedzie ona szybsza .
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 25.05.2018 20:08

Taka ciekawostka z dzisiaj w okolicy godziny 17.
Google maps uparcie preferował trasę z Wrocławia A4 do A1 i dalej na CZ-AU-SLO, z powodu korków w okolicy Opola czas pokazywał 13:30, natomiast jazda przez krajową 8 przez Boboszów pokazywał czas 12:30, natomiast google nawet nie podświetlał tej opcji. Także na GM trzeba brać też poprawkę.

Jak najbardziej pora wyjazdu i dzień tygodnia ma znaczenie.
Przez AU-SLO dobrze i sprawnie mi się jechało przy wyjeździe z Wrocławia w sobotę rano, natomiast na powrocie, mimo bardzo wczesnej pory wyjazdu z HR przy Wiedniu było koło godziny stania w korku, powodem był duży ruch, żadnych robót czy wypadku nie było.
Ilość km dla mnie praktycznie ta sama przez obie trasy, bo w CZ i tak jadę przez Brzecław
Fajne podsumowanie z plusami minusami, patrząc na trasę SK-HU to praktycznie dla mnie nie ma minusów w takim razie.
Bo z racji LPG zatrzymuję się co 350-400km i na stacjach robię postój, jedyny problem to muszę obczaić stację LPG w okolicy Bratysławy, przy autostradzie, a później tankowanie już w HR i nocleg w okolicy Karlovac.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.05.2018 22:40

Widzisz jechałem dziś o tej porze jak co tydzień i przy dojeździe do Węzła Prądy google maps zaczęło pokazywać +1:40 opóźnienia, więc to co na kompie w domu to trochę inaczej niż w terenie. Taki armagedon jest co piątek (do końca czerwca będzie) i gm kieruje na objazdy o podobnym czasie tylko że jedziesz.
A dziś to tak dziwne to było, bo stojąc na wiadukcie do bramek zjazdowych, z kierunku Katowic żadne auta nie jechały.
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 29.05.2018 08:10

Ja ostatnio przez Węgry jechałem w 2003 roku i chyba w tym sezonie tak pojadę, bo widzę że na granicy Slo-Cro jest coraz większe zatwardzenie.
Pawel_M.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel_M. » 29.05.2018 08:16

Otwarto obwodnicą Kłodzka. Jak myślicie, czy teraz jadąc z Wrocławia przez Czechy (Brno), warto wybrać jazdę drogami krajowymi przez obwodnicę Kłodzka, zamiast 100km dłuższej Autostrady przez Katowice? Jazda w czwartek wieczorem.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 29.05.2018 12:26

Z tego co zauważyłem, póki co obwodnica jest tylko na tych planerach: https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/ https://www.openstreetmap.org/#map=13/50.4163/16.6501
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2018 12:19

W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.06.2018 12:23

Lechoo napisał(a):W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.

Trasę mam podobną (choć nieco dalszą bo do Splitu), ale via H starą 86 (nie opłaca mi się dla tych "kilku km" kupować miesięczną winietę).
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 13:01

Lechoo napisał(a):W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.


Jeżeli z tej trasy wytniesz Zwardoń całkowicie, Bratysławę i Szombathely (żeby nie wjeżdżać do centrów tych miast). Pojedziesz przez Czechy i okolice Bratysławy. Nadłożysz 17 km, zapłacisz dodatkowo za czeską winietkę, ale zaoszczędzisz ponad godzinę. Ja tak zrobię, bo zależy mi na czasie.


https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2018 13:30

Dobra opcja dzięki - ten fragment Słowacji płatny ?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 13:45

Lechoo napisał(a):Dobra opcja dzięki - ten fragment Słowacji płatny ?


Niestety tak. Zawsze można ominąć, tylko zysk na czasie topnieje.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2018 13:51

Spoko, pytam dla pewności, nie szukam oszczędności tylko czasu ;) Dzięki za info.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 14:04

Lechoo napisał(a):W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.

Od Torunia (A1) do Karlovac w Chorwacji, moja trasa przebiega tak jak Twoja.

@ SingSing74 proponujesz jazdę przez Czechy (Ostrawa, Brno) i dalej na Bratysławę, ale chyba to niewiele zmienia w pon. na noc?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 209
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone