Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2018 15:01

talar napisał(a):Witam,
jadę do Novi Vinodolski (okolice wyspy KRK). Wyjezdzam w piątek 24.08 o 2.00 w nocy, zamierzam dojechac na miejsce okolo 14.00 tez w piątek. Google maps pokazuje 12 godzin podrozy. Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja. Wg forumowiczów taka trasa (cała Słowenia austradami) i przejscie graniczne w RUPIE będzie najlepszą opcją. Ale co zauwazylem: w okolicy Wiednia bede o 8 rano, a z tego co widze na mapie kazdego dnia jest tam korek. Można to jakos ominać? Albo czy ktos wie jak odczytac z google opoznienie z tego tytulu?
A może o tych godzinach wyjazdu wybrac trasę domyślną proponowaną przez google, czyli przez Węgry?


Rupa to dobry kierunek.
Te 12h to optymistycznie...
Proponuje przerwe na pizze w SLO, maja calkiem dobra.

Novi Vinodolski dosc fajny, ale pobliska Cricvenica mniej betonowa nad sama woda... Proponuje odwiedzic.

pozdrawiam
talar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) talar » 10.08.2018 20:44

Dziękuję za sugestię. Skorzystam. Planujemy rowniez odwiedzic jeziora Plitwickie. Na pizze tez nie trzeba nas namawiać dwa razy ;) Tym bardziej, że na Słowacji będziemy w porze obiadowej :)
Pojade poprzez Rupe jak wiekszosc tutaj radzi. Z tym czasem to tak na spokojnie, pewnie bedzie z 14 godzin. Chociaz licze, ze jak pojade teoretycznie w godzinach pracy w piatek to jakos mega korkow unikne. Mam dwojke maluchow na pokladzie (2 i 6 lat) wiec ze wzgledu na nich mam nadzieje, ze podroz sie nie bedzie przeciagac....
Chorwacja pierwszy raz :)
Ostatnio edytowano 10.08.2018 20:59 przez talar, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2018 20:50

talar napisał(a):Dziękuję za sugestię. Skorzystam. Planujemy rowniez odwiedzic jeziora Plitwickie. Na pizze tez nie trzeba nas namawiać dwa razy ;) Tym bardziej, że na Słowacji będziemy w porze obiadowej :)
Pojade poprzez Rupe jak wiekszosc tutaj radzu. Z tym czasem to tak na spokojnie, pewnie bedzie z 14 godzin. Chociaz licze, ze jak pojade teoretycznie w godzinach pracy w piatek to jakos mega korkow unikne.



Ekhiem, drobna poprawka: SLO to Słowenia, a SK - Słowacja.
Koledze chodziło o Słowenię (chociaż ja myślę, że na Słowacji też mają dobrą pizzę). :-)
Barty
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barty » 10.08.2018 20:54

Witam, byłem w Cro wiele razy i zawsze mam dylemat krórędy. Tym razem wyjazd z podkarpackiego (wcześniej było śląskie).

1. Rzeszów - Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb ponoć droga tandętna, ale krótko km
2. Rzeszów - Kraków - Zilina- Bratyslawa- Gyor-Shombathely- Letenye ciekawa alternatywa :)
3. Rzeszów - Katowice - Brno - Wiedeń- Maribor - Zagrzeb - najszybciej, najdrożej, najdalej :)

jak myślicie ? którędy w tym roku ?:)
Wszustko i tak zależy od korków :) Ale chyba granica Węgry-Cro jest mniej napieta niż Slo-Cro.

Pozdrawiam !
talar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) talar » 10.08.2018 20:59

Wyrocznia napisał(a):
talar napisał(a):Dziękuję za sugestię. Skorzystam. Planujemy rowniez odwiedzic jeziora Plitwickie. Na pizze tez nie trzeba nas namawiać dwa razy ;) Tym bardziej, że na Słowacji będziemy w porze obiadowej :)
Pojade poprzez Rupe jak wiekszosc tutaj radzu. Z tym czasem to tak na spokojnie, pewnie bedzie z 14 godzin. Chociaz licze, ze jak pojade teoretycznie w godzinach pracy w piatek to jakos mega korkow unikne.



Ekhiem, drobna poprawka: SLO to Słowenia, a SK - Słowacja.
Koledze chodziło o Słowenię (chociaż ja myślę, że na Słowacji też mają dobrą pizzę). :-)


Oczywiscie pomylka, przepraszam. Przez Slowacje w ogole nie pojade ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2018 21:05

Barty napisał(a):Witam, byłem w Cro wiele razy i zawsze mam dylemat krórędy. Tym razem wyjazd z podkarpackiego (wcześniej było śląskie).
1. Rzeszów - Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb ponoć droga tandętna, ale krótko km


Całkiem dobra droga.

trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html

Awaria serwera "zjadła" mapki. :x
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.08.2018 22:13

W poprzednią sobotę trasa przez CZ/A/Slo bez jakichkolwiek utrudnień, mały tuch, płynna jazda do Mariboru. W niedzielę na Lubiane już trochę więcej aut ale też bez korków.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.08.2018 00:03

Barty napisał(a):
1. Rzeszów - Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb ponoć droga tandętna, ale krótko km

jak myślicie ? którędy w tym roku ?:)
Wszustko i tak zależy odciebierków :) Ale chyba granica Węgry-Cro jest mniej napieta niż Slo-Cro.

Pozdrawiam !


Ja proponuję opcję nr 1. Od lat jadę przez Budapeszt to fajna spokojna trasa ale dość wolna przez Słowację. Wszystko zależy w jaki dzień się jedzie o której się zamelduje na granicy a potem na bramkach lućko.
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 11.08.2018 01:56

talar napisał(a):Powrót był gorszy? Też bede wracał w piątek ;) Będe chciał wyjechać z Chorwacji o 12.00 i zajechać do domu w sobote o 1.00... coś czuję, że będzie sajgon.

Będzie dobrze.

Ja w zeszłym roku wracałem w piątek, w połowie lipca z Żuljany (Peljesac). Wyjechałem o 11, w Warszawie byłem o 4 rano. Po drodze zakupy na półwyspie i w Neum, 3 tankowania i obiad w Słowenii - bez pośpiechu, ponad godzina przerwy.

Z korków to jedynie ok. 15 minut stania w Neum w sumie na obu granicach, bramki przed Zagrzebiem (popołudniowy szczyt) ok. 5 minut, granica SLO-CRO z 10 minut (godz. 18), objeżdżaliśmy autostradę w SLO i trochę korkowało się przed Ptujem (10 minut), przez Wiedeń jechaliśmy ok. 23 były jakieś roboty - korka nie było, choć na krótkim odcinku jechało się 40 km/h.

W porównaniu do trasy do CRO - wyjazd z Warszawy godz. 17 w piątek - trasa przebiegła szybko i przyjemnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2018 08:52

talar napisał(a):
Wyrocznia napisał(a):
talar napisał(a):Dziękuję za sugestię. Skorzystam. Planujemy rowniez odwiedzic jeziora Plitwickie. Na pizze tez nie trzeba nas namawiać dwa razy ;) Tym bardziej, że na Słowacji będziemy w porze obiadowej :)
Pojade poprzez Rupe jak wiekszosc tutaj radzu. Z tym czasem to tak na spokojnie, pewnie bedzie z 14 godzin. Chociaz licze, ze jak pojade teoretycznie w godzinach pracy w piatek to jakos mega korkow unikne.



Ekhiem, drobna poprawka: SLO to Słowenia, a SK - Słowacja.
Koledze chodziło o Słowenię (chociaż ja myślę, że na Słowacji też mają dobrą pizzę). :-)


Oczywiscie pomylka, przepraszam. Przez Slowacje w ogole nie pojade ;)



Spoczko, nie szkodzi :-) Szerokości, płynnej jazdy, miłego wypoczynku i smacznej pizzy po drodze życzę :-)
Gadgoo1337
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gadgoo1337 » 11.08.2018 14:53

Dzisiaj wg GM jakiś mały ruch w stronę wybrzeża (odcinek Macelj-Lucko-Karlovac), za to w drugą stronę korkuje się od samego rana. Czyżby oznaki zbliżającego się końca sezonu :> ?

Ktoś jechał dziś tą trasą do Chorwacji i może zdać relację?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 11.08.2018 16:02

ja myślę, że to efekt wyjazdowy tych, co przyjeżdżali 28 lipca... Wtedy było grubo....
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 11.08.2018 16:08

.........jechałem wtedy i nigdzie nie trafiłem korek ; ze Śląska do Środkowej Dalmacji droga zajęła około 10 h
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 11.08.2018 17:21

Dojechaliśmy rano na nocleg tranzytowy do Cro. Pogoda była bardzo marna, wyjazd 23.00z Wrocławia. Lało z przerwami aż pod Bratysławę. Granice przejechaliśmy w Letenye o 8.00. Duży ruch osobówek na A4 i na autostradzie Wiedeń-Budapeszt. Reszta ruch niewielki-sporadyczny. Na granicy 2x5minut i po bilet na bramkach podobnie z marszu prawie. Chorwaci 2 razy dowody wertują. Na kamerach Hak spore zatwardzenie rano i granica Macejl i bramki Lućko. Wcześnie rano ruszamy na prom do Splitu.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 11.08.2018 21:55

morela napisał(a):Przed północą na granicy...
Większość kwater przyjmuje meldunek od 14 do 21



no ja mam ten komfort że jak jadę do moich gospodarzy to nie martwię się o meldunek o jakiejś tam godzinie.
pokój na mnie czeka o której bym nie był. poprzedni gość musi wyjechać na 1 dzień przed moim przyjazdem.
traktują nas jak rodzinę i czekają na telefon z trasy i kiedy przyjadę. witają nas śniadaniem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasi Chorwaccy Gospodarze byli u nas w Poznaniu 2 razy na Wielkanoc i Boże Narodzenie
Cudowni Ludzie o złotych sercach ...ale fakt mamy stały kontakt i ja tutaj spędzam wakacje siódmy rok z rzędu... :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 601
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone