Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2018 20:55

Dzięki Marzena, szkoda, że aktualnie loty do IT dość drogie....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.08.2018 22:53

piekara114 napisał(a):Dzięki Marzena, szkoda, że aktualnie loty do IT dość drogie....

Październikowe loty Wro - Bari i Bari - Wro dla nas oboje kosztowały łącznie ok. 260 zł. Kupowaliśmy pod koniec lipca.
Dokładnie nie śledzę cen, ale na "moich" włoskich grupach na FB piszą, że generalnie do Bari najtaniej jest z Katowic. Natomiast Kalabria bezpośrednio na Lamezia Terme to wizzairem chyba tylko z Warszawy.
Ostatnio edytowano 21.08.2018 23:06 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.08.2018 22:59

Monopoli - Spiaggia Porta Vecchia

Powolutku idziemy w kierunku miejskiej plaży :hut: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dosłownie każdym krokiem Monopoli podoba nam się coraz bardziej :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.08.2018 23:01

Oto i ona, miejska plaża, Spiaggia Porta Vecchia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W sezonie musi tu być nieprawdopodobny ścisk. Ale w wersji przedsezonowej jest całkiem fajnie 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I w trochę innym świetle :).

Obrazek

Obrazek


:wink:

Obrazek


Jeszcze tu wrócimy :oczko_usmiech:

:papa:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 22.08.2018 11:25

Piękne miejsca.
Ale chyba powinni tego zabronić :P za dużo tego jak na jeden kraj :P ;)

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dzięki Marzena, szkoda, że aktualnie loty do IT dość drogie....

Październikowe loty Wro - Bari i Bari - Wro dla nas oboje kosztowały łącznie ok. 260 zł. Kupowaliśmy pod koniec lipca.
Dokładnie nie śledzę cen, ale na "moich" włoskich grupach na FB piszą, że generalnie do Bari najtaniej jest z Katowic. Natomiast Kalabria bezpośrednio na Lamezia Terme to wizzairem chyba tylko z Warszawy.



Lamezia Terme z Krakowa rajankiem ;) i też się zastanawiam nad tamtym rejonem, tylko nad druga połową września, ale mąż ciągnie na Hvar lub Brać, więc nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie ;) chyba że trafi się tania Kreta i pełna perwersja z naszej strony 3 razy pod rząd w ten sam rejon ;) Pożyjemy zobaczymy :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.08.2018 12:54

marze_na napisał(a):Oto i ona, miejska plaża, Spiaggia Porta Vecchia.


... 8O ... klimaty maltańskie, normalnie jakbym tam był ... :D ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2018 14:31

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dzięki Marzena, szkoda, że aktualnie loty do IT dość drogie....

Październikowe loty Wro - Bari i Bari - Wro dla nas oboje kosztowały łącznie ok. 260 zł. Kupowaliśmy pod koniec lipca.
Dokładnie nie śledzę cen, ale na "moich" włoskich grupach na FB piszą, że generalnie do Bari najtaniej jest z Katowic. Natomiast Kalabria bezpośrednio na Lamezia Terme to wizzairem chyba tylko z Warszawy.
Dzięki, dobra cena. Na patrzyłam na LT i na Sycylię, ale teraz na październik ceny (wizz i Rya.) nie spadają poniżej 300 zł/os - a to sporo.... No i ja jeszcze samochód muszę/chcę mieć i to mnie też powstrzymuje....


Mai napisał(a):Lamezia Terme z Krakowa rajankiem ;) i też się zastanawiam nad tamtym rejonem, tylko nad druga połową września, ale mąż ciągnie na Hvar lub Brać, więc nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie ;) chyba że trafi się tania Kreta i pełna perwersja z naszej strony 3 razy pod rząd w ten sam rejon ;) Pożyjemy zobaczymy :)
Na Krętę też patrzę na X - ale w tym roku ceny są mniej przychylne... A Mai co być kolejny tydzień tam robiła? Coś jeszcze Ci zostało?... Ja dalej na Twoją relację czekam...

A plaża pod murami b. mi się podoba :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.08.2018 19:28

Na tę plaże nie dotarliśmy, no ale w końcu w Monopoli byliśmy ledwie pare godzin....
Zazdroszczę Wam tej październikowej Apulii!

Bedzie co oglądać w zimowe wieczory

:boss: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.08.2018 11:26

Mai napisał(a):Lamezia Terme z Krakowa rajankiem ;) i też się zastanawiam nad tamtym rejonem, tylko nad druga połową września

Dla mnie Kalabria niestety musi poczekać aż któraś z linii otworzy loty z Wrocławia. Wygodna jestem :oczko_usmiech: .
Ale z przyjemnością pooglądałabym w relacji :smo: .


Mai napisał(a): chyba że trafi się tania Kreta i pełna perwersja z naszej strony 3 razy pod rząd w ten sam rejon ;)

Doskonale rozumiem tego rodzaju perwersje :lol: . Aktualnie to ja bym mogła się wczasować wyłącznie w Apulii :nice: .


kmichal napisał(a):... 8O ... klimaty maltańskie, normalnie jakbym tam był ... :D ...

Kiedyś może polecę i sobie porównam :hut: .


piekara114 napisał(a):A plaża pod murami b. mi się podoba :D

Taka trochę apulijska specjalność. Podobne znajdziemy później w Gallipoli i Otranto 8) .


tony montana napisał(a):Zazdroszczę Wam tej październikowej Apulii!
Bedzie co oglądać w zimowe wieczory

Będzie, będzie, bo do pokazania jest jeszcze lazurowo-barokowy wypad czerwcowy :hearts: .
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 25.08.2018 20:32

piekara114 napisał(a): Na Krętę też patrzę na X - ale w tym roku ceny są mniej przychylne... A Mai co być kolejny tydzień tam robiła? Coś jeszcze Ci zostało?... Ja dalej na Twoją relację czekam...

Rok temu kupowałam na Kretę 3 tygodnie przed wylotem, cena była ok :)
A nie widzieliśmy całkiem sporo, cały wschód i trochę południa.
Bo na zachodzie to chyba już większość "tego co trzeba" ;)
My jeżeli pojedziemy gdziekolwiek to w grę wchodzą dwa ostatnie tygodnie września.
I ciągle czekam na Twoją tegoroczną Grecję :)



marze_na napisał(a):
Mai napisał(a):Dla mnie Kalabria niestety musi poczekać aż któraś z linii otworzy loty z Wrocławia. Wygodna jestem :oczko_usmiech: .

Mai napisał(a): chyba że trafi się tania Kreta i pełna perwersja z naszej strony 3 razy pod rząd w ten sam rejon ;)

Doskonale rozumiem tego rodzaju perwersje :lol: . Aktualnie to ja bym mogła się wczasować wyłącznie w Apulii :nice: .


No my też wygodni jesteśmy i raczej Kraków tylko ;) może ewentualnie Katowice.
Nam się raczej nie zdarza w te same miejsca wracać, a Kreta jest tak duża, że spokojnie można i kilka razy ;) No i tania logistyka [auto] a to rzadko się zdarza ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.08.2018 15:16

Wizz i Ryan. polecieli z tymi bagażami...... :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2018 21:32

I Marzena też poleciała :0
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.09.2018 00:31

piekara114 napisał(a):Wizz i Ryan. polecieli z tymi bagażami...... :evil:

W wizzair na razie niewiele się dla mnie zmieni, bo i tak wolę dokupić priorytet ze względu na drugi mniejszy bagaż.
Zresztą oddanie bagażu w punkcie odpraw będzie miało tą zaletę, że odpadnie problem z przewiezieniem ostrych przedmiotów i płynów o pojemności pow. 100 ml.


tony montana napisał(a):I Marzena też poleciała :0

Poleciała :hut: . A lot był na tyle długi, że udało się przygotować kolejną porcję Monopoli :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.09.2018 00:36

Monopoli - kościoły, kościółki, krypty


Uroczymi uliczkami docieramy do katedry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Plac przed katedrą Maria Santissima della Madia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Budowę katedry rozpoczęto w stulu romańskim w 1107 roku. Po paru latach została ona wstrzymana z powodou braku materiałów do konstrukcji dachu. Wg. legendy w 1117 roku do portu w Monopoli przydryfowała tratwa z ikoną Madonny i właśnie belek z tej tratwy użyto do ukończenia dachu świątyni.
W połowie XVIII w. kościół gruntownie przebudowno w stylu barokowym.

Obrazek


Zaglądamy do środka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ładnie, nawet bardzo :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sam ołtarz znajduje się na podwyższeniu, gdzie prowadzi parę schodów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.09.2018 00:37

Nieopodal katedry stoi Chiesa del Purgatorio, właściwie Chiesa di Santa Maria del Suffragio per le anime del Purgatorio :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skoro Purgatorio to na fasadzie nie może zabraknąć trupków i kosteczek :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wnętrze niczym szczególnym się nie wyróznia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No prawie niczym :wink: .
W bocznej nawie w gablotach przechowywanych jest dziewięć zmumifikowanych ciał członków bractwa zakonnego zachowanych od XVIII wieku.

Obrazek

Obrazek


(...)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie. - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone