Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 15:13

slr napisał(a):No tak ale... musisz jednak pamietac o tym by sie zatrzymac.... by miec albo gotokwe korony czy tam euro.... czy bedzie dziala terminal ewentualnie lub czy beda miec odpowiednie winiety :) zbedne problemy jednak :) Chodz sam kupowalem nie raz na granicach winiety to teraz juz jakos mysle ze to zbedne "problemy" :) Mialem wlasnie problem albo z terminalem albo nie mieli odpowiednich winiet a i kupowanie np koron czeskich tylko na zakup winiet to tez jakos juz mi zbedny problem bo pozniej nie ma co zrobic z drobnymi :) nie bywam w czechach i nie mam zamiaru specjalnie sie zatrzymywac by wydac ich drobne.... To tylko kraj tranzytowy jak Austria i Slowenia :) W Chorwacji moge co do "grosza" wydac kase :)


No tak, faktycznie, muszę pamiętać, ostatnim razem żona mi na szybie szminką napisała abym nie zapomniał, stres był, nie mogę powiedzieć, że nie, do dziś drżę ... ;)

Luz, wszystko jest dla ludzi. Ja jednak przy okazji sikania mogę kupic tę winietę a za zaoszczędzona kasę piwo czy żelki :)

Euro mam zawsze na A bo tam za płatność karta doliczają chyba eurasa, nawet 1kn za bramkę płacę kartą i nigdy nie miałem z tym problemu

Każdy ma inne problemy, dla mnie zapłacenie kartą, przygotowanie 10E, zatrzymanie się 2 razy podczas drogi w celu kupna winiety CZ i A problemem nie jest :). SLO omijam, nie mam z tym problemu :)

Drobne przywożę jedynie z HR ale z roku na rok się je wydaje. W CZ bywam z 4 razy w roku ale NIE kartą płaciłem chyba po raz ostatni z 10 lat temu

Jak widać każdy ma inne problemy

W temacie karty. Założyłem sobie nową kartę gdzie przy wydaniu 3 tysi w ciągu 3 miesięcy na transakcje bezgotówkowe dają tableta z etui wartości koło 4 stów. Dałem info znajomym co też są plastikowi. No nie zrobią sobie tej karty bo to problem. Każdy inny, wszyscy równi :)

A zawsze mówili, że to ja jakiś problemowy jestem :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.05.2016 18:52

T-Mobile konto albo PKO.... i placenie zagrniczne jak i wyplaty bankomatowe masz bez prowizji :) Wystarczy zapoznac sie z ofertami :) Akurat i te konta PKO i T-Mobile tutaj na forum czesto juz omawiane. Prowadzenie etz za free wiec posiadanie tego plastiku i placenie nim nie pociaga za soba extra kosztow.... a jak widzisz kolega wyzej pisal ze upierdliwiec chcial od niego 8,70 ale 10 wziol bez problemu :D to ja place 8,80 i jeszcze mam z dostawa do domu bez problemu :) a przerwe na siusiu robie na siusiu a nie wszystko inne :) heheh. Masz racje kazdy ma inne problemy :)
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 09.05.2016 19:07

Witam a ja mam pytanie dotyczące ilości punktów sprzedaży w których można zakupić winietę przed wjazdem na odcinek na którym w/w obowiązuje w Czechach oraz Austrii trasa dotyczy od Gorzyczek czyli A1 aż do objazdu MLP Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 19:24

Tu najlepiej kupić:

Na pierwszej stacji czeską, a na drugiej austriacką:
https://www.google.pl/maps/dir/D1,+711+ ... d48.572794

Jak ktoś chce przepłacać, jego wola, wtedy kupuje jeszcze w Polsce :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 19:53

wegierska i slowacka kupuje bezposrednio na stronach krajowych SK i HU. Place kredytowka zobaczymy jakie wyjda koszta.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.05.2016 19:56

nagato.1985 napisał(a):wegierska i slowacka kupuje bezposrednio na stronach krajowych SK i HU. Place kredytowka zobaczymy jakie wyjda koszta.


Debetowa tez mozesz....
Ostatnio edytowano 09.05.2016 20:29 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 19:59

to ja ewa napisał(a):.No a poza tym lubię spełniać swoje życzenia.


Nie ma sprawy :D

Moim zdaniem
w przypadku tradycyjnych winiet naklejkowych ich kupno na trasie nie jest specjalnie trudne i nie ma co wpadać w depresję :wink:

Natomiast winiety elektroniczne na Słowacji i na Węgrzech są winietami internetowymi, nie trzeba ich nigdzie przyklejać, trzeba tylko nie bać się komputera :D
Takie jest ich założenie.
Można je też kupić na trasie, ale to jest w porównaniu do kupna online trudniejsze i po prostu stresujące :roll: :roll:
Ci, co te winiety wymyślili, wyszli z założenia, że mamy XXI wiek
i ludzie potrafią internet obsługiwać :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.05.2016 20:06

Gdzie jest emotikon ja pierd....ę...
:lol:
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 09.05.2016 20:33

slr napisał(a): A czemu nie tolltickets? Placisz tylko jeden koszt wysylki i juz. Tez zaplacisz kredytowa, debetowa, paypalem.

Również kupuję bezpośrednio na stronach SK i HU i nie mam żadnego kosztu wysyłki, gdyż potwierdzenie zakupu otrzymuję na mail :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 20:48

slr napisał(a):T-Mobile konto albo PKO.... i placenie zagrniczne jak i wyplaty bankomatowe masz bez prowizji :) Wystarczy zapoznac sie z ofertami :) Akurat i te konta PKO i T-Mobile tutaj na forum czesto juz omawiane. Prowadzenie etz za free wiec posiadanie tego plastiku i placenie nim nie pociaga za soba extra kosztow.... a jak widzisz kolega wyzej pisal ze upierdliwiec chcial od niego 8,70 ale 10 wziol bez problemu :D to ja place 8,80 i jeszcze mam z dostawa do domu bez problemu :) a przerwe na siusiu robie na siusiu a nie wszystko inne :) heheh. Masz racje kazdy ma inne problemy :)


Prywatne konto mam w mało rozwojowym i podstawowym BOŚ i nawet tam wszystko o czym piszesz mam darmowe. O tym koncie jednak nikt nie wspomina :)

Ja w jeżdżeniu autem jestem jak cyborg :). Jakby nie te 2 winiety po drodze to ja bym pewnie nawet na siku nie chciał stawać. Tak wiec dbając o kondycje swojej rodziny i suche fotele wole jednak kupić je po drodze :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.05.2016 20:49

A Pani tylko zapytała czy Rajka w nocy jest czynna... :lool:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 20:50

nagato.1985 napisał(a):wegierska i slowacka kupuje bezposrednio na stronach krajowych SK i HU. Place kredytowka zobaczymy jakie wyjda koszta.


Nowa kredytowa do mnie jedzie ale prawie 6% jest doliczane za płatności za granicą więc dobrze popatrz jak u Ciebie ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 20:52

marena01 napisał(a):Witam a ja mam pytanie dotyczące ilości punktów sprzedaży w których można zakupić winietę przed wjazdem na odcinek na którym w/w obowiązuje w Czechach oraz Austrii trasa dotyczy od Gorzyczek czyli A1 aż do objazdu MLP Pozdrawiam


CZ - pierwsza stacja po prawej po wjechaniu do nich

A - na przejściu granicznym CZ-A po prawej stronie niewielka budka z bistro (za płatność kartą doliczaja chyba eurasa)
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 09.05.2016 20:53

Witam a ja mam pytanie dotyczące ilości punktów sprzedaży w których można zakupić winietę przed wjazdem na odcinek na którym w/w obowiązuje w Czechach oraz Austrii trasa dotyczy od Gorzyczek czyli A1 aż do objazdu MLP Pozdrawiam


Lednice napisał(a):Tu najlepiej kupić:

Na pierwszej stacji czeską, a na drugiej austriacką:
https://www.google.pl/maps/dir/D1,+711+ ... d48.572794

Jak ktoś chce przepłacać, jego wola, wtedy kupuje jeszcze w Polsce :twisted:



to już przerabialiśmy,ale gdzie jeszcze ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 20:57

marena01 napisał(a):
to już przerabialiśmy,ale gdzie jeszcze ?


Robisz spis czy masz plan a nawet marzenie aby każdego roku kupować w innym miejscu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone