Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda w kilka samochodów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Jazda w kilka samochodów

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 10.08.2019 12:14

Hej!
Jeden z dzisiejszych tematów skłonił mnie do takich refleksji: Dlaczego ludzie szukają towarzystwa na podróż do Chorwacji? Chodzi mi o samą trasę, np. " jadę wtedy, stąd i tam, szukam towarzystwa na drogę ".
Jakie są korzyśći z jazdy w kilka aut? Ja w tym roku pierwszy raz jechałem w dwa samochody i jakoś nie mogę znaleźć "plusów dodatnich" takiej opcji, za to kilka "ujemnych". Tak mnie wzięło po urlopie.
Pozdro.
B
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 10.08.2019 12:28

Bardzo dobre pytanie.
Też mnie to zawsze zastanawiało.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2019 12:36

Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 10.08.2019 12:49

Jasna sprawa. Ja też pełniłem rolę pierwszego, też jechałem swoje, ale, umówmy się, oczy dużo częściej w lusterku szukały towarzysza niż normalnie jadąc i sprawdzając tylko sytuację na drodze.
Np. wyprzedzasz jakąś ciężarówkę i kilka minut czekasz na "ogon", bo on nie ma możliwości. Normalnie byłby gaz i jazda do przodu. Zawsze będzie to trochę uciążliwe. Inna sprawa jak jedziesz na drugiego ....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2019 13:11

Ja też tego umiłowania jazdy w kilka samochodów nie rozumiem. I to nawet nie chodzi o sprawdzanie w lusterku, bo teraz i telefon i cb można łatwo wykorzystać, ale samo tempo jazdy i postojów. My jedziemy z nastolatkiem, który jakby mu pozwolić to wysiadłby z samochodu dopiero w miejscu docelowym i to nie ważne czy jest do przejechania 300 czy 1000 km, ale rozsądkowo co 4h się zatrzymujemy, a jeśli w drugim samochodzie są małe dzieci (raz tak jechaliśmy) to niestety postoje są i częstsze i sporo dłuższe chociażby na zjedzenie posiłku.... Swego czasu przez to trasa nam się sporo rozciągnęła w czasie....
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.08.2019 13:21

My przeważenie jeździmy na kilka aut ale praktycznie zawsze na trasie osobno. Umawiamy się, że spotykamy się na miejscu w cro. W kilka aut na trasie jest ciężko. Lepiej jechać swoim tempem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2019 13:30

Trzy pierwsze wyjazdy do Chorwacji w trzy samochody, ale nie szukałem w tym celu nikogo w internecie.
Wyjazd z przyjaciółmi i dziećmi na kemping Valkanella.
Potem kilka razy w dwa samochody na różne kempingi w Chorwacji.
W 2008 roku wyjazd na Istrię w trzy samochody, dwa auta do hotelu Funtana, moje na Valkanelle.

Rekordem był bardzo dawno wyjazd do Mezokovezd (Węgry) w sześć samochodów. :wink:
Ale to była krótka trasa - niecałe 300 km.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.08.2019 15:55

dids76 napisał(a):Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jakbyś jechał w tym roku dzień wcześniej to mozna by jechać na 3 auta :oczko_usmiech:

2 lata temu jechaliśmy na 3 auta
Ja jako pierwszy. Wszyskie auta o podobnej mocy i z gazem. Nie bylo marudzenia o tankowaniu co 300km i gonieniu sie nawzajem. :mrgreen:

Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni :oczko_usmiech:
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 10.08.2019 17:44

sito_zabrze napisał(a):Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni


Moze za odstep...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.08.2019 17:54

St.Witch napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni


Moze za odstep...


Prędkość :oczko_usmiech:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 11.08.2019 09:59

sito_zabrze napisał(a):
dids76 napisał(a):Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jakbyś jechał w tym roku dzień wcześniej to mozna by jechać na 3 auta :oczko_usmiech:


A nawet, przez jakiś czas na 4 auta :lol:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.08.2019 10:10

Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.08.2019 10:34

Ural napisał(a):Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.


My jedziemy na 2 auta.
Dwie rodziny
2+1 i 2+2

Bedziemy razem jedli, zwiedzali, spędzali czas, drinkowali, grillowali, plażowali. Aneks bedzie jeden. Aśka z Wiolką się dogadają i na stole bedzie wsio wspólne :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.08.2019 10:35

sito_zabrze napisał(a):
Ural napisał(a):Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.


My jedziemy na 2 auta.
Dwie rodziny
2+1 i 2+2

Bedziemy razem jedli, zwiedzali, spędzali czas, drinkowali, grillowali, plażowali. Aneks bedzie jeden. Aśka z Wiolką się dogadają i na stole bedzie wsio wspólne :oczko_usmiech:


Daj Boże, daj Boże :roll:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 11.08.2019 12:33

Witam. Jazda obcych sobie ludzi a znajomych czy rodziny to dwie różne podróże. Zawsze będą jakieś większe lub mniejsze zgrzyty -widzimy ludzi pierwszy raz więc to chyba oczywiste. Kolejny zarzut- czas jazdy. Ile szybciej dojedziemy w pojedynkę? 2 godziny? Biorąc pod uwagę długość wypoczynku to zysk przeogromny :) . Powtórzę co pisałem chyba w wątku o cb że dla naszej ekipy wakacje zaczynają w momencie wyjazdu z domu. Wpisy kto w ile godzin dojechał na nas nie działają. W poruszonym temacie praktycznie sami detaliści- jedynie p.Janusz przez 300 km próbował. :) Jeżdzimy od wielu lat na kilka aut i nie dlatego że ktoś boi się jechać sam tylko że tak nam pasuje. W tym roku wyjątkowo jechaliśmy w 4 auta. Najczęściej w 6. Nie siedzimy sobie na zderzakach -wystarczy że się słyszymy na cb. (To zdanie dla tych to zarzucają brak możliwości wyprzedzenia kolumny.)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



Jazda w kilka samochodów
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone