Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.04.2018 21:46

burbeta napisał(a):Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością zdjęć i może ktoś niezdecydowany jeszcze skusi się na Jakirusę
:)
burbeta napisał(a):nie przesadziłaś :idea: wypas, pięknego nigdy za wiele :D
burbeta napisał(a):Coraz bliżej Vruji

tych co się wybierają ponownie proszę o więcej nt Vrulji, bo jest posucha, dojście, zdjęcia itp info
Ostatnio edytowano 20.04.2018 13:03 przez te kiero, łącznie edytowano 2 razy
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.04.2018 22:03

Brela to może być przekleństwo, poprzeczka tak wysoko postawiona, że niektórzy mogą mieć trudność ze zmianą lokalizacji w następnych latach ;).
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.04.2018 10:39

Trajgul napisał(a):Brela to może być przekleństwo, poprzeczka tak wysoko postawiona, że niektórzy mogą mieć trudność ze zmianą lokalizacji w następnych latach ;).

Też tak myślałem.
Ale wróciłem do Breli po Hvarze i jak to mówią....lepiej się przesiąść z autobusu na samochód niż na odwrót :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.04.2018 11:21

kaeres napisał(a):Też tak myślałem.

Dla mnie nie ale rodzina kręci nosem, bo chcą do Breli. Nie mają wyboru, bo to ja jestem organizatorem ;). Ale skoro nie chcieli wyspy to poszedłem na kompromis i wybrałem Peljesac ;)
burbeta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 20.04.2018 19:40

Majo napisał(a):Coś pięknego, te plaże i widoki. Jadę pierwszy raz i akurat mam apartman w Jakirusy, Put Lukę 59 bodajże. Te plaże mam nadzieję w pobliżu... Zachwytów nie ma końca od stycznia, kiedy rozpocząłem szukanie


Tak , oczywiście,że w pobliżu. Wrzucam mapkę z googla na okolicę apartamentu , w którym byliśmy - Jardula 21 . Blisko do Twojego :)
plaże Jakirusy.jpg

Put Luke 5-7 to ta plaża kameralna . Ta z falami i boiskiem do piłki wodnej - jeszcze bliżej . Super miejscówka , blisko do restauracji i małego sklepiku . :papa:
burbeta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) burbeta » 20.04.2018 20:11

Co do Vruji :
Jak my jechaliśmy było skąpo z informacjami o dojściu do tej plaży - teraz się chyba nic nie zmieniło. Może ze dwa godne uwagi filmy na youtube ....i informacje ,że najlepiej od morza .
Ja do samej Vruji nie doszłam ale skończyłam spacer gdzieś w połowie drogi. I tak : będąc w okolicy restauracji Burin należy iść pod górę w ulicę Borićak , aż do końca do ostatnich zabudowań :
ul. Borićak.jpg
ul. Borićak z googla

Widać będzie koniec asfaltu i dalej drogę w "las" :
droga w kierunku Vruji.jpg

Widziałam ,że miejscowi jeżdżą tam autami , skuterkami itp.
Tóż przy- chyba dzikim parkingu , gdzie na murku widnieje napis FKK , trzeba skręcić w stronę morza i kierować się w dół jak prowadzi ścieżka.
parking dziki.jpg

Sama droga do specjalnie trudnych nie należy ale spacerówka z dzieckiem odpada , choć po drodze widziałam całe rodzinki z małymi dziećmi , czy z pieskami.
dróżka.jpg
ścieżka - tu wracamy w kierunku Jakirusy ale tak ta ścieżka wygląda.

A doszłyśmy tu (te zdjęcie wcześniejsze ze skałami w wodzie):
w połowie drogi na Vruję.jpg
w połowie drogi na Vruję

Widoczki pod wodą super , całe ławiczki rybek , ukwiały ( chyba) :
1.jpg

Upał był straszny , polecam wziąć parasol lub jakiej porządne okrycie głowy . A co do wody- to oprócz tego ,że była czysta jak z kranu to baaardzo orzeźwiająca ( czytaj : zimna ). Nie wiem czy dość pomogłam ale może jeszcze ktoś coś dorzuci do wakacji .Pozdrawiam. :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 09.05.2018 15:13

Czemu mnie tu jeszcze nie było :?:

Brela była naszym pierwszym chorwackim wyborem w 2012 roku, to tam uroniłam łezkę, bo myślałam, że już nie wrócimy do Cro. A potem było kolejnych 5 wizyt w raju, w tym dwa pobyty w Breli :D
Więcej w moich relacjach klik. Niestety, dwie pierwsze już bez fotek :(

W 2016 byliśmy na jednej z plaż Vruji, dostaliśmy się tam od strony lądu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.05.2018 21:47

Witaj
Kasia i Krzyś napisał(a):Brela była naszym pierwszym chorwackim wyborem w 2012 roku

również wtedy stacjonowaliśmy w Breli :D to było jedno z najbardziej upalnych lat w Dalmacji - 3 m-ce bez deszczu; temp. do 43st w cieniu
Kasia i Krzyś napisał(a):Więcej w moich relacjach klik. Niestety, dwie pierwsze już bez fotek :(

nie wiem dlaczego, ale gdzieś mi umknęła relacja, ale już dopisałem;
a zdjęcia zawsze można ponownie wrzucić tutaj, choć kilka na zachętę
Kasia i Krzyś napisał(a):Czemu mnie tu jeszcze nie było :?:

zajrzyj do pierwszego postu w Klubie, to m.in. Twoja zachęta spowodowała, że watek o Breli powstał, masz duży wkład, teraz tylko jakieś wpisowe... :D
abel44
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 13.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) abel44 » 15.05.2018 19:35

Witam Serdecznie jako nowy na forum.
Mam pytanko.
Wybiera się do Breli z rodziną na początku sierpnia. Jaka jest Wasza opinia odnośnie zabrania ze sobą rowerów. Chcemy pojeździć rekreacyjnie, przy okazji zwiedzając wybrzeże i okolice Baśka Voda. Czy aby górki nie są tam za strome ? Z góry dziękuję za sugestie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.05.2018 20:00

Witaj na forum i w brelskim klubie jednocześnie; jeśli chodzi o rowerownię to nie wiem, gdzie w Breli będziecie stacjonować, ale do jazdy rekreacyjnej nadaje się tam jedynie promenada (kilka km) i promenadą, która przechodzi potem w ulicę można spokojnie dojechać do BV (tzn z 1 bardziej dłuższym niż stromym podjazdem); potem można pociągnąć i za BV, ale jest tam w pewnym momencie ciaśniej, przejazd wąskim chodnikiem z murkiem po jednej i barierką po drugiej stronie, a dalej w kierunku Makarskiej nie sprawdzałem.
Poza tym ogólnie w Breli są strome podjazdy i wjazd pewnie przyjemności nie sprawia nawet na odpowiednim przełożeniu.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 16.05.2018 10:38

te kiero napisał(a):Witaj na forum i w brelskim klubie jednocześnie; jeśli chodzi o rowerownię to nie wiem, gdzie w Breli będziecie stacjonować, ale do jazdy rekreacyjnej nadaje się tam jedynie promenada (kilka km) i promenadą, która przechodzi potem w ulicę można spokojnie dojechać do BV (tzn z 1 bardziej dłuższym niż stromym podjazdem); potem można pociągnąć i za BV, ale jest tam w pewnym momencie ciaśniej, przejazd wąskim chodnikiem z murkiem po jednej i barierką po drugiej stronie, a dalej w kierunku Makarskiej nie sprawdzałem.
Poza tym ogólnie w Breli są strome podjazdy i wjazd pewnie przyjemności nie sprawia nawet na odpowiednim przełożeniu.


Nam również rowery wpadły do głowy przed wyjazdem do Breli, ale parę osób z tegoż forum nam je odradziło. I mieli rację. Promenada jest świetna do spacerowania, ale kluczenie rowerem wśród brelskich letników na pewno nie będzie komfortowe. Nawet na deskorolce córka nie miała łatwego zadania. Do tego górki, podjazdy, o których wspomina te kiero. Ja bym odradzał.
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 16.05.2018 16:07

w Breli bardziej sprawdzą się hulajnogi niż rowery
na promenadzie ciasno i raczej rowerami się nie pojeździ
ulice z takim nachyleniem i takim natężeniem spacerowiczów lub samochodów, że też bym nie ryzykowała

już się nie mogę doczekać wyjazdu :)
abel44
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 13.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) abel44 » 20.05.2018 18:10

W Breli będziemy w obiekcie "Duka" 57 Breljanska cesta. Wasze posty pomogły mi podjąć decyzję. Jedziemy bez rowerów.
Wszystkim formumowiczą dziękuję z informację.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2018 21:00

abel44 napisał(a):W Breli będziemy w obiekcie "Duka" 57 Breljanska cesta. Wasze posty pomogły mi podjąć decyzję. Jedziemy bez rowerów.

Wysoko będzie... z góry nie problem, ale pod górę, jednak mz. dacie radę, my daliśmy i się nie zraziliśmy.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 20.05.2018 22:24

te kiero napisał(a):tych co się wybierają ponownie proszę o więcej nt Vrulji, bo jest posucha, dojście, zdjęcia itp info

Najprościej to z Jadranki :lol:
11.jpg


22.jpg


Dawno, dawno temu był temat o tej plaży. 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone