Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 14:25

walp napisał(a):@ SingSing74 proponujesz jazdę przez Czechy (Ostrawa, Brno) i dalej na Bratysławę, ale chyba to niewiele zmienia w pon. na noc?


Wprowadź sobie te trasy dziś w nocy i porównaj.

Najwięcej traci się na odcinku Cieszyn >>> Żylina (Zwardoń >>> Żylina). Jedziesz prawie cały czas z ograniczeniami prędkości do 50, więc czy dzień czy noc, to nie pogonisz.

Ta trasa zawsze była moją ulubioną, kiedy do celu miałem 1000 km i nie specjalnie zależało mi na czasie. Teraz mam 1300, więc wolę dodatkowo zapłacić Czechom, ale zaoszczędzić godzinkę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 14:38

SingSing74 napisał(a):
walp napisał(a):@ SingSing74 proponujesz jazdę przez Czechy (Ostrawa, Brno) i dalej na Bratysławę, ale chyba to niewiele zmienia w pon. na noc?


Wprowadź sobie te trasy dziś w nocy i porównaj.

Najwięcej traci się na odcinku Cieszyn >>> Żylina (Zwardoń >>>Żylina). Jedziesz cały czas z ograniczeniami prędkości, więc czy dzień czy noc, to nie pogonisz.

Ta trasa zawsze była moją ulubioną, kiedy do celu miałem 1000 km i nie specjalnie zależało mi na czasie. Teraz mam 1300, więc wolę dodatkowo zapłacić Czechom, ale zaoszczędzić godzinkę.

Jeśli z porównania w Google Maps wychodzi godzina krócej, to jest to w granicach tolerancji. Mam do przejechania ok. 1550 km.
Dziś wychodzi krócej, a za tydzień może być odwrotnie. W związku z tym, że nie lubię drogi przez Czechy, zostanę jednak przy opcji pierwotnej.
Ale dzięki, trasy sobie wprowadzę. :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 14:48

Mi, porównując trasy na GM i TomTom Mydrive (wg którego ostatecznie jadę) różnice wychodzą podobne, czyli obydwa programy dają przewagę czasową trasie przeze mnie zaproponowanej nie mniejszą niż 50 min.

Ja również nie specjalnie przepadam za jazdą czeską autostradą, ale dojazd do słowackiej skutecznie mnie zniechęca, tym bardziej, że na A1 wjeżdżam od niedawna praktycznie spod domu.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.06.2018 15:13

Lechoo napisał(a):W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.


tak jak pisał SingSing74 jeśli wytniesz centra miast z tej trasy (Gdynia/Zwardoń/Bratysława/Szombathely) to już masz sporą oszczędność - w momencie pisania tego postu google pokazuję różnice w czasie pomiędzy Twoim linkiem a tym z wyciętymi centrami miast ( https://goo.gl/maps/jYbjWyRkCys) 50 min a jadąc przez Ołomuniec/Brno/Bratysławę teoretycznie zaoszczędziłbyś dodatkowe 18 min ale w praktyce może różnie być z powodu licznych remontów w CZ
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 15:25

el_grego napisał(a):tak jak pisał SingSing74 jeśli wytniesz centra miast z tej trasy (Gdynia/Zwardoń/Bratysława/Szombathely) to już masz sporą oszczędność - w momencie pisania tego postu google pokazuję różnice w czasie pomiędzy Twoim linkiem a tym z wyciętymi centrami miast ( https://goo.gl/maps/jYbjWyRkCys) 50 min a jadąc przez Ołomuniec/Brno/Bratysławę teoretycznie zaoszczędziłbyś dodatkowe 18 min ale w praktyce może różnie być z powodu licznych remontów w CZ

Wydaje mi się, że kolega nie zamierza wjeżdżać do centrów tych miast, tylko Google tak prowadzi trasę, kiedy dopisujemy poszczególne miasta. Zresztą, trasa z tego drugiego linku też prowadzi przez centra. :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2018 15:39

walp napisał(a):Wydaje mi się, że kolega nie zamierza wjeżdżać do centrów tych miast, tylko Google tak prowadzi trasę, kiedy dopisujemy poszczególne miasta.

Dokładnie ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.06.2018 16:13

walp napisał(a):Wydaje mi się, że kolega nie zamierza wjeżdżać do centrów tych miast, tylko Google tak prowadzi trasę, kiedy dopisujemy poszczególne miasta. Zresztą, trasa z tego drugiego linku też prowadzi przez centra. :)



Jeśli chodzi o mój link, to nie ominąłem centrum Gdyni, ale to nie ma wpływu na różnicę w czasie.
Jeszcze raz dwie trasy:

Przez Zwardoń z ominięciem centrów miast:
https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0

Moja propozycja przez Czechy:
https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0


Na tę chwilę zysk to 38 minut.
Czy warto? Każdy niech odpowie sobie sam :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 16:30

SingSing74 napisał(a):Na tę chwilę zysk to 38 minut.
Czy warto? Każdy niech odpowie sobie sam :papa:

Plusy:
38 min. szybciej (wg Google Maps, co nie oznacza, że rzeczywiście tyle nadrobię).

Minusy:
ok. 20 km dalej
koszt 55 zł za czeską winietę
czeska autostrada, której nie lubię

Odpowiadam sobie: nie jadę przez Czechy. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2018 21:00

Jak to czytam, to zastanawiam się, czy do Chorwacji nie jechać orzez Helsinki... :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2018 21:09

Pääkäyttäjä napisał(a):Jak to czytam, to zastanawiam się, czy do Chorwacji nie jechać orzez Helsinki... :mrgreen:

A dlaczego przez Helsinki? Są dwa popularne warianty: Czechy-Austria i Słowacja-Węgry oraz ich pewne modyfikacje.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.06.2018 21:12

walp napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Jak to czytam, to zastanawiam się, czy do Chorwacji nie jechać orzez Helsinki... :mrgreen:

A dlaczego przez Helsinki? Są dwa popularne warianty: Czechy-Austria i Słowacja-Węgry oraz ich pewne modyfikacje.

A dlaczego nie? Wyjazd, w Helsinkach nocleg. Potem nocleg w Raciborzu i wyjazd do Chorwacji :idea: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 04.06.2018 21:13 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2018 21:13

Dawno tam nie byłem a i plaże mają niezłe :-)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.06.2018 21:15

Lechoo napisał(a):W tym roku jednak pojadę przez Słowację i Węgry, w związku z tym czy tak będzie ok https://www.google.com/maps/dir/76-200+ ... 934013!3e0 ? Według GM trasa 7km dłuższa od tej (i godzinę dłuższa czasowo), którą do tej pory jeździłem czyli Cz-Aus-Slo.

Widzę że zmieniasz trasę na Węgry. My również pierwszy raz jedziemy przez Wegry, jedynie w Gyor odbijemy na 2 noce n Budapeszt. Później jak Ty na Plitvickie i końcówka w cro do Lokvy.Kiedy ruszasz bo nie pamiętam?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.06.2018 21:21

29 czerwca wieczorem albo po południu :mrgreen: Jeszcze nie wiem godzinowo co i jak.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.06.2018 21:28

A już myślałem że Ty przetrzesz szlak a tu lipa:( ja jadę jeśli wpadnę do Budapesztu już w nocy z 23/24 czerwca albo bezpośrednio do Rastoke 26 czerwca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 210
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone