Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.07.2017 23:21

Nie no ja swoich dzieci kompletnie nie uwzględniam przy moich wyborach kulinarnych :D niestety u nich przechodzą tylko frytki, pizza ale tylko z serem i szynką, naleśniki, jakaś zupa pomirodowa czy spaghetti ale nie wiem czy chorwackie przejdzie :twisted:
o inne rzeczy co dzień walczę a na urlopie wolę to olać, nie umrą przed 2 tygodnie :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2017 23:30

:D Oprócz frytek i pizzy zaserwuj im cevapcici, coś w rodzaju bałkańskich szaszłyków dla dzieci. Myślę, że polubią...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.07.2017 23:48

[/attachment]
wiolek_lp napisał(a):Czy ktoś w tym roku na Braci jadł mięso pieczone pod peką ? Jeśli tak to gdzie, czy warto i za ile ? Jak narazie w klubie kiedyś ktoś pisał chyba tylko, że zamawiał w Bernardo w Sumatrinie, polecicie coś jeszcze ?

W Sutivańskim mini zoo też można zamówić pekę. Nie wiem ile kosztuje i czy smaczna, ale z dziećmi będziecie mieć spokój na długie godziny :P
IMG_20170704_172239.jpg
IMG_20170704_172248.jpg
IMG_20170704_172043.jpg
IMG_20170704_173827.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.07.2017 11:38

majeczka o o cepavici zapomniałam, w tamtym roku jedli grillowane i jakoś przejdą ale oczywiście bez cebuli, ajvaru czy jakichkolwiek warzyw :hut:
Habanero mini zoo planujemy odwiedzić ale żeby dłuużej tam spędzać czas to nieee :wink: ja z moją alergią na wszytskie zwierzaki zakichałabym się :evil:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 26.07.2017 15:01

@habanero - dzieki wielkie!
Jak nie Wiola, to my z pewnoscia skorzystamy :*
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 29.07.2017 00:45

Podpowiedzcie mi kochani Braciomaniacy - jakie są mniej wiecej ceny wyrobów z brackiego białego kamienia?
Myślę o małych moździerzach albo podkładkach pod kubki, może jakichś figurkach czy wazonikach - takie mniejsze gabaryty, w ramach pamiątek przywożonych z wyspy :)
Zwrócił ktoś na te ceny uwagę? Może ktoś coś kupił i poleci gdzie najlepiej się w te kamienie zaopatrzyć? Pewnie w Puciscy, ale może się mylę ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2017 00:53

My kupiliśmy w tej miejscowości. Moździerze, jakieś figurki i bransoletki:) chyba tam był największy wybór. Nie pamiętam już cen (było to w zeszłym roku) i tez nie porównywaliśmy z cenami takich pamiątek w Bol
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2017 01:39

Bransoletka z kuleczek od 40 kun, kolczyki kulki od 25, breloczki, magnesy od 20, krzyżyki wiszace lub stojace, moździerz, jakieś puzderka na biżuterię od 60, zegar mały 80, wieksze od 100, misy 300-400. Cena zależna od rozmiaru, sposobu obróbki kamienia czy marmur czy surowy, zdobień itd. Jest tego sporo do wyboru. Ceny podobne w różnych miejscowościach. My hurtem kupiliśmy u 1 kobity w Supetarze różności na suweniry i rabacik był od całej sumki.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 29.07.2017 11:05

No to wielkie dzięki - o takie info mi chodziło :D

Coś drobnego wypada przywieźć rodzince, zwłaszcza, że sami też dostajemy, a pomału kończą się inspiracje ;)
Teraz dostaliśmy miód mandarynkowy, w zamian za nasze zeszłoroczne liście laurowe suszone. Lawenda oczywiście była, trunki lokalne, sery i tym podobne. A że Brac to kamień, no to musi być cos z kamienia ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2017 16:19

Napewno coś wybierzesz bo jest tego w brud, my też postawiliśmy w tym roku na gadżety z kamienia :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2017 14:24

Muszę się pożalić :( ... dopiero co się wahałam czy wy_brać się na Brač a tu już jestem w domu spowrotem :( :( :( :roll:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.07.2017 14:31

gusia-s napisał(a):Muszę się pożalić :( ... dopiero co się wahałam czy wy_brać się na Brač a tu już jestem w domu spowrotem :( :( :( :roll:


Fantastycznie będzie poczytać o tym, co tam robiliście 8)
Ależ ten czas gna... :roll:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 30.07.2017 22:59

gusia-s napisał(a):Bransoletka z kuleczek od 40 kun, kolczyki kulki od 25, breloczki, magnesy od 20, krzyżyki wiszace lub stojace, moździerz, jakieś puzderka na biżuterię od 60, zegar mały 80, wieksze od 100, misy 300-400. Cena zależna od rozmiaru, sposobu obróbki kamienia czy marmur czy surowy, zdobień itd. Jest tego sporo do wyboru. Ceny podobne w różnych miejscowościach. My hurtem kupiliśmy u 1 kobity w Supetarze różności na suweniry i rabacik był od całej sumki.


Najtaniej chyba kupisz w Pučišćy. My mieszkaliśmy na początku lipca w Supetarze i troszkę pokręciliśmy się po wyspie ( również za suwenirami ) wyszło, że kamienne cuda najtańsze były u źródła, oliwa w Škrip. No ale sami musicie się przekonać co Was bardziej zainteresuje i gdzie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 09.08.2017 14:56

Planujemy jednodniowa wycieczkę na Brać.
W planach vidova góra, zlatni rat, a najprawdopodobniej popołudniu trafimy do jednej z miejscowości
Spiltska, Supertar, Postira. Którą z nich szanowni bywalcy wyspy polecają na krótki spacer ?
Czy możecie tez polecić jakąś restauracje ?
Dla nas jakaś rybka, owoce morze, dla dzieci jakiś kurak albo pizza.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.08.2017 08:44

woojtekg napisał(a):Spiltska, Supertar, Postira. Którą z nich szanowni bywalcy wyspy polecają na krótki spacer ?
Czy możecie tez polecić jakąś restauracje ?


Z trojga wymienionych na spacer "po mieście" nadaje się tylko Supetar. Postira jest mała i cuchnie rybami oraz hotelem, a Splitska to wioska.

Knajpę znajdziesz bez problemu...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone