Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2016 21:06

dids76 napisał(a):Gdybym od siebie miał jechać na Słowację, to jadę przez Karvinę na Czeski Cieszyn. Ostatnio tak często wracam z Bielska w ok godz 16 i droga praktycznie pusta. Ca ły czas mnie Słowacja kusi, ale chyba pojadę przez Czechy i Austrię :oczko_usmiech:


Dokładnie, ja nie mam ciśnienia, byleby było...

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 17.07.2016 21:09

Mam jeszcze trochę czasu więc opcję przez Słowację obczaję:).Nocleg mam za Krapiną więc mam nadzieję że 7-8h wystarczy żeby jeszcze podziwiać widoki górskiej Chorwacji.W sobotę siądę i będę obserwował ruch w kamerkach i na google maps ale wiem że to i tak może być złudne.Dzięki
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 17.07.2016 21:40

lotnikwsk napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):To pewnie się spotkaliśmy się na trasie: wyjazd z Podgory ok. 12.00

Na pewno , ja wyjechałem około 10 z Drvenika tyko że ja jechałem jadranką do Splitu (chciałem zobaczyć wybrzeże) i już tam utknąłem na trzy godziny w korku , w Splicie wjazd na autostradę a reszta dokładnie tak jak piszesz . Żałuję że nie pojechałem na Knin pewnie by było luźniej . :wink:

Żebym wiedział że się zblokujemy po Benkovacu też bym pojechał na Knin, ale już było po przysłowiowej herbacie!
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 17.07.2016 21:44

Witam. My już w Cro...
Wyjazd z Głogowa 15:30 , dojazd do Boboszowa o 19.10 (w tym 40 min. postoju). W Czechach zero korków,a na remontach ruch zwolniony,ale płynny.Niestety,ale mieliśmy przymusowy postój związany z małą awarią -strata pół godz. 22.20 wjazd do Austrii,bez korków , ale dużo ograniczeń do 80 km/h. Nocleg 4,5 godz.,następnie wjazd do Słowenii o 7.20 -cisza,spokój i znikomy ruch na objeździe autostrady . Korek zaraz przed granicą z Cro -strata 50 minut. O 8.50 wjazd do Cro i o 12.40 byliśmy na Ciovo (jeden postój 15 minut).Za tunelem Sv. Rok ograniczenia do 100 km/h ze względu na wiatr -po za tym jazda bezproblemowa.
Pozdro...
cyganteria
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 04.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyganteria » 17.07.2016 21:59

w piątek wyjechaliśmy ok 18 ze Zgorzelca, przed 18 na miejscu w Chorwacji. Byl mega korek na Sv. Rok. MA-SA-KRA. 24h w samochodzie.
kowgan
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowgan » 17.07.2016 22:56

A co jest przyczyną tego korka w SK. Rok?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2016 23:00

kowgan napisał(a):A co jest przyczyną tego korka w SK. Rok?

Był. Silny wiatr, przez co zamknęli autostradę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 23:01

kowgan napisał(a):A co jest przyczyną tego korka w SK. Rok?

Ekstremalne warunki pogodowe - silny wiatr pod Velebitem.
kowgan
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowgan » 17.07.2016 23:06

dids76 napisał(a):
kowgan napisał(a):A co jest przyczyną tego korka w SK. Rok?

Był. Silny wiatr, przez co zamknęli autostradę.


Jak słyszę ile ludzie spędzają godzin w aucie przez te warunki pogodowe to można się przerazić .... :(
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.07.2016 23:11

Trasa Split - Mönichkirchen (około 670km) zajęła wczoraj 14h. Przez wiele km autostrady przed tunelem sveti rok ograniczenia do 40km/h. Wiało masakrycznie, na jednym z mostów wszyscy staliśmy, a samochodem miotało solidnie - niektórzy pomysłowi ludzie ze strachu próbowali wychodzić z samochodów, jednak nie dali rady. Korek do bramek zjazdowych był mega długi - oczywiście do bramek gotówkowych. Do no cash jak zwykle na luzie - chociaż tutaj ;)

amatus1 jak wracać przez PL to tylko w niedzielę :) Po wczorajszych - HR i dzisiejszych porannych - CZ męczarniach trasa przez Polskę dzisiaj to była czysta przyjemność :) Co innego wracać znad Bałtyku, bo korek do bramek na A1 był solidny.
Ostatnio edytowano 17.07.2016 23:22 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
kowgan
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowgan » 17.07.2016 23:14

Lechoo napisał(a):Trasa Split - Mönichkirchen (około 670km) zajęła wczoraj 14h. Przez wiele km autostrady przed tunelem sveti rok ograniczenia do 40km/h. Wiało masakrycznie, na jednym z mostów wszyscy staliśmy, a samochodem miotało solidnie - niektórzy pomysłowi ludzie ze strachu próbowali wychodzić z samochodów, jednak nie dali rady.


Z tego co widzę na Google map, cały czas jest bardzo duży korek na Sv. Rok.
Czy nie lepiej zawrócić i pojechać przez Rijeke a następnie wybrzeżem - wówczas ominie się Sv. Rok ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 23:22

kowgan napisał(a):
Lechoo napisał(a):Trasa Split - Mönichkirchen (około 670km) zajęła wczoraj 14h. Przez wiele km autostrady przed tunelem sveti rok ograniczenia do 40km/h. Wiało masakrycznie, na jednym z mostów wszyscy staliśmy, a samochodem miotało solidnie - niektórzy pomysłowi ludzie ze strachu próbowali wychodzić z samochodów, jednak nie dali rady.


Z tego co widzę na Google map, cały czas jest bardzo duży korek na Sv. Rok.
Czy nie lepiej zawrócić i pojechać przez Rijeke a następnie wybrzeżem - wówczas ominie się Sv. Rok ....

Kamerki są bardziej aktualne niż Google map
http://wap.hak.hr/kamera.asp?g=1&k=34
sopranowski
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopranowski » 17.07.2016 23:26

gdzie ty to widzisz na google map?
kowgan
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowgan » 17.07.2016 23:32

Hm .... to jest najlepszy przykład tego, że Google map nie do końca realnie pokazuje natężenie ruchu ... :( - nie ma to jak kamery.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 23:37

kowgan napisał(a):
dids76 napisał(a):
kowgan napisał(a):A co jest przyczyną tego korka w SK. Rok?

Był. Silny wiatr, przez co zamknęli autostradę.


Jak słyszę ile ludzie spędzają godzin w aucie przez te warunki pogodowe to można się przerazić .... :(

Na ekstremalne warunki pogodowe człowiek nie ma wpływu, w okolicach Sveti Rok to się zdarza - ale nie jest to jakaś częsta reguła.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 377
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone