Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 13.07.2017 14:13

Katerina napisał(a):Proszę o rady :

Wybieram się na Brač po raz pierwszy i w ciemno w 2ej połowie września...Waham się pomiędzy Supetarem ,a Bolem jako


Zjechalem właśnie wszystkie zakamarki Braća wedle relacji forumowiczów. W zyciue bym nie stacjonowal w Bol... To miejscowość na jednodniowy wypad nawet poza sezonem. Utrudniony dojazd, widoki... ok na Hvar, z tylu góry, więc nic nie widać.
Piękny na jeden dzień. Po sezonie konoby otwarte, piekne widoki, możliwość zwiedzania cudownych "srodbracowych" miasteczek dają Supetar, Sutivan, Povlja. To moje typy ! Z dala od wybrzeża cudowna Loziśća, Donji Humac, Selca. Tam ukryte konoby z niskimi cenami i kupą jedzenia !

,Artur
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.07.2017 15:27

Katerina napisał(a):... gusia-s
No ja Wam mówię! Ten Brać mnie nie chce :(

Intuicja mi mówi,że bardzo Cię chce...mnie też!!!
Tak mi dobrze tak mi mów :!: :mrgreen:

A do Bolu tak czy inaczej przybiję pewno po 16 września :)
statki4.gif


Mikromir napisał(a):
gusia-s napisał(a):No ja Wam mówię! Ten Brać mnie nie chce :(
Mamy zamiar chyba jednak właśnie w Supetar zawitać w niedzielę.

Jedź. Inni zniechęceni pożarami zostawią Ci więcej miejsca na campie. :wink:
Potwierdzili rezerwację?
Potwierdzili wczoraj, nawet se wzięli 50 eu zaliczki z karty, bezzwrotnej w razie rezygnacji :? za moja zgoda oczywiście :)

Bahama napisał(a):
Katerina napisał(a):Proszę o rady :
Wybieram się na Brač po raz pierwszy i w ciemno w 2ej połowie września...Waham się pomiędzy Supetarem ,a Bolem jako

Zjechalem właśnie wszystkie zakamarki Braća wedle relacji forumowiczów. W zyciue bym nie stacjonowal w Bol... To miejscowość na jednodniowy wypad nawet poza sezonem. Utrudniony dojazd, widoki... ok na Hvar, z tylu góry, więc nic nie widać.
Piękny na jeden dzień. Po sezonie konoby otwarte, piekne widoki, możliwość zwiedzania cudownych "srodbracowych" miasteczek dają Supetar, Sutivan, Povlja. To moje typy ! Z dala od wybrzeża cudowna Loziśća, Donji Humac, Selca. Tam ukryte konoby z niskimi cenami i kupą jedzenia !
,Artur
Uważam podobnie choć jeszcze nie byłam Bracu ... tzn. tylko wirtualnie byłam :D
Północna strona wyspy jako miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy jest wygodniejsza. Supetar to miasteczko portowe więc sądzę, że we wrześniu wszystko funkcjonuje. Bol dobry na leniwy wypoczynek pewnie, jak się nie chce bardzo jeździć.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.07.2017 17:15

Na Braciu miałem tylko jeden paskudny dzień :twisted: W zasadzie pół dnia, który spędziliśmy na Złotym Rogu. Totalnie rozczarowanie, całe szczęście, że po 3 godz. uciekliśmy do Murvicy. Tam trochę odreagowałem. Zlatni Rat nie polecam ludziom, którzy nie lubią bałtyckich klimatów.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2017 18:10

Aktualnie jestem na Braciu, pogoda wyśmienita w zasadzie do dzisiaj. Teraz lekkie zachmurzenie, ale woda nadal bardzo, bardzo ciepła. Pozdrawiam z upalnego Sumartinu :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.07.2017 18:32

majeczka napisał(a):Pozdrawiam z upalnego Sumartinu :D

Udanego wypoczynku i pełnego relaksu w Bračowych klimatach życzę :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2017 18:59

:D ...dziękuję, jutro kierujemy się na Bol
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.07.2017 19:02

majeczka napisał(a):Aktualnie jestem na Braciu, pogoda wyśmienita w zasadzie do dzisiaj. Teraz lekkie zachmurzenie, ale woda nadal bardzo, bardzo ciepła. Pozdrawiam z upalnego Sumartinu :D
I niech taka pozostanie :) a chmurki precz! :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.07.2017 21:50

gusia-s napisał(a): Potwierdzili wczoraj, nawet se wzięli 50 eu zaliczki z karty, bezzwrotnej w razie rezygnacji :? za moja zgoda oczywiście :)


No to przekichane... :lool: :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2017 22:08

...na Braciu w Sumartinie, chmurki dzisiaj wieczorem odpuściły. Jestem zaskoczona temperaturą, w tej chwili tylko lekkie podmuchy wiatru i nadal bardzo ciepło.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2017 22:09

majeczka napisał(a):...na Braciu w Sumartinie, chmurki dzisiaj wieczorem odpuściły. Jestem zaskoczona temperaturą, w tej chwili tylko lekkie podmuchy wiatru i nadal bardzo ciepło.

Pamiętaj że jesteś w Selcy a nie w Sumartinie :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2017 23:11

Fakt, Puntinaķ to dzielnica Selcy. Wielkie dzięki Mariusz za kontakt. Apartament duży i fajny. Zdecydowanie polecam :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.07.2017 23:53

Mikromir napisał(a):
gusia-s napisał(a): Potwierdzili wczoraj, nawet se wzięli 50 eu zaliczki z karty, bezzwrotnej w razie rezygnacji :? za moja zgoda oczywiście :)


No to przekichane... :lool: :wink:
Teraz nie ma wyjścia, szkoda tych pińciu dych :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2017 08:28

Katerina napisał(a):Proszę o rady :

Wybieram się na Brač po raz pierwszy i w ciemno w 2ej połowie września...Waham się pomiędzy Supetarem ,a Bolem jako miejscem stacjonowania..Gdzie łatwiej będzie znaleźć apartman?

Czy naprawdę w Bolu nieustannie p..dzi wiatr? ( opinia z jednej z relacji)

W którym z powyższych miejsc lepiej spędzać wieczory( do późna z wyszynkiem :mrgreen: ), ale bez klimatu Międzyzdrojów?

Czy w Bolu można wypożyczyć kajak lub motorówkę,( może być inna pierdziawka)?


Katerina,

to zależy na czym Ci zależy :lol:

Brač to nie Vis, tam wszędzie znajdziesz apartman, więc to nie jest istotne kryterium.

Nie, w Bolu nie piździ nieustannie. Wiadomo, Zlatni Rat - raj surferów, wieje tam często, ale raz z jednej, raz z drugiej strony (raz od Bola, raz od Murvicy).

Klimat Międzyzdrojów, choć w wydaniu ruskim (masywny owłosiony tors, hawajska koszula, złote kety...) to ewidentnie casus Bola. Ale czy ja wiem, co lepsze? Bol przynajmniej nie jest smutny, a Supetar we wrześniu taki będzie. Ja tam wolę fajansiarki i lansiarski Bol od rozklapcianego Supetara czy innego Sutivana. Zresztą, jeśli szukasz na Braču miejsca, które będzie JAKO TAKO tętniło życiem PO SEZONIE, to tylko Bol. I oczywiście także w Bolu najłatwiej wypożyczyć dowolny pojazd.

Tak naprawdę, minusem Bola jest to, że wszędzie stamtąd daleko (a po drodze dojazd serpentynami). No i trudniej z parkingiem. Ale poza tym? Żyć nie umierać. Jedne z lepszych plaż na całej wyspie, a jeśli wziąć pod uwagę tylko plaże miejskie, to w ogóle nie ma porównania (spójrz sobie, choćby na GSV, na przydrogowe koszmarki w Sutivanie!). Są też plaże FKK w obrębie miasta (no, prawie). No i w Bolu jest o jakieś 30% drożej niż gdziekolwiek indziej na wyspie. Ale na pewno nie drożej niż w Komižy :D

Ogólnie, Brač lubię jako wyspę. Natomiast co do miejscowości, to jest tak sobie. Ładne miasteczko nad morzem? Zapomnij. Fragmenty Bola, kilkadziesiąt metrów nabrzeża w Pučišća i tyle. Może jeszcze marina w Milna, ale tam już tylko wiatr hula po sezonie. Brzydkie/nijakie są Supetar, Povlja (jeśli w ogóle uznać ją za miasteczko), Sumartin jest...kwestią gustu. Postira wali rybą i ma hotel na plaży :P Reszta to wiochy.

To co ładne, Brač chowa w środku. Dol, Škrip, Nerežišća, Selca. No i konoby na zadupiu.
annnak
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) annnak » 14.07.2017 12:29

Właśnie kończę urlop. Mieszkaliśmy w Supetar, w części bliżej ronda, a więc najbliżej nam było do starówki od strony portu. Mnie to miasteczko bardzo się spodobało, nie wiem, jak jest po sezonie. Codziennie wieczorem w porcie są jakieś koncerty lub występy (kameralne i sympatyczne), dużo knajpek w samym porcie + klimatyczne, wąskie uliczki z knajpkami odchodzące od portu. Do tego plaża ciągnąca się daleko w lewo, a przy niej knajpki bezpośrednio przy plaży, stragany, ale przy głównej ulicy, dużo atrakcji (ta część mniej mi się podobała, ale byłam tam tylko raz ;) ) Mnie Supetar oczarował, bo bywałam głównie na starówce i w porcie. Na plaże jeździliśmy w prawą stronę, najdalej do Lovreciny - po drodze jest kilka fajnych zatoczek. Poza tym nie ma tu kłopotu z tanim zaopatrzeniem, bo obok ronda jest Lidl, ogromny Konzum i Tommy oraz stacja benzynowa - wszystko na wylocie do zwiedzania i na plaże ;) W porcie jest targ ze świeżymi rybami i owocami/warzywami, jest apteka i pomoc lekarska, można pojechać promem bez samochodu i zwiedzić Spilt.

W dniu pożaru, 12.07. byliśmy na wycieczce w Bolu (nawiasem mówić nie chciałabym tam spędzać urlopu - dojazd serpentynami, wszystko sporo droższe i jakoś nie przypadł mi do gustu). Z Vidowej Góry widzieliśmy dym, ale jak wracaliśmy drogą nr 113, a więc przez Nerežiščie, to nie widzieliśmy śladu tego pożaru. W trakcie naszego pobytu były dwa pożary, ale żadnego nie odczuliśmy na własnej skórze (na szczęście).
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.07.2017 13:32

Dzięki wszystkim za rady....teraz to już...zupełnie zgłupiałam :mrgreen:

Co Cromaniak, to opinia :roll:

Bol? Supetar?

Supetar,Bol?

Czy po 16tym września, to aby na pewno po sezonie na Braczu?

Ok, dodam dwa ostatnie kryteria, jeśli ktoś odpowie, to chyba ostatecznie trzeba będzie podjąc decyzję... :?


1. W którym z tych miejsc łatwiej o apartman w 1 lub 2 lini brzegowej z pogledem?

2. Jadę tylko na 5 dni... :oops: (aby zwieńczyć urlop nieznanym mi jeszcze miejscem), a chciałabym oczywiście zobaczyć to co najlepsze w pigułce :smo: Wiem już ,że najlepsze plaże są bliżej Bolu, no więc?
Skąd łatwiej łykać tę pigułkę :lol: ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone