Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 21:25

"Noclegi z łóżkiem" po drodze nad Adriatyk czyli gdzie spać zanim dotrzemy nad wyśniony Jadran (chor. Adriatyk)

Ten temat z założenia będzie bazował na kolejnych postach userów - każdy kto nocował gdzieś po drodze do HR może się podzielić wrażeniami;
co i gdzie? za ile? jak było? czy warto było? itd.

Węgry / Balaton
Na początek każdemu kto planuje jazdę do HR przez Węgry i Budapeszt, jeśli będzie w potrzebie to polecam cały odcinek wzdłuż Balatonu; od Siofok po Balatonkeresztur ciągną się miejscowości turystyczne z całą masą niedrogich hoteli, moteli, zajazdów, "pensionów", kwater prywatnych etc.
Tanio i sympatycznie - Węgrzy wybitnie darzą Polaków sympatią.
Ze standartem różnie bywa - dominuje "wczesny Gierek" ale prawie zawsze jest czysto i schludnie. Poza tym wybór jest tak wielki, że jak się komuś nie spodoba to można poszukać coś innego.
Ceny na polskim poziomie z opcją w dół. Do tego można wsunąć za nieduże pieniądze najlepszy w świecie gulasz, popić tokajem i zrelaksować się spacerkiem nad Balatonem.
Dużym plusem jest również fakt że Balaton swoje najlepsze czasy ma już za sobą, więc nigdy nie ma tam 100% obłożenia - zawsze można jechać w ciemno i zawsze spanie się znajdzie. A czym dalej od Budapesztu tym mniej ludzi.
Co prawda nowe autostrady węgierskie omijają Balaton ale wiodą tuż obok - wystarczy zjechać do którejkolwiek miejscowości. 2 krotnie nocowałem w Balatonkeresztur (raz hotel, raz pensjonat) a raz w Zamardi (motel) tuż za Siofok i miło wspominam. Generalnie Balaton polecam - uważam za najlepsze miejsce na nocleg po drodze do HR o ile komuś tamtędy jest po drodze.

Słowacja;
Z uwagi na bliskość Polski rzadko zachodzi konieczność noclegu w tym kraju ale czasem trzeba. Słowacja odstaje jeszcze poziomem usług hotelowych - w wielu miejscach można się spotkać ze standartem ala wczesny Gierek albo po prostu "nie ma niczego", więc warto wiedzieć gdzie szukać noclegu
Istnieją 2 główne trasy przelotowe przez Słowację;
1) Chyżne/Zwardoń-Żylina-Bratysława
2) Chyżne-Rużomberok-Banska Bystrzyca-Budapeszt
Na pierwszej z w/w tras, dla jadących przez Chyżne sporo możliwości niedrogiego i akceptowalnego noclegu jest w rejonie Orawy czyli z grubsza na odcinku Dolny Kubin-Chyżne, gdyż jest to ważny ośrodek turystyczny na Słowacji. Pomiędzy Żyliną a Bratysławą bezpośrednio przy drodze nie ma wielkiego wyboru - przeważają kluby nocne a sama autostrada od Poważskiej Bystrzycy w stronę Bratyslawy to "pustynia" - dokładnie tak samo jak nasza autostrada A4. Dopiero bezpośrednio przed Bratysławą a zwłaszcza w samej Bratysławie oferta hotelowa jest jak to w stolicy interesująca - dla każdego coś miłego (na każdą kieszeń). Przykładowo w 2006 roku nocowałem tu: http://www.hotelmatysak.sk płacąc za apartament 4-osobowy 100Euro (ze śniadaniem), dla 2-ch osób wychodziło to połowę w/w ceny. Może niezbyt tanio ale warunki bardzo dobre bo hotel nowy i nowoczesny. Minusem nocowania w Bratysławie jest konieczność zjechania z autostrady bo przez samo miasto wiedzie autostradowa obwodnica.
Z kolei dla jadących trasą Chyżne-Banska Bystrzyca-Budapeszt obok wspomnianej Oravy (Dolny Kubin) sporo mozliwości dorego i niedrogiego noclegu jest w Donovaly (między Rużomberokiem a Banską Bystrzycą). Za Zvoleniem a przed węgierską granicą powstało ostatnio kilka nowych moteli bezpośrednio przy drodze - ceny umiarkowane.

Austria
Jeżeli jedziemy przez Wiedeń a ciśnie nas sen śmiało warto zatrzymać się tutaj. Ale jeżeli szukamy dobrej ceny oraz nie chcemy błądzić po samym mieście to optymalnie będzie poszukać noclegu na północnych lub południowych obrzeżach miasta a nie w centrum. Dobrym miejscem na nocleg tuż za Wiedniem jest uzdrowiskowe miasteczko Baden (należy zjechać na węźle Voesendorf) gdzie znajduje się sporo prywatnych kwater w stylowych willach z okresu Belle Epoque. Nocleg w takim miejscu ma swój niepowtarzalny klimat i jest tańszy od przeciętnego hotelu.
Dla jadących przez Parndorf-Eisenstadt-Wiener Neustadt dobrą możliwością noclegu są sympatyczne Gasthofy ulokowane w rejonie Neuseedler See, bezpośrednio przy drodze.
I wreszcie jeśli chodzi o autostradę Wiedeń-Graz-Maribor; Jest kilka zajazdów bezpośrednio przy autostradzie ale uwaga - część z nich bywa zamykana już o godz. 22.00 co oznacza że recepcja "idzie do domu" i nie przyjmuje nowych gości. W takiej sytuacji żelaznym odwodem jest zjechanie z autostrady do Grazu - pięknego miasta ze sporą liczbą sympatycznych 2 i 3 gwiazdkowych hoteli. Orientacyjna cena za rodzinę 4 osoby ze śniadaniem to 100 Euro.
W Austrii podobnie jak w Niemczech można też zawsze zjechać z autostrady do jakiegokolwiek miasteczka, gdzie prawie zawsze znajduje sie jakiś gasthaus (knajpa z pokojami) gdzie za nieduże pieniądze można dobrze przenocować.

Słowenia
Jako że większość turystów przemierza przez Słowenię krótki dystans na odcinku Maribor-Ptuj-Krapina w zasadzie w grę wchodzi tylko Maribor. I niestety osobiście mam bardzo złe doświadczenia z poszukiwaniem noclegu w tym mieście. Jest tu co prawda kilka hoteli ale trzeba ich szukać w samym mieście a gdy już się znajdzie to często nie ma wolnych miejsc albo okazują się być bardzo drogie - prawdopodobnie z uwagi na spory popyt bo przez Maribor jadą zamożni Niemcy i Austriacy
Jeśli ktoś wybiera się na Istrię i jedzie przez Ljublanę to najlepiej od razu jechać do niej, choć i tu hoteli moim zdaniem brakuje w odróżnieniu od turystów bo miasto warte jest zobaczenia. W lipcu 2007 za dwójkę 3*** płaciłem 80Euro i wyboru nie miałem bo prawie wszystko było zajęte. Generalnie Słowenia na szybki nocleg to nie jest łatwa sprawa.

Chorwacja
Wszyscy pchają się nad Adriatyk gdzie kwater, hoteli, kampingów etc nie brakuje. Ale przez Chorwację jest spory kawałek do przejechania zanim dotrzemy nad morze i zwykle to własnie tam czujemy najwieksze znużenie jedąc bezpośrednio z Polski. Niestety, sytuacja na chorwackim interiorze bardzo przypomina tą na Słowenii - oferta hotelowa jest niewielka a sektor turystyczny często niedoinwestowany/przestarzały i nieadekwatnie do jakości drogi.
Warto pamiętać że autostrada A1 z Zagrzebia do Dalmacji jest zupełnie nowa, zbudowana w błyskawicznym tempie, więc infrastruktura turystyczna jest dopiero w planach. Żeby znaleść nocleg w rejonie A1 trzeba z niej zjechać do jakiegoś miasta. Optymalnym wyborem jest Karlovacz - jest w nim kilka hoteli z tego 1 widać już przy bramkach autostradowych: http://www.hotel-europa.com.hr Plusem tego hotelu jest położenie - nie trzeba go szukać i fakt że jest to nowiuteńki i nowoczesny obiekt. Niestety, na niskie ceny nie ma co liczyć (jest cennik na stronie internetowej).
Jadąc na południe tzw. "starą drogą" czyli trasą przez Plitvice warto rozważyć nocleg właśnie w rejonie Plitvic. Mniej więcej 50km przed Plitvicami zaczynają się oferty prywatnych kwater. Standart jest różny - ale ceny zachęcające a klimat często niepowtarzalny. Natomiast hotele w samych Plitvicach (z tego co pamiętam są 4) nie dość że rzadko mają wolne miejsca to mają bardzo wysokie ceny.
Jadąc dalej trasą plitvicką na południe jest troche zajazdów, zwykle połączonych z dobrymi knajpami jako że do niedawna ta droga spełniała rolę jedynej trasy z Zagrzebia do Dalmacji. Obecnie, gdy większość ruchu idzie autostradą łatwiej o wolne miejsca i lepsze ceny bo do niedawna dostanie tam wolnego miiejsca, zwłaszcza w weekend graniczyło z cudem.
I wreszcie gdy ktoś jedzie przez Slavonię (czyli od Węgier w stronę BiH) to musi się liczyć ze wszystkimi negatywnymi stronami prawa popytu i podaży. W roku 2007 wypadły mi noclegi w Osijeku i w Vukovarze. Ceny są tam absolutnie nieadekwatne do standartu a możliwości noclegu po prostu brakuje. W Osijeku za "Hotel Osijek" klasy 3*** ala wczesny Gierek płaciłem 80Euro za dwójkę a musiałem wziąć dwie. Dokładnie to samo w Vukovarze w hotelu Dunav, choć tu standart był trochę lepszy (plusem jest położenie nad samym, modrym Dunajem).

Czechy
Nie jeżdżę do Chorwacji przez Czechy więc liczę na podpowiedzi innych-praktykujących tą trasę. Ale z innych okazji, przy których bywam w Czechach mogę polecić Brno - jest to miasto targowe z licznymi możliwościami noclegu na każdą kieszeń. Minusem jest jednak konieczność zjazdu do centrum miasta, które omija wygodna obwodnica.
Tuż przed granicą austriacką w Mikulovie jest trochę nieźle wyglądających zajazdów.

BiH - noclegi omówione w temacie o tranzycie przez ten kraj

Liczę na kolejne wpisy, każdego kto gdzieś spał w drodze do HR i ma jakieś z tego wrażenia; pozytywne lub negatywne - wszystkie spostrzeżenia mile widziane. A nie ma to jak własne, naoczne spostrzeżenia i doświadczenia :wink:
Ostatnio edytowano 04.01.2008 20:18 przez niezawodny, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2007 21:55

Nad Balatonem nie spię jeżdząc do HR (za blisko jak dla mnie) Ale ponieważ w 2000 i 2001 spedzałem tam wakacje (dokładnie w Zamardi) to potwierdzam, że jadąc tranzytem do HR nie ma ŻADNYCH problemów z noclegami w ciemno - do wyboru, do koloru i na każda kieszeń.
Dla tych co nie lubią "w ciemno"
1) www.zamardi.hu/uj/kiadoszallas_eng.html (tylko Zamardi)
2) www.accommodation-balaton.com
3) www.balaton.hu/bol_szallas
alinek1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 08.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alinek1 » 03.12.2007 22:03

W drodze do Chorwacji śpię zawsze, ponieważ uważam,jak wielu forumowiczów,że wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie nalezy się dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego wspóltowarzyszy podróży :D
Zawsze - czyli 7 razy spałem w Letenye.Jest to ostatnia miejscowość przed granicą chorwacką na trasie Miszkolc- Budapeszt - Balaton.Miejscowość cicha,spokojna,urokliwa.Na miejscu: markety,stacja benzynowa(winiety,co do gazu nie jestem pewny bo jeżdżę tylko na benzynie),kantory wymiany,kilka pensjonatów.Spałem w trzech:
- pierwszy: zaraz za tablicą z nazwą miejscowości,w bezposrednim sąsiedztwie stacji benzynowej.Zdecydowanie najgorszy standart.Pokoje dwu,trzy,czteroosobowe.Bar,pizzeria.Ostatnio był w remoncie,więc może się poprawiło :D
- drugi: przy wyjeździe z miasteczka(jadąc w kierunku HR) trzeba skręcić w lewo i po ok 2km jeszcze raz w lewo i dojedziemy do moteliku z kogutem na dachu :D Dla mnie pod względem standartu - 2 miejsce.Na miejscu restauracyjka,telewizory z TV Sat w pokojach.
- trzeci:numer jeden w moim rankingu :D po prawej stronie drogi zaraz przed szlabanem granicznym.Restauracja (dobre i tanie żarełko)klimatyzacja w pokojach.I najważniejsze - można było się porozumieć po polsku 8O ,co przyznacie,na Wegrzech jest prawie niemozliwe :D
Nazw pensjonatów nie przytaczam,bo są nie do przeczytania i nie do zapamiętania :D
Ceny - inne w każdym sezonie.Myślę,że będą na bieżąco podawane przez przejeżdżających i śpiących w Letenye.
Polecam wszystkim tą miejscowość na odpoczynek w podróży.Jest to dobry punkt przystankowy na trasie,ponieważ można stamtąd dojechać np.w okolice Dubrovnika w ok.8-9 godzin.Wyjeżdżając rano jesteśmy w dalekiej południowej Dalmacji wczesnym popołudniem - czyli mamy dużo czasu do zmroku.Wszyscy jeżdżący w "ciemno" wiedzą o co mi chodzi :D
Pozdrav.

Sorry...Znowu nie zauważyłem,że przede mną używała cro.pl moja żona :D :D :D Sorry raz jeszcze - wojan :papa:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 22:35

alinek1 napisał(a):W drodze do Chorwacji śpię zawsze, ponieważ uważam,jak wielu forumowiczów,że wakacje to nie wyścigi i odpoczynek na trasie nalezy się dla bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego wspóltowarzyszy podróży :D

Święte słowa - wakacje to nie wyścigi - ja też zawsze śpię gdzieś po drodze, choć mógłbym dojechać na raz, nawet kiedyś z sukcesem praktykowałem. Ale nie ma co się spieszyć - zdążymy bo Jadran nie ucieknie. Nocleg w łózku to zawsze możliwość zobaczenia czegoś nowego, poznania innych ludzi - jednym słowem poznania świata, innego niż tego, który widać z autostrady...
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 24.12.2007 10:26

Polecam hotel w miejscowości Svaty Jur, kilkanaście kilometów przed Bratysławą. Tani i czysty. Warunki noclegu b. dobre.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jego strona internetowa :
http://www.horskyhotel-eva.sk/
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 04.01.2008 22:41

Niestety ja jadąc do Chorwacji staram sie jak najdalej dojechać pierwszego dnia. Jest to podyktowane dosyć dobra droga czyli niemieckimi autostradami
mogę na nich trochę podciągnąć średnią przejazdu. Mój cel to dojechać do granicy z Austrią i tam ok 10 km od Salzburga jeszcze na ziemi niemieckiej w miejscowości Piding znalazłem mały fajny hotelik " Hotel-Restaurant-Café Alpenblick " www.hotel-cafe-alpenblick.de . Bardzo mili właściciele można spokojnie dojachać późną porą, Trafiłem na ten hotel przy pomocy fajnej strony http://www.linksundrechts.com/docs/PL/pl.htm. Są tam wszystkie hotele, motele wzdłuż autostrad ale nie tylko niemieckich jest tam cała Europa i jeszcze jedna zaleta bo początkowe menu jest w j. polskim.
Ja zawsze tak z m-c wczesniej bukuję sobie tam miejsce ok 60 euro za pokój 2 osobowy ze śniadaniem. Raniutko posniadaniu w droge i tankowanie zaraz za byłą granicą Austriacko Niemiecką bo paliwo jest tańsze nawt własciciel hotelu podpowiada gdzie tankowac bo taniej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2008 17:53

Kilka adresów, gdzie można poszukać noclegów tranzytowych:

SŁOWACJA
www.travelguide.sk
www.webubytovanie.sk/ubytovanie (okolice na południe od Bratysławy w kier. Wegier)
http://www.hotelspirit.sk/hotel/cennik_en.php (Bratysława na stronce mapka dojazdowa)

WĘGRY
www.travelport.hu (cały kraj)
www.redakcio.hu/cgi-bin/redaction/page. ... ng&param=3 (zachodnie Węgry - rejony graniczne z HR i SLO)

OGÓLNE WYSZUKIWARKI
www.szallas.net
www.hrs.com
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.01.2008 19:30

Dla tych, co na dalmatyńskie wyspy - nocleg w Ogulinie. Miasteczko położone ok. 10 km od autostrady Karlovac - Split . Przed miasteczkiem, nad brzegiem sztucznego jeziora Restoran Ive - spałem, bardzo sympatycznie i czysto. www.infostudio.hr/ive/index.htm
Do Splitu 3 godziny - można wyruszyć wcześnie rano i np w sobotę uniknąć korków w tunelach.
W okolicy inne możliwości noclegowe www.ogulin.hr/turizam/smjestaj.htm
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 05.01.2008 22:11

Czechy, Mikulov dwukrotnie spałem tutaj i nie zawiodłem się:
http://www.mbzm.cz/index.php
W cenie zawsze dobre śniadanko, wino na głowę i czasami widok na wzgórze zamkowe.
Za pierwszym razem również pojechałem tam z polecenia znajomego i nie zawiodłem się :)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 09.01.2008 19:21

Dla tych co preferują campingi - w samej Chorwacji odradzam camp pod Zagrzebiem - przy samej autostradzie więc bardzo głośny - jeśli ktoś chce odpocząć w drodze to raczej nie ma szans (równie dobrze można wyspać się w aucie na parkingu). Na dodatek drogi.
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 09.01.2008 20:59

Jeśli ktoś miałby ochotę jechać do Cro przez Klagenfurt i przejście graniczne Loiblpass, a dalej przez Postojną w Słowenii, to polecam Gasthof Ratz w okolicy Ferlach - pokoje schludne, naturalnie ze śniadankiem ,w pobliżu jest przepiękny wąwóz Tschleppaschlucht , który warto zobaczyć- wstęp tylko 6 euro
http://www.ratz.at/
Można rezerwować przez internet i nie trzeba wpłacać zaliczki.
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 09.01.2008 21:07

ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 13.01.2008 01:48

W na granicy czesko-austriackiej- Mikulov,
bardzo dużo apartamentów, pensjonatów w rozsądnych cenach.
Kwoty 30-50zł/os.za nocleg
W Słowenii często śpimy za Mariborem, w miasteczku PTUJ.
Bardzo duży wybór kwater, pensjonatów ceny jak w Czechach i już blisko do cro:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.01.2008 22:10

Dobrze jest wybrać nocleg tuż za Karlovacem w Turanji tj. 3 km od Karlovaca w strone jezior Plitvickich. Ceny noclegów od 10 do 12, 5 euro. W karlovacu są bramki na autostrade. Dobre miejsce dla jezdzących z warszawy. Dla Ciebie Ines też.
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 14.01.2008 19:01

Węgry / Balaton
Na początek każdemu kto planuje jazdę do HR przez Węgry i Budapeszt, jeśli będzie w potrzebie to polecam cały odcinek wzdłuż Balatonu; od Siofok po Balatonkeresztur ciągną się miejscowości turystyczne z całą masą niedrogich hoteli, moteli, zajazdów, "pensionów", kwater prywatnych etc.
Tanio i sympatycznie - Węgrzy wybitnie darzą Polaków sympatią.
Ze standartem różnie bywa - dominuje "wczesny Gierek" ale prawie zawsze jest czysto i schludnie. Poza tym wybór jest tak wielki, że jak się komuś nie spodoba to można poszukać coś innego.
Ceny na polskim poziomie z opcją w dół. Do tego można wsunąć za nieduże pieniądze najlepszy w świecie gulasz, popić tokajem i zrelaksować się spacerkiem nad Balatonem.
Dużym plusem jest również fakt że Balaton swoje najlepsze czasy ma już za sobą, więc nigdy nie ma tam 100% obłożenia - zawsze można jechać w ciemno i zawsze spanie się znajdzie. A czym dalej od Budapesztu tym mniej ludzi.
Co prawda nowe autostrady węgierskie omijają Balaton ale wiodą tuż obok - wystarczy zjechać do którejkolwiek miejscowości. 2 krotnie nocowałem w Balatonkeresztur (raz hotel, raz pensjonat) a raz w Zamardi (motel) tuż za Siofok i miło wspominam. Generalnie Balaton polecam - uważam za najlepsze miejsce na nocleg po drodze do HR o ile komuś tamtędy jest po drodze.




Witam!!Ja także polecam krótki postój na Węgrzech (Balaton)!!
Mam wielkie szczęście,że mój kuzyn jest właścicielem małego domku letniskowego w miejscowości Balatonkenese,który jest oddalony ok 1,5 km od Balatonu.Dwudniowa przerwa pasuje akurat na odwiedzenie dwóch moich ulubionych miejsc tj.półwysep TIHANY i miasta VESZPREM oddalonego ok 15 km od jeziora!!
Zgadzam się,że ceny są porównywalne do cen w PL!!!
W miejscowości TIHANY polecam restaurację niedaleko największego parkingu przy głównej drodze z bardzo smaczną ZUPĄ GULASZOWĄ i muzyką "LIVE"!!!!
Ps.W miejscowości TIHANY "kręcił" jeden se swoich odcinków SZ.P. ROBERT MAKŁOWICZ!!! :lol:
Serdecznie pozdrawiam!!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone