Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 26.04.2016 19:44

Crocodyl napisał(a):Różnice widoczne są (mogą być) przy większych kwotach. Policz sam ile przepłaciłeś przy wymianie 37 E? Chyba nie jest to wygórowana cena za święty spokój, szczególnie że jadąc pierwszy raz masz jeden stresik z głowy.


obecny kurs euro szprzedaż 4.39
37 x 4.39 =162.43
moja opłata to 171 z groszami czyli 10 pln w plecy ale i tak jest o wiele taniej niż w PZM-ocie
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.04.2016 20:05

Tak ale w tych 10 PLN jest również koszt przesyłki (2,10 euro o ile pamiętam) więc wg. mnie "przepłaciłeś" ok. 2 PLN :P
A o PZM nawet nie wspominam.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 26.04.2016 20:10

Crocodyl napisał(a):Tak ale w tych 10 PLN jest również koszt przesyłki (2,10 euro o ile pamiętam) więc wg. mnie "przepłaciłeś" ok. 2 PLN :P
A o PZM nawet nie wspominam.


37 ojro to koszt winiet i przesyłki co daje razem 162 pln przewalutowanie i prowizje to 10 pln czyli do przyjęcia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2016 20:30

Moim zdaniem tolltickets to jest optymalne rozwiązanie 8)

Najgorsza koncepcja to kupowanie u cwaniaczków z pzmot czy w budkach przy granicy z Czechami na autostradzie 8)
jankeswilga
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 28.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankeswilga » 26.04.2016 21:54

Witam,
czytałem wątek, ale poproszę o aktualne dane, w czerwcu mój pierwszy samodzielny wyjazd do Chorwacji, dlatego chce wszystko dobrze zaplanować, będziemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, wyjazd z okolic Warszawy przed wieczorem, gdzie kupić winiety na Czechy i Austrię w normalnych cenach? Słoweńską autostradę omijam. Da radę kupić na polskiej stronie na Czechy i na Austrię po normalnych cenach, a jeśli nie to gdzie, żeby można było zapłacić kartą?
z góry dzięki za pomoc
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2016 22:00

jankeswilga napisał(a):Witam,
czytałem wątek, ale poproszę o aktualne dane, w czerwcu mój pierwszy samodzielny wyjazd do Chorwacji, dlatego chce wszystko dobrze zaplanować, będziemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię, wyjazd z okolic Warszawy przed wieczorem, gdzie kupić winiety na Czechy i Austrię w normalnych cenach? Słoweńską autostradę omijam. Da radę kupić na polskiej stronie na Czechy i na Austrię po normalnych cenach, a jeśli nie to gdzie, żeby można było zapłacić kartą?
z góry dzięki za pomoc


To fajnie, że czytałeś, co jest napisane powyżej :roll: :wink:
No, nie czytałeś ani trochę :wink:

Tolltickets, poszukaj w internecie :lol: Bez przepłacania, z dostawą do domu

Jak koniecznie chcesz kupić na trasie, to

czeską winietkę się kupuje zaraz po przejechaniu granicy na stacji Shell w Boguminie,
https://www.google.pl/maps/search/shell ... a=!3m1!4b1


a austriacką przed wjazdem na autostradę, w Hobersdorf ( całodobowa stacja benzynowa )
https://www.google.pl/maps/place/OMV+Ta ... 919c75a367
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 26.04.2016 22:19

Podczas placenia kartą mbanku na 100% nie ma prowizji. Jest tylko przeliczane po kursie banku srednio korzystne ale przy 40e tragedii nie ma. Trochę kupowałem w chinach czy to w usd czy e zawsze przeliczało po kursie banku ale uwaga: karta rozliczana jest po jakimś czasie jak waluta zdrozeje tak jak to mialo np ostatnio miejsce o 10 groszy i wtedy nam przeliczy to zaplacimy wiecej. Jak ktos kupi i waluta potanieje to pobierze z karty mniej. Najkorzystniej jednak wychodzi płacic walutą w jakiej się kupuje. Wtedy kurs nie ma znaczenia bo placimy swoimi euro.
Taka sciagawka jak i ile zarabiają banki:-)
https://internetowykantor.pl/kurs-euro-w-bankach/
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 29.04.2016 07:31

tolltickets naprawdę szybko działa winietki zamówione w poniedziałek 25 z rana wczoraj dotarły data wysłania 25 czyli wysłali w ten sam dzień naprawdę szacun zrobiłem kalkulacje i zamawiając w PZM zapłaciłbym 207.50 pn z przesyłką a na tolltickets zapłaciłem 170 pln (było by 160 gdyby nie przewalutowanie i prowizja banku)
my Polacy jednak jeszcze musimy dużo się uczyć skoro Niemieckiej firmie opłaca się sprzedawać winiety w cenie nominalnej to dlaczego u nas zawsze muszą zdzierać pewnie że wolałbym zamówić winiety w Polsce i wspierać Polską działalność ale na takie złodziejstwo nie mogę się zgodzić dlatego zarobił obcy kapitał trochę to smutne ale nic na to nie poradzę :(
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 29.04.2016 20:43

matufa napisał(a): napisał(a) matufa » 29.04.2016 07:31

tolltickets naprawdę szybko działa winietki zamówione w poniedziałek 25 z rana wczoraj dotarły data wysłania 25 czyli wysłali w ten sam dzień naprawdę szacun zrobiłem kalkulacje i zamawiając w PZM zapłaciłbym 207.50 pn z przesyłką a na tolltickets zapłaciłem 170 pln (było by 160 gdyby nie przewalutowanie i prowizja banku)
my Polacy jednak jeszcze musimy dużo się uczyć skoro Niemieckiej firmie opłaca się sprzedawać winiety w cenie nominalnej to dlaczego u nas zawsze muszą zdzierać pewnie że wolałbym zamówić winiety w Polsce i wspierać Polską działalność ale na takie złodziejstwo nie mogę się zgodzić dlatego zarobił obcy kapitał trochę to smutne ale nic na to nie poradzę
Załączniki:
winiety.png
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.04.2016 01:58

W pzm masz ceny w pln wiec są stałe przy spadającym lub rosnącym kursie euro i cenach po jakich przliczają banki (podałem linka wyżej) zaczyna się cenowo zbliżac do pzm chyba ze w Polsce też skorygują sobie cenę. Dla przykładu za te same winietki rok temu płaciłem 145zl. Nie liczac centow taniej za winiety austriackie.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 30.04.2016 16:05

w zeszłym roku euro było coś lekko ponad 4 zeta teraz 4.40 więc by się zgadzało im droższe tym drożej będzie dla nas na tolltickets
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2016 16:43

PZMot na pewno podwyższy ceny winiet, jak utrzyma się dłużej ten kurs, nie ma co mieć złudzeń :roll:
A już na 100% podwyższą ceny winiet cwaniaczki z budek przy autostradzie przed Gorzyczkami i cwaniaczki w Cieszynie :roll: :evil:

Przecież to jest rozbój w biały dzień :evil: :cry:

No, ale z drugiej strony jest tyle informacji w internecie, że nie trzeba przepłacać, a ludzie dalej to robią :roll:

W sumie to chyba najtaniej jest podróżować autostopem bez winiety ( dzisiaj w Cieszynie przy granicy na nowym moście w Boguszowicach stało mnóstwo autostopowiczów 8) )
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 01.05.2016 08:46

Lednice napisał(a):W sumie to chyba najtaniej jest podróżować autostopem bez winiety ( dzisiaj w Cieszynie przy granicy na nowym moście w Boguszowicach stało mnóstwo autostopowiczów 8) )


Jeśli wczoraj widziałeś mnóstwo autostopowiczów to z pewnością AutoStopRace - start z UE we Wrocławiu, w tym roku meta we Włoszech, okolice Rzymu :D
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 01.05.2016 12:32

paulr napisał(a):W pzm masz ceny w pln wiec są stałe przy spadającym lub rosnącym kursie euro i cenach po jakich przliczają banki (podałem linka wyżej) zaczyna się cenowo zbliżac do pzm chyba ze w Polsce też skorygują sobie cenę. Dla przykładu za te same winietki rok temu płaciłem 145zl. Nie liczac centow taniej za winiety austriackie.

Winiety z PZM zawsze będzie drożej gdyż mają 20% marży.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.05.2016 14:49

będą droższe, ale przy obecnym kursie jest to już "tylko" 30zł. jak ktoś ma jeszcze tak że sam sobie odbierze różnica robi się jeszcze mniejsza.. w porwaniu z prawie 60zł różnicy rok temu można stwierdzić że PZM się poprawił:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone