Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwcowy Bol (Brač 2017)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.09.2017 21:15

i tak nie czytam tego co piszą między zdjęciami :mrgreen: pacze :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.09.2017 23:34

Jadran Rijeka też przeprawił nas na Brač ale na przyklasztorną plażę jakoś nie starczyło czasu :? .

AniaJ. napisał(a):A nam marzy się powtórka na Bracia, więc będę zaglądała :D
Kemping w Supetar przetestowany ;) chyba właśnie Ty prosiłaś o bieżący opis, to przy okazji podrzucam :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.09.2017 23:58

Bol znam słabo, tym chętniej popatrzę co mnie ominęło :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.09.2017 00:27

Poczytam i pooglądam z przyjemnością , bo coraz bardziej interesują mnie czerwcowe wczasowiska . . . 8)


Pozdrawiam
Piotr
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 07.09.2017 11:04

Witam kolejnych czytających/ogladających :wink:
Piotrf czerwcowe wypady są najlepsze, miałam okazję przetestować każdy miesiąc na urlop w Cro i czerwiec jest moim zdecydowanym faworytem :wink:
A co do samej miejscowości Bol traktowałam ją raczej jako baza wypadowa, musiałam również dogodzić sąsiadom bo im z kolei zależało na fajnej miejskiej plaży i dostępie do różnistych atrakcji konob, deptaczków itp..Dla każdego co innego :oczko_usmiech:

Dzień drugi 05.06 (poniedziałek)

Wstajemy już zregenerowani po podrózy, a tu niespodzianka pogoda taka sobie, słońca nie widać więc nici z plażowania :x Jako główny planista naszego wypadu zarządzam zatem wycieczkę w punkty obowiązkowe na wyspie czyt. Pustinja Blaca, Vidova Gora i jak się okaże pierwszą i ostatnią wizytę na Zlatni Rat.

A więc ruszamy, droga do i z Bolu jest bardzo widokowa, chociaż sąsiadce nie przypadł do gustu (lekko powiedziawszy, przejazd tą drogą wywoływał u niej niemalże płacz :roll: ). Nie polecam zatem dla osób z panicznym lękiem wysokości ;)
DSC_0150dd.jpg

DSC_0161dd.jpg

Jakimś cudem docieramy na miejsce i ruszamy żwawym krokiem do Pustinji...
DSC_0191dd.jpg

DSC_0208dd.jpg

DSC_0216dd.jpg
Pustinja Blaca

DSC_0227dd.jpg
fajna buda ;)

Po zwiedzeniu środka (niestety zakaz fotografowania, a ja bałam się robić to nielegalnie 8O ),i wysłuchaniu ciekawej historii Pustinji postanawiamy wybrać się w dół do zatoczki. Podziwiamy po drodze ciekawe formacje skalne :oczko_usmiech:
DSC_0240dd.jpg

Po przyjemnym "spacerku" docieramy do Uvali, woda ma bajeczny kolor mimo braku słońca które jak wiadomo zawsze podbija jej kolor :o .Temperatura nie była zbyt wysoka,jednak grzechem byłoby się nie zamoczyć w takich okolicznościach zatem ładujemy się do wody, oczywiście jako pierwsza w roli testera wylądowałam ja :D
DSC_0275dd.jpg

DSC_0289dd.jpg
uvala Blaca w pełnej krasie

Po szybkiej kąpieli, trochę przemrożeni pakujemy się i postanawiamy wracać bo przed nami z tego co się orientuje było około 5 km spacerku w górę. Oczywiście złośliwość losu dała nam się we znaki, i zaraz po naszym zejściu z plaży wychodzi słońce, temperatura zrobiła się nieznośna, a ja po drodze w górę dostawałam zawału chyba z 5 razy :evil: . Na pocieszenie przypominaliśmy sobie historię jaką opowiadał nam przewodnik w Pustinji, jakto 8 chłopa wnosiło do niej pianino przez 12 godzin wypijając przy tym 25 litrów wina :oczko_usmiech:
DSC_0317dd.jpg

DSC_0325dd.jpg
Pustinja Blaca z dołu :)

Szczęśliwi i spoceni docieramy do auta i ruszamy na Vidovą Górę (kolejne nie miłe chwile dla sąsiadki :oczko_usmiech: ), trochę focimy i wracamy do Bolu.

DSC_0335dd.jpg

DSC_0344dd.jpg

Po powrocie postanawiamy wybrać się na małą obiadokolację na miasto, i przy okazji zakończyć dzień małą przechadzką na Zlatni Rat (zajechałam sąsiadów na amen, widziałam to po ich minach :oczko_usmiech: ).Po drodzę mieliśmy takie o to okoliczności architektoniczno/widokowe...
DSC_0364dd.jpg

DSC_0369dd.jpg

DSC_0371dd.jpg

DSC_0373dd.jpg

DSC_0374dd.jpg

DSC_0381dd.jpg

DSC_0389dd.jpg

DSC_0394dd.jpg

DSC_0398dd.jpg

DSC_0399dd.jpg

DSC_0414dd.jpg

DSC_0432dd.jpg

i tak zakończył się nasz drugi bardzo intensywny dzień na wyspie :)
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 07.09.2017 11:29

Po Braču buszowałem mniej więcej w tym samym czasie od 8 czerwca, także się przysiądę i powspominam :)
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 07.09.2017 12:29

O kurczę, to sąsiadka ma naprawdę poważny problem z lękiem wysokości, a obrana przez Was miejscówka tego nie ułatwia... dojazd do Bolu jest baaaardzo malowniczy! Co do Vidowej Gory, to akurat wjazd na nią jest bardzo łagodny. Też się obawiałam, ale droga bardzo bezpieczna, dodatkowo lasek, szeroka droga. Póki co ja nie mam odwagi na wjazd na Sveti Jure... choć Mąż od dawna ma wielką ochotę.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.09.2017 13:18

natala napisał(a):A więc ruszamy, droga do i z Bolu jest bardzo widokowa, chociaż sąsiadce nie przypadł do gustu (lekko powiedziawszy, przejazd tą drogą wywoływał u niej niemalże płacz :roll: ).

Skądś to znam, tyle, że to była inna wyspa i nie sąsiadka, a żona ;)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 07.09.2017 13:36

Igłą Pinii, wjechać dało radę gorzej było z przekonaniem do podejścia i spojrzenia na widok na Zlatni Rat :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2017 23:10

Z chęcią zerknę na Twoją relację :D
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 10.09.2017 00:53

Zasiadam, zwłaszcza, że bliskie są mi wasze szlaki ;) A, że jutro znów wyjeżdżamy na Brač może dowiem się czegoś nowego :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 10.09.2017 08:55

Witam i dosiadam do relacji z radością :D
Ostatnio edytowano 10.09.2017 13:09 przez ELIMAR, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.09.2017 09:41

Witam krajanów z TriCity i w dodatku właścicieli škody(jak my) :papa:

Jesteśmy na Peljeszcu i za kilka dni udajemy się na Brač, będziemy szukać apartmana w ciemno. O ile to możliwe ,proszę o jakieś foty i ewentualnie namiar na priv.Lokum przy klasztorze musi mieć swój urok... :)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 12.09.2017 08:57

Witam, po małej przerwie i lecimy dalej :D

Dzień trzeci- 06.06 (wtorek)


Po ciężkich wojażach dnia poprzedniego, postanawiamy ten dzień spędzić mniej intensywnie nasz wybór pada zatem na Murvice i jej przepiękną plaże :mrgreen:

DSC_0440dd.jpg

DSC_0449dd.jpg

DSC_0451dd.jpg

DSC_0456dd.jpg

DSC_0461dd.jpg


No i proszę bardzo myślałam że to tylko polska domena, żeby parawanik na typowego cebulaka o 7 rano na plaży rozstawiać a tu niespodzianka nasi sąsiedzi z Niemiec zostawili swoje bagaże na plaży w najbardziej pożądanym miejscu (dodam że byliśmy na niej już od ok. godz. 9), i łaskawie przyszli ok 13-14 :lol:

DSC_0463dd.jpg


Plażing i smażing niestety mijają szybko, czas wracać do apartmana bo była jeszcze bardzo ważna misja do wykonania :oczko_usmiech: mianowicie jako że w Bolu panuje jakaś dziwna zmowa milczenia, apropos rakiji ( i innych alkoholi), jesteśmy zmuszeni do poszukiwań napojów wyskokowych gdzie indziej :roll: W tym celu oczywiście wybieramy się do Postiry, tam na pewno znajdziemy naszą Panią u której się zaopatrywaliśmy w 2013 roku. Oczywiscie nasza misja kończy się wielkim sukcesem :mrgreen:
No a więc trochę fotek z Postiry, która mi bardzo przypadła do gustu
dd.jpg

DSC_0511dd.jpg

DSC_0518dd.jpg

DSC_0524dd.jpg

DSC_0525dd.jpg

DSC_0530dd.jpg

DSC_0536dd.jpg

DSC_0537dd.jpg

DSC_0563dd.jpg


Po wykonaniu misji wracamy do apartmana i dowiadujemy się że zamrażarka sprawuje się aż za dobrze :D

DSC_1024dd.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.09.2017 14:38

Załapałam się prawie na początek. Teraz już będę na bieżąco 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czerwcowy Bol (Brač 2017) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone