Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 11.05.2016 10:42

Pawelrsko napisał(a):polecam zjechać z autostrady zjazdem nr 372 po czeskiej stronie i dojechać do Chałupek do kantoru na ul. Bogumińskiej. Kantor jest całodobowy i posiadają wszystkie winiety w bardzo dobrych cenach (praktycznie nominalne). Dodatkowo 500 metrów dalej mamy Orlen gdzie zawsze dotankowuję auto pod korek :wink:


Dzwoniłem do nich z ciekawości i na dziś przy kursie EUR 4,45zł oraz CZK 0,165zł , ceny winietek mają takie:
czechy / 10 dni / osobowy - 63,10 zł czyli 24% drożej
austria / 10 dni / osobowy - 54,50 zł czyli 40% drozej
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 10:49

slr napisał(a):U mnie tak samo :) tylko dostawe musze zaplanowac dopiero na 15-17.06 bo na Slowenie (miesieczna) waznosc liczy sie od zakupu a wyjazd mam 25.06 powrot 09.07 ...

Pomysł nie jest zły ale na to samo (finansowo) wyjdzie jak kupisz wcześniej dwie 7 - dniowe. Przyślą wcześniej i w lipcu będziesz przed wyjazdem już spokojny. Inna sprawa, że Tolltickets nie nawala i (jeśli jej nie przeszkodzi Poczta Polska) wszystko dostarcza o czasie.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 10:54

@corsarz
TollTickets kurs jak mowisz euro: 4,45 zl

czechy / 10 dni / osobowy - 53,40 zl
austria / 10 dni / osobowy - 39,16 zl

+ wysylka 13,12 zl
= 105,58 zl

W tym punkcie "tanim" przy drodze = 117,60 zl :)

Do tego trzeba zjechac z drogi no i liczyc na to ze akurat sa te winiety no i miec gotowke i dwie waluty :) W tolltickets z dostawa do domu przed wyjazdem bez stresu :) nie ruszajac sie z domu jeszcze taniej :)

@Crocodyl
Tak masz racje :) lecz skoro miesieczna i tak bedzie jak nalezy wyliczony czas to z glowy jedno klejenie :)
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 11.05.2016 10:58

Crocodyl napisał(a):
slr napisał(a):U mnie tak samo :) tylko dostawe musze zaplanowac dopiero na 15-17.06 bo na Slowenie (miesieczna) waznosc liczy sie od zakupu a wyjazd mam 25.06 powrot 09.07 ...



a nie lepiej przestudiować forum i ominąć autostradę w Słowenii większość Polaków jadąc do Cro. tak robi zawsze to 30 euro zostaje w kieszeni na przyjemności :D
Ostatnio edytowano 11.05.2016 11:00 przez matufa, łącznie edytowano 1 raz
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 11:02

Nie nie lepiej a objazd znam :) Tylko ze w tym roku jade na wyspe Krk :) I bede jechal przez cala Slowenie na kierunek Postojna i potem Rupa przejscie :) Roznica trasy na Zagrzeb a tak jak napisalem to ~10 km :) Czasowo takze pare minut wedle nawigacji. Trasa na Zagrzeb dosc jest oblezona szczegolnie jak mam zamiar jechac w sobote w ciagu dnia. Zatem poznam nowa droge :) a na kase tak nie patrze :) w koncu to wakacje. Chodzi mi o wygode zatem i winiety i ta droga zostala wybrana w ten a nie inny sposob :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 11:06

matufa napisał(a):
Crocodyl napisał(a):
slr napisał(a):U mnie tak samo :) tylko dostawe musze zaplanowac dopiero na 15-17.06 bo na Slowenie (miesieczna) waznosc liczy sie od zakupu a wyjazd mam 25.06 powrot 09.07 ...



a nie lepiej przestudiować forum i ominąć autostradę w Słowenii większość Polaków jadąc do Cro. tak robi zawsze to 30 euro zostaje w kieszeni na przyjemności :D


No nie pomyślałem o tym :evil: Ty masz rację, musze poczytać forum 8O . Tylko jak ominąć Słowenie jadąc na Istrię :?:
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 11:15

Da sie tylko po co? :) To nie dystans 50 km a ~270 km :) Zatem 30 euro dasz i masz spokoj lecisz autostrada....

Autostrada od granicy do granicy :)
https://goo.gl/maps/HinTZGARULx

Mozesz oczywiscie tez leciec objazdem autostrady Sloweni na Zagrzeb tylko ze droga na Istrie przez Zagrzeb troche bez sensu....
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 11.05.2016 11:23

Do tej pory zawsze winiety na Czechy i Austrię kupowałem na Shellu w Bohuminie. Słoweńską na pierwszej stacji po minięciu granicy.
W tym roku chyba zamówię przez tollticket ponieważ obawiam się tłumów na Schellu (jadę na początku sierpnia). Dodatkowo bez większego nadkładania drogi można zjechać na Orlen w Chałupkach.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 11:31

slr napisał(a):Da sie tylko po co? :) To nie dystans 50 km a ~270 km :) Zatem 30 euro dasz i masz spokoj lecisz autostrada....

Autostrada od granicy do granicy :)
https://goo.gl/maps/HinTZGARULx

Mozesz oczywiscie tez leciec objazdem autostrady Sloweni na Zagrzeb tylko ze droga na Istrie przez Zagrzeb troche bez sensu....


Hahaaaahaha :D Wiem, że można (wszystko można) ale jak piszesz nie ma to sensu absolutnie. A mój wpis miał być lekko ironiczną odpowiedzią na wpis @matufy . Pozdrawiam
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 11:34

@OlegK
Dla mnie to jest bardziej przekonujace :)

TollTickets kurs euro dzisiaj: 4,45 zl

czechy / 10 dni / osobowy - 53,40 zl
austria / 10 dni / osobowy - 39,16 zl

+ wysylka 13,12 zl
= 105,58 zl listonosz przynosi do domku :)

Punkt przy drodze ~ 117,60 zl a do tego kolejki moga byc i inne problemy
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 11:42

Do Tolltickets nie musisz mnie przekonywać, kupuje za ich pośrednictwem od lat i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej kupiłem 1 raz w PZMocie ale tam ceny to jest zdzierstwo. Ja lubię mieć wszystko zapięte przed wyjazdem no i leniwy jestem strasznie. Raz tylko kupowałem winiety w trasie ale było to jeszcze przed wysokim sezonem.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.05.2016 12:32

A jak długo trzeba czekać na dostarczenie winiet z tolltickets? W sezonie pewnie dłużej? Planuję wyjazd 19 lipca i zastanawiam się ile wcześniej zamówić? Nie chcę zamawiać już, bo zostawiam sobie margines błędu - gdyby jakiś przypadek losowy zmusił nas do odwołania wyjazdu.
W sumie na Shellu kupiłem wszystko od ręki, ale naczytałem się tyle o kolejkach i czasowych brakach winiet, ze teraz się chyba zdecyduję na tolltickets.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 12:36

Koenig napisał(a):A jak długo trzeba czekać na dostarczenie winiet z tolltickets? W sezonie pewnie dłużej? Planuję wyjazd 19 lipca i zastanawiam się ile wcześniej zamówić? Nie chcę zamawiać już, bo zostawiam sobie margines błędu - gdyby jakiś przypadek losowy zmusił nas do odwołania wyjazdu.
W sumie na Shellu kupiłem wszystko od ręki, ale naczytałem się tyle o kolejkach i czasowych brakach winiet, ze teraz się chyba zdecyduję na tolltickets.


Info ze strony:
"Proszę zwrócić uwagę na czas dostawy do 7 dni roboczych (1-3 Niemcy, 4-7 Europie). Może to zająć kilka dni dłużej, w zależności od adresu dostawy (Niemcy, inny kraj, dostawa na wyspy). Z tego powodu nie możemy zagwarantować, że przesyłka dojdzie w dniu wybranym przez klienta. Jeżeli prześlemy Państwu artykuł przed datą podaną przez Państwo w zamówieniu, podstawę umowy stanowi data podana przez Państwo."

Zatem wylicz sobie na tyle wczesniej + zapas jakis kiedy dostawa i bedziesz miec. Z tego co czytalem to 2-4 dni do PL idzie list od nich.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.05.2016 12:40

Czyli żeby mieć w miarę pewność najlepiej zamówić na końcu czerwca lub najpóźniej w pierwszych dniach lipca.
Dzięki.
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 11.05.2016 12:41

A jak ze Słoweńską winietą, bo na stronie jest taki komunikat.

Szczególna regulacja dot. winiet miesięcznych
Słoweński operator winiet DARS informuje, że zgodnie z aktualnie obowiązującą regulacją w zakresie opłaty za przejazd pierwszym dniem ważności winiety miesięcznej dla samochodów osobowych i 6-miesięcznej winiety dla motocykli musi być dzień zakupienia winiety! W celu zapobieżenia nieporozumieniom na wypadek kontroli winiet, polecamy zawsze mieć przy sobie naszego zaświadczenia dostawy winiety. W tym zaświaczeniu dostawy wykazane są jednoznacznie dzień dostawy, numer seryjny winiety i cena.


Czy dobrze rozumiem, że powinienem się wstrzymac z zakupem winiet do czasu tuż przed wyjazdem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone