Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.03.2011 20:14

Około południa jesteśmy na szczycie, na wysokości 2159 m n.p.m. :D . Gargalau jest nasz...... tylko nasz :wink: :D

No, może jeszcze trochę tych czarnych chmur :roll: :?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.

c.d.n.
Ostatnio edytowano 21.02.2012 13:06 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2011 20:35

Piękne te rumuńskie góry! Trochę takie wielkofatrzańskie, trochę bieszczadzkie... Bajka! :D
Dzięki za pokazywanie tych cudów!
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 07.03.2011 09:35

Wyobrażam sobie tę sasankową "mega-grządkę" wiosną.
Chmury wyglądają groźnie, ale widzę że ciepło było.

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.03.2011 11:44

maslinka napisał(a):Piękne te rumuńskie góry! Trochę takie wielkofatrzańskie, trochę bieszczadzkie... Bajka! :D
Dzięki za pokazywanie tych cudów!

A myślałem, że już o nas zapomniałaś :wink:

Mi najbardziej przypominają Tatry Zachodnie.... rozmiarami, wysokościami i krajobrazem :D
Prawda, w Wielkiej Fatrze nie byłem :roll:

Osobiście wolę "ostre" góry, skaliste, poszarpane turnie, suche, pustynne wysokogórskie krajobrazy. Ale te, nieco łagodniejsze, jakoś bardziej skłaniają do zadumy....

mariusz-w napisał(a):Wyobrażam sobie tę sasankową "mega-grządkę" wiosną.

Każda pora roku ma w górach jakiś tam swój urok :D
W lecie też kwiecia na wyżej położonych łąkach nie brakowało, co jeszcze będzie widać :D
mariusz-w napisał(a):Chmury wyglądają groźnie, ale widzę że ciepło było.

Te "porozbierane" fotki to tak w euforii zaraz po zdobyciu góry pstryknęliśmy, jeszcze rozgrzani wejściem :wink: . Potem dały się jednak odczuć podmuchy chłodnego wiatru i trzeba było się nieco okryć :roll: , ale nie, na pewno nie zmarzliśmy.

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2011 13:34

kulka53 napisał(a):A myślałem, że już o nas zapomniałaś :wink:

Skądże znowu! :D
Jestem cały czas, tylko "po cichu" :) Tyle pięknych opisów, że nie zdążyłam się do nich ustosunkować :D

Ja też zawsze myślałam, że wolę "skaliste góry". Ale Wielka Fatra powaliła mnie na kolana. Musicie tam pojechać! I teraz już nie wiem, jakie wolę :roll: I skaliste, i "połoninne" mają swój niepowtarzalny urok.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 07.03.2011 14:16

Cześć,
Szkoda, że pogoda nie dopisała. Grzbiet Rodniańskich to jak dla mnie jedno z najpiekniejszych miejsc jakie widziałem.
Pzdr
K2
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 07.03.2011 14:22

kulka53 napisał(a):coraz więcej namiotów 8O

Obrazek

A pomyśleć, że początkowo tak sobie marzyłem by spędzić noc w namiocie właśnie nad tym jeziorem :roll: , na szczęście nie próbowałem wcielić tego zamiaru w życie :lol: . No i też wyjaśniła się zagadka gdzie są ludzie z wjeżdżających na Stiol aut :roll: .

c.d.n.


Ciekawa sprawa z tymi namiotami. Jak tam bylismy 2 lata temu w sierpniu nie było żadnego namiotu nad jeziorem. Bywały pojedyncze ale na głównej grani.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 09:36

maslinka napisał(a):Jestem cały czas, tylko "po cichu" :) Tyle pięknych opisów, że nie zdążyłam się do nich ustosunkować :D

Rozumiem, na to liczyłem :wink: :D
maslinka napisał(a):Ja też zawsze myślałam, że wolę "skaliste góry". Ale Wielka Fatra powaliła mnie na kolana. Musicie tam pojechać! I teraz już nie wiem, jakie wolę :roll: I skaliste, i "połoninne" mają swój niepowtarzalny urok.

Pooglądałem trochę Wojtkowych fot w wątku "Słowacja", tereny rzeczywiście ładne i ciekawe no i niedaleko. I nawet kiedyś planowałem jakiś wypadzik w tym kierunku, ale jakoś plany rozeszły się po kościach :roll: .

K2 napisał(a):Szkoda, że pogoda nie dopisała.

No trochę szkoda :? , na to nigdy nie mamy wpływu, albo jak już to niewielki bo można tak zmienić plany bo jakieś miejsce wypadło np trochę później. Wyszło tak jak widać, ale bardzo narzekać nie możemy :roll: .

K2 napisał(a):Ciekawa sprawa z tymi namiotami.

No właśnie, dlatego myślałem ze może coś wiecie więcej. Ale widocznie to nowa sprawa więc pozostają mi tylko własne obserwacje i przypuszczenia :D

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.03.2011 10:27

kulka53 napisał(a):Wyszło tak jak widać, ale bardzo narzekać nie możemy :roll: .

Gdybyście musieli zerzygnować z Ineu, to byłaby szkoda. Moim zdaniem - to najładniejszy szczyt w Rodniańskich.

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 11:34

Franz napisał(a):Gdybyście musieli zrezygnować z Ineu, to byłaby szkoda. Moim zdaniem - to najładniejszy szczyt w Rodniańskich.

Trochę szkoda, ale musieliśmy :roll:
Zdjęcia, które pokazujemy zrobiliśmy w momencie, kiedy cokolwiek się przejaśniało. Przez większość czasu gdy byliśmy na szczycie zasnuwały go chmury i nie było kompletnie nic widać :?

--------------------------

No tak, na Ineu to my już dziś nie dojdziemy :? . Ale czy iść jeszcze na wydający się być na wyciągnięcie ręki, nieco niższy Omul? . Gdyby była piękna pogoda, zapewne poszlibyśmy jeszcze trochę dalej granią gór Rodniańskich, moglibyśmy podziwiać zmieniającą się panoramę, troszkę pobyć w tym miejscu. W takich warunkach, gdy nie tylko nie mamy prawie żadnych widoków a i nie jesteśmy pewni popołudniowej pogody, łatwiej podjąć decyzję o zakończeniu wędrówki na Gargalau. I tak jesteśmy zadowoleni, zdobyliśmy nasz pierwszy rumuński szczyt, kolejny szczyt do kolekcji :wink: , byliśmy w jeszcze jednych, zupełnie nam nieznanych, nowych górach :idea: . Tak naprawdę jakiś cel został osiągnięty, żal tylko pogody, mogłaby być lepsza. Ale narzekać z pewnością nie możemy, nie zmokliśmy do tej pory i jak się okaże potem, wcale tego dnia nie zmokniemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na szczycie, licząc na chociaż chwilowy zanik pędzących chmur i odsłonięcie szerszej panoramy, spędzamy pewnie z godzinę. Właśnie to jest dla nas najprzyjemniejsze, po zdobyciu góry, posiedzieć na niej, napawać się widokami, poczuć smak zwycięstwa :wink: , przy okazji też odpocząć. Tym razem tak do końca się to nie udało.....
Ostatnio edytowano 21.02.2012 13:08 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 11:36

Do tej pory podczas naszej wycieczki nie spotkaliśmy nikogo. To całkiem fajnie, właśnie tego po rumuńskich górach oczekiwaliśmy, chociaż wiadomo, Rodniańskie znane są i na zupełne pustki liczyć nie można, zwłaszcza w lecie. Wracając, nieco poniżej szczytu spotkaliśmy jednak kogoś, 2 dość młodych ludzi...... oczywiście Polaków :lol: . Porozmawialiśmy dość długo, okazało się, że wjechali oni w pobliże Stiol kolejką ze Statiunea Borsa. Nie wiedziałem o tej możliwości, ale czy byśmy z niej skorzystali? Pewnie nie, nie spędzilibyśmy wtedy nocy w górach :wink: . A szybko się okazało, że spędzimy w tym miejscu nie jedną, a dwie noce :D . Ja byłem za tym że skoro jest tak wcześnie, żebyśmy zjechali ze Stiol jeszcze dziś i podjechali gdzieś dalej realizować nasze cele. Jednak szybko i bez problemów dałem się przekonać by jeszcze i ten wieczór i noc spędzić na Stiol, zwłaszcza, ze wraz z upływem dnia chmur ubywało i zapowiadał się piękny wieczór :D .

No ale jeszcze z góry nie zeszliśmy, dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się jeszcze gdzieś pomiędzy szczytem a przełęczą, tam natrafiliśmy na mnóstwo przeróżnych okazów rumuńskiej, górskiej flory :wink: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.02.2012 13:09 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 11:37

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A dla siebie znaleźliśmy nawet górski tron :D :wink:

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 21.02.2012 13:10 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.03.2011 18:11

Akurat dzisiaj trafiłem na artykuł o Drumul National.
Dotarliście tam może :?:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2011 18:48

Nie sposób chyba być w Rumunii i nie wybrać się na przejażdżkę tą trasą :roll: :D
My byliśmy tam poprzedniego lata :wink: , co jest opisane i pokazane w tymże wątku :D

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.03.2011 18:52

kulka53 napisał(a):Nie sposób chyba być w Rumunii i nie wybrać się na przejażdżkę tą trasą :roll: :D
My byliśmy tam poprzedniego lata :wink: , co jest opisane i pokazane w tymże wątku :D

Pozdrawiam

:oops: :oops: :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone