Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2018 17:19

Bondi13 napisał(a):Plan mojego wyjazdu wygląda tak:
(...)
Trasa mojego przejazdu : Lublin-Zwardoń- Bratysława-omijam Słowenię-Zagrzeb-Most Maslenica-Miasto Pag.
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do zakupu winiet lub trasy , to jestem otwarty na każdą radę lub krytykę. :wink: :papa:

Dziwna trasa, aż sobie z ciekawości wygooglowałem 8O choć nie jest to łatwe, bo nie podałeś wszystkich danych (ten Zwardoń to z konieczności?). Co rozumiesz pod pojęciem omijam Słowenię, wpisz kilka postów i wstaw trasę, o którą Ci chodzi i dopiero pytaj. Albo od razu jedź w ten sposób. Oszczędność ponad 100km i kikadziesiąt minut.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 20.05.2018 17:40

Bondi13 napisał(a):Plan mojego wyjazdu wygląda tak:
zakup winiet: Słowacja- eznamka.sk
Węgry- ematrica.nemzetiutdij.hu
Trasa mojego przejazdu : Lublin-Zwardoń- Bratysława-omijam Słowenię-Zagrzeb-Most Maslenica-Miasto Pag.
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do zakupu winiet lub trasy , to jestem otwarty na każdą radę lub krytykę. :wink: :papa:
PS. po jakim czasie mogę dodawać linki? :roll:


Odnośnie trasy przejazdu to po wielu "za" i "przeciw" w 2015 roku jadąc do Metajny (Pag) wybraliśmy drogę:
Lublin-Rzeszów-Barwinek-Preszov-Koszyce-Miszkolc-Budapeszt-Letenye-Zagrzeb-Karlovac-Posedarje-Metajna-Pag, Łącznie 1314km
Wyjazd z Lublina o g.16:30 (niedziela) - na miejscu Metajna g. 10:00 w tym przerwy - łącznie prawie 3 godziny).
Winietę kupowaliśmy tylko na Węgry na stacji przed miejscowością Forro.

W tym roku w czerwcu jedziemy do Tucepi - trasa ta sama do Posedarje. Dalej autostradą do Sestanovac. :lol:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 21.05.2018 00:33

anakin napisał(a):
skaecik napisał(a):Witajcie. Mam pytanie o plan trasy.

Tychy - wyjazd ok 12 w piątek, jazda przez czechy, słowenię, austrię postój z kimaniem w aucie już w chorwacji zaraz za granicą ok 5h, rano (ok 3) jazda dalej coby koło południa być na wyspie Pag (cały czas jazda, nie promem), wyjazd piątek 22.06. Trasa tak rozbita ze względu na dzieci 3 i 7 lat.
Miałby ktoś jakieś sugestie?
A i w cro zjadz na senj na jardankę, tam już nie autostradą.

Ja w sumie mam tylko jedną sugestię.
Czechy, Słowenia, Austria,Chorwacja i Senj.

A ja przyszaleję i zaproponuję: Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja i Senj, bo z Czech do Słowenii a dopiero potem do Austrii to chyba bym nie potrafił ;)
Zaś odnośnie wyboru trasy-jazda Jadranką jest przyjemna i widowiskowa, ale potrafi zająć sporo czasu.
Obecnie (0:23 z niedzieli na poniedziałek w maju) Gugiel podaje, że przez Senj jedzie się ponad godzinę dłużej niż autostradą do węzła Posedarje. W czasach wakacyjnych spodziewałbym się jeszcze większego obłożenia Jadranki.
skaecik
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) skaecik » 21.05.2018 09:30

Właśnie nad Jardanką się zastanawiam, ale w którąś stronę myślę żeby ją wybrać ze względu na widoki ;)
Przy okazji - jechał ktoś do CRO osobówką z wypożyczalni?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2018 09:37

Bondi13 napisał(a):Plan mojego wyjazdu wygląda tak:
zakup winiet: Słowacja- eznamka.sk
Węgry- ematrica.nemzetiutdij.hu
Trasa mojego przejazdu : Lublin-Zwardoń- Bratysława-omijam Słowenię-Zagrzeb-Most Maslenica-Miasto Pag.
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do zakupu winiet lub trasy , to jestem otwarty na każdą radę lub krytykę. :wink: :papa:
PS. po jakim czasie mogę dodawać linki? :roll:

A dlaczego wybierasz taką udziwnioną trasę? Z Lublina: Barwinek, Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb i dalej Pag. Trasa pusta, wygodna, bez korków.
Bondi13
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2018
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bondi13 » 21.05.2018 09:46

khml napisał(a):
Bondi13 napisał(a):Plan mojego wyjazdu wygląda tak:
zakup winiet: Słowacja- eznamka.sk
Węgry- ematrica.nemzetiutdij.hu
Trasa mojego przejazdu : Lublin-Zwardoń- Bratysława-omijam Słowenię-Zagrzeb-Most Maslenica-Miasto Pag.


Odnośnie trasy przejazdu to po wielu "za" i "przeciw" w 2015 roku jadąc do Metajny (Pag) wybraliśmy drogę:
Lublin-Rzeszów-Barwinek-Preszov-Koszyce-Miszkolc-Budapeszt-Letenye-Zagrzeb-Karlovac-Posedarje-Metajna-Pag, Łącznie 1314km

Tą trasą jechaliśmy już parę lat temu, i chcemy teraz pojechać inną.
A wiem że przez Zwardoń jest już dwupasmówka do Słowacji, jedynie od granicy do Żyliny zwykła.
Od Żyliny do końca Węgier autostradą. Następnie kawałek z Węgier do granicy z Chorwacją zwykła droga. Łączna odległość od domu do miejsca docelowego 1350 km, opłaty za Słowację, Węgry i Chorwację.
Wybrałem tą drogę gdyż chcę zobaczyć tą nową drogę przez Zwardoń i Autostradę wzdłuż starej 86 na Węgrzech.
Jeśli to zły pomysł to się nim podzielę. Chociaż do wyjazdu mam jeszcze 3 miesiące, to może się coś zmienić.
Ale dzięki za radę i pozdrawiam.
Bondi13
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2018
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bondi13 » 21.05.2018 09:54

beatabm napisał(a):
Bondi13 napisał(a):Plan mojego wyjazdu wygląda tak:
zakup winiet: Słowacja- eznamka.sk
Węgry- ematrica.nemzetiutdij.hu
Trasa mojego przejazdu : Lublin-Zwardoń- Bratysława-omijam Słowenię-Zagrzeb-Most Maslenica-Miasto Pag.
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do zakupu winiet lub trasy , to jestem otwarty na każdą radę lub krytykę. :wink: :papa:
PS. po jakim czasie mogę dodawać linki? :roll:

A dlaczego wybierasz taką udziwnioną trasę? Z Lublina: Barwinek, Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb i dalej Pag. Trasa pusta, wygodna, bez korków.

O i tu trafiłeś w sedno :oczko_usmiech: Ja kocham udziwnienia jak gdzieś przeczytałem, i zostało mi to w głowie: W życiu nie liczy się cel, liczy się podróż... Dzięki za radę i pozdrawiam (mam jeszcze czasu trochę to może się coś zmienić w planach) :papa:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.05.2018 10:15

Czy ktoś w celu ominięcia słoweńskich autostrad lub z jakiegokolwiek innego powodu testował tę trasę?:
https://goo.gl/maps/r9gbax8qfYP2 :?:
W szczególności chodzi mi o odcinek austriacko-węgierski od zjazdu z autostrady A2 w Austrii do route 86 na Węgrzech. Cała reszta jest mi znana.
W Austrii nie działa street view więc niewiele można zobaczyć. Jedziemy po raz pierwszy dość sporym samochodem a żaden z kierowców nie ma zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu takich aut :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Klub Miłośników Wyspy Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2018 10:58

"Bondi13"]
A dlaczego wybierasz taką udziwnioną trasę? Z Lublina: Barwinek, Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb i dalej Pag. Trasa pusta, wygodna, bez korków.
O i tu trafiłeś w sedno :oczko_usmiech: Ja kocham udziwnienia jak gdzieś przeczytałem, i zostało mi to w głowie: W życiu nie liczy się cel, liczy się podróż... Dzięki za radę i pozdrawiam (mam jeszcze czasu trochę to może się coś zmienić w planach) :papa:
[/quote]
Jeśli już to trafiłaś a nie trafiłeś :wink:
Każdy ma inne priorytety. Dla jednych liczy się jazda, dla innych pobyt w miejscu wakacyjnym. Ja zdecydowanie należę do tych drugich stąd wybieram najszybszą trasę :papa:
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 22.05.2018 09:13

Jadę z Krakowa, Google Maps w ogóle nie proponują mi trasy przez Słowację/Węgry (chyba, źe kawałek jako alternatywę dla Wiednia i Grazu ale dłużej i dalej). Jak wyznaczę trasę przez np okolice Budapesztu to wychodzi 1,5 dłużej. Gdzie te zalety drogi przez SVK/HUN w takim razie?

Pozdrawiam
Michal
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.05.2018 09:17

majkelfm napisał(a):Jadę z Krakowa, Google Maps w ogóle nie proponują mi trasy przez Słowację/Węgry (chyba, źe kawałek jako alternatywę dla Wiednia i Grazu ale dłużej i dalej). Jak wyznaczę trasę przez np okolice Budapesztu to wychodzi 1,5 dłużej. Gdzie te zalety drogi przez SVK/HUN w takim razie?

Pozdrawiam
Michal


Ja jadę z Tarnowa i wczoraj jak sprawdzałem to pokazywał mi trasę przez węgry. Osobiście jeżdzę przez CZ i A.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.05.2018 09:47

greenrs napisał(a):Czy ktoś w celu ominięcia słoweńskich autostrad lub z jakiegokolwiek innego powodu testował tę trasę?:
https://goo.gl/maps/r9gbax8qfYP2 :?:
W szczególności chodzi mi o odcinek austriacko-węgierski od zjazdu z autostrady A2 w Austrii do route 86 na Węgrzech. Cała reszta jest mi znana.
W Austrii nie działa street view więc niewiele można zobaczyć. Jedziemy po raz pierwszy dość sporym samochodem a żaden z kierowców nie ma zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu takich aut :oczko_usmiech:

Weź pod uwagę tez taki wariant który mogę polecić :
https://www.google.pl/maps/dir/Ruda+%C5 ... !3e0?hl=pl
Praktycznie do granicy Węgier jedziesz dwupasmówką, dawna granica A/H do Szombathely jest trochę ruchliwym odcinkiem w soboty do południa i w niedziele po południu (w takich ramach czasu korzystałem z tego odcinka).
I jeszcze jedno Czesi remontują most nad jeziorkami przed Mikulovem, więc w sezonie w piątek wieczorem lub sobotę rano lepiej przez Breclav.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5790
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.05.2018 10:03

wielbiciel napisał(a):Weź pod uwagę tez taki wariant który mogę polecić :
https://www.google.pl/maps/dir/Ruda+%C5 ... !3e0?hl=pl

Dzięki :D Na pewno wezmę pod uwagę. Jeśli dobrze widzę, to cały odcinek węgierski jest bezwinietkowy?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.05.2018 10:05

greenrs napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Weź pod uwagę tez taki wariant który mogę polecić :
https://www.google.pl/maps/dir/Ruda+%C5 ... !3e0?hl=pl

Dzięki :D Na pewno wezmę pod uwagę. Jeśli dobrze widzę, to cały odcinek węgierski jest bezwinietkowy?

W takim zakresie tak.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 22.05.2018 10:17

wielbiciel napisał(a):
greenrs napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Weź pod uwagę tez taki wariant który mogę polecić :
https://www.google.pl/maps/dir/Ruda+%C5 ... !3e0?hl=pl

Dzięki :D Na pewno wezmę pod uwagę. Jeśli dobrze widzę, to cały odcinek węgierski jest bezwinietkowy?

W takim zakresie tak.

Witam wielbiciel w takim razie tak lepiej a jeżeli w tam tym roku pisaliśmy z Katowice na Zwardoń,Bratysławę i 86 ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 207
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone