Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 31.05.2017 12:32

Wybieram się do Czarnogóry za dwa tygodnie i szukam jaka kartę prepaid kupić ichniejszego operatora żeby mieć choć 1 Gb netu na miejscu , ale nic nie mogę znaleźć .. Może ktoś pomoże ?
Nova
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nova » 03.06.2017 08:40

Podbijam pytanie. Też będę w Czarnogórze( od 25 czerwca) . Z takich kart korzystalismy podczas wszystkich wyjazdów do Chorwacji i jest to super sprawa.
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 03.06.2017 16:29

Witam wszystkich upalnie !

W tym roku szykuje taki oto przejazd:
Krakow - Osijek (spanko) a nastepnie przejazd do Sarajewa ( spanko a wczesniej popoludniowo wieczorne zwiedzanie)
Rano przejazd do Żabljaka ( mam nadzieje ze trafie po drodze tam gdzie trzeba ;) ) i spanko.

Kolejnego dnia przejazd tym drugim kanionem hmm rzeki Tara ? ( most i tyrolka ) do Albani nad jezioro zapomnialem nazwy do kempingu ktorego nazwy rowniez RANY! zapomniałem, ale sa tam takie zajawkowe namioty. ( 3 noclegi i ewentulalne przejazdy widokowymi drogami )

Nastepnie przejazd do Dhermi na lezakowanie

Powrot zaplanowalem ze zwiedzabiem Meteorow i noclegiem w Kanionie Matka ( chce troche znajomym pokazać) potem juz jak koń do domu.

( Oczywiscie plan ten jet wyłacznie inspiracją tego forum i jego uzytkownikow !!! SZACUN !!!)

Proszę Was o pomoc w formie wskazowek na co zwrocic uwagę ( np platnosci za autostrady ) jakies dziwne zwyczaje, gdzie wzmozyc uwag w kwesti nie bycia wycyckanym itp :)

Prosze tez o wskazowke jesli chodzi o tankowanie czy lac zwyklą 95 czy moze cos lepszego zeby nie stanac ( mam na mysli BIH, Czarnogore i Albanie )

Ps. Wiecie moze czy CB radio w Serbi jest juz legalne bez zezwolenia ? wiem ze pare lat temu gdzies ktos pisal w tym temacie i podobno pracowali nad taka ustawą
Jak z cb jest w BiH, Czarnogorze i Albani sciagac na granicy ? ( jedziemy na 3 samochody )
bede wdzieczny za kazdą wskazowkę :)
15 wyjazd :)
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 03.06.2017 20:08

Ja używałem CB radia w BiH , Albanii, MNE, Sebii i nigdzie nie był problemu. Jak będziesz jechał z Sarajewa do Zablijaka, obowiązkowo przez Durmitor, zarezerwuj sobie dużo czasu na podziwianie widoków
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 03.06.2017 21:31

własnie taki mam plan zeby na luzie z Sarajewa od 9 - 10 rano ruszyc w strone Durmitoru i jakoś na wieczor dotrzec do Żabljaka, wustarczy mi czasu na fotki po drodze ? :)
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 08.06.2017 13:16

Planuję w tym roku wypad do Czrnogóry na pół dnia, może jeden dzień, od strony Dubrownika. Czy ktoś mnie poratuje informacją co jest ciekawego do zobaczenia przy granicy z Chorwacją? Podgorica raczej odpada, raczej chodzi o coś bliżej. Jakieś punkty widokowe, zabytki, miasta, plaże? Szukam na tym forum i szukam i nie mogę znaleźć...
Poratujecie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 13:26

leszel napisał(a):Planuję w tym roku wypad do Czrnogóry na pół dnia, może jeden dzień, od strony Dubrownika. Czy ktoś mnie poratuje informacją co jest ciekawego do zobaczenia przy granicy z Chorwacją? Podgorica raczej odpada, raczej chodzi o coś bliżej. Jakieś punkty widokowe, zabytki, miasta, plaże? Szukam na tym forum i szukam i nie mogę znaleźć...
Poratujecie?

Na pół dnia, może jeden dzień - Kotor i Boka Kotorska będzie w sam raz :idea:
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 08.06.2017 13:32

W sensie, że tak ogólnie miasto i zatoka?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2017 13:34

Tak - i może na dokładkę Herceg Novi.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.06.2017 16:07

Podgoricę to sobie odpuść,szkoda jechać,odwiedź Kotor i Bokę Kotorską i starczy na raz,obyś dał radę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.06.2017 16:15

bb84 napisał(a):własnie taki mam plan zeby na luzie z Sarajewa od 9 - 10 rano ruszyc w strone Durmitoru i jakoś na wieczor dotrzec do Żabljaka, wustarczy mi czasu na fotki po drodze ? :)

oczywiście nawet na spacer w Durmitorze, udało się zrealizować dokładnie taki sam plan, poniżej relacja:
post1480604.html#p1480604
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2017 19:08

leszel napisał(a):Planuję w tym roku wypad do Czrnogóry na pół dnia, może jeden dzień, od strony Dubrownika. Czy ktoś mnie poratuje informacją co jest ciekawego do zobaczenia przy granicy z Chorwacją? Podgorica raczej odpada, raczej chodzi o coś bliżej. Jakieś punkty widokowe, zabytki, miasta, plaże? Szukam na tym forum i szukam i nie mogę znaleźć...
Poratujecie?


Proponuję wpisać w google czarnogóra i wybrać grafika.
Pooglądaj zdjęcia i wybierz ale dalej jak Kotor to nie dasz rady .
Zobacz mapę .
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.06.2017 22:53

ja kiedyś tak wyskoczyłem z Kupari pod Dubrownikiem. Dokładnie jak opisał Janusz: Kotor (w tamtą stronę przeprawa promem), z powrotem wzdłuż Boki i Herceg-Novi. Kotor jest na tyle ciekawy (wejście na mury to podstawa!), że nie warto cisnąć się dalej, aby tylko po łepkach.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 08.06.2017 23:47

Planuję w tym roku wypad do Czrnogóry na pół dnia

Również polecam Kotor, oraz wejście na twierdzę, jest trochę schodów do pokonania, lecz widok z góry na Bokę Kotorską jest bezcenny.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.06.2017 09:01

robiłem wypad z Neum na Bokę Kotorską...objazd...powrót promem...
polecam "stare miasto" i próbę wejścia na twierdzę...w pełnym słońcu poległem w 2/3 trasy...:p
ale widoki wystarczające...trochę w większej skali niż z samej góry...:p

jeżeli chodzi o Herceg-Novi (amfiteatr-stanowiący fajny punkt widokowy / stare miasto / twierdza) późnym popołudniem nie udało mi się zaparkować (mniej więcej tutaj: https://goo.gl/maps/yhVk8kKSH2H2)...zona parkingowa, płatność sms-em (nie przyjęło)...pewnie potrzebna była karta parkingowa...
tutaj info odnośnie parkowania w Herceg...
http://www.parkinghn.me/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 162
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone