Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2018 16:24

Garo&Justa napisał(a):Jedziemy po raz 10, oczywiście śpimy po drodze ze względu na dzieci.
Zawsze jeździłem przez Graz i Mureck i tak się zastanawiam czy zna ktoś może inną trasę by nie nadkładać drogi.
Przykład omijając Graz
https://goo.gl/maps/nUKTbaD7qmp

A z tego samego miejsca do Mureck przez Graz jest czasowo kilka minut dłużej ale dwa razy dalej
https://goo.gl/maps/huEMQBrRbPT2

Jechał ktoś tak?

A w ogóle to po udostępnieniu obwodnicy Kłodzka z Wrocławia aż za Baśkę Vodę mamy tylko 1193km
https://goo.gl/maps/d75uB5UHFbq

Pewnie że jechał, w tym wątku masz więcej ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480.html
Jeżdżę tak od kilku lat, czyli Ilz - Feldbach - Mureck lub Bad Radkersburg - Lenart - Ptuj. Kilometrowo blizej niz autostrada, czasowo podobnie. Trasa raczej na dzień niż na noc i uważaj na fotoradary :papa:
ps. W piątek też tamtędy pojadę.
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 19.06.2018 23:31

Pytanie czy warto zaoszczędzić parę litrów paliwa ,ropy jadąc dalej niż pilnować się prędkości i się stresując czy przyjdzie fotka czy nie. Ja wolę wbić w nocy na autobanie tempomat i 110 na zegarze, jechać porównywalny czas niż co chwilę zwalniać na terenie zabudowanym i się modlić żeby nie dostać fotki ze względu na ciężką nogę, a sam wiem po sobie że jeżdżąc po Wrocku jest zawsze + 18 lub więcej :mrgreen:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 20.06.2018 07:28

Garo&Justa napisał(a):Jedziemy po raz 10, oczywiście śpimy po drodze ze względu na dzieci.
Zawsze jeździłem przez Graz i Mureck i tak się zastanawiam czy zna ktoś może inną trasę by nie nadkładać drogi.
Przykład omijając Graz
https://goo.gl/maps/nUKTbaD7qmp

A z tego samego miejsca do Mureck przez Graz jest czasowo kilka minut dłużej ale dwa razy dalej
https://goo.gl/maps/huEMQBrRbPT2

Jechał ktoś tak?

A w ogóle to po udostępnieniu obwodnicy Kłodzka z Wrocławia aż za Baśkę Vodę mamy tylko 1193km
https://goo.gl/maps/d75uB5UHFbq



Kiedyś ktoś polecał coś takiego:
https://goo.gl/maps/iBFqUBsL4Mm
Sam nie próbowałem, ale ponoć szybko i przyjemnie.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 20.06.2018 08:43

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 09:09

nieproszony-gosc napisał(a):Pytanie czy warto zaoszczędzić parę litrów paliwa ,ropy jadąc dalej niż pilnować się prędkości i się stresując czy przyjdzie fotka czy nie. Ja wolę wbić w nocy na autobanie tempomat i 110 na zegarze, jechać porównywalny czas niż co chwilę zwalniać na terenie zabudowanym i się modlić żeby nie dostać fotki ze względu na ciężką nogę, a sam wiem po sobie że jeżdżąc po Wrocku jest zawsze + 18 lub więcej :mrgreen:


Podpisuje się dwoma rękoma pod twoi słowami. sam mam ciężka nogę i moim zdaniem bez sensu jest jechać jakim bocznymi drogami żeby zaoszczędzić kilka euro, dodatkowo stres czy nie cyknie mi fotoradar fotki, przed każda miejscowością lub ograniczeniem zwalniać. A Tak autostrada tempomat na 120 + VAT :roll: I leci się nocą komfortowo
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.06.2018 09:53

Ludzie.. Nie po to pisałem czy można jechac bokiem by zaoszczędzić kilka euro... Przecież aż do Ilz jadę autostradą więc winietkę mam.
Nie rozumiecie tego co pisałem...
Jadę 10 raz tą samą trasą i 10 raz śpię po drodze w hotelu mimo, że mam tylko 1189 km z domu do kwatery nad jadranem.
Dla mnie trasa to juz wakacje i nigdy się nie śpieszę a jadąc 10 raz (a tak naprawdę 19 raz bo drogi powrotne też tą samą trasą) przez te same miejsca po prostu mi się znudziło. Wieje nudą.
Nie śpieszę się bo mam 700km do hotelu wię chce sobie urozmaicić trasę i specjalnie szukam objazdu. Nawet nogą byc stromizmy by auto spaliło więcej :lol: i nawet mogę 5 winietek kupić na ten sam okres.. I tak wszystko wrzucam w koszty w firmie więc przestańcie bajdurzyć o zaoszczędzeniu kilku euro...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.06.2018 10:33

Garo&Justa napisał(a):Ludzie.. Nie po to pisałem czy można jechac bokiem by zaoszczędzić kilka euro... Przecież aż do Ilz jadę autostradą więc winietkę mam.
Nie rozumiecie tego co pisałem...
Jadę 10 raz tą samą trasą i 10 raz śpię po drodze w hotelu mimo, że mam tylko 1189 km z domu do kwatery nad jadranem.
Dla mnie trasa to juz wakacje i nigdy się nie śpieszę a jadąc 10 raz (a tak naprawdę 19 raz bo drogi powrotne też tą samą trasą) przez te same miejsca po prostu mi się znudziło. Wieje nudą.
Nie śpieszę się bo mam 700km do hotelu wię chce sobie urozmaicić trasę i specjalnie szukam objazdu. Nawet nogą byc stromizmy by auto spaliło więcej :lol: i nawet mogę 5 winietek kupić na ten sam okres.. I tak wszystko wrzucam w koszty w firmie więc przestańcie bajdurzyć o zaoszczędzeniu kilku euro...


Ja rozumiem :P A tak poważnie to mam podobnie. Jadę z noclegiem choś mam ok 1200km. Dzieciaki mają dodatkową atrakcję jaką jest nocleg po drodze. Autostrad przeważnie nie omijam ale wyjątek chyba zrobie w tym roku i pojadę objazdem MLP od razu na Cvetlin.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 20.06.2018 10:40

Czy są jakieś inne kamerki do podglądu przejścia granicznego Gruskovje/Macelji, aniżeli te z map.hak.hr?
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 20.06.2018 11:28

https://goo.gl/maps/HsUx2AwEeoL2

Próbował ktoś takiej opcji?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2018 12:37

Garo&Justa napisał(a):Ludzie.. Nie po to pisałem czy można jechac bokiem by zaoszczędzić kilka euro... Przecież aż do Ilz jadę autostradą więc winietkę mam.
Nie rozumiecie tego co pisałem...
Jadę 10 raz tą samą trasą i 10 raz śpię po drodze w hotelu mimo, że mam tylko 1189 km z domu do kwatery nad jadranem.
Dla mnie trasa to juz wakacje i nigdy się nie śpieszę a jadąc 10 raz (a tak naprawdę 19 raz bo drogi powrotne też tą samą trasą) przez te same miejsca po prostu mi się znudziło. Wieje nudą.
Nie śpieszę się bo mam 700km do hotelu wię chce sobie urozmaicić trasę i specjalnie szukam objazdu. Nawet nogą byc stromizmy by auto spaliło więcej :lol: i nawet mogę 5 winietek kupić na ten sam okres.. I tak wszystko wrzucam w koszty w firmie więc przestańcie bajdurzyć o zaoszczędzeniu kilku euro...

Dlatego Ci pisałem że ja jeżdżę od kilku lat tamtędy i pojutrze znów pojadę :wink:
Można po drodze trochę pozwiedzać , np;
Fabryka czekolady: https://goo.gl/maps/8YrVoRNanDv
Czy ciekawy zamek https://goo.gl/maps/fmW1bF34Kqv
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.06.2018 14:15

O! I to jest powód by jechać tamtedy, nacieszyć oczy, wydać trochę Euraskow i ominąć korki w drodze nad Adriatyk :mrgreen:
gsmereka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gsmereka » 20.06.2018 14:27

ja tak jechałem 8 lat temu do Czarnogóry. Byłem tam w okolicy 23:00. Coś pięknego - wzgórza, urocze miasteczka pełne życia o tej porze (festyny piwne). Było to jednak męczące, ciągłe ograniczenia do 40-50, wąskie zakręty, traktory na drogach.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.06.2018 22:35

moody78 napisał(a):Czy są jakieś inne kamerki do podglądu przejścia granicznego Gruskovje/Macelji, aniżeli te z map.hak.hr?

Nie, chyba że Słoweńcy coś założą, ale póki co nie chwalą się nowymi kamerami.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.06.2018 23:50

Garo&Justa napisał(a):Ludzie.. Nie po to pisałem czy można jechac bokiem by zaoszczędzić kilka euro... Przecież aż do Ilz jadę autostradą więc winietkę mam.
Nie rozumiecie tego co pisałem...
Jadę 10 raz tą samą trasą i 10 raz śpię po drodze w hotelu mimo, że mam tylko 1189 km z domu do kwatery nad jadranem.
Dla mnie trasa to juz wakacje i nigdy się nie śpieszę a jadąc 10 raz (a tak naprawdę 19 raz bo drogi powrotne też tą samą trasą) przez te same miejsca po prostu mi się znudziło. Wieje nudą.
Nie śpieszę się bo mam 700km do hotelu wię chce sobie urozmaicić trasę i specjalnie szukam objazdu. Nawet nogą byc stromizmy by auto spaliło więcej :lol: i nawet mogę 5 winietek kupić na ten sam okres.. I tak wszystko wrzucam w koszty w firmie więc przestańcie bajdurzyć o zaoszczędzeniu kilku euro...

A pomyślałeś o tym, że nie każdy ma firmę i robi koszty tak jak Ty? Nie oceniaj innych swoją miarą...
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 21.06.2018 00:51

Garo&Justa napisał(a):Ludzie.. Nie po to pisałem czy można jechac bokiem by zaoszczędzić kilka euro... Przecież aż do Ilz jadę autostradą więc winietkę mam.
Nie rozumiecie tego co pisałem...
Jadę 10 raz tą samą trasą i 10 raz śpię po drodze w hotelu mimo, że mam tylko 1189 km z domu do kwatery nad jadranem.
Dla mnie trasa to juz wakacje i nigdy się nie śpieszę a jadąc 10 raz (a tak naprawdę 19 raz bo drogi powrotne też tą samą trasą) przez te same miejsca po prostu mi się znudziło. Wieje nudą.
Nie śpieszę się bo mam 700km do hotelu wię chce sobie urozmaicić trasę i specjalnie szukam objazdu. Nawet nogą byc stromizmy by auto spaliło więcej :lol: i nawet mogę 5 winietek kupić na ten sam okres.. I tak wszystko wrzucam w koszty w firmie więc przestańcie bajdurzyć o zaoszczędzeniu kilku euro...


To może kup forumowiczom chociaż winietki i po baku paliwa. Koszty ci wzrosną i wszyscy będą szczęśliwi. Dla pomysłodawcy 2 baki i kawa. :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 555
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone