Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Kornwalia - czy warto?

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2020 13:31

Widziałem... <3
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.04.2020 15:41

Tym Bath jestem zachwycona :!:
Takie wlasnie odkrycia lubię w relacjach 8).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.04.2020 13:24

pääkäyttäjä napisał(a):Widziałem... <3


Prawdziwa uczta dla oka :)

marze_na napisał(a):Tym Bath jestem zachwycona :!:
Takie wlasnie odkrycia lubię w relacjach 8).


Z tymże Bath jeśli chodzi o "bycie znanym" to inna liga niż takie np Scicli ;)

Bardzo nam się tam podobało, ale wiedzieliśmy przed wyjazdem, czego oczekiwać :)
Wyspy mają naprawdę wiele do zaoferowania i to na wysokim poziomie

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.04.2020 13:29

Bath koniec

Kierujemy się powoli do auta, bo jeszcze jeden przystanek (Oxford) i jedziemy do Luton do hotelu na lotnisko - bardzo wcześnie mamy bowiem lot powrotny do GDN (w SYLWESTRA!) :)
Obrazek

Fasady Bath
Obrazek

Nie było 23.25 :)
Obrazek

Obrazek

Na ulicach nadal mnóstwo ludzi
Obrazek

Karuzela nochmal
Obrazek

Bath Abbey po ciemku
Obrazek

Roman Baths zamknięte
Obrazek

CDN
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.04.2020 16:30

tony montana napisał(a):Kierujemy się powoli do auta, bo jeszcze jeden przystanek (Oxford) i jedziemy do Luton do hotelu na lotnisko - bardzo wcześnie mamy bowiem lot powrotny do GDN (w SYLWESTRA!) :)

Czyli zrezygnowałeś z kąpieli w Bath, bo miałeś w planie kąpiel już w domu...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.04.2020 17:32

Dokładnie. I to oststnia w tym starym dobrym wyszydzanym 2019 roku :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.04.2020 17:54

tony montana napisał(a):To Bath Abbey
Fasada jest fantastyczna

Dodałabym jeszcze, że sklepienie wachlarzowe wewnątrz jest równie fantastyczne.
Royal Crescent - o rany jakie to wielkie 8O
Mieli rozmach :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.04.2020 15:01

aga_stella napisał(a):
tony montana napisał(a):To Bath Abbey
Fasada jest fantastyczna

Dodałabym jeszcze, że sklepienie wachlarzowe wewnątrz jest równie fantastyczne.
Royal Crescent - o rany jakie to wielkie 8O
Mieli rozmach :smo:


Sklepienia, fasady i rozetki i gargulce to najfajniejsza częśc gotyku :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.04.2020 15:15

Oxford

Już w ciemnościach dojeżdżamy do ledżendery Oxfordu
Obrazek

Znów - za krótko byliśmy i mało widzieliśmy, koniecznie musimy tam wrócić, ale także za dnia, bo zimą niestety zabytki nie są tam oświetlone :(
Obrazek

Albo są oświetlone słabo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

The University Church pf St. Mary
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aha, to właściwie koniec naszej wyprawy
Obrazek

Rano kolejnego dnia mamy wcześniej autobusy na lotnisko spod hotelu, ale w końcu poszliśmy piechotą
Obrazek

Przed 14 polskiego czasu jesteśmy w domu, czas się WYKĄPAĆ w prywatnej Bath i iść na Sylwka :)

The END

ps potem dam jeszcze podsumowanie

:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 23.04.2020 16:49

Mogliby się faktycznie trochę postarać i lepiej podświetlić tak ładną architekturę.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.04.2020 18:55

Może oszczedzali na Sylwka tego dnia (dzień przed) :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.04.2020 19:14

Podsumowanie

Lot do Londyn Luton (na północ od stolicy) i jazda ponad 400 km na koniec Kornwalii w grudniu i powrót 4 dni później robiąc taką samą trasę może wydawać się mało racjonalny.

No i pewno Wyspy to spore koszty. No tak, pewne rzeczy są tak drogie - jedzenie, knajpy, wynajęcie auta (choć nie zawsze - można za 58 funtów wziąć auto w Szkocji na trzy dni np), wstępy.

Zatem podliczmy dla potomnych:
Lot na dwóch osób tylko z bagażem podręcznym w obie mańki: 620 PLN

Main stay: Minerva Guest House trzy noclegi - £196 za dwójkę ze śniadaniami English Breakfast albo inne do wyboru = ~ 1250 PLN

Holiday Inn London Luton Airport - 277 PLN - za dwójkę ze śniadaniem

Auto: 280 Euro za 4 doby z full insiurens = ~1200 PLN

Razem: ok. 3350 opłaty +paliwo, wstępy i to, co na miejscu

No wiadomo, że nie tanio, ale jakie wspomnienia :)

Pacholęciem podróżniczym będąc marzyłem, aby zobaczyć trzy romantico rzekomo krainy: Toskanię, Prowansję i Kornwalię. Udało się :)

Po drodze udało zobaczyć się także pierwsze i piękne Katedry w stylu gotyckim, który uwielbiam.

Kultowe Stonehenge

Sama Kornwalia jest przepięknym regionem, a w lato chyba bije widokami na głowę niejeden śródziemnomorski teren. Wyniosłe klify smagane Atlantykiem, piękne piaszczyste szerokie plaże, wielkie fale dla maniaków sportów wodnych, zadbane i miłe miasteczka, wspaniałe ryby i owoce morza
Check this out] , pyszne piwo, lokalne specjały (cornish pasty w różnych smakach)

I ludzie. Sympatyczni, uśmiechnięci, jakże dalecy od wizerunku angielskiego "gbura", albo osób zamkniętych. Może tacy są jeśli chodzi o przyjaźnie, mi - jako turyście chodzi o dobre przyjęcie i takie szczere podejście widziałem własnie tam.

Kilkakrotnie w rożnych miejscach płd Europy doznałem czegoś takiego, że gospodarze, kelnerzy, rożnego typu obsługa jest miła, ale to jest takie nieco na pokaz, lub są bardzo mili do czasu kiedy usłyszą słowiański język, w tym momencie już są tylko służbowo mili.....
Zdarzyło nam się, że czuliśmy, że jesteśmy gorzej obsługiwani (zamawiając nietani posiłek) niż rodzina z Niemiec, która pastwiła się nad jedną dużą pizzą w trójkę o jednym napojem na spółkę. Czy moje 50 Euro bardziej śmierdziało nż ich 25 Euro? Oni wrócą do knajpy bo więcej generalnie jeżdżą i są bogatszym narodem jako całość?

W Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja) które znam przyznam dość powierzchownie (tylko 6 pobytów) nigdy z czymś takim się nie spotkałem.
Szkoci to nas w ogóle KOCHAJĄ.!
Oni i my NARÓD UDRĘCZONY :)

W Szkocji nawet gdy wejdziesz do destylarni whisky i sobie tylko oglądasz - obsługa opowiada sama z siebie, jak powstał ten rodzaj trunku, pytają skąd jesteś, jak tam jest, czy byłeś już w Szkocji, jak Ci się podoba, polecają knajpy i miesiąca, które warto zobaczyć, oferują pomoc w każdej sprawie.

MATE! "Try our famous WODY ŻYCIA, you do not need to buy anything, tell your friends, we are so happy to have you here"

Pani Donna z agroturystyki w Szkocji, w której nocowaliśmy jedną noc z Młodym w maju 2019 słysząc, że nie mamy nic do przegryzienia na wieczór dała nam paluszki czipsy, a że nie miałem piwa (bo nie było gdzie kupić) dala zgrzewkę cydru mówiąc "have fun". Rano oprowadziła nas po swoje posiadłości, pokazała 10 z 500 krów, wyjęliśmy jajka z kurnika rozmawiając z każdą z kur i słuchając o trudnym charakterze wielu z nich :)
A potem Donna nam specjalnie zrobiła jajecznicę, Niemcy nie dostali ;)

W barze na wzgórzu nad Zamkiem Stalker pani częstowała nas wszystkimi przekąskami które mają - kupiliśmy wcześniej tylko dwie zupy za 4.95 funta każda - bo była dopiero 12.30 w południe. Dla niej nieważne, że wydaliśmy 9 funtów, co w Szkocji jest jak splunąć - "try our delicuos sweets, have fun, love Scotland!" :)

Czego trzeba więcej do udanego wyjazdy w piękne miejsca?

HAVE FUN! :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 29.04.2020 19:30

Dzięki za fajną relację. Trochę moją północ :smo: odczarowałeś.
Zaskoczyłeś mnie też, że to taki całkiem sympatyczny naród, bo faktycznie moje postrzeganie jest stereotypowe (no napiszę było).
Jeden feler, to trochę drogo, ale niewątpliwie warto.
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.04.2020 19:53

aga_stella napisał(a):Dzięki za fajną relację. Trochę moją północ :smo: odczarowałeś.
Zaskoczyłeś mnie też, że to taki całkiem sympatyczny naród, bo faktycznie moje postrzeganie jest stereotypowe (no napiszę było).
Jeden feler, to trochę drogo, ale niewątpliwie warto.
:papa:


Ja mówię tylko o moich odczuciach jako turysta. Nie wiem jacy są na codzień.

Z drugiej mańki:
Będąc w Bułgarii spotkaliśmy niezbyt miłą rodzinkę z Manchesteru :) ksywa - prosiaczki :)

Będąc u Kolegi w Anglii na 5 dni kiedyś też w grudniu widziałem mnóstwo Pań w piżamach i takich jakby wstały z łóżka dopiero przy szkole odprowadzających pociechy na 9.15 , nie bardzo lubię taki stajl..... a w uliczkach północnej Anglii dużo młodych krótko obciętych zawodników z dresach ;)

A młodzi skoczkowie z Wysp z balkonów bezpośrednio do basenów na Majorce są znani na całym świecie.

:boss: :boss:

Nie zmienia to jednak faktu, że dla mnie nikt nie był niemiły, czuję się tam bezpiecznie, a ilość atrakcji jest niesamowita :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.04.2020 20:48

tony montana napisał(a):Razem: ok. 3350 opłaty +paliwo, wstępy i to, co na miejscu

Nas trzy tygodnie w Anglii kosztowały około 5000 zł.
Trochę inny sposób zwiedzania, ale wrażenia równie pozytywne i wspomnienia co najmniej tak piękne...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Kornwalia - czy warto? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone