Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2015 22:08

Ja bym pojechał przez Słowenię, kupił winietę, a po drodze do CRO się zatrzymał tu,
w Gozd Martuljek, niedaleko Kranjskiej Gory

Obrazek

Widoki takie, że d... urywają, a do tego
w pizzerii Jożica mają fenomenalną pizzę antiskleroza :wink: :wink: :wink:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2015 22:44

marmed napisał(a):I tu mnie masz :) kurcze nie pomyślałem o czasie spędzonym na Grossglocknerze.
Muszę to przeanalizować na spokojnie jeszcze raz i mądrze. Jadę tylko z żoną więc marudzić mi nie będzie ale jak podróż będzie trwała tak jak piszecie to mogą być nerwy :) ...

Latem wystarczy ruszyć o brzasku.
Warto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2015 23:48

Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:

Po przejechaniu Grossglocknerstrasse raczej nie będzie was ciągnęło na inne trasy górskie, tyle będzie wrażeń 8)

Z postojem w Słowenii akurat się dojedzie na wieczór do Chorwacji 8)
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.11.2015 09:55

Lednice napisał(a):Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:

Po przejechaniu Grossglocknerstrasse raczej nie będzie was ciągnęło na inne trasy górskie, tyle będzie wrażeń 8)

Z postojem w Słowenii akurat się dojedzie na wieczór do Chorwacji 8)

Bez przesady.

Jest jeszcze kilka ciekawych widokowo tras w pobliżu.
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.11.2015 11:37

marmed, jechałem dość podobną trasą dwa lata temu. Początek w Fusch an der Großglocknerstraße, koniec w Lignano Sabbiadoro. Na autostradę wjechałem w okolicach Tolmezzo. Z Fusch wyruszyłem około 8 rano i sam przejazd płatnym odcinkiem tej drogi wysokoalpejskiej (z postojami na muzeum, zdjęcia i i łażenie po śniegu :) to rzeczywiście najmarniej 4 godziny. A później też nie jedzie się szybko. Do celu dotarłem - jeśli dobrze pamiętam, około godziny 17. Według Googla powinienem być kilka godzin wcześniej.
marmed
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 12:42

Lednice napisał(a):Ja bym pojechał z Lienz na Spittal an der Drau i potem autostradą przez Słowenię, wjazd przez tunel Karawanken, śliczne widok i zaoszczędzi się sporo czasu, np. na zobaczenie Bledu :!:

Tak pojadę przekonaliście mnie a właściwie mądrze doradziliście (FUX,maxredaktor to co napisałeś mocno do mnie dotarło,Lednice)
Ta miejscówka w Gozd Martuljek cudowna myślę, że zjadę na odpoczynek i chętnie spróbuję tej pizzy :) Lednice czy podrzucisz jakieś namiary :?:

Lednice napisał(a):Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:

No właśnie tego najbardziej się obawiam a wyjeżdżamy z Salzburga 11.06.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.11.2015 12:57

Pizzeria jest bardzo łatwa do znalezienia,w centrum miejscowości:
http://www.gostilna-jozica.si/
marmed
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 13:23

Ostateczna trasa wg wskazówek
mapa
Lednice napisał(a):Pizzeria jest bardzo łatwa do znalezienia,w centrum miejscowości:
http://www.gostilna-jozica.si/

Znalazłem dokładnie w tym samym czasie co wstawiłeś link, dziekuję
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.11.2015 13:33

No i spieprzyłeś.
8)

Jedź po swojemu pierwotną trasą przez Tolmezzo, swoim tempem i zanocuj po drodze.
www.gortani.it
marmed
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 17:53

Dobra,
wiem co i jak ... zobaczymy co z tego wyjdzie. Wezmę pod uwagę wszystkie Wasze rady a ostateczna decyzja co do trasy jaka pojechałem opiszę w relacji po powrocie :lol: Może być ciekawie.
Tymczasem dziękuję za okazaną pomoc
:papa:
dodi79
Odkrywca
Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstrasse

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 20.03.2018 22:01

Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki, którą trasę najlepiej wybrać, chodzi o płynność przejazdu, korki, roboty drogowe itd. jaką opcję wybrać według Was najlepiej? Dodam, że mam zarezerwowany nocleg w okolicach Salzburga. Pozdrawiam
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.03.2018 09:44

Tu nie ma co specjalnie kombinować (nie napisałeś wprawdzie, kiedy jedziecie, ale zakładam że w wakacje). Do Salzburga dojazd prosty: możesz jechać do Wiednia i dalej A1 do Salzburga, możesz też z Brna pojechać na Znojmo i Krems, popatrzeć na widoki przy dolinie Wachau, zatrzymać się w Melk i potem dalej śmignąć do Salzburga. Pamiętaj aby na trasę alpejską wyruszyć dość wcześnie, bo przejazd nią nie trwa krótko - nie tyle na trudność trasy, co na liczne postoje. Jest tam co oglądać i zwiedzać.
A potem, jak Wam będzie zależeć na czasie, to trzeba zjechać do autostrady A10, następnie kierować się w stronę Villach, Lublany i dalej do Chorwacji.

Co do korków, to trzeba sytuację w miarę na bieżąco sprawdzać i zaglądać na forum. Najwięcej informacji będzie spływać przed wakacjami.
walp
Cromaniak
Re: Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstra

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2018 10:11

dodi79 napisał(a):Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą?

Cześć. Tak jak pisze maxredaktor, nie ma co za dużo kombinować, bo do Salzburga droga jest prosta. Z Salzburga kierujesz się na Zell am See i drogą nr 107 na południe. Następnie na Villach i Lublanę.

Jestem w trakcie pisania relacji z Rzymu. Jeszcze kilka miejsc tam odwiedzimy i będzie "wisienka na torcie", czyli przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse - zapraszam. :wink:
marcel232
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.03.2018 11:27

walp napisał(a):
dodi79 napisał(a):Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą?

Cześć. Tak jak pisze maxredaktor, nie ma co za dużo kombinować, bo do Salzburga droga jest prosta. Z Salzburga kierujesz się na Zell am See i drogą nr 107 na południe. Następnie na Villach i Lublanę.

Jestem w trakcie pisania relacji z Rzymu. Jeszcze kilka miejsc tam odwiedzimy i będzie "wisienka na torcie", czyli przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse - zapraszam. :wink:

Zawsze można pokombinować :)
My w zeszłym roku w drodze do Valalty (ok 5km od Rovinj) też przejechaliśmy Grossglockner strasse z noclegiem na tej trasie (POLECAMY!).
Nocowaliśmy Tu:
http://www.wallackhaus.at/en/

Po przejechaniu trasy do końca na południe NIE jechaliśmy do Villach/Lubljany a dalej na południe drogą nr 110 (kolejny 'zestaw' serpentyn!) w kierunku Włoch. Po przekroczeniu 'granicy' droga przechodzi w nr SS52, zwęża się jeszcze bardziej i jest dosyć stromo - zakaz wjazdu dla autobusów/ciężarówek. Potem drogą A23 no i E70 na Triest, Koper, etc i dalej już wiadomo.
Trasa niesamowita, ZERO korków we Włoszech i te widoki. Wziąść pod uwagę trzeba tylko to czy któryś z współpasażerów nie ma lęku wysokości bo jedzie się naprawde blisko wątpliwej jakośći barierek :)

Mam wrażenie, że omija się rownież płatną autostradę w Słowenii (chociaż my i tak winiete mieliśmy) ale to temat dla 'omijających' :)
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2018 11:37

marcel232 napisał(a):Po przejechaniu trasy do końca na południe NIE jechaliśmy do Villach/Lubljany a dalej na południe drogą nr 110 (kolejny 'zestaw' serpentyn!) w kierunku Włoch. Po przekroczeniu 'granicy' droga przechodzi w nr SS52, zwęża się jeszcze bardziej i jest dosyć stromo - zakaz wjazdu dla autobusów/ciężarówek.

Przejechałem również te odcinki, ale dnia poprzedniego. Ściemniało się już, miejscami padało i mocno wiało. Niezłe wrażenia.

Nie polecam jednak tej drogi ( z powodów czasowych), jeśli ktoś planuje po przejechaniu Großglockner Hochalpenstraße udać się np. do Splitu, czy jeszcze dalej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019