Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znad morza nad morze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 15.03.2014 21:18

Gdybym nie miał pod nosem wjazdu na A1 to bym pewno jechał przez Niemcy zamiast oglądać ten nasz cud autostradowy. Jechaliśmy w zeszłym roku tak jak w twojej wersji nr 2 i kłopoty zaczynają się pod Toruniem aż do Częstochowy. Przebijanie się przez Włocławek, Łódź...masakra. Może od tamtej pory już połączyli przynajmniej kawałki nowej autostrady...nie wiem nie jestem na bieżąco. Co do trasy omijającej Słoweńską autostradę...bułka z masłem...opis znajdziesz gdzieś na forum :)
U mnie początki wyglądały mniej więcej tak.... od-morza-do-morza-czyli-z-gdanska-nad-adriatyk-2013-t43770.html
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 15.03.2014 22:33

Ja przez Polskę nawet nie myślę jechać - do granicy niemieckiej mam 6 kilometrów i śmigam na Monachium, Villach, Karawankentunnel i nowością jest ominięcie Zagrzebia skrótem przez przejście w Metlice. Cel - Rogoźnica.... Ponieważ wyjazd będzie w czwartek, mam nadzieję, że nie będzie za tłocznie. Pozdrawiam Szczecinian!
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 16.03.2014 11:48

Emeren napisał(a):Gdybym nie miał pod nosem wjazdu na A1 to bym pewno jechał przez Niemcy zamiast oglądać ten nasz cud autostradowy. Jechaliśmy w zeszłym roku tak jak w twojej wersji nr 2 i kłopoty zaczynają się pod Toruniem aż do Częstochowy. Przebijanie się przez Włocławek, Łódź...masakra. Może od tamtej pory już połączyli przynajmniej kawałki nowej autostrady...nie wiem nie jestem na bieżąco. Co do trasy omijającej Słoweńską autostradę...bułka z masłem...opis znajdziesz gdzieś na forum :)
U mnie początki wyglądały mniej więcej tak.... od-morza-do-morza-czyli-z-gdanska-nad-adriatyk-2013-t43770.html


Jeszcze nie połączyli bo jest tej A1 koło Włocławka ale do czerwca to się stanie. Poza tym ten nieszczęsny most w Mszanie będzie gotowy na lato.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 16.03.2014 16:58

Jadę jednak przez PL jak będzie można Włocławek minąć :D
_arek_
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) _arek_ » 22.05.2014 17:44

Hej ja również wybieram się z okolic Szczecina, to moja pierwsza trasa więc fajnie byłoby się podłączyć...
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 22.05.2014 19:31

Lechoo napisał(a):Co do ominięcia autostrady w Słowenii to jeszcze zobaczę. Do Graz raczej nie dolecę na odpowiednią godzinę ;) Planuję wyjazd o 7 rano, jazda z dzieckiem = postoje. Wcześniej niż o 7 nie wyjadę bo chcę mieć spokój podczas jazdy, a nie marudzenie córki która nigdy w samochodzie nie śpi :x


Spokojnie do Garz dojedziesz. Ja że Świnoujścia od 8.00 dojeżdżam do Salzburga
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.05.2014 19:42

W międzyczasie zmieniły się plany ale jak ostatnio pisałem jadę jednak przez Polskę (A1) i robię nocleg w Mönichkirchen także będzie na luzie :D
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 26.05.2014 10:40

http://forsal.pl/artykuly/798935,autost ... jecia.html

Most w Mszanie na A1 otwarty... zawsze to parę minut do przodu w drodze do Cro.
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 26.05.2014 11:31

Hej
Jeśli ktoś chciałby podłączyć się pod dwa samochody jadące ze Szczecina w dniu 19-07 (wyjazd około 20:00 - jeszcze do ustalenia - jazda nocna bez noclegu, z postojami na kawę/papierosa) do Tribunj to zapraszam na priv ;)

pozdrav,
horas
LukaszDr
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszDr » 28.07.2014 15:16

Dołączę się do tematu. Trasa podobna, chcemy ruszyć z Słupska do Lanternacamp w Chorwacji. Trochę jestem zagubiony w miejscowości Porec. Pierwszy taki wyjazd w życiu, interesuje mnie więc każdy szczegół trasy ;). Ciekawi mnie najlepsza waszym zdaniem trasa do tego rejonu. Dodatkowo potrzebuję informacji w jakim miejscu mógłbym dodatkowo zakupić winietę w danym kraju (takie pewne miejsce zakupy, jakaś stacja benzynowa?), oraz przykładowego polecanego noclegu na trasie prowadzonej przez Niemcy-Austrię-Słowenię (taką jaką wytycza google map, aktualnie nie mogę udostępniać linków na forum, aby ją pokazać).
Z góry dziękuję za pomoc!

P.S A może macie już swoje własne przemyślenia, i odradzacie takie poprowadzenie wytyczonej drogi i pomijać jakieś miejsca?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2014 18:38

LukaszDr napisał(a):Dołączę się do tematu. Trasa podobna, chcemy ruszyć z Słupska do Lanternacamp w Chorwacji. Trochę jestem zagubiony w miejscowości Porec. Pierwszy taki wyjazd w życiu, interesuje mnie więc każdy szczegół trasy ;). Ciekawi mnie najlepsza waszym zdaniem trasa do tego rejonu. Dodatkowo potrzebuję informacji w jakim miejscu mógłbym dodatkowo zakupić winietę w danym kraju (takie pewne miejsce zakupy, jakaś stacja benzynowa?), oraz przykładowego polecanego noclegu na trasie prowadzonej przez Niemcy-Austrię-Słowenię (taką jaką wytycza google map, aktualnie nie mogę udostępniać linków na forum, aby ją pokazać).
Z góry dziękuję za pomoc!

P.S A może macie już swoje własne przemyślenia, i odradzacie takie poprowadzenie wytyczonej drogi i pomijać jakieś miejsca?


optymalna-trasa-z-gdyni-do-miejscowosci-pula-istria-t35841-15.html#p902003
winiety-gdzie-kupic-t37340.html
gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806.html

:papa:
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 01.08.2014 17:36

My z Elbląga do Rovinju chcemy tak:
https://www.google.com/maps/dir/Elbl%C4 ... 811661!3e0
Co Wy na to?

Dodam, że w 2010 już tak jechaliśmy i już w sumie mamy w Trnawie nocleg zaklepany. Tam też już byliśmy :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone