Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zagrzeb czy Lublana na kilka godzin?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.05.2019 15:11

Nie lubię dwa razy jeździć tą samą trasę podczas jednego wyjazdu ;) Do Cro będziemy jechać przez Zagrzeb (ale tam tylko nocleg, na południowych obrzeżach, blisko autostrady, zero zwiedzania). I nie chce mi się za bardzo wracać tą samą trasą ;) :oczko_usmiech:

Co polecacie na nocleg po Plitvicach, w drodze do Warszawy - Zagrzeb czy Lublanę? W jednym i drugim przypadku na ewentualne zwiedzanie mamy raczej tylko późne popołudnie/wieczór, czyli w praktyce 3-4 godzinki max. Co ciekawsze, bardziej klimatyczne, gdzie atrakcje bardziej skumulowane ?

Odległość do Warszawy i z Zagrzebia i z Lublany podobna, praktycznie taka sama, podobnie jak czas. Nadwyżka drogi i jakiejś godzinki czasu byłaby tylko z Plitvic do Lublany. Tylko którędy z Plitvic jechać najlepiej, żeby w Słowenii nie pakować się na autostradę ?
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.05.2019 18:08

Myślę, że jednak Lublana, choć i Zagrzeb ma swoje uroki. Lublana to taka bardzo kompaktowa stolica. To co w mieście ważne usytuowane jest wokół Ljubljańskiego Gradu i nad rzeką Ljublanicą. Te 3-4 godziny to mimo wszystko mało, ale może zachęci do dłuższego pobytu w przyszłości. To jednak tylko moje subiektywne odczucia.
Poniżej masz bardzo fajną relację krakusowej z ubiegłoroczej wycieczki w Slowenii i właśnie w Lublanie. Przejrzyj - warto
krotka-relacja-z-malego-kraju-5-dni-w-slowenii-t54226-60.html?hilit=lublana
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 15:16

Bravik napisał(a):Myślę, że jednak Lublana, choć i Zagrzeb ma swoje uroki. Lublana to taka bardzo kompaktowa stolica. To co w mieście ważne usytuowane jest wokół Ljubljańskiego Gradu i nad rzeką Ljublanicą. Te 3-4 godziny to mimo wszystko mało, ale może zachęci do dłuższego pobytu w przyszłości. To jednak tylko moje subiektywne odczucia.
Poniżej masz bardzo fajną relację krakusowej z ubiegłoroczej wycieczki w Slowenii i właśnie w Lublanie. Przejrzyj - warto
krotka-relacja-z-malego-kraju-5-dni-w-slowenii-t54226-60.html?hilit=lublana

Tak szczerze, to ja się właśnie w kierunku Lublany skłaniam, jakoś Zagrzeb - być może zupełnie niesłusznie - mnie nie kręci i po zdjęciach, jakie przeglądałam, nie mam ciśnienia zupełnie.
Dzięki za linka do relacji, na pewno tam dziś wieczorem zajrzę ;)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021