Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 08.05.2016 11:26

Czy w Rajce ( na przejściu granicznym) jadąc w nocy kupię winietkę węgierską?Kiedyś były tam budki z winietami,ale ostatnio były nieczynne.Może teraz,jak płatna droga zaczyna się zaraz na początku to pootwierali te budki?Czy może lepiej kupić na jakiejś stacji na Słowacji przy okazji kupna słowackiej winiety?Może jest taka możliwość? Czy ktoś coś wie?Przez internet winiet kupować nie chcę.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 08.05.2016 11:31

to ja ewa napisał(a):Czy w Rajce ( na przejściu granicznym) jadąc w nocy kupię winietkę węgierską?Kiedyś były tam budki z winietami,ale ostatnio były nieczynne.Może teraz,jak płatna droga zaczyna się zaraz na początku to pootwierali te budki?Czy może lepiej kupić na jakiejś stacji na Słowacji przy okazji kupna słowackiej winiety?Może jest taka możliwość? Czy ktoś coś wie?Przez internet winiet kupować nie chcę.


Ze strony tolltickets:
"Od dnia 01.10.2008 r. zastąpiono dotychczasową winietę papierową winietą elektroniczną. Zaletą nowej technologii jest możliwość zakupu e-winiety online oraz, w razie potrzeby, jej natychmiastowa ważność. Odpada konieczność wysyłki oraz klejenia winiety na przedniej szybie pojazdu.
Wszelkie niezbędne dane winiety, jak jej ważność oraz dane pojazdu, gromadzone są centralnie przez operatora systemu opłat oraz udostępniane stosownym władzom dla celów kontrolnych."


https://www.tolltickets.com/country/hun ... lang=pl-PL
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 08.05.2016 12:31

No cóż...tak jak pisałam-nie chcę kupować przez internet.To nie jest jedyna możliwość zakupu.
Winietę słowacką (wiem algirdas ,że tak jak węgierskie są elektroniczne)można kupić na stacji benzynowej oznaczonej odpowiednim logo http://www.pks-sa.com/pl/aktualno%C5%9B ... -3-5-t-dmc Może ktoś wie,czy te stacje prowadzą też sprzedaż węgierskich winiet?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 12:53

to ja ewa napisał(a):No cóż...tak jak pisałam-nie chcę kupować przez internet.To nie jest jedyna możliwość zakupu.


No, ale po co komplikować sobie życie na własne życzenie :?: :?: :?:

Kupno przez internet nie jest skomplikowane 8)
Naprawdę :!:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 09.05.2016 12:35

Lednice napisał(a):
to ja ewa napisał(a):No cóż...tak jak pisałam-nie chcę kupować przez internet.To nie jest jedyna możliwość zakupu.


No, ale po co komplikować sobie życie na własne życzenie :?: :?: :?:

Kupno przez internet nie jest skomplikowane 8)
Naprawdę :!:


Ależ wierzę Ci,że nie jest skomplikowane -naprawdę Ci wierzę.No a poza tym lubię spełniać swoje życzenia.I w tym roku chcę kupić stacjonarnie.Kupował już ktoś w tym roku na stacji?
Przepraszam Lednice - nie mogłam się powstrzymać :smo:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 12:52

to ja ewa napisał(a): ... lubię spełniać swoje życzenia. I w tym roku chcę kupić stacjonarnie ...


Kurcze, to ja w tym roku na BP w Gorzyczkach chyba nikomu nie zaproponuję kupować winiety w CZ na Shell tuż za granicą. Pewnie mają życzenie kupić właśnie na PL BP i przepłacić. No cóż, każdy inny, wszyscy równi :)
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 09.05.2016 13:10

Panowie (i Panie), straszyliście, że na słynnej stacji w Wilfersdorfie nie da się kupić winiety (jak i niczego innego :wink: ) po 22, bo stacja zamknięta, jako że to ponoć u Austriaków dość częsta przypadłość... Może ktoś z Was zweryfikować info z http://www.omv.at/portal/01/at/omv_at/P ... llenfinder , według którego godziny otwarcia na tejże stacji to Mo-So 00:00-24:00?
Dids? Lednice?
Dzięki z góry
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.05.2016 13:31

Tego info ci nie zweryfikuję, ale zwrócę uwagę na inną rzecz. Jak jechałem w zeszłym roku, to niestety nie było tam winietek 10-dniowych, tylko miesięczne :(
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.05.2016 13:38

Dlatego wole np doplacic 3-5 euro na calosci i kupic winiety na kazdy kraj i powrot jakie chce na tolltickets i nie martwic sie czy mozna karta placic, czy stacja jest otwarta, czy maja takie a nie inne winiety :) Zbedne nerwy :) Na tej stronie mozna zaplacic normalna karta debetowa ktory kazdy z nas ma w portfelu... listonosz przyniesie winietki w wybranym terminie i juz :)

Wakacje, podroz dluga a wy chcecie narazic sie na zbedne stresy bo zal wam paru zl?? Szkoda nerwow.... :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.05.2016 14:01

Też wolę Tolltickets, ale akurat rok temu nie wiedziałem do końca ani kiedy, ani gdzie pojadę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2016 14:06

North Slav napisał(a):Panowie (i Panie), straszyliście, że na słynnej stacji w Wilfersdorfie nie da się kupić winiety (jak i niczego innego :wink: ) po 22, bo stacja zamknięta, jako że to ponoć u Austriaków dość częsta przypadłość... Może ktoś z Was zweryfikować info z http://www.omv.at/portal/01/at/omv_at/P ... llenfinder , według którego godziny otwarcia na tejże stacji to Mo-So 00:00-24:00?
Dids? Lednice?
Dzięki z góry


Stacja jako jedna z nielicznych na północ od Wiednia jest całodobowa i zawsze tak byłó 8)
Poza tym nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek na forum straszył, że jest inaczej :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2016 14:20

slr napisał(a):Dlatego wole np doplacic 3-5 euro na calosci i kupic winiety na kazdy kraj i powrot jakie chce na tolltickets i nie martwic sie czy mozna karta placic, czy stacja jest otwarta, czy maja takie a nie inne winiety :) Zbedne nerwy :) Na tej stronie mozna zaplacic normalna karta debetowa ktory kazdy z nas ma w portfelu... listonosz przyniesie winietki w wybranym terminie i juz :)

Wakacje, podroz dluga a wy chcecie narazic sie na zbedne stresy bo zal wam paru zl?? Szkoda nerwow.... :)


Tylko raz kupiłem winietę przed wyjazdem dlatego, ze rok wcześniej wystałem się na Shell w CZ. Plusów ten czyn nie miał bo tego roku było zero ludi a minusem była prowizja

Zawsze kupuję jadąc w konkretnych, sprawdzonych i polecanych tu miejscach i nigdy nie było żadnych kłopotów :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 09.05.2016 14:38

No tak ale... musisz jednak pamietac o tym by sie zatrzymac.... by miec albo gotokwe korony czy tam euro.... czy bedzie dziala terminal ewentualnie lub czy beda miec odpowiednie winiety :) zbedne problemy jednak :) Chodz sam kupowalem nie raz na granicach winiety to teraz juz jakos mysle ze to zbedne "problemy" :) Mialem wlasnie problem albo z terminalem albo nie mieli odpowiednich winiet a i kupowanie np koron czeskich tylko na zakup winiet to tez jakos juz mi zbedny problem bo pozniej nie ma co zrobic z drobnymi :) nie bywam w czechach i nie mam zamiaru specjalnie sie zatrzymywac by wydac ich drobne.... To tylko kraj tranzytowy jak Austria i Slowenia :) W Chorwacji moge co do "grosza" wydac kase :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.05.2016 15:06

Mnie wkurzył ostatnio pajac austriacki na pierwszej stacji na granicy Cz-Aus za Mikulovem. Ja do niego ze chce winietę i daje mu 20 euro a on wyskakuje ze muszę mieć odliczone 8.70:)!Jak puściły mi nerwy to przyjął 10 euro:)
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 09.05.2016 15:07

Dzięki za komentarze, zapoznałem się tolltickets i chyba sobie tam kupię przed podróżą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone