Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 19.07.2017 19:40

Marsallah napisał(a):Miejscowi oczekujący na turystów? Przy przystani promowej w Supetarze tak, ale już dalej nie. To nie stały ląd :P Kwaterę jednak na pewno znajdziecie, Brač, zwłaszcza północny ma tego towaru od groma...

Dzięki za info! :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.07.2017 00:00

Marsallah napisał(a):Miejscowi oczekujący na turystów? Przy przystani promowej w Supetarze tak, ale już dalej nie. To nie stały ląd :P Kwaterę jednak na pewno znajdziecie, Brač, zwłaszcza północny ma tego towaru od groma...
Owszem, oczekują na tych, których się spodziewają. Mają kartki z imionami swoich gości, innych oczekujących to ja nie widziałam. Na razie odwiedziliśmy z tych nadmorskich tylko Supetar, Mirce, Sutivan i Bobovisce n. moru i ja nigdzie nie widziałam info o wolnych apartamentach. Może trzeba pytać, ale dziękuję za apartman gdzieś wysoko i zaiwaniać potem na plaże a co gorsza spowrotem do apartmana. Darmo bym nie chciała :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.07.2017 08:58

gusia-s

Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.07.2017 23:18

Marsallah napisał(a):gusia-s

Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.

Ale kiedy to było?
Nie wykluczone, że przegapiłam... wszak byłam oszołomiona deczko po dotarciu na wyspę :mrgreen: Teraz, gdy odwiedzamy rożne miasteczka nawet wypatruje ale tabliczek naprawdę nie widzę. Może oni tu nie czepiają jak to robią gospodarze w innych regionach.

Powiedzcie mi proszę, czy na tym targu w Supetar z rana kupi się jakieś rybki, mule itp? Jeszcze mi się nie udało wygrzebac z rana a po południu to juz tam tylko warzywka, owoce, miody, oliwa. Ribarnicy też nie znalazłam. :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2017 23:22

Rybki, mule itp możesz kupić w Sardinie w Postirze. Otwarte do 16 :wink:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.07.2017 23:32

gusia-s napisał(a):
Marsallah napisał(a):gusia-s

Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.

Ale kiedy to było?
Nie wykluczone, że przegapiłam... wszak byłam oszołomiona deczko po dotarciu na wyspę :mrgreen: Teraz, gdy odwiedzamy rożne miasteczka nawet wypatruje ale tabliczek naprawdę nie widzę. Może oni tu nie czepiają jak to robią gospodarze w innych regionach.

Powiedzcie mi proszę, czy na tym targu w Supetar z rana kupi się jakieś rybki, mule itp? Jeszcze mi się nie udało wygrzebac z rana a po południu to juz tam tylko warzywka, owoce, miody, oliwa. Ribarnicy też nie znalazłam. :(


Ten rybny targ był tam gdzie warzywny, ja rano kupowałam ryby - tak koło 8.00, nie wcześniej na pewno. Co prawda 5 lat temu, więc nie wiem czy się nic w tej kwestii nie zmieniło :roll:


A jeśli chodzi o kwatery - pamiętam że Maslinka była w ciemno w sezonie i znalazła fajną kwaterę w Supetarze i w Povlji. Jakoś nie widać jej ostatnio, pewnie jest w Cro :papa: Myślę, że może coś na ten temat jest w jej relacji?
paczo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) paczo » 21.07.2017 01:24

Gusia-s straszy, AniaJ pociesza. Ta pierwsza chce wyspę tylko dla siebie :lol:
No nic, spróbuję i tak. Najwyżej poplywam promem w te i spowrotem
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.07.2017 08:11

gusia-s napisał(a):
Marsallah napisał(a):gusia-s

Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.

Ale kiedy to było?


Czego oczekujesz? Daty? Godziny? Może jeszcze zdjęcia, na zasadzie POIDH? Wiesz, mógłbym to nawet zrobić (poza zdjęciem), ale mi się nie chce. A jak Tobie nie chce się wierzyć - nie wierz.

gusia-s napisał(a):Powiedzcie mi proszę, czy na tym targu w Supetar z rana kupi się jakieś rybki, mule itp? Jeszcze mi się nie udało wygrzebac z rana a po południu to juz tam tylko warzywka, owoce, miody, oliwa. Ribarnicy też nie znalazłam. :(


Bo z rybami to generalnie tak jest - chcesz jakieś kupić - wstajesz 6 rano. Nie wszędzie, ale im wcześniej się stawisz, tym większy wybór. Na tym targu w Supetarze to generalnie ciężko z rybami. Nadchodzącego dostawcę do stoiska doprowadzają tłumy. Normalnie licytacje o ryby odchodzą.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 21.07.2017 08:25

Marsallah napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Marsallah napisał(a):gusia-s

Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.

Ale kiedy to było?


Czego oczekujesz? Daty? Godziny? Może jeszcze zdjęcia, na zasadzie POIDH? Wiesz, mógłbym to nawet zrobić (poza zdjęciem), ale mi się nie chce. A jak Tobie nie chce się wierzyć - nie wierz.

gusia-s napisał(a):Powiedzcie mi proszę, czy na tym targu w Supetar z rana kupi się jakieś rybki, mule itp? Jeszcze mi się nie udało wygrzebac z rana a po południu to juz tam tylko warzywka, owoce, miody, oliwa. Ribarnicy też nie znalazłam. :(


Bo z rybami to generalnie tak jest - chcesz jakieś kupić - wstajesz 6 rano. Nie wszędzie, ale im wcześniej się stawisz, tym większy wybór. Na tym targu w Supetarze to generalnie ciężko z rybami. Nadchodzącego dostawcę do stoiska doprowadzają tłumy. Normalnie licytacje o ryby odchodzą.


To ja byłam w innym Supetarze chyba :wink:
Ryby były dostępne normalnie, bez licytacji, pan nawet mi je czyścił na miejscu. I nie było to o 6.00. Ok 7.30 wychodziłam z campu spacerkiem, po drodze robiąc zdjęcia, więc przed 8.00 byłam na targu. Może o 6.00 wybór był większy, nie sprawdzałam :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.07.2017 11:11

AniaJ. napisał(a): Ten rybny targ był tam gdzie warzywny, ja rano kupowałam ryby - tak koło 8.00, nie wcześniej na pewno. Co prawda 5 lat temu, więc nie wiem czy się nic w tej kwestii nie zmieniło :roll:

Dziś byliśmy na targu i rybki oraz muszle zakupione :) Ryba w żółte paski, nie pamiętam jak się nazywa... jakoś na S... Silpia, Sika? Jeszcze takiej nie jedliśmy więc spróbujemy grillowanej.

Marsallah napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Marsallah napisał(a):gusia-s
Przy wyjeździe z promu w Supetarze byłem nagabywany przez miejscowych oferujących apartmany do wynajęcia. Nigdzie indziej na żadnej wyspie się z tym nie spotkałem, tylko tam.

Ale kiedy to było?

Czego oczekujesz? Daty? Godziny? Może jeszcze zdjęcia, na zasadzie POIDH? Wiesz, mógłbym to nawet zrobić (poza zdjęciem), ale mi się nie chce. A jak Tobie nie chce się wierzyć - nie wierz.
Nie wiem po co ten ton? Nie wyraziłam niedowierzania. Chodziło mi bardziej o to, czy w tym roku czy latach poprzednich. Coraz więcej turystów pojawia sie w Cro, niegdyś dzikie plaże dziś obstawione są parasolami i innym badziewiem - przykład? Wczorajsza wizyta na plaży w Sumartin... cała zatoczka w dmuchańcach na wodzie. Czasy się zmieniają jak widać.
Zapytałam z ciekawości, nie musisz mi niczego udowadniać. Są terminy bardziej chodliwe i mniej. 2-3 lata wstecz, również robi różnicę. Podzieliłam się swoją wiedzą, Ty możesz mieć inne doświadczenia. W dodatku napisałam, że mimo iż kartek nie widzę być może miejsca są tylko trzeba pytać, ja nie pytałam bo nie potrzebowałam.

Marsallah napisał(a): ... Bo z rybami to generalnie tak jest - chcesz jakieś kupić - wstajesz 6 rano. Nie wszędzie, ale im wcześniej się stawisz, tym większy wybór. Na tym targu w Supetarze to generalnie ciężko z rybami. Nadchodzącego dostawcę do stoiska doprowadzają tłumy. Normalnie licytacje o ryby odchodzą.

A w kwestii targu rybnego w Supetar, dziś byliśmy o 8 rano. Ryb full przeróżnych, chyba z 6 stoisk, małże, skampi, kalmary co kto chce, do wyboru. Bić się nie trzeba o nie, jedynie skampi rozeszły się bardzo szybko, jak na targ weszlismy jeszcze były - 15 min. później już nie. Także sam widzisz, nie zawsze jest tak samo.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.07.2017 11:24

Jasne, że nie zawsze jest tak samo - przecież o tym właśnie pisałem :!: :!: :!:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.07.2017 21:55

Czy ktoś w tym roku na Braci jadł mięso pieczone pod peką ? Jeśli tak to gdzie, czy warto i za ile ? Jak narazie w klubie kiedyś ktoś pisał chyba tylko, że zamawiał w Bernardo w Sumatrinie, polecicie coś jeszcze ?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.07.2017 22:54

wiolek_lp napisał(a):Czy ktoś w tym roku na Braci jadł mięso pieczone pod peką ? Jeśli tak to gdzie, czy warto i za ile ? Jak narazie w klubie kiedyś ktoś pisał chyba tylko, że zamawiał w Bernardo w Sumatrinie, polecicie coś jeszcze ?


:D Polecamy pekę w Bernardo w Sumartinie, ale musisz zamówić ją z wyprzedzeniem...

p.s. koszt peki zależy od ilości osób konsumujacych
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2017 20:58

Wiem, że cena zalezy od ilości osób i trzeba zamawiać dzień wcześniej :wink: ale dzięki za info, że polecacie, myślę, że się skusimy :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2017 21:23

:D myślę, że nie bierz maluchów pod uwagę, raczej zamów pekę dla dwóch osób, na pewno wystarczy. W razie wątpliwości porozmawiaj wcześniej z obsługą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone