Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 13.11.2012 11:59

kulka53 napisał(a):Mi to kompletnie nie przeszkadza, przepadam za suchymi i górzystymi pustkowiami .

Mnie natomiast ... owszem, ale na krótko.
Jednak prawdziwie odpoczywam w szeroko rozumianej zieleni.
Jak widzę autochtonom też się kolory cknią ... i bardzo dobrze ... bo domki super wyglądają. 8)

pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 12:34

mariusz-w napisał(a):Mnie natomiast ... owszem, ale na krótko.
Jednak prawdziwie odpoczywam w szeroko rozumianej zieleni.
Jak widzę autochtonom też się kolory cknią ... i bardzo dobrze ... bo domki super wyglądają. 8)

Każdy jest inny :cool:
Woda i zieleń to życie... bez wody trudno jest komfortowo funkcjonować, to oczywiste.
Mimo to nie przepadam za wilgocią, w powietrzu, w ziemi, takie tereny to dla mnie świetna odmiana od naszego swojskiego błota, mgieł, deszczów, bagien, zarośli...

No i tak naprawdę my nie wyjeżdżamy by odpoczywać :wink: :cool: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 13:31

9 września, niedziela c.d.

W Klimie było spokojnie, sielankowo i kolorowo, za to w miejscu do którego udamy się teraz, będzie... no właśnie jeszcze nie wiemy jak :) . W każdym razie uznaliśmy, że jest jeszcze dość wcześnie, na tyle, by przed zalegnięciem na plaży jeszcze coś zobaczyć. Na razie jednak podjedziemy do wioski Klimatovouni, z której to mają być jakieś wyjątkowo ładne widoki :wink: . Sprawdźmy to więc.

Tu wszystko jest bardzo blisko siebie, wracamy do Tripiti i podjeżdżając kawałek szutrówką w prawo jesteśmy już we wspomnianej wiosce. A może podjedziemy jeszcze dalej? Drogowskaz pokazuje kierunek Skinopi. Toczymy się po wąskiej, piaszczystej dróżce sprawiającej wrażenie jakby przejeżdżało tędy może kilka aut dziennie. Widoki ładne, ale trochę się boję jak będzie dalej, zawracamy.

Kilka widoczków z tej drogi i sprzed Klimatovouni rzecz jasna głównie na malownicze Tripiti :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 13:35

W kilkanaście minut znajdujemy się w innym świecie. Ten świat nazywa się:

Obrazek

Sarakiniko. Coś tam przed wyjazdem obiło mi się o uszy, widziałem jakieś tam zdjęcia niedużej plażyczki wśród skał. Standard. Ale niech nikomu kto znajdzie się na Milos przypadkiem nie przyjdzie do głowy by ominąć to miejsce :idea: .

Już wysiadając z samochodu na nasłonecznionym, omiatanym przez silny wiatr placyku widzieliśmy że chyba fajnie tu będzie. Nieduża dolinka wyżłobiona w miękkich, białych skałach przez spływającą wodę wyglądała zachęcająco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę kroków dalej odsłonił się widok na zatoczkę z mini plażą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na wydłubane otwory w skałach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 13:37

Schodząc trochę niżej szybko zorientowaliśmy się, że to będzie nasz księżycowy HIT :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do przejścia jest niedługi kawałek, jak widać nie jesteśmy tu sami.

Obrazek

Obrazek

Powoli schodzimy w dół a każdy krok wywołuje coraz większe emocje. Tu nie da się być krótko 8O . Niezwykłe, wyrzeźbione przez wodę i wiatr kształty białych skał, niebo, granatowe morze z białymi grzywami fal, wszystko to zrobiło na nas niezwykle silne wrażenie :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 13:38

I gdy tak z szeroko otwartymi oczami wędrujemy przez tę niezwykłą krainę, przychodzi nam niemal w tym samym momencie do głów taka sama myśl... gdyby to miejsce znajdowało się w innym kraju, na ile byłoby ogrodzone, miałoby wytyczone ścieżki, strażników, nakazy, zakazy... ile euro trzeba byłoby zostawić by się tu znaleźć :? . Może dlatego tak tu jest, że można sobie do woli pochodzić gdzie się chce (z czego skorzystaliśmy :) ), bo Milos, choć popularna, nie jest tak oblegana przez turystów jak Santorini? :roll: , to bez znaczenia.
Bardzo w każdym razie zdziwiła nas taka swobodna możliwość kontaktu z tym miejscem, zwłaszcza, że te skały to tak naprawdę nie skały :? , tylko takie niewiadomoco. Wapienne zlepieńce, miękkie i kruche, właściwie pod każdym prawie krokiem coś się osypywało. Jednak mimo to nie widzieliśmy wydłubanych w nich napisów, my swoich na „pamiątkę” też nie zostawiliśmy. Ciekawe ile by ich było w naszym wspaniałym kraju o wysokiej kulturze obywateli, wyrytych patykami, pomalowanych sprayami... :roll: .

Jak dobrze, że Grecja jest jeszcze krajem ze swobodnym dostępem do takich miejsc jak to :idea: . Jak dobrze, że Grecja jeszcze jest dla nas RAJEM :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2012 13:38

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na tych skałkach można też sobie poleżeć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
morto15
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) morto15 » 13.11.2012 14:06

8) :wink: Ten widok trochę przypomina księżycowy Pag
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.11.2012 14:33

CUDO! Chciałbym tam kiedyś się znaleźć. :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 13.11.2012 15:24

Też mi się z Pagiem skojarzyło.
Jadąc na Milos nastawiłbym się na to, by w takim miejscu sobie przynajmniej pół dnia pobyć jak nie cały...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.11.2012 15:51

Tego cudu natury 8) faktycznie nie można ominąć!
Zwłaszcza, że dotrzeć można tu nie tylko od strony wody, jak to sklanych grot Kleftiko.
Jeśli :roll: kiedyś trafię na Milos, z pewnością dotrę w to miejsce... Do kolorowej Klimy zresztą też :D
frape
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 21.06.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) frape » 13.11.2012 17:19

kulka53 napisał(a):Zdjęcia które pokazujemy to jakaś 1/3 z tych które zrobiliśmy :oops:
Może i jest ich trochę za dużo, ale my lubimy czytać relacje w których jest dużo zdjęć, to pozwala się zorientować "w terenie", wyrobić sobie opinię o danym miejscu, poczuć się tak, jakby się w tych miejscach było samemu :)

ja też tak mam, jak przebieram zdjęcia na bloga, to w końcu i tak większa połowa tam ląduję - nie da się zdecydować które piękniejsze :) poza tym nie każdy może zajrzeć w każdy kątek dlatego choć w ten sposób można pozwiedzać :)
kulka53 napisał(a):Cyklady rzeczywiście są inne. Może niektórym nie podobałoby się to, że nie ma na nich zieleni, że są puste i jałowe. Mi to kompletnie nie przeszkadza, przepadam za suchymi i górzystymi pustkowiami :cool: .

My też lubimy dzikie puste tereny - zieloną trawkę mamy pod nosem, a na wakacjach chcemy czegoś innego - ciekawszego :)
babeczka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.10.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) babeczka » 13.11.2012 17:59

Czytam, oglądam i podziwiam. Ciesze się, ze wiele jeszcze obiecujecie :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 13.11.2012 23:16

kulka53 napisał(a):
Obrazek

Obrazek



Na mój gust,to jest megahit -nie ważne czy księżycowy ,czy jakikolwiek inaczej go zwać..... 8)
Gnałbym auto,wielbłąda a nawet osiołka setki kilometrów żeby się tam dostać - to miejsce to "moja bajka"

P.S.
Niech fani Pagu się nie irytują ale..... przy Sarakiniko odpada w przedbiegach..... :| :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.11.2012 23:57

Niesamowite miejsce... 8O :D
Oglądam zdjęcia nie wiem który już raz :!:
Ciekawy jestem na ile są to 'plastyczne' formy i jak zmieniają się w czasie...?

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 269
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone