Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w CRO - kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 02.03.2018 07:15

kojacek napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
My akurat mieliśmy farta w Plitwicach bo było pochmurnie i dlatego nie tak gorąco, bo po południu byliśmmy tego samego dnia jeszcze w Kuterevie zobaczyć misie i powiem już prawie byliśmy ugotowani.
pozdro
fly

Nie wiem, czy nazwałbym to fartem. Wolę te widoki przy słońcu. Lepiej widać kolor jezior.


Zgadzam się - 2 razy chodziliśmy w słońcu i upale, raz jak było pochmurno i kropił czasem deszczyk i mimo upału wrażenia były nieporównywalne.
pajko
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 08.03.2018 21:10

Dziękuje za oddzew :)

Co do magistrali - to już postanowione :)

Trasa zaplanowana .

Wyjazd z Tarnowa w nocy z Poniedziałku na wtorek i dojazd do Senji , i tu nocleg .
Środa rano wyjazd magistralą do Makarskiej i kolejny nocleg .
Czwartek rano jazda już do hotelu w Orebić .

Jedziemy dużym amerykańskim wygodnym Vanem więc zmęczenie nie wchodzi w grę :) Do tego trasa tak zaplanowana żeby nigdzie nam się nie spieszyło , to wakacje a nie wyścig

W jeden dzień planujemy wypad do Dubrovnika :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.03.2018 00:54

pajko napisał(a):Dziękuje za oddzew :)

Co do magistrali - to już postanowione :)

Trasa zaplanowana .

Wyjazd z Tarnowa w nocy z Poniedziałku na wtorek i dojazd do Senji , i tu nocleg .
Środa rano wyjazd magistralą do Makarskiej i kolejny nocleg .
Czwartek rano jazda już do hotelu w Orebić .

Jedziemy dużym amerykańskim wygodnym Vanem więc zmęczenie nie wchodzi w grę :) Do tego trasa tak zaplanowana żeby nigdzie nam się nie spieszyło , to wakacje a nie wyścig

W jeden dzień planujemy wypad do Dubrovnika :)

Zdaniem Gugla: Tarnów-Senj 10+h, ponad 1000km, Senj-Makarska ~5,5h 366km :mrgreen:
Oby Was korki pod Trogirem i pod Splitem nie dopadły.
Jedziecie do hotelu? Dlaczego nie do "apartmana"?
pajko
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 09.03.2018 20:59

1000 km "na raz" to dla Mnie nie problem , zaprawiony w boju jestem :P

Jedziemy do hotelu bo z dzieciakiem zależało nam na All-inclusive , animacjach itp .

Hotel jaki wybraliśmy to Orsan
eekris
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 16.03.2018 22:41

dids76 napisał(a):Też się trochę dorzucę :wink:
Czemu z Tarnowa chcesz jechać na Czechy i Austrię zamiast Słowację i Węgry? Pamiętaj że Słoweńcy oddali autostradę z Ptuj i objazd już nie jest tak prosty ............ :wink:


w jednym z wcześniejszych Pana wpisów, znalazłem odjazd: z 46.7071560, 15.7852220 do 46.2729960, 15.8667050

czy ten objazd jest nadal aktualny ??
Jako doświadczony kierowca co Pan może polecić:)
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.03.2018 23:01

eekris napisał(a):
dids76 napisał(a):Też się trochę dorzucę :wink:
Czemu z Tarnowa chcesz jechać na Czechy i Austrię zamiast Słowację i Węgry? Pamiętaj że Słoweńcy oddali autostradę z Ptuj i objazd już nie jest tak prosty ............ :wink:


w jednym z wcześniejszych Pana wpisów, znalazłem odjazd: z 46.7071560, 15.7852220 do 46.2729960, 15.8667050

czy ten objazd jest nadal aktualny ??
Jako doświadczony kierowca co Pan może polecić:)
Pozdrawiam

Jeszcze do końca ubiegłego sezonu objazd autostrady w Słowenii wyglądał tak:
https://goo.gl/maps/A46PcAR8hNq
Słoweńcy od jakiegoś czasu budują autostradę od Ptuj w stronę granicy z HR i już nie można z niego korzystać w tej formie.
Z powodu budowy autostrady nie ma 100% pewności czy wszystkie drogi są przejezdne i gdzie można wjechać na już niepłatną drogę. Chcąc mieć pewność że nie trafi się na drogę płatną można skorzystać z przejść w Cvetlin, Rogatec lub Ormož ewentualnie kupić winietę :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. sam nie wiem jaką trasę wybiorę i najprawdopodobniej zdecyduję przed samym wyjazdem a może nawet po drodze :oczko_usmiech: :mrgreen:
eekris
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 17.03.2018 00:34

dziękuję za informację ...

faktycznie wykupienie winiety daje pewność 100 % :) ;P
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 19.03.2018 22:00

Witam ja z Tarnowa jeżdżę przez Słowację i Węgry. Nawet jak wyjeżdżam w piątek ok 17.00 jedzie się spoko.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.03.2018 22:41

eekris napisał(a):dziękuję za informację ...

faktycznie wykupienie winiety daje pewność 100 % :) ;P

W gratisie do winiety często "załączany" jest postój w korku do Macelj :arrow: jest o tym na forum.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.03.2018 01:59

endryu napisał(a):
eekris napisał(a):dziękuję za informację ...

faktycznie wykupienie winiety daje pewność 100 % :) ;P

W gratisie do winiety często "załączany" jest postój w korku do Macelj :arrow: jest o tym na forum.

W gratisie?
Płacąc tyle chyba można czegoś wymagać, co? Autostrada, dodatkowe atrakcje-możliwość oglądania innych samochodów w spokoju, bez pośpiechu :mrgreen: i kierowca ma czas, aby w spokoju pooglądać krajobrazy :oczko_usmiech:
eekris
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) eekris » 22.03.2018 00:25

kojacek napisał(a):
endryu napisał(a):
eekris napisał(a):dziękuję za informację ...

faktycznie wykupienie winiety daje pewność 100 % :) ;P

W gratisie do winiety często "załączany" jest postój w korku do Macelj :arrow: jest o tym na forum.

W gratisie?
Płacąc tyle chyba można czegoś wymagać, co? Autostrada, dodatkowe atrakcje-możliwość oglądania innych samochodów w spokoju, bez pośpiechu :mrgreen: i kierowca ma czas, aby w spokoju pooglądać krajobrazy :oczko_usmiech:

Dokładnie, dodatkowy wypoczynek w cenie winiety ... bo to przecież urlop :lol: i nie ma po co się spieszyć - pełen chillout :hut: :D (taki żarcik)

ANDriu G. napisał(a):Witam ja z Tarnowa jeżdżę przez Słowację i Węgry. Nawet jak wyjeżdżam w piątek ok 17.00 jedzie się spoko.

jeszcze do niedawna jak mieszkałem w Tarnowie też bym tak jechał ...a teraz jadę z północy - Czechy, Austria, i ta nieszczęsna Słowenia ..hehehe ....dodam że to mój pierwszy wyjazd do CRO i już nie mogę się doczekać :D

Drodzy cromaniacy którzy znacie sprawdzoną (aktualną :D bez opłat i korków-choć to różnie bywa) drogę przez Słowenię, piszcie ...
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2018 00:37

Szukaj wątków o objeździe Słowenii, są przyklejone.
Jest też wątek dyskusyjny.
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 22.03.2018 08:28

W Słowenii prawie zawsze jeżdżę opłotkami. Autostradą tylko poza sezonem Na majówkę testowaliśmy przejście Zgorniji Leskovec/Cvetlin. Zupełnie pusto na granicy.
Swego czasu droga małżonka napisała taki tekst o drodze do Chorwacji:
https://www.punt.pl/wybierasz-sie-do-ch ... edziec-ze/
pajko
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajko » 16.06.2018 23:12

Cześć :)

Dawno już tu nic nie pytałem ale większość rzeczy która mnie interesowała wyczytałem już na forum .

Mam jednak jedno nurtujące mnie pytanie .

Poniżej wklejam wam link do google maps i odcinka magistrali jaki planuje przejechać od noclegu do noclegu

https://www.google.pl/maps/dir/Ul.+Ante ... authuser=0

Nie spieszy nam się , chcemy zobaczyć jak najwięcej :)
Teraz pytanie , czy któryś z odcinków warto pominąć bo nie ma sensu kręcić pustych kilometrów ?
Czy np nie ma sensu pchać się w centrum nie których miejscowości / miast ?

Liczę że mi pomożecie bo wyjazd za 2 tyg i pasuje mi już mieć dograną trasę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2018 23:22

Przejazd Jadranką (7 godzin) sam w sobie jest ciekawy (ale dla pasażerów) i poniżej Splitu.
Jeśli macie coś zwiedzić po drodze, to postój w Zadar, Primošten, Trogir.
Na więcej braknie dnia ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz w CRO - kilka pytań - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone