Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zavalatica /wyspa Korcula/ - Milenka i Jakov

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011
Zavalatica /wyspa Korcula/ - Milenka i Jakov

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 17.07.2011 11:35

z moich informacji wynika, że mają cały czas wolny jeden apartament (teraz tu jestem). jest to apartament nawet 7 osobowy (ale za cenę 4 osobowego). są dwie sypialnie (2 i 3 osobowa - duże), dwie łazienki, duży pokój dzienny z wielkim narożnikiem (2 osobowy) połączony z kuchnią (wyposażona jak w domu - we wszystko) i jadalnią oraz spory taras z dużym stołem.
może być dla jednej (nas jest 4 osoby) jak i dla 2 rodzin.
apartament jest wyposażony w nowe sprzęty (w tym LCD na ścianie) i jest czysty. piękny widok na zatokę i morze (20 schodków w dół jest kamienna plaża - więc do morza naprawdę blisko). plaża Żitna (taka bardziej typowa) o kilka minut samochodem lub kilkanaście na piechotę.

wiem, że wypadło im 5 grup Polaków - z różnych powodów - a apartament nie jest nigdzie "reklamowany" więc są "do tyłu" trochę finansowo (nie biorą zaliczki więc i może dlatego po części).

generalnie, super (w każdym aspekcie).
informacje i zdjęcia na maila - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2011 20:13

lukskajwoker napisał(a): generalnie, super


...potwierdzam wypowiedź luksajwokera. Milenka i Jakov to bardzo mili i sympatyczni Chorwaci, Zavalatica to mała, kameralna miejscowość, z pobliską plażą Żitną...
...jedziemy tam w sierpniu, gospodarze traktują nas jak rodzinę :D
W nieco szerszym aspekcie Agnieszka opisała swój ubiegłoroczny pobyt właśnie w tym miejscu, poniżej podaję linka
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=30722&highlight=

...dysponuję bezpośrednim telefonem do Milenki, osobiście gorąco polecam... :D
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 18.07.2011 00:20

mnie właśnie relacja Agnieszki skusiła no i jestem.
a ile achów i ochów na Agnieszkę i jej rodzinę i Ciebie :)
już tyle się nasłychałem różnych historii że hej !

faktycznie atmosfera jest rodzinna i jutro jedziemy "na pole" (wtajemniczeni wiedzą) - już drugi raz, na wspaniałą myślę kolację (akurat z dziwnym też towarzystwiem bo z Madziarami, i zastanawialiśmy się z gospodarzami jak my z nimi bla bla bla ?)

ja zwiedziłem dziś pobliską plażę Cavica - rewelacja.
tylko my i trzy inne osoby. jest minus - droga torchę szutrowa i auto do mycia bo jest całe w czerwonym nalocie (ziemia, pył) ale warto było :)


polecam Zavalaticę bardzo i szkoda mi trochę moich gospodarzy, że w tym roku im tak słabo goście dopisali, bo niestety ale życie Chorwaci mają nielekkie - wiem po kilku przegadanych wieczorach...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.07.2011 09:02

lukskajwoker napisał(a):
faktycznie atmosfera jest rodzinna i jutro jedziemy "na pole" (wtajemniczeni wiedzą) - już drugi raz, na wspaniałą myślę kolację (akurat z dziwnym też towarzystwiem bo z Madziarami, i zastanawialiśmy się z gospodarzami jak my z nimi bla bla bla ?


...na poliju byliśmy już kilkakrotnie, nigdy jednak nie zdarzyło się, żeby współuczestniczyli we wspólnej imprezie Madziary... Jakov ich nie trawi z uwagi na barierę językową, prawdopodobnie będzie się bardzo męczył... :wink:
Pewnego razu młodzi Madziarzy byli wspólnie z nami, zajmując dolny apartament, Jakov uparcie twierdził, że to cyt. same kryminalce... :D

Gospodarze bardzo lubią Polaków, szkoda, że ich zawiedli... nie są wyrachowani, nie biorą zaliczek, a to często niestety owocuje takimi właśnie skutkami...

...napisz mi, czy na poliju było słynne danie "ugor u makaroni"? :D
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 18.07.2011 19:20

a co to ten ugor u makaroni?
raz dostaliśmy makaron z węgorzem - ale na obiad w garnku
na polu jedliśmy cevapcici i makrelę z grila, sałatka i kruh z ulje (Jakov kazał maczać dużo).
hmmm faktycznie bariera językowa jest z Madziarami jest nie do przeskoczenia - o tym rozmawialiśmy raz wieczorem, że my to słowianie i się rozumiemy przecież.
no zobaczymy co będzie dziś na polu - :lol: :lol: :lol: :lol:
karrde
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karrde » 18.07.2011 21:00

Witam,

Jeśli można to poproszę o namiary na apartament Milenki i Jakova.

Pozdrawiam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.07.2011 21:16

karrde napisał(a):Witam,

Jeśli można to poproszę o namiary na apartament Milenki i Jakova.

Pozdrawiam.


...jeśli możesz napisz do mnie na pocztę, podam Ci bezpośredni telefon :D

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.07.2011 21:36

lukskajwoker napisał(a):a co to ten ugor u makaroni?
raz dostaliśmy makaron z węgorzem - ale na obiad w garnku
na polu jedliśmy cevapcici i makrelę z grila, sałatka i kruh z ulje (Jakov kazał maczać dużo).
hmmm faktycznie bariera językowa jest z Madziarami jest nie do przeskoczenia - o tym rozmawialiśmy raz wieczorem, że my to słowianie i się rozumiemy przecież.
no zobaczymy co będzie dziś na polu - :lol: :lol: :lol: :lol:


...to jest właśnie ten Twój węgorz, który konsumowałeś podczas obiadu. :lol:

W ubiegłym roku 13 sierpnia mój mąż, Jakov i znajomy Miro popłynęli na połów i przywieźli z sobą 17 kg ryby. Były to praktycznie same ugory, wyglądają jak węgorze, ale posiadają znacznie więcej ości. Czasami trafią murenę, zabierają ją wówczas razem z haczykiem...
Mam nadzieję, że na poliju będziecie wspólnie plesać, Milenka bardzo, bardzo to lubi... :D
Trzeba jednak przyznać, że grille i potrawy z grilla potrafią robić z wielką wprawą... Nie stosują węgla drzewnego, tylko suche gałęzie z drzewa oliwnego, grillują na ruszcie na rozżarzonych kawałkach drewna, specjały są wyśmienite... :D
karrde
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karrde » 18.07.2011 21:40

majeczka napisał(a):
karrde napisał(a):Witam,

Jeśli można to poproszę o namiary na apartament Milenki i Jakova.

Pozdrawiam.


...jeśli możesz napisz do mnie na pocztę, podam Ci bezpośredni telefon :D

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


napisane i wysłane :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.07.2011 22:19

karrde napisał(a): napisane i wysłane :)

...wysłałam Ci dwie wiadomości :D
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 18.07.2011 23:15

też posłałem zdjęcia kto mi pisał.

ten węgorz jak piszesz faktycznie ości miał mnóstwo ale mięso pyszne.

no dizś na polju było mięso - wszystko w jednym garnku kiełbasa, cevapci, jakieś steki (czy coś), panceta i kurczak - oczywiście wcześniej grilowane.
z Madziarami też nawet jakoś poszło pan Madziar mówił po angielsku więc trochę ze mną trochę z Ivanem pogadał a pani Madziarowa po niemiecku - to starszy syn trochę rozumiał, a nawet na tyle że grali razem w jakaś węgierską grę w karty.
było miło, byli znajomi gospodarzy i koleżanka Magdaleny i ogólnie fajnie a Milenka już drugi raz tańczyła z moją żoną no bo ja nie tancerz za bardzo :)
zresztą jak i reszta samców przy stole...
były smaczne ciasta - zrobiła znajoma gospodarzy - ogólnie fajna zabawa, szkoda, że musieliśmy się ewakuować dość szybko ale rano jedziemy do dubrownika więc trzeba trochę pospać.....
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2011 21:08

lukskajwoker napisał(a):byli znajomi gospodarzy i koleżanka Magdaleny i ogólnie fajnie...


...na pewno obecna była Mladenka, Miro i Natasza, znamy ich doskonale, bardzo fajni i sympatyczni Chorwaci. Cieszę się, że Wam się podobało, przypomina mi się ubiegły rok... :D Ponieważ z różnych powodów nie chcieliśmy jeździć samochodem, chociaż wśród naszej ekipy było zazwyczaj kilku kierowców, najczęściej na polije chodziliśmy pieszo, /to tylko 3km/. :D Gospodarze początkowo sceptycznie nastawieni byli do tego pomysłu, jednak się przyzwyczaili... A my z wielkim i ogromnym sentymentem wspominamy wycieczki z polija, fantastyczne widoki po drodze, cudownie rozgwieżdżone niebo nad Korculą, nocny spacer i wspaniały widok na rozświetloną Zavalaticę... W drodze powrotnej przyjazną towarzyszką, nie powiem, ale była również rakija, którą serwował nam Jakov... Wówczas powrót był bardzo, bardzo długi... Po takim wspaniałym spacerze wcale nie chciało nam się spać, najczęściej siadaliśmy nad brzegiem morza na skałkach, tuż obok apartamentu i do bladego świtu rozmawialiśmy o problemach polsko - chorwackich... :D

Jak tam wycieczka do Dubrownika?
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 21.07.2011 00:05

podzisiejszych rozmowach " przy stole" zostało uzgodnione :

- wolne od 25.07 do 08.08
- potem Majeczka
- wolne od 23.08 do 02.09
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.07.2011 09:42

...lukskajwoker, mówimy o górnym apartamencie, poniewż dolny jak widzę jest już w tych terminach zarezerwowany?

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 21.07.2011 11:42

górny tylko górny.
bo dolny wiadomo jak ktoś rezerwował przez agencję to płacił od razu.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Zavalatica /wyspa Korcula/ - Milenka i Jakov
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone