Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 27.01.2018 21:41

Z napisał(a):Dwa lata temu widziałem ekipę która tamtędy zjeżdżała,najpierw mijałem ich koło winnic nad Borakiem a później przy sklepie w Trseniku ich widziałem. Może jakoś poboczem zjechali?.

Tak tak. Jechali super drogą. Żeby dojechać do Trstenika i dalej do Zuljany nie trzeba wjeżdżać na 414. Jest b fajna droga nad morzem.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.01.2018 10:25

Właśnie o tej drodze nad morzem myślałem,ta która idzie przy cmentarzu w Trsteniku.Zjechać nią się da lecz o podjechaniu mowy nie ma.
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 28.01.2018 14:32

Z napisał(a):Właśnie o tej drodze nad morzem myślałem,ta która idzie przy cmentarzu w Trsteniku.Zjechać nią się da lecz o podjechaniu mowy nie ma.

dobra, to jesteśmy w domu :) też o tym zjeździe i podjeździe myślałam
nie zjechałam nią nigdy :) bałam się. Mam kontuzję kolana, upadek byłby mało zabawny. Nie mówiąc już o kąpieli w morzu potem.
bdw fajowe miejsce na cmentarz :)

cmen.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.01.2018 17:59

My zaraz za tym cmentarzem(100m) zmienialiśmy koło bo kapcia złapaliśmy,niezłe jaja były jak ludzie próbowali nas wyminąć a nie było gdzie :D .
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 03.02.2018 12:14

viltob08 napisał(a):
sneer napisał(a):Trochę mało ostatnio świeżych newsów na forum o Trpanj.

Czy bywalcy tego miasteczka mogliby odpowiedzieć na moje pytania? (Pozwolę sobie wkleić tu swoje pytania z innego wątku, gdzie pozostały bez odpowiedzi 8)

1. Czy fakt, że z/do Trpanj kursuje prom, nie wpływa negatywnie na sam "odbiór" miasteczka? Hałas, brudna wodna, brak "klimatu" w porcie?

2. W której części Trpanj polecacie szukać kwatery? Bardziej na zachód czy wschód od portu?

3. Czytając informację o Trpanj kilka razy spotkałem się z informacją, że wzdłuż morza jest fajna spacerowa promenada. Szczerze mówiąc, z tego co widzę na streetview nie wygląda ona jakoś specjalnie urokliwie, i w zasadzie nigdzie nie prowadzi i ślepo się kończy? A może coś przeoczyłem?


1. Absolutnie nie :-) Prom "wchodzi" do portu bardzo cicho, a wręcz jest atrakcją. Woda na plażach jest krystaliczna. Miło pije się poranną kawkę w knajpce naprzeciwko promu.

2. My byliśmy na put Vila, czyli na zachodzie :-), dla nas idealnie, bo tamte kwatery mają tzw.prywatne plaże, skałkowe, betonowe, ale spokojne, z niewielką ilością ludzi. Na Luca jakoś szczególnie nam się nie podobało :roll: , może ludzi za dużo? Na miejską, obok hotelu też chodziliśmy mało...

3. Tej promenady jako takiej nie zobaczysz na street :-) Ciągnie się wzdłuż wybrzeża, dociera do plaży Luka i faktycznie tu się kończy, żeby przejść przez starówkę. Dla mnie urokliwe miejsce spaceru, a przy okazji można potaplać się w błotku ;-)


W tym roku planujemy pojechać do Trpanj Put od vila 77. Czy ktoś coś wie o tym miejscu i gdzie jest parking? Będę wdzięczna za odpowiedź.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 04.02.2018 20:47

Na Put od Vila w jednym miejscu o ile dobrze pamiętam można by się zatrzymać "za free" ale to też nie zawsze. Z tym, że na prawie samym początku ulicy. To jest miejsce na foto.
Image1.jpg

Ogólnie uliczka jest bardzo wąska i każdy apartman ma swoje prywatne miejsca, o ile je posiada. Wszędzie kartki "privat" lub pozastawiane czym się da aby nikt obcy nie stanął. Zapytaj się właścicieli czy mają swoje własne miejsce parkingowe bo możecie mieć niezły problem.
W zeszłym roku byliśmy w Villa Nede na Put od Vila 29 i tam był luzik z miejscem, stałem jak król :) Jak na foto, cała lewa strona parkingu była moja.
20170713_195411.jpg


Jakbyś coś chciała wiedzieć o Trpanj'u to zapraszam.

Ps. mijanki są równiez ekscytujące, zwłaszcza jak się trzeba cofać. Stosowałem zasadę "but w podłogę byle do następnej mijanki" hehehe
hs135
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.10.2012
Czy ten adres na Plejesaczu jest poprawny ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hs135 » 04.02.2018 23:54

Witam.
Znalazłem na Booking, dom do wynajmu w Orebiczu i podanym adresie: Donja Banda, Postup 85,, 20250 Orebić, Croatia.
Według wskazówek dojazdu mapa "google" wskazuje na pocztę w Orebiczu a podanego na zdjęciu domu tam nie widać przynajmniej na street view. Czy Donja Banda oraz Postup to nie są dwie różne miejscowości? I czy to nie jest jakiś przekręt?
Jak to sprawdzić?

Pozdrawiam Leon. :hut:
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 05.02.2018 00:11

hs135 napisał(a):Witam.
Znalazłem na Booking, dom do wynajmu w Orebiczu i podanym adresie: Donja Banda, Postup 85,, 20250 Orebić, Croatia.
Według wskazówek dojazdu mapa "google" wskazuje na pocztę w Orebiczu a podanego na zdjęciu domu tam nie widać przynajmniej na street view. Czy Donja Banda oraz Postup to nie są dwie różne miejscowości? I czy to nie jest jakiś przekręt?
Jak to sprawdzić?

Pozdrawiam Leon. :hut:

Przekręt to to raczej nie jest, dom znalazłam na airbnb: https://www.airbnb.pl/rooms/2338179?loc ... s=Jofu1leD , ma pozytywne recenzje, jest tam też przybliżona lokalizacja.
No i powinno - teoretycznie -być taniej.
Powodzenia!
glonek1125
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonek1125 » 06.02.2018 12:47

Witam,
może ktoś z forumowiczów ma namiary na fajne apartamenty w Loviste dla 5 osób (2 os. dorosłe, 3 dzieci), wyjazd w sierpniu. Bardzo proszę o wiadomość.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 08.02.2018 18:36

Witajcie, mam pytania do szpeców od Peljeszca o plażę i zatoczkę widoczną na tej mapce: https://goo.gl/maps/GdHWrTqfczN2, poniżej obiektu "Robinson Dingac" https://www.airbnb.pl/rooms/15882453?: przymierzam się do rezerwacji.

1. Czy ktoś był na tej plaży (w zatoczce) a jeśli tak, to jakie wrażenia, opinie. Znalazłem wprawdzie link w beachrexie: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... beach-ugor ale chciałbym coś więcej - czy kręci się tam w sezonie sporo ludzi, czy tylko z sąsiednich zabudowań itp.

2. Jaki jest stan drogi Borak - Dingac - Trstenik i czy dość nisko zawieszonym autem przejadę bez kłopotów? A może ktoś dojeżdżał autem na tę plażę ?

3. Na co mogę liczyć w okolicy jeżeli chodzi o zaopatrzenie i konoby ? Chodzi mi o stan aktualny, relacje, które czytałem były na ogół sprzed 2-5 lat.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 09.02.2018 00:20

Hercklekot napisał(a):Witajcie, mam pytania do szpeców od Peljeszca o plażę i zatoczkę widoczną na tej mapce: https://goo.gl/maps/GdHWrTqfczN2, poniżej obiektu "Robinson Dingac" https://www.airbnb.pl/rooms/15882453?: przymierzam się do rezerwacji.

1. Czy ktoś był na tej plaży (w zatoczce) a jeśli tak, to jakie wrażenia, opinie. Znalazłem wprawdzie link w beachrexie: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... beach-ugor ale chciałbym coś więcej - czy kręci się tam w sezonie sporo ludzi, czy tylko z sąsiednich zabudowań itp.

2. Jaki jest stan drogi Borak - Dingac - Trstenik i czy dość nisko zawieszonym autem przejadę bez kłopotów? A może ktoś dojeżdżał autem na tę plażę ?

3. Na co mogę liczyć w okolicy jeżeli chodzi o zaopatrzenie i konoby ? Chodzi mi o stan aktualny, relacje, które czytałem były na ogół sprzed 2-5 lat.


Jeśli dobrze kojarzę to miejsce to jest tam wyłącznie prywatny zjazd - nie będzie tam obcych bo nie mieliby gdzie zaparkować samochodu a od zabudowań z Trstenika z jednej strony czy Dingaca z drugiej - to tam jest po 3 km gdzieś - no i górka nie lada w tym do pokonania :)

Trudno mi ocenić drogę - mam Mazdę 5 - bez problemu pokonuje tę drogę (ale nigdy nie zjeżdżałam do tego domu, bo tam jest droga donikąd :) i już u góry - na drodze Trstenik-Dingac - jest łańcuch i napis teren prywatny

W Dingacu masz 2 konoby, w Trsteniku 3 i niewielki sklep spożywczy, a rano stragan z owocami/warzywami
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.02.2018 09:11

Tam nic nie ma w pobliżu,w zeszłym roku przy wjeździe na teren spotkałem auto dowożące wodę,zapewne woda też jest tam dowożona.Po zakupy i do knajp trzeba jechać do Trstenika.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.02.2018 20:29

Dzięki, mam już też maila od gospodarza, jest ok.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.02.2018 11:13

ewa_inga napisał(a):Żeby dojechać do Trstenika i dalej do Zuljany nie trzeba wjeżdżać na 414. Jest b fajna droga nad morzem.


Czy piszesz może o tej drodze między Trstenikiem a Žuljaną?

Bez tytułu.jpg
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 13.02.2018 12:04

Magda O. napisał(a):
Czy piszesz może o tej drodze między Trstenikiem a Žuljaną?


dokładnie tak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 337
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone