Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka praktycznych pytań o okolicach Omiśiu.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019
Kilka praktycznych pytań o okolicach Omiśiu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 13.09.2019 22:27

Cześć moi mili. Jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam, pewnie zaraz jakiś modek przeniesie. W każdym razie mam kilka pytań i prosiłbym o odpowiedź, w Chorwacji jestem pierwszy raz. Jestem w pobliżu Omiś, konkretnie w Stanici. Mam pewne pytanka.
1. Polecicie jakiś DUŻY oraz w miarę tani supermarket? Ceny u lokalsów mnie troszkę dobiły.
2. Gdzie kupię mały, ale naprawdę mały grill taki najprostsza opcja? No i oczywiście nie za miliony monet.
3. W Omiśiu podobno jest targ rybny – czy jest on „przehajpowany”, czy warto się na niego udać?
4. Gdzie kupić tutejszy specjał – rakije?
5. Jakieś praktyczne rady?
6. Gdzie najlepiej udać się na plażę z Stanici? Jestem mobilny.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 14.09.2019 06:48

gosciuwa napisał(a):Cześć moi mili. Jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam, pewnie zaraz jakiś modek przeniesie. W każdym razie mam kilka pytań i prosiłbym o odpowiedź, w Chorwacji jestem pierwszy raz. Jestem w pobliżu Omiś, konkretnie w Stanici. Mam pewne pytanka.
1. Polecicie jakiś DUŻY oraz w miarę tani supermarket? Ceny u lokalsów mnie troszkę dobiły.
2. Gdzie kupię mały, ale naprawdę mały grill taki najprostsza opcja? No i oczywiście nie za miliony monet.
3. W Omiśiu podobno jest targ rybny – czy jest on „przehajpowany”, czy warto się na niego udać?
4. Gdzie kupić tutejszy specjał – rakije?
5. Jakieś praktyczne rady?
6. Gdzie najlepiej udać się na plażę z Stanici? Jestem mobilny.


Jak znalazłeś to forum, to i powinieneś trochę w nim poszukać. Po wpisaniu w googla "Omiś świeże ryby" pojawia się taki wątek: omis-aktualnosci-2019-t44357-300.html
Miłej lektury :papa:
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 14.09.2019 07:22

No widzę, że kolega urwał się chyba z elektrody, bo było. A reszta moich pytan? Proszę kogoś kompetentnego o odpowiedź.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 14.09.2019 07:32

gosciuwa napisał(a):No widzę, że kolega urwał się chyba z elektrody, bo było. A reszta moich pytan? Proszę kogoś kompetentnego o odpowiedź.


Bardzo zły początek jak na kogoś kto potrzebuje rady. Duży błąd.
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 14.09.2019 08:23

Oczekuje prostych odpowiedzi, a dostaje link do postów z 2017 roku, a najnowsze z 2019 są nie na temat.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.09.2019 08:39

gosciuwa napisał(a):Cześć moi mili. Jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam, pewnie zaraz jakiś modek przeniesie. W każdym razie mam kilka pytań i prosiłbym o odpowiedź, w Chorwacji jestem pierwszy raz. Jestem w pobliżu Omiś, konkretnie w Stanici. Mam pewne pytanka.
1. Polecicie jakiś DUŻY oraz w miarę tani supermarket? Ceny u lokalsów mnie troszkę dobiły.
2. Gdzie kupię mały, ale naprawdę mały grill taki najprostsza opcja? No i oczywiście nie za miliony monet.
3. W Omiśiu podobno jest targ rybny – czy jest on „przehajpowany”, czy warto się na niego udać?
4. Gdzie kupić tutejszy specjał – rakije?
5. Jakieś praktyczne rady?
6. Gdzie najlepiej udać się na plażę z Stanici? Jestem mobilny.


Hej ja od lat stacjonuje w Lokvie Rogoznica i troszkę okolice znam:
1. Market masz w Omis- Studenack przy wyjeździe w kierunku Duce, za stacją paliw. Jest to centrum handlowe z kilkoma sklepami m.in Kik, adres: Četvrt Ribnjak 17,
2. Moim zdaniem powinnaś szukac w wyżej wymienionym centrum, Studenacku, ( w waszym apartamencie nie ma grilla?);
3. Jest targ rybny w Omis, jest on przed mostem jadać od strony Stanici na wysokości stoisk z owocami, warzywami ( drogo tam jest, kobiety są czasami nachalne i na siłę wciskają owoce...). Na targu najlepiej być do godz. 10. Czasami w porcie można kupić rybkę od rybaków, ja tak kupuje z moim gospodarzem. Ogólnie ceny na tym targu są troszkę tańsze niż w sklepie ale nie jest za tanio, a bynajmniej tak jak np na targu w Ustce, różnica jest mniejsza...
4. Rakije kupuję się od lokalnych producentów ( gospodarzy),zapytaj się swojego, na pewno powie Ci gdzie najlepiej na wsi kupić, mój gospodarz tym się zajmuję i cały czas częstuje:);
5. Praktyczne rady?he to pytanie jest no delikatnie mówiąc za ogólne, zapraszam do relacji "Nasza Lokva"
6. Co do plaż to może któraś plaża z mojej relacji Ci się spodoba, na przełomie kilku lat jest spora ilość zdjęć z Lokvy i okolicy, na pewno nie korzystałbym z plaży w Omis, lokalni ponoć unikają kąpieli w mieście, jeżdżą na okoliczne plaże,
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 14.09.2019 08:51

I to jest odpowiedź, której oczekiwałem - dziękuję ślicznie.

Co do tego punktu drugiego - jest taki ogólny, ale mamy bardzo duży taras i chcieliśmy z niego skorzystać; wiedziałem o tym wcześniej, ale zapomniałem generalnie o tym i nie zabrałem z PL.

Zobaczę Twoją relację, bo wydaje się, że znajdę tam ciekawe informacje.
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 16.09.2019 21:30

Rakiję w Stanici kupowałam w 2 miejscach: między restaurant Borovina, a Hotelem Germania jest droga w dół. Idąc w dół po prawej stronie przed tarasem restauracji jest wejście do budynku. Zadzwonić, zapytać i kupić.
Drugie miejsce po lewej stronie Jadranki za Restauran Alf jest dróżka w lewo w górę, tam zawsze kręci się Pan i oferuje vino (rakiję też ma). Jak go nie ma to lekko w górę do domu.
A najlepiej pojechać do pobliskiej Nemiry. Jadąc od Stanici przy wjeździe do Nemiry po prawej stronie obok boiska Apartments Sabic. Piwniczka super i ceny nie za wysokie. Facet zawsze pyta skąd wiadomo, że on sprzedaje rakiję, trzeba powiedzieć, że od znajomych, którzy kupowali u niego rok wcześniej.
Pozdrawiam, ewa-irena
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 18.09.2019 15:52

Ludziska zachwycali się Trogirem, Splitem. Nas urzekł bardziej Omis:) Tu parę słów o tegorocznej naszej wyprawie, z kilkoma praktycznymi poradami: https://jadziemlecim.wordpress.com/2019 ... chorwacji/ Zaskoczyły nas np. duże różnice w kantorach.

Omis, gdyby nie te nieszczęsne korki, robi wrażenie. Położenie genialne.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Kilka praktycznych pytań o okolicach Omiśiu.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone