Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.06.2018 18:02

To ja pisałem, przynajmniej wczoraj i dziś ;)
Z tym że zbaczamy z nudnych autostrad i zwiedzamy a od miejsca gdzie podałem zjazd mamy 200 km do noclegu. Nad jądra dopiero na drugi dzień.

pabbllo_ldz dzisiaj jechałem z Łodzi do Krakowa do którego zajechałem przed chwilą.
Częstochowa tragedia, objechaliśmy ją bbokami taka lipa była
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.06.2018 22:36

Garo&Justa napisał(a):... Nad jądra dopiero na drugi dzień.

8O Znaczy że co :?:
Strach zapytać :lol: :oczko_usmiech:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.06.2018 22:47

Haha to słownik w telefonie...
Nad Jadran miało być :oczko_usmiech:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2018 05:37

Najgorsze.... Hak zaleca by dzis... I najlepiej nawet nie jutro nie jechac do Chorwacji ze wzgledu na zapowiadane bardzo złe warunki atmosferyczne. Podobno jest wielce prawdopodobne że zamknieta zostac moze autostrada w okolicy sv rock ( wtedy jest masakra bo 2 lata temu ten zamkniety odcinek 80km pokonywalismy w prawie 10godzin) a dodatkowo w Chorwacji jest teraz jakis dlugi wekend gdzie sami Chorwaci ruszą w trasy jak to i u nas bywa. Chorwaci zalecaja by wstrzymac sie z jazdą w piatek i ruszac jak wedlug planow ma sie sytuacja poprawic w sobote:-(
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2018 05:50

Przetłumaczone translatorem
22-czerwca 2018
Drogi będą mokre i śliskie w całym kraju.
Licz się z ograniczeniami na autostradzie A1 (możliwe zamknięcie między skrzyżowaniem Sveti Rok i Posedarje), na drodze DC8 Adriatic, na DC54 Maslenica-Zaton Obrovački, na Pag i na wyspie Krk z powodu silnego wiatru!
Ruch uliczny będzie gęsty na drogach prowadzących na wybrzeże Adriatyku, szczególnie na ulicach Lučko, Zagrzeb-istok, Sveta Helena i Bregana oraz na odcinku autostrady A1 / A6 Zagrzeb-Karlovac.
W ciągu dnia można się także spodziewać trudności na drogach, w miastach i na drogach objazdowych.
Ruch pasażerski będzie gęsty na przejściach granicznych ze Słowenią i Bośnią i Hercegowiną.
W ruchu promowym będą występować opóźnienia spowodowane wiatrem.
Kierowcy proszeni są o dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Przy złej pogodzie reflektory muszą być włączone także w ciągu dnia.
Informacje o ruchu drogowym dostępne pod adresem: + 385 1 46 40 800, w przypadku serwisu pomocy drogowej ...
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 22.06.2018 09:57

paulr napisał(a):Najgorsze.... Hak zaleca by dzis... I najlepiej nawet nie jutro nie jechac do Chorwacji ze wzgledu na zapowiadane bardzo złe warunki atmosferyczne. Podobno jest wielce prawdopodobne że zamknieta zostac moze autostrada w okolicy sv rock ( wtedy jest masakra bo 2 lata temu ten zamkniety odcinek 80km pokonywalismy w prawie 10godzin) a dodatkowo w Chorwacji jest teraz jakis dlugi wekend gdzie sami Chorwaci ruszą w trasy jak to i u nas bywa. Chorwaci zalecaja by wstrzymac sie z jazdą w piatek i ruszac jak wedlug planow ma sie sytuacja poprawic w sobote:-(

Lokalnie (Trogir-Split) wyskakują w apkach meteorologicznych żółte ostrzeżenia o burzach i silnym wietrze, dla niektórych okolic nawet pomarańczowe z możliwym wiatrem do 150 km/h :idea:
http://www.meteoalarm.eu/po_PL/0/0/HR-Chorwacja.html
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 22.06.2018 10:32

Na serio współczuję ludziom, którzy dziś startują :O
Toż to istna kumulacja.
Koniec szkoły więc dziś już więcej osób startuje z PL, do tego piątek, jakiś długi weekend w Cro i jeszcze ta pogoda 8O Wiatr do 150km/h to już nie przelewki. Z tego co wiem to autostrady i tunele w Cro są zamykane przy dużo słaszym wietrze
Masakra :(

Tak spojżałem teraz w google maps i na razie czas przejazdu drogą którą planuję jechać z Wawy do Pakostane (Czechy, Aus, SLO) jest w okolicach 13 godzin. Więc w normie.
Myślę, że jak zacznie się coś dziać to czas się zmieni :/
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2018 11:15

Ja mam docelowy 2 tygodniowy urlop w sierpniu. Teraz udało mi sie zdobyc tylko tydzien i miał to być szybki wypad przed sezonem na tydzien do Chorwacji. Nie bardzo wiec moge sobie pozwolic by nie jechać dziś bo i tak tylko tydzień. Ale juz googe pokazuje korki na autostradzie. Od Zagrzebia do Karlovac praktycznie ciemny pomarancz czyli spore spowolnienie
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.06.2018 11:16

Marcinusik napisał(a):Na serio współczuję ludziom, którzy dziś startują :O
Toż to istna kumulacja.
Koniec szkoły więc dziś już więcej osób startuje z PL, do tego piątek, jakiś długi weekend w Cro i jeszcze ta pogoda 8O Wiatr do 150km/h to już nie przelewki. Z tego co wiem to autostrady i tunele w Cro są zamykane przy dużo słaszym wietrze
Masakra :(

Tak spojżałem teraz w google maps i na razie czas przejazdu drogą którą planuję jechać z Wawy do Pakostane (Czechy, Aus, SLO) jest w okolicach 13 godzin. Więc w normie.
Myślę, że jak zacznie się coś dziać to czas się zmieni :/


Podobno późnym wieczorem i w nocy ma być najgorzej.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 22.06.2018 11:28

Google Maps ostatnio ( pierwsza strona = 30 maj, powrót 10 czerwiec) mi się nie sprawdził kompletnie, zwłaszcza w Austrii i na granicy Chorwacko-Słoweńskiej. Pokazywał 10 min opóźnienia, stałem w obu przypadkach po ponad godzinę
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2018 13:04

Juz widac ze w okolicach sv rock na autostradzie ograniczenie do 60. Jechałem 3 lata temu do domu bylo do 40 a chevrolet orlando nie umiał jechac prosto.... Znaczy jechał ale kierownica skrecona tak wiało przed tunelem od strony wybrzeża. Wiec zaczyna sie najgorsze a ja niedlugo ruszam;-(
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 22.06.2018 13:53

a Google Maps nie pokazuje opóźnień jakiś znaczących
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 22.06.2018 14:19

Gęsto jest od rana wg GM od Karlovac do Bosiljevo
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.06.2018 14:21

paulr napisał(a):Juz widac ze w okolicach sv rock na autostradzie ograniczenie do 60. Jechałem 3 lata temu do domu bylo do 40 a chevrolet orlando nie umiał jechac prosto.... Znaczy jechał ale kierownica skrecona tak wiało przed tunelem od strony wybrzeża. Wiec zaczyna sie najgorsze a ja niedlugo ruszam;-(

Jeśli ruszasz w tamtą stronę to do Sv. Rok masz kawałek i nim dojedziesz może się uspokoi.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.06.2018 19:54

Wystartowaliśmy z Gliwic dziś ok. 4.30 rano. Czechy, Astria, Słowenia - praktycznie bez problemów, prawie pusto, pogoda do jazdy idealna. Dopiero przed granicą SLO-HR (Macelj) staliśmy z pół godziny. Bramki Lučko - masakra, akurat Chorwaci tłumnie ruszyli nad morze. Zjechaliśmy z autostrady na Jastrebarsko i już było ok. Jutro ruszamy z Rastoke ok.6 rano - mam nadzieję, że już będzie w miarę dobrze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 557
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone