Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkrupinski
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkrupinski » 21.08.2016 21:46

darek1 napisał(a):https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5%84ska+Bystrzyca,+S%C5%82owacja&daddr=48.7164704,19.1396649+to:Sahy&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.71822,19.141145&spn=0.009584,0.026157&sll=48.713505,19.134192&sspn=0.01917,0.052314&geocode=FRWo5wId0CUkASkv1Ipu4z0VRzEykIsLij8i-A%3BFbZa5wIdUAwkASmHsaj23j0VRzFgt6mx0fcAEw%3BFY983QIdGCEhASmpOaFE35VqRzFA5pbG0fcABA&dirflg=t&mra=dpe&mrsp=1&sz=15&via=1&t=m&z=16

Dopuszczam te ominięcie płatnego odcinka drogi ekspresowej R1 Banska Bystrica - Zvolen do słuzbowego wykorzystania przez Cromaniaków chcących zaoszczędzić parę groszy. Na litr Rakiji starczy. :D :D :D


TomTom Go po wybraniu opcji "Omijaj drogi płatne" pokazuje też ten objazd. Dzięki darek1 za informację :)
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 08.01.2017 15:29

Witam !
100lat nie smigałem trasa przez "Sahy" ale przyszedl czas na Albanie...

No wiec pomyslalem ze tym razem sprawdze droge w BB co by tradycyjnie na pałę nie bładzic "objezdzajac"
i co ja widze ze jak damy pineske google na glowna trase to zjazd przy salonie mercedesa jest zamkniety ! (mimo ze jak damy pineske przy sammym salonie to widac ze jest otwarte ( czyli nie sa to zdjecia z tego samego okresu)
Czyli ostatnim zjazdem jest ten obok tesco ??? a potem smigamy prawa strona obok merca, stacji slovnaft pod wiaduktem i w prawo potem jeszcze raz w prawo nad adrogą i przy seacie w lewo ?
redbox
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) redbox » 07.06.2017 14:00

Cześć Wam, małe odświeżenie. Jade pierwszy raz i lece trasą swidnik, Preszow do koszycz i Miszkolc. O ile wiem jak minac autostradke pod Svidnikiem to google maps pokazuje tylko Autostrade R4 od miejscowości Budimir do Koszyc. Wiem ze mowiliscie o dordze rownoległej z tym ze jej nie widac na mapach, Proszę o pomoc. Niesttey nie moge wkleic linku :(
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 07.06.2017 15:31

Przychylam się do poprzednika. O ile trasa była mi znana jeszcze w zeszłym roku, to zaniepokoił mnie rysunek
Obrazek

gdzie pokazany jest płatny odcinek autostrady z Koszyc do granicy. O ile wiem (wiedziałem) jak ominąć autostradę z Preszowa do Koszyc, to ten ostatni odcinek trochę mnie zaskoczył.
Czy ktoś to sprawdzał?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 19:54

AlAn_K napisał(a):płatny odcinek autostrady z Koszyc do granicy. O ile wiem (wiedziałem) jak ominąć autostradę z Preszowa do Koszyc, to ten ostatni odcinek trochę mnie zaskoczył.
Czy ktoś to sprawdzał?

Ten płatny odcinek to nowa droga,
Stara nie został zwinięta :wink: została i można nią jechać. Jest to droga nr 17.

https://www.google.pl/maps/place/044+58 ... 21.2572586
redbox
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) redbox » 08.06.2017 07:56

Obrazek

bardziej mi chodzi o odcinek zaznaczony na czerowono, jeżeli możecie to proszę o pomoc
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 08:14

R 4 jako obwodnica Koszyc jest bezpłatna >>> https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
redbox
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) redbox » 08.06.2017 08:21

dzięki Janek, bez Ciebie bałbym się troche wjezdzac i liczyc na mandat :)
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 08.06.2017 08:24

redbox napisał(a):Cześć Wam, małe odświeżenie. Jade pierwszy raz i lece trasą swidnik, Preszow do koszycz i Miszkolc. O ile wiem jak minac autostradke pod Svidnikiem to google maps pokazuje tylko Autostrade R4 od miejscowości Budimir do Koszyc. Wiem ze mowiliscie o dordze rownoległej z tym ze jej nie widac na mapach, Proszę o pomoc. Niesttey nie moge wkleic linku :(


a dlaczego chcesz omijać "autostradke pod Svidnikiem"? masz auto powyżej 3,5t? jeżeli nie to nie musisz jej omijac bo dla auto do 3,5t przejazd jest bezpłatny...
redbox
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) redbox » 08.06.2017 08:50

tego nie wiedziałem, czyli mogę jechac odcinkiem pod svidnikiem autkiem oisobowym ? Więc nie musiałbym wjezdzac do miasta?
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 08.06.2017 08:52

redbox napisał(a):tego nie wiedziałem, czyli mogę jechac odcinkiem pod svidnikiem autkiem oisobowym ? Więc nie musiałbym wjezdzac do miasta?


śmiało możesz jechac autem osobowym... płatna jest tylko dla aut powyżej 3,5t...ja tak jeżdżę od kilku lat osobowym i nic sie nie dzieje...
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 08.06.2017 10:41

Sam zaobserwowałem, że wiele osób przed Swidnikiem zjeżdża z trasy do miasta, mimo znaku przekreślonej winietki. Ja oczywiście jak tam jestem, to śmigam bezpłatną dla osobówek obwodnicą. Podsumowując, dopóki od granicy do granicy nie ma ekspresówki czy autostrady, to jednak lepiej te 14 euro wydać na bardziej pożyteczne rzeczy :twisted: (np. odbijając na Węgrzech na chwilkę w stronę Tokaju), no i traska wygląda tak :papa:
https://goo.gl/maps/x6dfNn35yrq
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 08.06.2017 11:16

wolffer napisał(a): no i traska wygląda tak :papa:
https://goo.gl/maps/x6dfNn35yrq


ja dokładnie tak samo jeżdżę...
elemeleq
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.07.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elemeleq » 03.07.2017 07:40

Witam.

Ja będę jechał z Krakowa przez Chyżne, Dolny Kubin i tak dalej... cały czas E77. Winietki oczywiście kupuję, węgierskie też, ale z wątku i zapewnień Google Maps wynika, że jadąc "bez omijania" płacimy 10€ tak naprawdę za ten krótki przejazd przy lotnisku Sliac (o jego długości) oraz 2 króciutkie odcinki na drodzę 564 przy granicy z Węgrami. Dobrze mówię?

Tę grafikę z turysta.org, którą wkleił AlAn_K też znalazłem i przyznam, że ulżyło mi, bo naprawdę mnóstwo ludzi twierdzi, że cała E77 od granicy z Polską jest płatna, więc nie raz do Zamku Orawskiego jeździłem z duszą na ramieniu :D
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 03.07.2017 08:28

elemeleq napisał(a):Witam.

Ja będę jechał z Krakowa przez Chyżne, Dolny Kubin i tak dalej... cały czas E77. Winietki oczywiście kupuję, węgierskie też, ale z wątku i zapewnień Google Maps wynika, że jadąc "bez omijania" płacimy 10€ tak naprawdę za ten krótki przejazd przy lotnisku Sliac (o jego długości) oraz 2 króciutkie odcinki na drodzę 564 przy granicy z Węgrami. Dobrze mówię?

Tę grafikę z turysta.org, którą wkleił AlAn_K też znalazłem i przyznam, że ulżyło mi, bo naprawdę mnóstwo ludzi twierdzi, że cała E77 od granicy z Polską jest płatna, więc nie raz do Zamku Orawskiego jeździłem z duszą na ramieniu :D


Od Chyżne do Šahy (E77) jest tylko jeden płatny odcinek (dla aut osobowych) R1 - Bańska Bystrzyca -Zvoleń niecałe 20 km, można go spokojnie ominąć drogą niemal równoległą . Przy granicy z Węgrami nie ma żadnych krótkich płatnych odcinków :roll: przynajmniej na tej trasie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone