Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela = Chorwacja po raz 5 (+ trochę Istrii)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.09.2012 15:00

zmrol napisał(a):
Rysio napisał(a):W związku z tym, że na forum jest wprowadzony zakaz umieszczania linków do kwater, adresów e-mail oraz nr telefonów proponuję Ci uzupełnić własny profil o adres mailowy, żeby Koleżanka Potter mogła Ci namiar przesłać :wink:

Oj racja zapomniałam już podaję swój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dzięki

Poszło :hut:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.09.2012 15:42

part 7
Przekonani, że chyba żadnych haczyków się nie dopatrzymy ruszamy na "krótki" rekonesans czyli spacerek do centrum. Widoczki po drodze przekonują nas, że jest to jedna z piękniejszych części chorwackiego wybrzeża ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

... powoli zbliżamy się do słynnej skałki ... i "błękitnej" plaży ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tym miejscu muszę się Wam przyznać, że o ile skałka owszem jest bardzo oryginalna i "fotogeniczna" - ten kolor wody wokół 8O , to sama plaża zrobiła na mnie nienajlepsze wrażenie. Z pewnością duży wpływ miał na to tłum, który "kotłował" się tak na samej plaży jak i po drugiej stronie deptaka. Gdyby nie on okolica z pewnością byłaby bardziej urocza. Te drzewka kłaniające się wodzie ... Bez ludzi = nie w sezonie musi tu być cudnie ...
beatamark1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatamark1 » 10.09.2012 15:59

Czytam relację, planuję wakacje w przyszłym roku - może do Breli? Też poproszę o namiar na apartament, dzięki :D
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.09.2012 18:59

U mnie tez na 99,9 % bedzie Brela :)
Już w tym roku miała być .... i jakoś tak to wyszło że nie wyszło .... niestety ....

poproszę bywalców Breli o jakieś sprawdzone namiary w rozsądnej cenie - najlepiej na e-mail z profilu.
Z góry dzięki @ll :)
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 10.09.2012 20:54

miło powspominac i pooglądac znajome zakątki w Breli :D jeśli dobrze kojarzę to mieliście kwaterke chyba niedaleko restauracji Burin :wink: bardzo dobre jedzonko tam mieli, naprzeciwko baru z leżakami mieliśmy swoje miejsce na plaży, po lody i ;piwko było blisko :mrgreen:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.09.2012 09:06

kataryniarz, beatamark1 namiary poszły 8) .

madzia828 napisał(a):... jeśli dobrze kojarzę to mieliście kwaterke chyba niedaleko restauracji Burin

A i owszem ... na restaurację Burin z naszego balkonu patrzyliśmy "z góry" :lol: .

Obrazek
gentri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 18.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gentri » 11.09.2012 12:33

Witaj, super się czyta i ogląda a przy okazji troszkę wspomina :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 11.09.2012 18:55

gentri napisał(a):Witaj, super się czyta i ogląda a przy okazji troszkę wspomina :D


racja :)
miło się poznaje Brelę i wspomina Vrsar i Rovinj...
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 12.09.2012 08:17

Planuję na przyszły rok Brele a Twoja relacja jeszcze bardziej mnie przekonuje do tego kierunku , kwaterka też ok .
Mogę prosić o jej namiar ?
Pozdrawiam i czekam na dalszą relację .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.09.2012 13:32

part 8
Po wykonaniu czynności obowiązkowych, czyli obfotografowaniu i opłynięciu skałki, :D idziemy dalej w kierunku centrum. Deptak owszem coraz przyjemniejszy, artystycznie krzywych drzewek coraz więcej ale i niestety ludzi coraz więcej. Chcemy wracać "do siebie". Postanawiamy jednak wypełnić program do końca i wędrujemy do samego centrum. Piwo, lody, wymiana kaski, buty pływaki dla małego (jaki masz nr synu ? 38 ? To przymierz 39 bo przecież trochę rośniesz ... Ze sklepu wychodzimy z nr 40 :D ) i odwrót.
Centrum Breli niestety nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia. Ludzi mnóstwo - co zrozumiałe, koniec lipca, ale brak klimatycznych wąskich uliczek nie zachęca nas do powrotu w to miejsce. I faktycznie ... do końca pobytu wracamy tam tylko raz.
Droga powrotna zajmuje nam blisko godzinę ("Masz już swoje lata mamo" - rzekła moja młodsza pociecha ... :evil: ).
Na szczęście widoki rekompensują zmęczenie ...

Obrazek

Obrazek
Rondeczko koło skałki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ledwo żywi wracamy na kwaterkę ...
Połowa odpoczywa (jedno drzemka, drugie książka) połowa z połowiczną ochotą ("mamo, przecież obiecałaś :twisted: ") idzie na plażę ...
Wieczorkiem krótki spacerek w drugą stronę, czyli tam gdzie kończy się kilkukilometrowa promenada ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako, że następnego dnia była niedziela wybraliśmy się do pobliskiego (15 min pod górkę :o ) kościoła.
Widoczki z drogi - bezcenne :oczko_usmiech: (zdjęcia oczywiście tego nie oddają).

Obrazek
Te dwa prawie bliźniacze domki na dole zdjęcia to nasz apartament

Obrazek
Tu też się załapały :D

Sam kościół położony jest pięknie ale jedyne zdjęcie jakim dysponuję jest do d...y :oops:
Obrazek

Obrazek
Obok kościoła jedna z urokliwych chorwackich kapliczek ...

cdn.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.09.2012 11:07

part 9
I tak nam upływają kolejne dni . Do obiadu plaża, potem jakiś wypadzik "na miasto" wieczorkiem obowiazkowo spacerek :D

Niektórzy na plaży spędzają cały dzień ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:lol:

Moje młodsze dziecię również lubi tę porę dnia. Pojawiają się wtedy duże "kufle" czyli fale i można matkę przyprawić o mocniejsze bicie serca kiedy głowa pociechy na długo znika pod wodą :x

Obrazek
Obrazek

Ale pięknie jest bardzo 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te chorwackie zachody słońca ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 13.09.2012 12:03

Potter napisał(a):Obrazek


Znowu ktoś nawtykał ananasów ...
Zdjęcie zapewne z okolic jednej z konob przy plaży. Mnie osobiście przypadła do gustu ze względu na obyczaj częstowania klientów odrobiną rakiji, a że moja "Zofia" nie łyka - to zwyczajowo "cyk" z kelnerem. Fajna atmosfera i w ogóle.
Jak daleko od tego miejsca była wasza kwaterka?
Pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.09.2012 14:56

faziolot napisał(a):Zdjęcie zapewne z okolic jednej z konob przy plaży. Mnie osobiście przypadła do gustu ze względu na obyczaj częstowania klientów odrobiną rakiji, a że moja "Zofia" nie łyka - to zwyczajowo "cyk" z kelnerem. Fajna atmosfera i w ogóle.
Jak daleko od tego miejsca była wasza kwaterka?
Pozdrawiam

Owszem to właśnie to miejsce :D .
Do "naszej" plaży z tego miejsca tak z 10-12 min. spacerku promenadą. 8)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 13.09.2012 18:46

łaaaaaaaaaaaaaaaadnie :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.09.2012 09:25

Potter, znakomita i momentami bardzo zabawna relacja, szczególnie z Panem M :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdjęcia też świetne (nie wiem czumu pisałaś w mojej relacji, że Twoje są gorsze :?: :?: :?: )

Gratulacje :papa:

Acha i co do drogi. Moim zdaniem z Wasrszawy jest bez sensu jechać na Cieszyn. Potem jest bardzo kiepski odcinek w Czechach.
Ja gorąco polecam jazdę A1 (zobaczysz w google maps)do smaego końca (na dzień dzisiejszy) tj Świerklany, skręt do Wodzisławia, tam 15 minut do Chałupek i Bohumin i wypadasz na autostradę przed Ostravą. Zaraz jest Shell gdzie można kupić winietę. Może za rok (na razie są przekreślone tablice) w końcu połączą tą autostradą się z A1 (brakuje tylko jakiegoś nieszczęsnego mostka po naszej stronie...) i wówczs to już wogóle będzie piknie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brela = Chorwacja po raz 5 (+ trochę Istrii) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone