Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2018 07:56

Wszystko super. Rewelacyjnie pokazane.
Ale jedźcie już do tej Portugalii... :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.08.2018 14:22

te kiero napisał(a):Ale jedźcie już do tej Portugalii... :wink:

15 DDW :hut: .

Ale...
Wczoraj od słowa do słowa doszliśmy z mężem zgodnie do wniosku, że bardziej cieszymy się i czekamy na kolejny tydzień w Apulii niż na zbliżający się urlop w Portugalii :roll: :mrgreen: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.08.2018 14:52

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Ale jedźcie już do tej Portugalii... :wink:

15 DDW :hut: .

Ale...
Wczoraj od słowa do słowa doszliśmy z mężem zgodnie do wniosku, że bardziej cieszymy się i czekamy na kolejny tydzień w Apulii niż na zbliżający się urlop w Portugalii :roll: :mrgreen: .

No przewraca się niektórym ... nie powiem gdzie :roll: :lol:
A ja się cieszę i na Waszą Portugalię i na Apulię (też mam coś z głową, bo nie powinnam się cieszyć na Wasze ciągłe włóczykijstwo :evil: :smo:)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.08.2018 22:13

28.04-01.05 - Monopoli

-----------------------------------------------------------------------
1. Port i twierdza
2. Spiaggia Porta Vecchia
3. Kościoły, kościółki, krypty
4. Wieczory w Monopoli
5. Wschód słońca w Monopoli
6. Monopoli - pożegnanie
----------------------------------------------------------------------

Ostatnie trzy dni w Apulii zaplanowaliśmy spędzić w Monopoli. Nocleg zarezerwowaliśmy w Casa Vacanze Chiasso de Martino w całkiem niezłej jak na Monopoli cenie 50€ za dobę. Jeszcze w pociągu wklepałam w google maps adres i raźno pomaszerowaliśmy od stacji w kierunku centro storico.

Kiedy dotarliśmy na miejsce stanęłam jak wryta 8O .

Obrazek

:nice:

.
.
.
.
.
.
.
.



Odpaliłam stronę z rezerwacjami. Chiasso Martino 2 - zgadza się :? . Opinie w serwisie bardzo dobre, do tego zupełnie świeże. O co chodzi :roll: . Przecież tu od dawna nikt nie mieszka :evil: .

Obrazek

Obrazek


Zaczęliśmy przeglądać zdjęcia zamieszczone na bookingu. Jedno przedstawiało widok z okna i na tej podstawie próbowaliśmy zlokalizować naszą casa vacanze :lol: . Obeszliśmy okolicę w promieniu chyba 100 metrów :mrgreen: . Komedia, chociaż do śmiechu wcale nam nie było :wink: .
Już mieliśmy dzwonić do właściciela, ale Paweł postanowił jeszcze sprawdzić lokalizację tym razem w bookingowej aplikacji, która ... wysyłała nas parę ulic dalej :roll:

Zamiast na Chiasso de Martino trafiliśmy na Chiasso S. Martino. Tej drugiej na google maps nie znają więc umieścili nasze casa vacanze na tej pierwszej :lool: .
Można i tak. Swoją drogą, ile tych Martino można zrobić w jednym małym Monopoli :roll: . A mają tam jeszcze Vico S. Martino :D .



Szczęśliwie dotarliśmy w końcu pod właściwy adres :hut: . Zadzwoniliśmy do właściciela, który po chwili pojawił się z kluczami.
Casa Vacanze Chiasso de Martino mieści się przy wąziutkiej ślepej uliczce, w tym niewielkim budynku i zajmuje trzy kondygnacje.

Obrazek

Obrazek


O tak tu wąsko :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek


Na dole jest kuchnia i łazienka, na pierwszym piętrze sypialnia z podwójnym łóżkiem, a na drugim sypialnia w dwoma pojedynczymi łózkami. Na dachu do dyspozycji mamy taras. Czy polecam? Mieszkanie jest ciasne i niefunkcjonalne, a meble i wyposażenie nienajnowsze. Na plus można zaliczyć lokalizację, taras i cenę.
Na drugi raz poszukamy jednak czegoś innego.
Ostatnio edytowano 18.10.2018 20:35 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2018 07:40

marze_na napisał(a):Odpaliłam stronę z rezerwacjami. Chiasso Martino 2 - zgadza się :? . Opinie w serwisie bardzo dobre, do tego zupełnie świeże. O co chodzi :roll: . Przecież tu od dawna nikt nie mieszka :evil: .

Obrazek
Widać w Monopoli to norma :lol: (pamiętasz drzwi do mojego apartmana? :wink: )
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.08.2018 07:43

mysza73 napisał(a):Widać w Monopoli to norma :lol: (pamiętasz drzwi do mojego apartmana? :wink: )

Nawet je odnalazłam i zrobiłam im zdjęcie :oczko_usmiech: . Nic się nie zmieniły :mrgreen: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2018 07:50

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Widać w Monopoli to norma :lol: (pamiętasz drzwi do mojego apartmana? :wink: )

Nawet je odnalazłam i zrobiłam im zdjęcie :oczko_usmiech: . Nic się nie zmieniły :mrgreen: .

:oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.08.2018 08:52

Widzę, że trochę stresa z kwaterą było, ale te miejscówki są świetne, maja swój urok :D .
Matera wieczorową porą rewelacyjna, trzeba tam spędzić noc :nice: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.08.2018 10:40

Relacji z najpiękniejszymi fotkami przegapić nie można.
Wszystko nadrobione, teraz już na bieżąco ... :lol: ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.08.2018 13:01

Buber napisał(a): te miejscówki są świetne, maja swój urok :D .

W miasteczkach Apulii do wynajęcia jest całe mnóstwo pokoi z aneksem urządzonych w suterenach starych kamienic. Kamienne, z łukowym sklepieniem, bez okien i z wejściem prosto z ulicy. Tak na południu mieszka tysiące Włochów.

Nasza rezerwacja na październik 8) .

Obrazek

Obrazek



kmichal napisał(a):Wszystko nadrobione, teraz już na bieżąco ... ...
Pozdrawiam.

Cześć! Miło Cię widzieć z powrotem na forum :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.08.2018 13:43

Monopoli - port i twierdza


Zostawiamy bagaże i ruszamy na spacer.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przechodzimy przez Piazza Giuseppe Garibaldi.

Obrazek



I wchodzimy do portu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Przysiadamy, żeby bliżej zapoznać się z otrzymaną w casa vacanze mapą Monopolii.

Obrazek

Obrazek



Port bardzo nam się podoba 8) . Jak całe Monopoli zresztą :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.08.2018 13:43

Wejścia do portu broni Castello di Carlo V zbudowany przez cesarza Karola V w połowie XVI w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na ścianie zamku płaskorzeźba i tablica upamiętniające tragedię greckiego promu Heleanna z 28 sierpnia 1971 roku.
Prom zbudowano przerabiając tankowiec. Mimo, iż na pokład mógł zabrać tylko 620 pasażerów, tego dnia płynęły nim ponad 1100 osób. W wyniku pożaru w kuchni na promie wybuchł gaz. Dramat rozgrywał się ok 15 mil od wybrzeża Monopoli, więc z pomocą ruszyli tutejsi rybacy. W poszukiwaniu zaginionych i ratowaniu rozbitków brały też udział jednostki z Bari, Brindisi, Taranto.
Ostateczny bilans tej katastrofy to 24 zmarłych, 16 zaginionych, 1089 ocalałych.

Obrazek


Przy zamku ma swój początek lungomare.

Obrazek

Obrazek


ale to już w następnym odcinku ;).

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2018 15:30

marze_na napisał(a):Nasza rezerwacja na październik 8)
W jakim miasteczku taka klimatyczna miejscówka? I kiedy dokładnie lecicie?...Ja właśnie myślę czy południowe IT w październiku to dobry pomysł jak się chce trochę poopalać i pokąpać w morzu
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.08.2018 16:51

piekara114 napisał(a):W jakim miasteczku taka klimatyczna miejscówka?

To akurat w Martina Franca, Appartamento Bellini. Chcemy objechać parę klimatycznych miasteczek w interiorze.
Takie studia znajdziesz w całej Apulii. W okolicy Martiny, Locorotondo czy Alberobello można też wynająć mieszkanka urządzone w trullo, to jest dopiero klimat!
Na przykład tutaj jest świetna oferta.



piekara114 napisał(a): I kiedy dokładnie lecicie?...Ja właśnie myślę czy południowe IT w październiku to dobry pomysł jak się chce trochę poopalać i pokąpać w morzu

Lecimy 13-20.10. Między innymi z zamiarem popływania i poplażowania :), dlatego szukam jeszcze noclegu w Monopolii.
W październiku cieszyliśmy się ciepłym morzem i słońcem na Sycylii, na to samo liczę w Apulii.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcas

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2018 17:42

Monopoli ma swój fajny klimat, cieszę się, że miesiąc temu udało się odwiedzić to miasto.
Natomiast ceny apartamentów na lato - sporo wyższe niz w interiorze

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Apulia! Dolce far niente na obcasie. - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone