Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 05.04.2018 09:30

a ta "autostrada 48" jest płatna tylko dla aut powyżej 3,5 T?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2018 10:09

dodi79 napisał(a):a ta "autostrada 48" jest płatna tylko dla aut powyżej 3,5 T?


Możesz jaśniej? Masz na myśli R48 (D48/E462): Bělotín – Nový Jičín – Frýdek-Místek – Český Těšín?

Nie, jest bezpłatny w całości, niektóre fragmenty są jednak objęte mytem dla pojazdów powyżej 3.5t.

Nezpoplatněné úseky:

Dálnice D48 (R48):
- obchvat Příboru (km 30)
- Rychaltice - Frýdek-Místek (exit 38 - km 44)
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 05.04.2018 10:10

Pääkäyttäjä napisał(a):
dodi79 napisał(a):a ta "autostrada 48" jest płatna tylko dla aut powyżej 3,5 T?


Możesz jaśniej? Masz na myśli R48 (D48/E462): Bělotín – Nový Jičín – Frýdek-Místek – Český Těšín?

Nie, jest bezpłatny w całości, niektóre fragmenty są jednak objęte mytem dla pojazdów powyżej 3.5t.

Nezpoplatněné úseky:

Dálnice D48 (R48):
- obchvat Příboru (km 30)
- Rychaltice - Frýdek-Místek (exit 38 - km 44)


tak, chodziło mi o ta drogę właśnie - tak jest nazwana w googlach...
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 05.04.2018 22:22

Witajcie
Pytanie nie będzie dotyczyło drogi do CRO , ale spełni piewsze założenie wątku czyli "przez Czechy".
W piątek za tydzień będę musiał przejechać trasę Oleśnica(DOL) -Jihlava (CZ). Na miejscu muszę być o godzinie 9.30. Google pokazuje ,że najszybciej będzie przez Kudowę , Hradec , Pardubice. Nigdy w życiu tamtędy nie jechałem , więc kieruję pytanie do praktyków:jaka jest jakość drogi,czy są remonty,wahadełka, zmasowane kontrole milicji na tym odcinku?? Czy kolega "MODERATOR"(w języku finów) może zna tamte rejony??? Jakaś alternatywna trasa?
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2018 07:19

Nie moderator a administrator. Droga do HK... chyba lepszego nic nie ma, tam kawałek jedzie się po autostradzie, reszta - to jednojezdniówka. Trochę męcząca trasa bo jedzie się jak wszędzie przez Czechy - wsie i miasteczka a do tego duży ruch. Ja nie jechałem akurat dokładnie tak ale w drodze do HK kiedyś widziałem parę patroli z suszarką... i załóż sobie godzinny zapas, nie sugeruj się czasem Google - wykopki, przejazd przez miasta. Alternatywy w zasadzie brak, bo co nie wybierzesz to jest do dość dobrze utrzymany odpowiednik naszej wojewódzkiej.

nach_jih.JPG
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.04.2018 08:11

Administratorze, a cóż to za czeski program do wyznaczania trasy, którego zrzut wkleiłeś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2018 08:57

Wielokrotnie polecana strona dopravniinfo.cz - jest też aplikacja na telefon... ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2018 14:10

A propos Czech - most w Pasohlavkach, na drodze nr 52, ten przez zbiornik wodny Nové Mlýný: szykują się ograniczenia na czas prac utrzymaniowych (doraźna naprawa). Jest spora szansa trafić tam ruch wahadłowy - na pewno ciężarówki więcej tamtędy nie pojadą, bo most tego nie wytrzyma a w przyszłym roku zostanie całkowicie zamknięty, zburzony i wybudowany na nowo.

ct1.JPG


Silničáři zavřou kamionům most na tahu z Brna do Vídně.

idnes.cz napisał(a):Silničáři zavřou pro kamiony havarijní most přes Vodní dílo Nové Mlýny na klíčové silnici I/52 směřující na Vídeň. Nabízí se objížďka přes Břeclav a Znojmo, ty už jsou ale dopravně přetížené. Příští rok bude ještě hůř, most čeká demolice.
Zdroj: https://brno.idnes.cz/silnicari-zavrou- ... pravy_krut


Wideo w innym artykule.

Niezależnie od tego, którędy poprowadzone zostaną objazdu, w Břeclavi i w Znojmě obawiają się poważnych utrudnień (korki) w ruchu.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.04.2018 19:24

Pääkäyttäjä napisał(a):A propos Czech - most w Pasohlavkach, na drodze nr 52, ten przez zbiornik wodny Nové Mlýný: szykują się ograniczenia na czas prac utrzymaniowych (doraźna naprawa). Jest spora szansa trafić tam ruch wahadłowy - na pewno ciężarówki więcej tamtędy nie pojadą, bo most tego nie wytrzyma a w przyszłym roku zostanie całkowicie zamknięty, zburzony i wybudowany na nowo.

A do kiedy obecny remont ma trwać? Bo w tych artykułach nie zauważyłem takiej informacji. Fakt, bardziej to przeglądałem, niż próbowałem czytać ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2018 21:25

Chyba do końca lata, wysłałem zapytanie do ŘSD bo nikt nic nie wie a ekipy remontowe pojawiają się z doskoku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.04.2018 21:32

Pääkäyttäjä napisał(a):Chyba do końca lata, wysłałem zapytanie do ŘSD bo nikt nic nie wie a ekipy remontowe pojawiają się z doskoku.

Na dopravniinfo.cz jeszcze nie ma żadnej informacji, kamera na moście też nic nie pokazuje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2018 10:11

Toż mówię, w Brnie może będę za dwa tygodnie, to się dowiem...
skaecik
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2018
Re: Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) skaecik » 19.05.2018 01:18

Witajcie. Mam pytanie o plan trasy.

Tychy - wyjazd ok 12 w piątek, jazda przez czechy, słowenię, austrię, postój z kimaniem w aucie już w chorwacji zaraz za granicą ok 5h, rano (ok 3) jazda dalej coby koło południa być na wyspie Pag (cały czas jazda, nie promem), wyjazd piątek 22.06. Trasa tak rozbita ze względu na dzieci 3 i 7 lat.

Miałby ktoś jakieś sugestie?

A i w cro zjadz na senj na jardankę, tam już nie autostradą.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.05.2018 01:38

skaecik napisał(a):Witajcie. Mam pytanie o plan trasy.

Tychy - wyjazd ok 12 w piątek, jazda przez czechy, słowenię, austrię postój z kimaniem w aucie już w chorwacji zaraz za granicą ok 5h, rano (ok 3) jazda dalej coby koło południa być na wyspie Pag (cały czas jazda, nie promem), wyjazd piątek 22.06. Trasa tak rozbita ze względu na dzieci 3 i 7 lat.
Miałby ktoś jakieś sugestie?
A i w cro zjadz na senj na jardankę, tam już nie autostradą.

Ja w sumie mam tylko jedną sugestię.
Czechy, Słowenia, Austria,Chorwacja i Senj.
skaecik
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2018
Re: Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) skaecik » 19.05.2018 02:00

anakin napisał(a):
skaecik napisał(a):Witajcie. Mam pytanie o plan trasy.

Tychy - wyjazd ok 12 w piątek, jazda przez czechy, słowenię, austrię postój z kimaniem w aucie już w chorwacji zaraz za granicą ok 5h, rano (ok 3) jazda dalej coby koło południa być na wyspie Pag (cały czas jazda, nie promem), wyjazd piątek 22.06. Trasa tak rozbita ze względu na dzieci 3 i 7 lat.
Miałby ktoś jakieś sugestie?
A i w cro zjadz na senj na jardankę, tam już nie autostradą.

Ja w sumie mam tylko jedną sugestię.
Czechy, Słowenia, Austria,Chorwacja i Senj.


Spoko ;)
Twoim zdaniem jakich większych korków itp nie powinienem się spodziewać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 205
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone