Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda w kilka samochodów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 15.11.2019 00:44

Co tam? Tworzą się grupki wyjazdowe? :D U nas zaliczki wpłacone i 21sierpnia startujemy!!! 6 aut -34 osoby :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.11.2019 18:21

Ural napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
Ural napisał(a):Jeśli jechać to tylko w dwa auta. Jeśli mieszkać w apartamencie to z oddzielnymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Są takie rozbieżności w oczekiwaniach dwóch rodzin, że nie warto psuć sobie urlopu. Jeżdżę sam ze swoją rodziną i tyle w tym temacie.


My jedziemy na 2 auta.
Dwie rodziny
2+1 i 2+2

Bedziemy razem jedli, zwiedzali, spędzali czas, drinkowali, grillowali, plażowali. Aneks bedzie jeden. Aśka z Wiolką się dogadają i na stole bedzie wsio wspólne :oczko_usmiech:


Daj Boże, daj Boże :roll:


Już dawno po urlopie co prawda ale jednak sie udało spełnić wszystkie warunki :mrgreen:
Nawet zaliczyliśmy juz jakieś wspólne imprezy po wakacjach
Znajomość od piaskownicy uważam za niezagrożoną :oczko_usmiech:

Martwi mnie tylko rok 2020
Na chwilę obecną brak chętnych na wspólny wyjazd do Cro :roll: :?
Wszyscy znajomi planują all w Turcji lub Grecji 8O
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 15.11.2019 19:32

A nie myśleliście nad wynajęciem lory?... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.11.2019 22:38

Miril napisał(a):Co tam? Tworzą się grupki wyjazdowe? :D U nas zaliczki wpłacone i 21sierpnia startujemy!!! 6 aut -34 osoby :mrgreen:


Udalo sie kiedys do Włoch w konfiguracji 7x4 (rodziny/auta), ekipa 28-osobowa. Ale jak Wy sie zabieracie do 6 aut W 34-ke...? ;)
Tak btw, jazda "na" 2-3 auta to max, wiecej to spore "opoznienia" w trasie ponad 1000 km.

pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.11.2019 22:44

Miril napisał(a): 6 aut

Kompletnie sobie tego nie wyobrażam.
I w życiu bym się na coś takiego nie pisał.
Ale powodzenia życzę.

Kiedyś jechałem na 4 auta.
Jeden chciał być mądrzejszy od reszty, czego efektem było 2 godzinne oczekiwanie na niego, bo chłopina pojechał w kierunku Słowenii, zamiast Budapesztu.
Jak dla mnie max 3 samochody.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 16.11.2019 00:47

robertms napisał(a):
Miril napisał(a):Co tam? Tworzą się grupki wyjazdowe? :D U nas zaliczki wpłacone i 21sierpnia startujemy!!! 6 aut -34 osoby :mrgreen:


Udalo sie kiedys do Włoch w konfiguracji 7x4 (rodziny/auta), ekipa 28-osobowa. Ale jak Wy sie zabieracie do 6 aut W 34-ke...? ;)
Tak btw, jazda "na" 2-3 auta to max, wiecej to spore "opoznienia" w trasie ponad 1000 km.

pozdrawiam

Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w tych 6 autach. 8O jedno 9os. cztery 7-mio os. , 6-sty jeszcze się waha. :D
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.11.2019 11:38

Miril napisał(a):
robertms napisał(a):
Miril napisał(a):Co tam? Tworzą się grupki wyjazdowe? :D U nas zaliczki wpłacone i 21sierpnia startujemy!!! 6 aut -34 osoby :mrgreen:


Udalo sie kiedys do Włoch w konfiguracji 7x4 (rodziny/auta), ekipa 28-osobowa. Ale jak Wy sie zabieracie do 6 aut W 34-ke...? ;)
Tak btw, jazda "na" 2-3 auta to max, wiecej to spore "opoznienia" w trasie ponad 1000 km.

pozdrawiam

Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w tych 6 autach. 8O jedno 9os. cztery 7-mio os. , 6-sty jeszcze się waha. :D


Jasne, jasne, tak zrozumialem, bo ciezkie byloby to przy autach 4-osobowych.
Osobna kwestia sa bagaze tychze 7 osob, ale to kazdy wg wlasnego uznania... Jeden zapakuje kilka t-shirtow i kapielowek, drugi polowe szafy... ;)

pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 16.11.2019 11:46

anakin napisał(a):
Miril napisał(a): 6 aut

Kompletnie sobie tego nie wyobrażam.
I w życiu bym się na coś takiego nie pisał.
Ale powodzenia życzę.

Kiedyś jechałem na 4 auta.
Jeden chciał być mądrzejszy od reszty, czego efektem było 2 godzinne oczekiwanie na niego, bo chłopina pojechał w kierunku Słowenii, zamiast Budapesztu.
Jak dla mnie max 3 samochody.


Chyba nikt, jadac w wiecej, niz 2 auta nie liczy, ze wspolnie dojada do celu na tak dlugiej trasie...
Warto nie ogladac sie na pozostalych i "trzymac sie" w max. 2 auta, i to tez w miare mozliwosci i wydarzen w trasie.
Grunt, zeby w miejscu docelowym wszyscy spotkali sie zdrowo. A to, ze w odstepie paru godzin, to po to jest urlop, zeby podrozowac... ;)

pozdrawiam
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1257
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 16.11.2019 12:58

Mi się wydaje że problemem nie jest to ile aut,
oczywiscie w granicach rozsadku, ale kto jak jeździ. I nie chodzi tu wcale o przekraczanie predkosci.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 16.11.2019 19:06

Do kolegi Anakina -dzięki za zyczenie powodzenia. Spróbuj kiedyś w kilka aut ale z osobami które znasz.Może to będzie to. :D Domyślam się że jechaliście bez cb-radia i dlatego kolega pogubił się. Do kolegi Robertsm- i tu Ciebie zaskoczę. Zawsze dojeżdżamy w tyle aut ile wyjechało. Chyba że awaria. Tak mieliśmy jadąc w 4 auta i Voyager "klękł". Na szczęście jechały nim tylko 3 osoby. Auto zostało u mechanika a pechowcy poupychani w 3 pozostałych i w drogę. Odebrany na powrocie. Zamiast dojechać szybciej na miejsce i czekać na pozostałych wolimy wspólną podróż. Jak już pisałem wakacje mamy od wyjazdu z domu a nie dopiero na miejscu. Odnośnie bagaży- Każdy ma box dachowy (u mnie 900 litrów)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6651
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.11.2019 20:18

Raz tylko jechaliśmy w 3 auta :) dwukrotnie się rozdzieliliśmy. To doświadczenie wystarczyło :) Cb radia nie było, może by jego obecność pomogła ale niekoniecznie:) Patrzenie daleko do przodu i zerkanie częściej niż zwykle we wsteczne lusterko nie było komfortowe :)

welna napisał(a):Mi się wydaje że problemem nie jest to ile aut,
oczywiscie w granicach rozsadku, ale kto jak jeździ. I nie chodzi tu wcale o przekraczanie predkosci.


Zgadzam się różnice w sposobie jazdy dokładnie można było zauważyć jak i różne moce aut :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.11.2019 09:26

Maksimum w 2 auta.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.11.2019 09:51

Jechałem juz w pojedynkę, na dwa auta i raz na trzy
Optimum to jazda na dwa

Samemu nudno, na trzy męczące ( tym bardziej ze Słowenie robilismy przez górki i kukurydze :mrgreen: )

Gdybym mial jechać na 5 lub 6 aut to wyjscie jest ino jedno. Wyznaczamy punkty pośrednie ( np. Mikulov, Graz, lub jakies konkretne stacje benzynowe ) i tam sie spotykamy. Utrzymać kolumnę 5 aut w nocy jest raczej ciężko a jazda calą trase z gruszką CB w ręku to nie moja bajka :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1810
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.11.2019 10:09

biagggio napisał(a):Jakie są korzyśći z jazdy w kilka aut? Ja w tym roku pierwszy raz jechałem w dwa samochody i jakoś nie mogę znaleźć "plusów dodatnich" takiej opcji, za to kilka "ujemnych".

Jechaliśmy tak w ubiegłym roku. Byliśmy zadowoleni, zatrzymywaliśmy się wspólnie ale nie za często, mimo posiadania małych dzieci na pokładzie. Było na pewno raźniej w trasie.
P.S. Na miejscu mieszkaliśmy kilkaset metrów od siebie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1931
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.11.2019 10:11

Jechałem autem z silnikiem diesla gdzie zasięg miałem 800km, kolega jechał autem na LPG gdzie zasięg miał 3x mniejszy. Trochę czasu straciliśmy na stacjach. Średnio około 15minut na stację. Najlepiej umówić się na miejscu, nikt nie traci czasu. I to się sprawdza.
W tym roku jechaliśmy sami i też było ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Jazda w kilka samochodów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone