Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 19.04.2018 17:17

Nie wiem czy dobry wątek wybieram, jakby nie - to uprzejmie proszę o przeniesienie. Dotyczy Albanii, Czarnogóry i BiH.
Ściślej pierwszego etapu: dojazdu do Czarnogóry (rejon Ulcinj) z Chorwacji. GoogleMaps uparcie proponuje taką trasę:
https://www.google.pl/maps/dir/43.2092062,17.2781845/Ulcinj,+Czarnog%C3%B3ra/@42.8126309,18.2634446,10.33z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x134e137ad7321337:0xd6ef6a2f6eb40acc!2m2!1d19.2147632!2d41.9310884!3e0
... lub druga opcja przez Zasada, Narat, Plana i na Grahovo.
Zamiast "zwykłej" opcji czyli Jadranką przez Neum i Dubrownik.

Czy ktoś jechał ostatnimi czasy którą z ww. 2 opcji przez BiH i może potwierdzić czy i dlaczego któraś z tych opcji (i która?) jest lepsza od Jadranki? Bo jak jechałem do Medjugorje z Makarskiej 4 lata temu, to widziałem, że się buduje autostrada w BiH, ale czy się wybudowała faktycznie i jak długa - to nie mam pojęcia?

P.S. Pojadę na przełomie maja i czerwca, więc korki wielkosezonowe mnie raczej nie dotyczą. :hut:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2018 18:05

Thot napisał(a):Czy ktoś jechał ostatnimi czasy którą z ww. 2 opcji przez BiH i może potwierdzić czy i dlaczego któraś z tych opcji (i która?) jest lepsza od Jadranki? Bo jak jechałem do Medjugorje z Makarskiej 4 lata temu, to widziałem, że się buduje autostrada w BiH, ale czy się wybudowała faktycznie i jak długa - to nie mam pojęcia?

Nie było to ostatnimi czasy, bo już trzy lata temu, ale dokładnie taką drogą (przez Trebinje) wracałem z Czarnogóry, jadąc do Mostaru i Medziugorie. To jest szybsza trasa od Jadranki, ale zdecydowanie mniej atrakcyjna.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 19.04.2018 18:33

W sensie wyraźnie szybsza czy niewiele?
I będę jechał tędy prawdopodobnie - poza tym że poza sezonem - w nocy: też będzie szybciej i jak bardzo?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2018 18:41

Thot napisał(a):W sensie wyraźnie szybsza czy niewiele?
I będę jechał tędy prawdopodobnie - poza tym że poza sezonem - w nocy: też będzie szybciej i jak bardzo?

Do Czarnogóry jechałem Jadranką, bo chciałem ponownie odwiedzić Dubrownik. Droga powrotna przez BiH była zdecydowanie szybsza, ale to był sierpień. Chociaż myślę, że w okresie maj/czerwiec Jadranka także będzie wolniejsza. Niestety, nie jeździłem Jadranką w nocy.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 19.04.2018 18:46

No fakt, dzieciaki nie były jeszcze w Dubrowniku - może jednak pojechać warto Jadranką i wczesnym rankiem zrobić sobie spacer po starym mieście... ;)

P.S. Wracał będę przez Bułgarię i Rumunię :)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.04.2018 10:19

Znalazłem takie możliwości dotarcia do Albanii wraz z opisami z blogu MojaAlbania . Właściwie sprawa jest bardzo świeża i będzie aktualizowana na bieżąco. Bardzo fajnie opisane, wszystko na temat. Jeśli ktoś chętny po garść informacji to zapraszam do linku autora https://mojalbania.com/2018/04/21/samoc ... o-albanii/
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 24.04.2018 11:07

pablos77 napisał(a):Znalazłem takie możliwości dotarcia do Albanii wraz z opisami z blogu MojaAlbania . Właściwie sprawa jest bardzo świeża i będzie aktualizowana na bieżąco. Bardzo fajnie opisane, wszystko na temat. Jeśli ktoś chętny po garść informacji to zapraszam do linku autora https://mojalbania.com/2018/04/21/samoc ... o-albanii/


Nic nowego, opisane standardowe trasy dojazdu do AL. Wszystko zależy w jaki rejon AL się jedzie. Nie opisał natomiast powrotu do PL, bo przez Kosowo do Serbii mogą być już problemy.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.04.2018 12:08

JurekM73 napisał(a):
pablos77 napisał(a):Znalazłem takie możliwości dotarcia do Albanii wraz z opisami z blogu MojaAlbania . Właściwie sprawa jest bardzo świeża i będzie aktualizowana na bieżąco. Bardzo fajnie opisane, wszystko na temat. Jeśli ktoś chętny po garść informacji to zapraszam do linku autora https://mojalbania.com/2018/04/21/samoc ... o-albanii/


Nic nowego, opisane standardowe trasy dojazdu do AL. Wszystko zależy w jaki rejon AL się jedzie. Nie opisał natomiast powrotu do PL, bo przez Kosowo do Serbii mogą być już problemy.


Jak widzisz to jest cz. 1 będzie kontynuacja. :D Więc część powrotna będzie zapewne inna trasą. Tak jak i na naszym forum są rożne opcje. Jaka wybierzesz twoja brocha. Nikt Ci nie każe jechać dana trasą :idea:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 24.04.2018 12:41

tam już jest druga część,
nawet gdzieś tam wspomina o tym że od strony Kosowa do Serbi nie wjedziemy,
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 25.04.2018 10:22

Thot napisał(a):W sensie wyraźnie szybsza czy niewiele?
I będę jechał tędy prawdopodobnie - poza tym że poza sezonem - w nocy: też będzie szybciej i jak bardzo?



moim zdaniem najlepsza trasa to jadranka w ubiegłym roku byłem w dobrej vodzie przed ulcinj i jechałem do cg przez chorwacje jadranką i promem przez boke kotorską a tym bardziej w nocy tak czy inaczej nie poszalejesz bo sporo policji jest po drodze , natomiast bih odradzam bo tamtędy jeszcze wolniej się jedzie
tomi999
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi999 » 30.04.2018 08:34

Wybieram się pierwszy raz do Albanii wybrałem Velipojë i hotel Aquarius , jakieś opinie.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 30.04.2018 11:33

Byłem w Velipoje cztery lata wstecz. Szybko z niej wyjechałem, było brudno i brzydko. Jak jest teraz nie wiem, Albania się zmienia w szybkim tempie. Hotelu niestety nie kojarzę.
krzysiek
obcy26lbn
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2017
Re: Wybór miejscowości - dokąd jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) obcy26lbn » 04.05.2018 11:31

Witam. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zmienić cel podróży z Chorwacji na Czarnogórę. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć, gdzie wybrać się do Czarnogóry. Zależy mi na w miarę spokojnej lokalizacji coś podobnego do Podstrana w Chorwacji. Apartament nad samym morzem.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Wybór miejscowości - dokąd jechać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 07.05.2018 15:13

obcy26lbn napisał(a):Witam. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zmienić cel podróży z Chorwacji na Czarnogórę. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć, gdzie wybrać się do Czarnogóry. Zależy mi na w miarę spokojnej lokalizacji coś podobnego do Podstrana w Chorwacji. Apartament nad samym morzem.


Podstrany nie znam, ale Czarnogórę polecam zdecydowanie. My akurat mieliśmy bazę nad Zatoką Kotorską, w Prcanj. Cisza, spokój, góry, woda. Ruszaliśmy do Kotoru, na plaże nad pełnym morzem (Plavi Horizonti), na Lovcen. Poszukaj na forum relacji - pisałem ja i wielu innych. Jest też trochę zdjęć. Na blogu część info:

https://jadziemlecim.wordpress.com/2018/04/03/czarnogora-wakacyjnie/

Znajomi polecali również Durmitor - u nas na razie w planach..
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.05.2018 17:19

Tak sobie patrzę i szukam dobrego miejsca i widzę ciekawe rzeczy w Herceg Novi, może ktoś z Was tam był? Wątek oczywiście przekopuję ale trochę to potrwa...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone