Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 05.06.2018 14:15

Siema, dober dan forumowicze :) dawno mnie tu nie było, ale jestem jak zwykle przed sezonem więc pytajcie jeśli wam potrzeba informacji o Czarnogórze:) będę tu teraz wpadać częściej na forum :) wiec jak chcecie jakieś informacje o Czarnogórze i mega dokładne informacje o Petrovac i Buljaricy śmiało piszcie :) Przebywać będę jak co roku u mojej Czarnogórskiej rodziny, pewnie parę miesięcy do polowy września, przy okazji jak zwykle polecam apartamenty mojej rodziny, ciotek, wujków, kuzynów i znajomych głównie Petrovac i Buljarica ale tez i Sveti Stefan mamy tego mega dużo, info na prv bo tu nie można podawać szczegółów na forum niestety :) Te wszystkie miejscowości należą do najbogatszej gminu Budva, czyli jest tu zapewniona pitna woda w kranie (pija ją codziennie jest pyszna i nie ma zatruć) i cala infrastruktura turystyczna czyli ma się pod ręką sklepy, bary, bankomaty, wypożyczalnie aut, przychodnie, policję, straż pożarną (rok temu się przydawała przy wielkich pożarach które były w Czarnogórze) nie jest to duże i głośne miasto jak Budva, Kotor czy Bar (który jest głownie portem towarowym, jest tani, ale duże statki towarowe tam zanieczyszczają wodę) ale też nie jest to wieś gdzie nic nie ma i wszędzie daleko :) Petrovac to samo centrum wybrzeża Czarnogóry wiec to doskonała baza wypadowa aby zwiedzać cały kraj mamy w okolicy 5 plaż i w sezonie polecam te boczne plaże, bo są mniej uczęszczane i jest luźniej niż na głównej plaży :) na ochłodę wrzucam wam fotki z wczoraj naszego basenu i naszych Czarnogórskich kuzynek które go testowały, bo dopiero wczoraj napełniliśmy go wodą :) Pozdrav
Załączniki:
jovana2.png
jovana.jpg
jovana 4.png
jovana3.png
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.06.2018 17:10

Zaraz terminarz będzie pełen, na trzy lata do przodu :D
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2018 00:14

Z napisał(a):Zaraz terminarz będzie pełen, na trzy lata do przodu :D


hehe :) o siema Z, no zazwyczaj to robimy rezerwacje już od listopada na nowy sezon ale już goście pytają o 2019 rok :) narazie to trochę nam zostało jeszcze na ten sezon nie zarezerwowanych okienek w kalendarzu w tych naszych apartamentach z basenem, pamiętam ty byleś w tej spokojniejszej części Petrovac to tam też mamy teraz opcje na apartamenty u naszych kuzynek i znajomych jak coś nie za dużo bo dwie opcje ale zawsze coś :) będę w Petrovac pewnie za tydzień lub dwa i zostanę ze 3 może 4 miesiące zobaczymy ile wytrzymam :) to jak coś to zobaczenia na miejscu :) aha w tym roku jak ktoś lubi festiwale muzyczne z muzyka elektroniczna to od 30 sierpnia przez 3 dni obok Petrovac w Buljaricy będzie Sea Dance Festival jest to średniej wielkości na około 20-30 tys. osób impreza na plaży z namiotami itp kilka scen, bardzo dużo światowej sławy artystów, fajna atrakcja jak ktoś lubi tego typu imprezy. :) tu filmik z imprezy gdy była organizowana ostatnimi laty na plaży Jaz obok Budvy. Ten festiwal nawet dostał kilka lat temu nagrodę jako najlepszy festiwal średniej wielkości w europie :) https://www.youtube.com/watch?v=YzNnQVuoMSw
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.06.2018 07:01

W tym roku niestety odpuszczam sobie Czarnogórę,wklej mapkę gdzie macie te kwatery o których piszesz.może w następnym roku?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2018 07:46

mike_ napisał(a):
Z napisał(a):Zaraz terminarz będzie pełen, na trzy lata do przodu :D

...no zazwyczaj to robimy rezerwacje już od listopada na nowy sezon ale już goście pytają o 2019 rok :) narazie to trochę nam zostało jeszcze na ten sezon nie zarezerwowanych okienek w kalendarzu...

mam nadzieję, że zaliczki zostawiają... :lool:
a jak z wrześniem? po połowie sierpnia może być coś jeszcze wolne?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 06.06.2018 08:14

Miejscówka ładna, ale raczej za wiele bym nie skorzystał bo będę objeżdżał co piękniejsze rejony a mam tylko 4 dni... Wiec wieczorem spanie i od wczesnego rana znowu jazda.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2018 12:56

Z napisał(a):W tym roku niestety odpuszczam sobie Czarnogórę,wklej mapkę gdzie macie te kwatery o których piszesz.może w następnym roku?


np. tu mamy Apartament dwu poziomowy jest w wyższym standardzie, ma około 100 metrów kwadratowych i jest maksymalnie 8 osobowy, ma 3 sypialnie, salon, 3 łazienki, kuchnia, 4 balkony i 4 klimatyzacje, jest tu nowoczesna duża lodówka dwudrzwiowa, zmywarka i mikrofalówka, parking :)
Załączniki:
DSC01381.JPG
DSC01373.JPG
DSC01379.JPG
mapa.jpg
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2018 13:10

Sol-Wagon napisał(a):
mike_ napisał(a):
Z napisał(a):Zaraz terminarz będzie pełen, na trzy lata do przodu :D

...no zazwyczaj to robimy rezerwacje już od listopada na nowy sezon ale już goście pytają o 2019 rok :) narazie to trochę nam zostało jeszcze na ten sezon nie zarezerwowanych okienek w kalendarzu...

mam nadzieję, że zaliczki zostawiają... :lool:
a jak z wrześniem? po połowie sierpnia może być coś jeszcze wolne?


Tak zawsze wpłaca się zadatek 30%, inaczej nie trzymamy apartamentu, bo często parę lat temu goście nie przyjeżdżali, a zadatek pokrywa nam wtedy te kilka dni jak apartament stoi pusty, zanim ktoś się chętny znajdzie. :)

We wrześniu jest większy luz ale też już mamy porobione rezerwacje nawet na połowę września, u nas w sierpniu mamy od 10, 12 i 20 sierpnia jak na razie jeszcze trochę wolnych jest, ale to się zmienia czasem z dnia na dzień, wiec ciężko trafić. U nas cześć apartamentów wynajmuje hurtem biuro podroży od czerwca do końca września, wiec przez takie biura też spada ilość dostępnych apartamentów w Petrovac. Co roku goście coraz częściej robią rezerwacje coraz wcześniej, aby mieć pewny apartament i nie jada w ciemno bo bywa czasem że w ciemno i my i nawet ci naganiacze przy ulicy nie maja nic do zaoferowania, albo maja tylko drogie apartamenty, lub nie dla takiej liczny gości, bo z większymi grupami jest ciężej aby wszystkich zmieścic w tym samym miejscu, wtedy trzeba szukać w innych miejscowościach. :)
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2018 13:20

Farstone napisał(a):Miejscówka ładna, ale raczej za wiele bym nie skorzystał bo będę objeżdżał co piękniejsze rejony a mam tylko 4 dni... Wiec wieczorem spanie i od wczesnego rana znowu jazda.


czasem też zdarzają się nam 2-4 dniowe dziur w kalendarzu, jak będziesz w Petrovac to daj znać, może coś będzie wolnego :) ja tu będę jakoś do polowy września pewnie zależy od promocji na bilety lotnicze last minute :) a ostatnio bywały mega tanie i to nawet z Warszawy bo za 97 zł w obie strony z dużym bagażem 20 kg czartery, ale to kilka dni przed wylotem a nawet 1 dzień przed wylotem :) W tym roku duża konkurencja w bezpośrednich lotach, dużo połączeń ma teraz LOT, chyba nawet 5 dni w tygodniu, Wizzair, Ryanair i czartery z Rainbow, Itaki, Tui :) ceny co roku na loty spadają i to mnie cieszy bardzo :) kiedyś pamiętam najtańsze loty były po 1600 zł i to z przesiadką :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.06.2018 16:42

Te kwatery przy szkole to pod nr.39?,do sąsiada Dragana jeździłem,okna z Waszych kwater wychodzą na jego podwórko.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 06.06.2018 18:15

Z napisał(a):Te kwatery przy szkole to pod nr.39?,do sąsiada Dragana jeździłem,okna z Waszych kwater wychodzą na jego podwórko.


to nie jest nr 39 ale to tu obok, akurat te apartamenty są u naszej znajomej, wolne są do 12 lipca, a potem dopiero od 9 sierpnia :) niestety nie znam jej sąsiadów :) ale to fajne miejsce
czapsiu5
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapsiu5 » 15.06.2018 14:03

Witam. Chciałbym z dziewczyną wybrać się do Czarnogóry za rok, więc już teraz zaczynam się orientować co i jak. Mam kilka pytań i mam nadzieję, że z waszym doświadczeniem uda mi się doinformować :).

Osobiście rozważam lot z berlina lub podróż samochodem z parą znajomych.
Przy locie samolotem nie ma problemu z wynajmem samochodu ? Jaki to koszt orientacyjny. Może bardziej opłaca się komunikacja miejska ?

Bardziej się opłaca wynająć lokum w jednym miejscu i podróżować czy też zatrzymywać się w różnych miejscach podczas zwiedzania?

Te pytania powinny rozwiać moje wątpliwości co do wybory środka komunikacji :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 15.06.2018 15:02

To jest tak mały kraj że nie opłaca sir zmieniać bazy. A dojazd jest kapitalny widokowo, także sporo stracisz lecąc samolotem.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 15.06.2018 18:18

Warto chociaż raz dojechać tam autem od strony Serbii albo Bośni, fajne widoczki, a potem to już można latać samolotem jak trasa się znudzi :) lepiej wybrać jedno miejsce bo Czarnogóra jest mała, dlatego polecam Petrovac bo to samo centrum wybrzeża Czarnogóry i w każda stronę jest ta sama odległość nawet jeśli się chce jechać w głąb kraju, to obok jest droga w górach dużo ładniejsza niż droga tunelem pod góra, jest z niej fajny widok na jezioro Szkoderskie :)
dem0n
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dem0n » 20.06.2018 22:58

Witajcie,
droga z Kotoru do Cetinje - P1 jest teraz normalnie przejezdna czy są tam jakieś roboty? Googlemaps pokazuje, że jest zamknięta.
Orientuje się ktoś? :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone