Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.07.2017 21:00

walp napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):czyli jakieś 30 E w sezonie za 3 osoby doba?

My dwa lata temu, płaciliśmy w sierpniu 10 euro/os.

jest to możliwe z aneksem kuchennym, balkonem i internetem?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2017 22:02

Sol-Wagon napisał(a):
walp napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):czyli jakieś 30 E w sezonie za 3 osoby doba?

My dwa lata temu, płaciliśmy w sierpniu 10 euro/os.

jest to możliwe z aneksem kuchennym, balkonem i internetem?

Dokładnie 40 euro za 4 osoby.
Aneks kuchenny (lodówka, kuchenka, mikrofalówka), balkon, klimatyzacja, internet i ogrodzony parking prywatny.
Nie licząc codziennych poczęstunków Gospodarza. :)

IMG_0577.JPG
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.07.2017 22:08

świetne, ale to chyba gdzieś bliżej Ulcinj?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2017 22:12

akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 06.07.2017 20:06

Ja dokładnie płacę 33 euro za noc za 3 osoby. (12 nocy). Miejscowość Utjeha. Jadę po raz drugi bez zastanowienia. Rezerwacja oczywiście jak dla mnie przez booking. Pobyt od 27.08, więc już pod koniec sezonu.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.07.2017 21:43

ale na Pn od Baru lub w okolicy Petrovac raczej nie ma opcji w takich cenach...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.07.2017 21:50

z innej bajki: jechał może ktoś tą drogą (https://www.google.pl/maps/dir/42.40067 ... 5845,13.5z) i wie w jakim jest stanie? Zastanawiam się nad nią nad ewentualnym skrótem z Cetyni do Kotoru (skrótem widokowym, nie czasowym).
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 07.07.2017 13:42

no Petrovac jest droższy bo ziemia tu jest droższa aby zbudować apartament :) Zapraszamy do nas Petrovac jeszcze u naszych kuzynów są wolne miejsca w lipcu i sierpniu :)
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 10.07.2017 12:51

My wyjeżdżamy do KSAMIL w Albanii (miało być wcześniej, ale życie zmienia plany) 1 sierpnia rano, z Wa-wy.
Trasa najszybsza i najdroższa ok 2200km w jedną stronę. Apropos trasy i jej drobnej optymalizacji, po studiowaniu mapy i wynikach czasowych na GoogleMaps rezygnujemy z winiety czeskiej i jedziemy owszem kawałek przez Czechy, ale do Słowacji i dalej już autostradą przez Grecję. Postój będzie na Węgrzech i drugi może w Serbii przy granicy z Macedonią.

Chętnie zapoznam się z waszymi wrażeniami i uwagami na temat trasy, a w szczególności na temat wrażeń ze swojego pobytu w Albanii. Wiem z poprzedniego swojego postu, że z CB podczas podróży raczej nie ma problemów, co najwyżej trzeba zdjąć antenę na granicach, żeby się nie czepiali. Wiem żeby uważać na prędkość i nie przekraczać 140 Km/h autostradach, bo jest sporo kontroli.
Ale:
- czy bierzecie lokalną walutę na bramki w Serbii i Macedonii, bo kartą płacić nie można, a przelicznik Euro mają z kosmosu :lol:
- czy warto wymienić złotówki na leki, czy wziąć euro i wymieniać tam na miejscu. Jak wygląda przelicznik.
- jak wygląda kwestia płacenia kartą na południu Albanii, czy poprawiło się czy tylko gotówka np na stacjach benz.
- czy za pokoje w apartamentach płaciliście kartą, czy też wchodziła w grę tylko gotówka,
- gdzie najlepiej i bezpieczniej wymieniać euro, czy biorą jakąś prowizję ?
- Czy w ogóle w KSAMIL są bankomaty, czy muszę jechać do SARANDY
- apropos rezerwacji, czy to prawda, że na miejscu jest sporo kwater, których nie ma na Booking.com i innych "wynajmowarkach turystycznych" i można coś wynająć bez wcześniejszej rezerwacji ?
- jakie ceny w sierpniu, czyli w szczycie sezonu, uważacie za normalne za apartament dla 3 os. rodziny, żeby nie naciąć się ?

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.07.2017 16:50

Prez napisał(a):My wyjeżdżamy do KSAMIL w Albanii (miało być wcześniej, ale życie zmienia plany) 1 sierpnia rano, z Wa-wy.
Trasa najszybsza i najdroższa ok 2200km w jedną stronę. Apropos trasy i jej drobnej optymalizacji, po studiowaniu mapy i wynikach czasowych na GoogleMaps rezygnujemy z winiety czeskiej i jedziemy owszem kawałek przez Czechy, ale do Słowacji i dalej już autostradą przez Grecję. Postój będzie na Węgrzech i drugi może w Serbii przy granicy z Macedonią.

Chętnie zapoznam się z waszymi wrażeniami i uwagami na temat trasy, a w szczególności na temat wrażeń ze swojego pobytu w Albanii. Wiem z poprzedniego swojego postu, że z CB podczas podróży raczej nie ma problemów, co najwyżej trzeba zdjąć antenę na granicach, żeby się nie czepiali. Wiem żeby uważać na prędkość i nie przekraczać 140 Km/h autostradach, bo jest sporo kontroli.
Ale:
- czy bierzecie lokalną walutę na bramki w Serbii i Macedonii, bo kartą płacić nie można, a przelicznik Euro mają z kosmosu :lol:
- czy warto wymienić złotówki na leki, czy wziąć euro i wymieniać tam na miejscu. Jak wygląda przelicznik.
- jak wygląda kwestia płacenia kartą na południu Albanii, czy poprawiło się czy tylko gotówka np na stacjach benz.
- czy za pokoje w apartamentach płaciliście kartą, czy też wchodziła w grę tylko gotówka,
- gdzie najlepiej i bezpieczniej wymieniać euro, czy biorą jakąś prowizję ?
- Czy w ogóle w KSAMIL są bankomaty, czy muszę jechać do SARANDY
- apropos rezerwacji, czy to prawda, że na miejscu jest sporo kwater, których nie ma na Booking.com i innych "wynajmowarkach turystycznych" i można coś wynająć bez wcześniejszej rezerwacji ?
- jakie ceny w sierpniu, czyli w szczycie sezonu, uważacie za normalne za apartament dla 3 os. rodziny, żeby nie naciąć się ?

Pozdrawiam

w Serbii jedź sobie raczej 120...szczególnie przed wiaduktami...zatrzymują potem na zwężeniu nawet za kilka km...
w Serbii i Macedonii na brakmach możesz bez problemu płacić kartą...EUR miej awaryjnie gdyby karta nie poszła lub była awaria terminala...
leki możesz wybrać z bankomatu...
co do płacenia na stacjach w Albanii to lepiej wcześniej zapytać...na Gulf na pewno można i na większych sieciowych (nawet terminal przenośny na Gulf mają)...ale zatankuj w Macedonii paliwo - tam jest tańsze, np. na Lukoil...
z resztą pytań nie pomogę, byłem końcem września...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 10.07.2017 21:16

Pudelek napisał(a):z innej bajki: jechał może ktoś tą drogą (https://www.google.pl/maps/dir/42.40067 ... 5845,13.5z) i wie w jakim jest stanie? Zastanawiam się nad nią nad ewentualnym skrótem z Cetyni do Kotoru (skrótem widokowym, nie czasowym).

jechałem od strony Kotoru do mauzoleum. Jest wyasfaltowana, wąska i miejscami dziurawa, ale ogólnie bez zarzutu (tak było w 2014). Wcześniej czytałem, że wjazd od drogi P1 jest płatny, ale jak my jechaliśmy to szlaban był otwarty i nikogo przy nim nie było. Nie wiem jak to wygląda dalej do Cetinie
pozdrawiam,
M
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.07.2017 21:49

JurekM73 napisał(a):Sporo ludzi tak robi i zawsze coś znajdują. Niestety portale oferujące apartamenty i inne noclegi w AL nie są tak rozwinięte jak w Cro (ale z roku na rok jest coraz lepiej).
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem szukania czegoś na miejscu, bo presja czasu, zmęczenie i bierzesz co jest pod ręką aby mieć dach nad głową.
Teraz z relacji ludzi którzy są w AL wiem, że kwater jest sporo. W szczycie sezonu (w Al to sierpień) może być gorzej aby dostać coś porządnego i blisko plaży. Należy pamiętać, że w Al noclegi na pewno są tańsze niż w Cro, ale też i niska cena wiąże się z podłym standardem - niestety standard w wielu miejscach jest dużo niższy niż w Cro czy MNE (chodzi głownie o łazienki )
Na pewno coś znajdziesz. W jaki rejon się wybierasz ?

Albania będzie może na przyszły rok , teraz wybraliśmy CzG " w ciemno" z dwoma noclegami w Sarajewie (już zaklepanymi przez booking)
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 12.07.2017 09:41

W Ksamil są bankomaty, jest dużo kwater, cena jaką płaciłem w ubiegłym roku na miejscu to 50% ceny z Bo.........
Krzysiek
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 13.07.2017 18:32

No tak z prędkością przesadziłem, w Serbii jest 120km/h także góra 130-licznikowe.... Apropos kwater tak podejrzewałem jak piszę kolega @kmusial ale czuję pewne ciśnienie aby coś zarezerwować, żeby już nie szukać tam na miejscu. Z drugiej strony mój brat jeździł w ciemno do Chorwacji i nie narzekał, a mamy namiot, śpiwory, a nawet w aucie można się kimnąć, bo jadę z Żoną i 10 letnią córką, a samochód dość duży. Oczywiście mam na myśli dobę lub 2, później już jakiś apartament.
Mam jeszcze pytanie apropos fotelików samochodowych, czytałem że w Czechach i na Słowacji takowy trzeba mieć dla dzieci poniżej 12 roku życia i poniżej 150cm wzrostu. Moja córka ma 10l i 148cm może jeszcze do 1 sierpnia urośnie te 2cm :). Mieliście jakieś problemy z tym związane, czytałem, że Słowacy oraz Czesi, są dość skrupulatni wobec naszych kierowców ?
Nova
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nova » 16.07.2017 07:35

Pudelek napisał(a):z innej bajki: jechał może ktoś tą drogą (https://www.google.pl/maps/dir/42.40067 ... 5845,13.5z) i wie w jakim jest stanie? Zastanawiam się nad nią nad ewentualnym skrótem z Cetyni do Kotoru (skrótem widokowym, nie czasowym).


Jechalismy na początku lipca br. Do mauzoleum Niegosza jechaliśmy z Cetyni, a z powrotem do Kotoru właśnie taką trasą. Nie ma się czego obawiać.Czasami jest wąsko ale nawierzchnia ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone