Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.01.2018 12:02

te kiero napisał(a): dogadaj kwestię parkingu, bo od drogi mają tylko wejście i niewielki z(w)jazd, widziałem jak się tam Niemiec pocił, by zaparkować Mercedesem, pewnie jest parking na przeciw koło Visnji, ale w Visnji jak jest full obłożenie to jest sporo samochodów;
Brela przyciąga wiele osób z różnych krajów, dlatego trzeba się decydować teraz

Ja parkowałem na przeciwko Visnji, gdyż tam stacjonowałem w ub. roku. A, że byłem Passatem Kombi to mi trochę d.pa wystawała na drogę, czasem z wyjazdem łatwo też nie było, gdyż droga szeroka może na 3m a za nią mur oporowy... ;)
https://www.google.pl/maps/@43.37578,16 ... 6656?hl=pl
rafknives
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafknives » 15.01.2018 11:49

Trajgul napisał(a):
te kiero napisał(a): dogadaj kwestię parkingu, bo od drogi mają tylko wejście i niewielki z(w)jazd, widziałem jak się tam Niemiec pocił, by zaparkować Mercedesem, pewnie jest parking na przeciw koło Visnji, ale w Visnji jak jest full obłożenie to jest sporo samochodów;
Brela przyciąga wiele osób z różnych krajów, dlatego trzeba się decydować teraz

Ja parkowałem na przeciwko Visnji, gdyż tam stacjonowałem w ub. roku. A, że byłem Passatem Kombi to mi trochę d.pa wystawała na drogę, czasem z wyjazdem łatwo też nie było, gdyż droga szeroka może na 3m a za nią mur oporowy... ;)
https://www.google.pl/maps/@43.37578,16 ... 6656?hl=pl


Dzięki za informację. Jak już szczęśliwie dojedziemy na miejsce, to z wszystkim sobie poradzimy 8)
... oby do urlopu .... :hut: Tymczasem zaczytuję o okolicy jak najwięcej, lubię być przygotowany do wyjazdu.

Macie jakieś doświadczenia z amatorskim wędkowaniem w Breli? Coś tam bierze? Spotkaliście się z kontrolami? Nie chcę ślęczeć z wędką godzinami, ale pewnie z raz, dwa, wieczorkiem, przysiąść na nabrzeżu z Karlovacko i wędką. Zabieram zawsze małego składaka. W ubiegłym roku w Vodicach wyławiałem na kawałki kałamarnic jakąś drobnicę.
(O miejscu i sposobie opłat za wędkowanie już wszystko wiem :) )
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.01.2018 14:29

jeżeli już to miejscowych, moczących kija widywałem tylko w okolicy nabrzeża portowego przede wszystkim w centrum Soline, ale i w Stomaricy na falochronie
Remika222
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remika222 » 24.01.2018 21:16

WITAJCIE!!!
Ahhhh, uwielbiam Brelę! Zawsze kiedy jesteśmy w tym rejonie Chorwacji nie możemy jej nie odwiedzić, choćby na jeden dzień. Z sentymentem tutaj wracamy! W tym roku również się tam wybieramy, mamy już app na 6 nocy tuż przy plaży Scit. Przy okazji mam pytanie, czy nocował ktoś w VILLI SCIT nowej części tego budynku jak gospodarze i w ogóle wrażenia?
Oto moje wpisowe.
Załączniki:
P1070946.JPG
P1070863.JPG
P1070853.JPG
P1070807.JPG
P1070785.JPG
DSCN9255.JPG
DSCN9254.JPG
DSCN9188.JPG
DSCN9170.JPG
DSCN9163.JPG
DSCN7342.JPG
Remika222
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remika222 » 24.01.2018 21:36

i jeszcze.... fotki autorstwa mojego dobrego znajomego "Mario" W.
Załączniki:
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.01.2018 22:36

Remika222 napisał(a):Oto moje wpisowe.


wpisowe z rozmachem, ładne zdjęcia, przyjęte :D
i oczywiście mój ulubiony popołudniowo-wieczorny Waikiki Bar, oj posiedziałoby się
w tym roku plany jeszcze nie sprecyzowane, jest też jedna opcja odwiedzenia Breli choć na chwilę, ale to w kwietniu zapadnie decyzja
Remika222
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remika222 » 28.01.2018 23:39

Oj tak jeśli tylko będziesz w okolicy koniecznie ją odwiedź, wiesz że jest tego warta!!! Poświęć jej choćby 1 dzień plażowania.... My będziemy 5 dni w Tucepi a potem 6 dni Brela. Byle do sierpnia! :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.01.2018 11:34

Brela jest cudowna bez dwóch zdań lecz miłośnikiem aż takim to nie jestem.
Byłem do czasu aż poznałem uroki wysp oraz zatoczek na nich.
Niezaprzeczalnym urokiem Breli jest życie miejskie dla rodzin. Nie jest nudno ale też nie jest nachalnie jak w Makarskiej z wieczornymi dyskotekami.
Jest to wspaniała baza wypadowa do wielu atrakcji Dalmacji (Krka, Trogir, Split). Miejskie plaże niestety zatłoczone ale nie dziwne skoro są takie piękne jak np. Punta Rata.
Ze swojej strony polecam spokojniejszą część Breli, dzielnicę Stomaricę. Jest cisza i spokój oraz pełno mniejszych plażyczek wzdłuż niemal całego deptaka z tej dzielnicy aż do samej Breli.
Plusy:
+ widoki (góry wchodzące do morza, zachody słońca z masywem Biokovo,)
+ usytuowanie (bliskość do kilku kultowych miejsc)
+ przygotowanie turystyczne (zaplecze hotelowe, apartamentowe, place zabaw, pełno restauracji, kawiarni, itp.)
+ ładne plaże
+ niższe ceny niż w innych nadmorskich regionach Chorwacji
+ polskie menu w restauracjach

Minusy:
- tłoczek w centrum
- brak miejsc parkingowych dla przyjezdnych. A jeżeli już jest to nawet leśna serpentyna wiodąca od Jadranki do Breli jest płatna, a iść trzeba nawet 20 minut do centrum
- tłok na plażach w centrum (z dwóch stron portu oraz Punta Rata)

Podsumowując, do Breli na wczasy raczej się już nie wybiorę bo co było do zobaczenia to już zobaczyłem, a mojej rodzinie odpowiada bardziej życie wyspowe (Hvar, Pag, a jeszcze pełno wysp do zaliczenia).
Rozróżniłbym dwie Brele. Ta z centrum oraz dzielnica Stomarica. Kompletnie dwie różne odsłony tego urokliwego miasteczka.
Kto chce i lubi życie miejskie, nie przeszkadza mu tłok na plażach to oczywiście zapraszam do Breli. A jeżeli ktoś chce być blisko tego życia ale preferuje spokój wieczorami i w nocy...Stomarica.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2018 18:10

kaeres napisał(a):Rozróżniłbym dwie Brele. Ta z centrum oraz dzielnica Stomarica. Kompletnie dwie różne odsłony tego urokliwego miasteczka.

na ten fakt zawsze staram się zwrócić uwagę osobom wybierającym się na wypoczynek pierwszy raz do Breli... Ktoś rozrywkowy zabukuje kwaterę w takiej Stomaricy, a co gorsza w takiej Jakirusy i potem narzeka... Ktoś lubiący ciszę w Solinę i potem jest rozczarowany, a wystarczyło wziąć pod uwagę sugestie
kaeres napisał(a):Kto chce i lubi życie miejskie, nie przeszkadza mu tłok na plażach to oczywiście zapraszam do Breli. A jeżeli ktoś chce być blisko tego życia ale preferuje spokój wieczorami i w nocy...Stomarica.

dołożyłbym jeszcze Podcrkavlje i Jakirusę (dla tych którzy mogą obejść się bez bliskości centrum), choć i będąc w Podrace i Scit zaznaliśmy spokoju i dla niego chętnie tam wracam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.01.2018 11:29

Dokładnie mówiąc ja spędzałem urlop w Jakurisy ale już nie będę rozróżniał dzielniczek oddalonych od siebie 200 metrów.
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 01.03.2018 17:41

Jako duży fan Breli z opóźnieniem chciałbym się dopisać do klubu. Dwa razy Cro i dwa razy Brela. W tym roku będzie trzy ;)
Ze swojej strony mogę polecić dwa apartamenty:
1. Sole Brela. Scit 59. Jest to apartament powyżej baru La bomba (schodami ostro w góre) zarówno bar jak i apartamenty należą do jednych właścicieli.
2. Nona Brela. Obala Kneza Domagoja 28. Apartament w samym centrum nad restauracja hrast, naprzeciw portu. W apartamentach nowe sprzęty, sterylnie czysto. Dobrze wyciszone, przy zamkniętych oknach nie słychać gwaru z centrum. Niestety ja trafiłem na app bez balkonu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.03.2018 22:33

noik22 napisał(a):Jako duży fan Breli z opóźnieniem chciałbym się dopisać do klubu. Dwa razy Cro i dwa razy Brela. W tym roku będzie trzy ;)

miło widzieć tu kolejnego miłośnika tej pięknej miejscowości, oby nie skończyło na trzecim razie jak w naszych przypadkach pobytu w Breli :wink:
noik22 napisał(a):Ze swojej strony mogę polecić dwa apartamenty:
1. Sole Brela. Scit 59. Jest to apartament powyżej baru La bomba (schodami ostro w góre) zarówno bar jak i apartamenty należą do jednych właścicieli.
2. Nona Brela. Obala Kneza Domagoja 28. Apartament w samym centrum nad restauracja hrast, naprzeciw portu. W apartamentach nowe sprzęty, sterylnie czysto. Dobrze wyciszone, przy zamkniętych oknach nie słychać gwaru z centrum. Niestety ja trafiłem na app bez balkonu.

pewnie Ktoś zrobi użytek z poleconych app.; wrzuć proszę czasem jakieś wpisowe :wink: lub po tegorocznym pobycie jakieś aktualne zdjęcia, bo jest posucha :)
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 01.03.2018 22:51

Z poprzednich wakacji ciężko będzie coś odzyskać :cry: w tym roku obiecuję że nadrobię.
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 02.03.2018 16:37

Ciekawy jestem opinii klubowiczów na temat restauracji w Breli ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2018 22:04

Niektórzy wskazują La Bombę, ale to dla mnie bardziej taki beach bar, choć można coś przekąsić.
Z mojej strony na pewno Plima i Konoba Kricak (obecnie Ivandica Dvori), również Galinac, ale tam już trzeba dojechać więc minus.
Wiem, że Ktoś zachwalał Hrast, ale ja mam pewien niesmak po wizycie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone