Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.04.2018 21:46

burbeta napisał(a):Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością zdjęć i może ktoś niezdecydowany jeszcze skusi się na Jakirusę
:)
burbeta napisał(a):nie przesadziłaś :idea: wypas, pięknego nigdy za wiele :D
burbeta napisał(a):Coraz bliżej Vruji

tych co się wybierają ponownie proszę o więcej nt Vrulji, bo jest posucha, dojście, zdjęcia itp info
Ostatnio edytowano 20.04.2018 13:03 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.04.2018 22:03

Brela to może być przekleństwo, poprzeczka tak wysoko postawiona, że niektórzy mogą mieć trudność ze zmianą lokalizacji w następnych latach ;).
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.04.2018 10:39

Trajgul napisał(a):Brela to może być przekleństwo, poprzeczka tak wysoko postawiona, że niektórzy mogą mieć trudność ze zmianą lokalizacji w następnych latach ;).

Też tak myślałem.
Ale wróciłem do Breli po Hvarze i jak to mówią....lepiej się przesiąść z autobusu na samochód niż na odwrót :)
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.04.2018 11:21

kaeres napisał(a):Też tak myślałem.

Dla mnie nie ale rodzina kręci nosem, bo chcą do Breli. Nie mają wyboru, bo to ja jestem organizatorem ;). Ale skoro nie chcieli wyspy to poszedłem na kompromis i wybrałem Peljesac ;)
burbeta
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 20.04.2018 19:40

Majo napisał(a):Coś pięknego, te plaże i widoki. Jadę pierwszy raz i akurat mam apartman w Jakirusy, Put Lukę 59 bodajże. Te plaże mam nadzieję w pobliżu... Zachwytów nie ma końca od stycznia, kiedy rozpocząłem szukanie

Tak , oczywiście,że w pobliżu. Wrzucam mapkę z googla na okolicę apartamentu , w którym byliśmy - Jardula 21 . Blisko do Twojego :)
plaże Jakirusy.jpg

Put Luke 5-7 to ta plaża kameralna . Ta z falami i boiskiem do piłki wodnej - jeszcze bliżej . Super miejscówka , blisko do restauracji i małego sklepiku . :papa:
burbeta
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 20.04.2018 20:11

Co do Vruji :
Jak my jechaliśmy było skąpo z informacjami o dojściu do tej plaży - teraz się chyba nic nie zmieniło. Może ze dwa godne uwagi filmy na youtube ....i informacje ,że najlepiej od morza .
Ja do samej Vruji nie doszłam ale skończyłam spacer gdzieś w połowie drogi. I tak : będąc w okolicy restauracji Burin należy iść pod górę w ulicę Borićak , aż do końca do ostatnich zabudowań :
ul. Borićak.jpg
ul. Borićak z googla

Widać będzie koniec asfaltu i dalej drogę w "las" :
droga w kierunku Vruji.jpg

Widziałam ,że miejscowi jeżdżą tam autami , skuterkami itp.
Tóż przy- chyba dzikim parkingu , gdzie na murku widnieje napis FKK , trzeba skręcić w stronę morza i kierować się w dół jak prowadzi ścieżka.
parking dziki.jpg

Sama droga do specjalnie trudnych nie należy ale spacerówka z dzieckiem odpada , choć po drodze widziałam całe rodzinki z małymi dziećmi , czy z pieskami.
dróżka.jpg
ścieżka - tu wracamy w kierunku Jakirusy ale tak ta ścieżka wygląda.

A doszłyśmy tu (te zdjęcie wcześniejsze ze skałami w wodzie):
w połowie drogi na Vruję.jpg
w połowie drogi na Vruję

Widoczki pod wodą super , całe ławiczki rybek , ukwiały ( chyba) :
1.jpg

Upał był straszny , polecam wziąć parasol lub jakiej porządne okrycie głowy . A co do wody- to oprócz tego ,że była czysta jak z kranu to baaardzo orzeźwiająca ( czytaj : zimna ). Nie wiem czy dość pomogłam ale może jeszcze ktoś coś dorzuci do wakacji .Pozdrawiam. :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 09.05.2018 15:13

Czemu mnie tu jeszcze nie było :?:

Brela była naszym pierwszym chorwackim wyborem w 2012 roku, to tam uroniłam łezkę, bo myślałam, że już nie wrócimy do Cro. A potem było kolejnych 5 wizyt w raju, w tym dwa pobyty w Breli :D
Więcej w moich relacjach klik. Niestety, dwie pierwsze już bez fotek :(

W 2016 byliśmy na jednej z plaż Vruji, dostaliśmy się tam od strony lądu.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2018 21:47

Witaj
Kasia i Krzyś napisał(a):Brela była naszym pierwszym chorwackim wyborem w 2012 roku

również wtedy stacjonowaliśmy w Breli :D to było jedno z najbardziej upalnych lat w Dalmacji - 3 m-ce bez deszczu; temp. do 43st w cieniu
Kasia i Krzyś napisał(a):Więcej w moich relacjach klik. Niestety, dwie pierwsze już bez fotek :(

nie wiem dlaczego, ale gdzieś mi umknęła relacja, ale już dopisałem;
a zdjęcia zawsze można ponownie wrzucić tutaj, choć kilka na zachętę
Kasia i Krzyś napisał(a):Czemu mnie tu jeszcze nie było :?:

zajrzyj do pierwszego postu w Klubie, to m.in. Twoja zachęta spowodowała, że watek o Breli powstał, masz duży wkład, teraz tylko jakieś wpisowe... :D
abel44
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) abel44 » 15.05.2018 19:35

Witam Serdecznie jako nowy na forum.
Mam pytanko.
Wybiera się do Breli z rodziną na początku sierpnia. Jaka jest Wasza opinia odnośnie zabrania ze sobą rowerów. Chcemy pojeździć rekreacyjnie, przy okazji zwiedzając wybrzeże i okolice Baśka Voda. Czy aby górki nie są tam za strome ? Z góry dziękuję za sugestie.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.05.2018 20:00

Witaj na forum i w brelskim klubie jednocześnie; jeśli chodzi o rowerownię to nie wiem, gdzie w Breli będziecie stacjonować, ale do jazdy rekreacyjnej nadaje się tam jedynie promenada (kilka km) i promenadą, która przechodzi potem w ulicę można spokojnie dojechać do BV (tzn z 1 bardziej dłuższym niż stromym podjazdem); potem można pociągnąć i za BV, ale jest tam w pewnym momencie ciaśniej, przejazd wąskim chodnikiem z murkiem po jednej i barierką po drugiej stronie, a dalej w kierunku Makarskiej nie sprawdzałem.
Poza tym ogólnie w Breli są strome podjazdy i wjazd pewnie przyjemności nie sprawia nawet na odpowiednim przełożeniu.
rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 16.05.2018 10:38

te kiero napisał(a):Witaj na forum i w brelskim klubie jednocześnie; jeśli chodzi o rowerownię to nie wiem, gdzie w Breli będziecie stacjonować, ale do jazdy rekreacyjnej nadaje się tam jedynie promenada (kilka km) i promenadą, która przechodzi potem w ulicę można spokojnie dojechać do BV (tzn z 1 bardziej dłuższym niż stromym podjazdem); potem można pociągnąć i za BV, ale jest tam w pewnym momencie ciaśniej, przejazd wąskim chodnikiem z murkiem po jednej i barierką po drugiej stronie, a dalej w kierunku Makarskiej nie sprawdzałem.
Poza tym ogólnie w Breli są strome podjazdy i wjazd pewnie przyjemności nie sprawia nawet na odpowiednim przełożeniu.

Nam również rowery wpadły do głowy przed wyjazdem do Breli, ale parę osób z tegoż forum nam je odradziło. I mieli rację. Promenada jest świetna do spacerowania, ale kluczenie rowerem wśród brelskich letników na pewno nie będzie komfortowe. Nawet na deskorolce córka nie miała łatwego zadania. Do tego górki, podjazdy, o których wspomina te kiero. Ja bym odradzał.
fammoni
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 16.05.2018 16:07

w Breli bardziej sprawdzą się hulajnogi niż rowery
na promenadzie ciasno i raczej rowerami się nie pojeździ
ulice z takim nachyleniem i takim natężeniem spacerowiczów lub samochodów, że też bym nie ryzykowała

już się nie mogę doczekać wyjazdu :)
abel44
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) abel44 » 20.05.2018 18:10

W Breli będziemy w obiekcie "Duka" 57 Breljanska cesta. Wasze posty pomogły mi podjąć decyzję. Jedziemy bez rowerów.
Wszystkim formumowiczą dziękuję z informację.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2018 21:00

abel44 napisał(a):W Breli będziemy w obiekcie "Duka" 57 Breljanska cesta. Wasze posty pomogły mi podjąć decyzję. Jedziemy bez rowerów.

Wysoko będzie... z góry nie problem, ale pod górę, jednak mz. dacie radę, my daliśmy i się nie zraziliśmy.
jasio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 20.05.2018 22:24

te kiero napisał(a):tych co się wybierają ponownie proszę o więcej nt Vrulji, bo jest posucha, dojście, zdjęcia itp info

Najprościej to z Jadranki :lol:
11.jpg

22.jpg

Dawno, dawno temu był temat o tej plaży. 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019