Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 06.06.2018 23:30

pablonet8 napisał(a):Z nockną w Zenica.
Proszę o wszelkie uwagi co do tej trasy, ktore przejście do cro-metkovic?, czas przejazdu, spostrzeżenia, opinie...


tak z czystej ciekawosci zapytam,
dlaczego w Zenica ?
do Sarajewa to "żabi skok" a można coś zobaczyć,
SebastiaN76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastiaN76 » 07.06.2018 09:05

pablonet8, co do przejścia to oczywiście Metkovic. Czas przejazdu? Nocowaliśmy tuż za przekroczeniem granicy Wegry-Chorwacja po stronie Chorwackiej, okolice Osijku. Start o godź 6 tej. U celu czyli w Makarskiej byliśmy mniej więcej o 17stej. Nie spieszyliśmy sie bo po drodze obowiązkowo przystanki krajoznawczo-widokowe, które trochę trwały. Sarajewo, Mostar, to miejsca które warto zobaczyć. Medjugorie ominęliśmy byc może ze zmęczenia dniem i temperaturą. A było baaaaardzo gorąco. Po drodze liczne, małe ale firmowe(AGIP)stacje benzynowe, kawiarenki w BiH są:) I jest ich całkiem sporo. Polecam jagnięcine, grillują ją tuż przy drodze. Radzę uważać na okolicznych piratów drogowych (stare łady,dacie widziałem nawet fiacika 126p) którzy potrafia urozmaicić podróż. Ogólnie jest OK. Jedzie sie lepiej niż przez nie jeden kraj bardziej cywilizowany. Droga normalna bez dziur. Przynajmniej kilka lat wstecz.
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 07.06.2018 12:54

599 napisał(a):
pablonet8 napisał(a):Z nockną w Zenica.
Proszę o wszelkie uwagi co do tej trasy, ktore przejście do cro-metkovic?, czas przejazdu, spostrzeżenia, opinie...


tak z czystej ciekawosci zapytam,
dlaczego w Zenica ?
do Sarajewa to "żabi skok" a można coś zobaczyć,


Trochę przypadek. Tani nocleg, przed wjazdem na chyba jedyną autostradę w BiH, rowno 1000 km do przejechania pierwszego dnia, 350 zostaje na drugi. Chcemy zobaczyć Konjic i Jablonicke jezioro, Może zaczepić o już zwiedzany Mostar , po południu kąpiel w Prapratno i pod wieczór witaj Orebic! Podsumowując dzień pierwszy tylko jazda, dzień drugi już na luzie przystanki i zwiedzanie- zaglądanie w nieznane nam jeszcze zakątki.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 08.06.2018 08:29

Witam,
Rozważam jazdę z Omiś przez BiH do Budapesztu?
Czy to słuszny wybór i jaką trasę wybrać ?
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 08.06.2018 10:34

yanek37 napisał(a):Witam,
Rozważam jazdę z Omiś przez BiH do Budapesztu?
Czy to słuszny wybór i jaką trasę wybrać ?

Witaj
Ja będę wracał z Breli przez Sestanowac, Tomislaw Grad, Blagaj, Jajce,Banja Luka, Nowa Topola- przerwa na pizze w pizzerii Actros, dalej jak Ci będzie pasowało, my często nocujemy w Harkany a teraz nocujemy w Nagykanizsa w dzielnicy Palin w Hotelu Mini.
Podczas pobytu w Omiś odwiedz Konobę Kremenko, 16 km w górę Cetiny
Pozdrawiam :papa:
Ryszard
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 08.06.2018 12:56

ryszard22 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Witam,
Rozważam jazdę z Omiś przez BiH do Budapesztu?
Czy to słuszny wybór i jaką trasę wybrać ?

Witaj
Ja będę wracał z Breli przez Sestanowac, Tomislaw Grad, Blagaj, Jajce,Banja Luka, Nowa Topola- przerwa na pizze w pizzerii Actros, dalej jak Ci będzie pasowało, my często nocujemy w Harkany a teraz nocujemy w Nagykanizsa w dzielnicy Palin w Hotelu Mini.
Podczas pobytu w Omiś odwiedz Konobę Kremenko, 16 km w górę Cetiny
Pozdrawiam :papa:
Ryszard

Wielkie dzięki,
Drogi w BiH w miarę dobre ?
A na które przejście się udajesz ?
Coś szczególnego polecasz w tej konobie?
Trochę daleko ale może się skuszę...
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 08.06.2018 17:35

yanek37 napisał(a):
ryszard22 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Witam,
Rozważam jazdę z Omiś przez BiH do Budapesztu?
Czy to słuszny wybór i jaką trasę wybrać ?

Witaj
Ja będę wracał z Breli przez Sestanowac, Tomislaw Grad, Blagaj, Jajce,Banja Luka, Nowa Topola- przerwa na pizze w pizzerii Actros, dalej jak Ci będzie pasowało, my często nocujemy w Harkany a teraz nocujemy w Nagykanizsa w dzielnicy Palin w Hotelu Mini.
Podczas pobytu w Omiś odwiedz Konobę Kremenko, 16 km w górę Cetiny
Pozdrawiam :papa:
Ryszard

Wielkie dzięki,
Drogi w BiH w miarę dobre ?
A na które przejście się udajesz ?
Coś szczególnego polecasz w tej konobie?
Trochę daleko ale może się skuszę...


Drogi są dobre.
Wracając do kraju z Breli, kierować się będziemy na nowo wybudowane przejście graniczne drogą 39 potem M16.3
W konobie Kremenko można zjeść owoce morza, różne gatunki mięs w zestawie, sałatki, frytki, piwo, napoje .itp.
DSC01265.JPG

DSC09280.JPG

DSC01279.JPG

DSC01280.JPG

DSC09281.JPG

ale warto, szczególnie dla dzieci. Życzymy smacznego.
Miłego wypoczynku. :papa:
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 08.06.2018 19:53

Z ciekawości zapytam czy wracając to z M16.3 pojedziesz dalej M16 aż do Livno? a z Livno dalej M15 i M ... do Banja Luka ?
bo ja myślałem o tej z Baski 76/60 przez Zagvozd do M15/M6.1 i z prawej od Busko Jezero do Banja Luka, która z tych dróg jest najmniej kłopotliwa?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 08.06.2018 20:19

ryszard22 napisał(a):
yanek37 napisał(a):
ryszard22 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Witam,
Rozważam jazdę z Omiś przez BiH do Budapesztu?
Czy to słuszny wybór i jaką trasę wybrać ?

Witaj
Ja będę wracał z Breli przez Sestanowac, Tomislaw Grad, Blagaj, Jajce,Banja Luka, Nowa Topola- przerwa na pizze w pizzerii Actros, dalej jak Ci będzie pasowało, my często nocujemy w Harkany a teraz nocujemy w Nagykanizsa w dzielnicy Palin w Hotelu Mini.
Podczas pobytu w Omiś odwiedz Konobę Kremenko, 16 km w górę Cetiny
Pozdrawiam :papa:
Ryszard

Wielkie dzięki,
Drogi w BiH w miarę dobre ?
A na które przejście się udajesz ?
Coś szczególnego polecasz w tej konobie?
Trochę daleko ale może się skuszę...


Drogi są dobre.
Wracając do kraju z Breli, kierować się będziemy na nowo wybudowane przejście graniczne drogą 39 potem M16.3
W konobie Kremenko można zjeść owoce morza, różne gatunki mięs w zestawie, sałatki, frytki, piwo, napoje .itp.
DSC01265.JPG

DSC09280.JPG

DSC01279.JPG

DSC01280.JPG

DSC09281.JPG

ale warto, szczególnie dla dzieci. Życzymy smacznego.
Miłego wypoczynku. :papa:

Aż się zrobiłem głodny....
To jest to co tygrysy lubią ....
tylko ta odległość....
a jak takie dania wychodzą cenowo ?
Bo i tak tam zawitam :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.06.2018 21:39

Konobe Kremenko to możesz w kazdej chwili yanek odwiedzac będąc w Lokvie , są dwie drogi jedna przez Omis ( pod mostem, dłuższą ale spokojniejsza, a druga krótsza od strony Górnej Brelii). W sezonie czasami warto przedzwonie by zarezerwować stolik, byłem 3 razy raz czekałem blisko godzinę na miejsce.Co do drogi z Lokvy przez BiH nie wypowiadam się bo nie jechałem ale nie słyszałem by ktoś wybierał trasę przez ten kraj...najczęściej rura autostrada przez cro do samej granicy albo stara jedynka ale już rzadziej. Mi drogi w BiH nie przypadły do gustu jadac do Mostaru ale to inny kierunek więc nie wypowiadam się...
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 08.06.2018 21:47

Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu"...
A te konobę na pewno odwiedzę.
Nie wiem co jest że każdy po za autostradą innych dróg nie "widzi".
Autostradami całą Europę zjeździłem w szerz i wzdłuż....a "bocznymi" ciut mniej..
Więc dla mnie to jakaś odskocznia od monotonności autostradowej...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.06.2018 21:59

yanek37 napisał(a):Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu"...
A te konobę na pewno odwiedzę.
Nie wiem co jest że każdy po za autostradą innych dróg nie "widzi".
Autostradami całą Europę zjeździłem w szerz i wzdłuż....a "bocznymi" ciut mniej..
Więc dla mnie to jakaś odskocznia od monotonności autostradowej...

Ale w cro autostrada jest właściwie tylko jedna w kierunku -północ-południe, masz stara jedynkę, masz droge wzdluż wybrzeża gdzie kiedys tylko ona była...nie musisz jechac autostradami jak nie lubisz. Dla mnie jazda autostrada w cro to sama przyjemność chodz jak mowisz dosyc monotonna. Zdarzały sie przygody ale gdzie sie nie zdarzaja...oby bura po drodze nie spotkać na mostach to reszta pójdzie. He a Flinstonów to masz blisko chodz jak dla mnie pierwszy raz zrobiła wrazenie, pozniej tylko jechalem by znajomym pokazac. Jedzonko ok, ceny hm takie sobie, duzy plus polozenie i wnetrze:)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 11.06.2018 10:52

podpowiedzcie proszę

najlepsza/najładniejsza droga z Budapesztu na Korculę, przez Bośnię, prom z Orebica

Mostar już zwiedzony, Sarajewo będzie w drodze powrotnej, więc w tą stronę bez zwiedzania, byleby ładnie i w miarę szybko?

takie trasy wymyśliłam

https://www.google.pl/maps/dir/Budapesz ... 297182!3e0

https://www.google.pl/maps/dir/Budapesz ... 297182!3e0


która lepsza?

a może jakaś całkiem inna?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 11.06.2018 12:28

jolcix napisał(a):podpowiedzcie proszę

najlepsza/najładniejsza droga z Budapesztu na Korculę, przez Bośnię, prom z Orebica

Mostar już zwiedzony, Sarajewo będzie w drodze powrotnej, więc w tą stronę bez zwiedzania, byleby ładnie i w miarę szybko?

takie trasy wymyśliłam

https://www.google.pl/maps/dir/Budapesz ... 297182!3e0

https://www.google.pl/maps/dir/Budapesz ... 297182!3e0


która lepsza?

a może jakaś całkiem inna?


z Budapesztu do Orebićia przez BiH to moze być jedynie "ładnie"
o "szybko" to jadąc przez BiH trzeba zapomnieć,moim zdaniem jechać przez BiH po to aby "jechać"
nie ma sensu,
ale jeśli zależy Ci na fajnych widokach to proponuję taką trasę :
https://goo.gl/maps/du91GcKYbzF2,
ale czy się na to porwiesz?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 11.06.2018 12:47

Proszę ładną trasę. Za 10 dni będę nią jechał. Szczęki zbierane z dywaników :)
https://goo.gl/maps/h7AnJBj6at12
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone