Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jazda w kilka samochodów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Odkrywca
Jazda w kilka samochodów

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 10.08.2019 12:14

Hej!
Jeden z dzisiejszych tematów skłonił mnie do takich refleksji: Dlaczego ludzie szukają towarzystwa na podróż do Chorwacji? Chodzi mi o samą trasę, np. " jadę wtedy, stąd i tam, szukam towarzystwa na drogę ".
Jakie są korzyśći z jazdy w kilka aut? Ja w tym roku pierwszy raz jechałem w dwa samochody i jakoś nie mogę znaleźć "plusów dodatnich" takiej opcji, za to kilka "ujemnych". Tak mnie wzięło po urlopie.
Pozdro.
B
Flayszakal
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 10.08.2019 12:28

Bardzo dobre pytanie.
Też mnie to zawsze zastanawiało.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2019 12:36

Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:
biagggio
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 10.08.2019 12:49

Jasna sprawa. Ja też pełniłem rolę pierwszego, też jechałem swoje, ale, umówmy się, oczy dużo częściej w lusterku szukały towarzysza niż normalnie jadąc i sprawdzając tylko sytuację na drodze.
Np. wyprzedzasz jakąś ciężarówkę i kilka minut czekasz na "ogon", bo on nie ma możliwości. Normalnie byłby gaz i jazda do przodu. Zawsze będzie to trochę uciążliwe. Inna sprawa jak jedziesz na drugiego ....
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2019 13:11

Ja też tego umiłowania jazdy w kilka samochodów nie rozumiem. I to nawet nie chodzi o sprawdzanie w lusterku, bo teraz i telefon i cb można łatwo wykorzystać, ale samo tempo jazdy i postojów. My jedziemy z nastolatkiem, który jakby mu pozwolić to wysiadłby z samochodu dopiero w miejscu docelowym i to nie ważne czy jest do przejechania 300 czy 1000 km, ale rozsądkowo co 4h się zatrzymujemy, a jeśli w drugim samochodzie są małe dzieci (raz tak jechaliśmy) to niestety postoje są i częstsze i sporo dłuższe chociażby na zjedzenie posiłku.... Swego czasu przez to trasa nam się sporo rozciągnęła w czasie....
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.08.2019 13:21

My przeważenie jeździmy na kilka aut ale praktycznie zawsze na trasie osobno. Umawiamy się, że spotykamy się na miejscu w cro. W kilka aut na trasie jest ciężko. Lepiej jechać swoim tempem.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2019 13:30

Trzy pierwsze wyjazdy do Chorwacji w trzy samochody, ale nie szukałem w tym celu nikogo w internecie.
Wyjazd z przyjaciółmi i dziećmi na kemping Valkanella.
Potem kilka razy w dwa samochody na różne kempingi w Chorwacji.
W 2008 roku wyjazd na Istrię w trzy samochody, dwa auta do hotelu Funtana, moje na Valkanelle.

Rekordem był bardzo dawno wyjazd do Mezokovezd (Węgry) w sześć samochodów. :wink:
Ale to była krótka trasa - niecałe 300 km.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.08.2019 15:55

dids76 napisał(a):Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:

Jakbyś jechał w tym roku dzień wcześniej to mozna by jechać na 3 auta :oczko_usmiech:

2 lata temu jechaliśmy na 3 auta
Ja jako pierwszy. Wszyskie auta o podobnej mocy i z gazem. Nie bylo marudzenia o tankowaniu co 300km i gonieniu sie nawzajem. :mrgreen:

Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni :oczko_usmiech:
St.Witch
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 10.08.2019 17:44

sito_zabrze napisał(a):Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni

Moze za odstep...
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.08.2019 17:54

St.Witch napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Najlepsze ze znajomi co jechali w środku dostali fotkę z Austrii. Jako jedyni

Moze za odstep...

Prędkość :oczko_usmiech:
khml
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 11.08.2019 09:59

sito_zabrze napisał(a):
dids76 napisał(a):Niektórzy jadąc pierwszy raz boją się że gdzieś się zgubią, bez winiety przejadą płatny odcinek itp. Kilka lat temu własnie gość z forum zapytał czy mógłby się do mnie przyłączyć. Trasa przebiegała bez problemu (jazda w nocy), jedynie musiałem częściej patrzeć do lusterka :wink: Nie widzę większego problemu w jeździe "na dwa auta", jeżeli ja prowadzę i ktoś dostosowuje się do mojego stylu jazdy :oczko_usmiech: :mrgreen:

Jakbyś jechał w tym roku dzień wcześniej to mozna by jechać na 3 auta :oczko_usmiech:

A nawet, przez jakiś czas na 4 auta :lol:
Ural
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.08.2019 10:10

Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.08.2019 10:34

Ural napisał(a):Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.

My jedziemy na 2 auta.
Dwie rodziny
2+1 i 2+2

Bedziemy razem jedli, zwiedzali, spędzali czas, drinkowali, grillowali, plażowali. Aneks bedzie jeden. Aśka z Wiolką się dogadają i na stole bedzie wsio wspólne :oczko_usmiech:
Ural
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.08.2019 10:35

sito_zabrze napisał(a):
Ural napisał(a):Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.

My jedziemy na 2 auta.
Dwie rodziny
2+1 i 2+2

Bedziemy razem jedli, zwiedzali, spędzali czas, drinkowali, grillowali, plażowali. Aneks bedzie jeden. Aśka z Wiolką się dogadają i na stole bedzie wsio wspólne :oczko_usmiech:

Daj Boże, daj Boże :roll:
Miril
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 11.08.2019 12:33

Witam. Jazda obcych sobie ludzi a znajomych czy rodziny to dwie różne podróże. Zawsze będą jakieś większe lub mniejsze zgrzyty -widzimy ludzi pierwszy raz więc to chyba oczywiste. Kolejny zarzut- czas jazdy. Ile szybciej dojedziemy w pojedynkę? 2 godziny? Biorąc pod uwagę długość wypoczynku to zysk przeogromny :) . Powtórzę co pisałem chyba w wątku o cb że dla naszej ekipy wakacje zaczynają w momencie wyjazdu z domu. Wpisy kto w ile godzin dojechał na nas nie działają. W poruszonym temacie praktycznie sami detaliści- jedynie p.Janusz przez 300 km próbował. :) Jeżdzimy od wielu lat na kilka aut i nie dlatego że ktoś boi się jechać sam tylko że tak nam pasuje. W tym roku wyjątkowo jechaliśmy w 4 auta. Najczęściej w 6. Nie siedzimy sobie na zderzakach -wystarczy że się słyszymy na cb. (To zdanie dla tych to zarzucają brak możliwości wyprzedzenia kolumny.)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Jazda w kilka samochodów
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019