Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zagrzeb - co warto zobaczyć ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobCRO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 12.12.2006 08:54

niestety ta lista grzeszkow mniejszych czy wiekszych jest dluzsza...wiec moze warto sie zastanowic po co sie tam jedzie.
sanczi
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 12.12.2006 08:57

może!!? :wink:
Tymoteusz-ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 14.12.2006 12:17

Nie chce mieć tutaj żadnych wrogów, chodzi mi o to, że młodzież jedzie na takie spotkanie po coś innego. Chciałabym tutaj też powiedzieć, że gospodarze, mam tu na mysli Chorwatów, że oni włożyli w przygotowanie całego spotkania całe swe serce i brzydko bybyło, jakbyśmy tego nie zuważyli i mieli to wszystko w nosie. Te wszystkie spotkania, koncerty, wystawy, nie robia tego dla siebie, ale dla tych, którzy do nich przyjadą i miło byłby uczestniczyć w tym wszystkim. No ale jak do kogoś to nie dociera, to juz nie moja sprawa, ja się tym poprostu martwie. Za jakiś czas Taize- europejskie spotkanie młodych będzie spotkaniem dyskotekowym, pubowym, itd....
Czy Bracia w tej informacji, piszą o dyskotekach, ze oni też to organizują?przeczytaj i zastanów się: http://www.taize.fr/pl_article1314.html
To jest skierowane do Ciebie i do mnie.
Jeżeli dyskoteki tylko w Waszych głowach, to przepraszam.
Rozumiem, istnieje młodzież, która lubi sie bawić na dyskotece, która co tydzień żyje dyskoteką, ale w tym przypadku nie moge tego zrozumieć.
Nie umiesz zrezygnować z czegoś?
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.12.2006 12:35

Tymoteusz-ko :)
Ja na spotkaniach Taize nigdy nie bylem, ale w pelni się z Tobą zgadzam
Uważam, że na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce
Dobrze, że w obecnych czasach wśród mlodych ludzi są jeszcze tacy którzy myślą jak Ty
Pozdrawiam
U-la
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 14.12.2006 13:32

..ech że tak sobie westchnę... :lol: Na noworocznych spotkaniach Taize byłam kilka razy. Kiedyś juz tam pisałam o niesamowitych wrażeniach ze spotkań i rozmów z ludźmi z całej Europy. Niesamowita sprawa.

A jeśli chodzi o zabawę, to powitanie Nowego Roku w miasteczku Gallarate pod (a właściwie patrząc na mapę - nad :) ) Mediolanem to zapamiętam do końca życia :lol: .

W Gallarate była taka międzynarodówka, że hej. Powitanie Nowego Roku było w oratorium prowadzonym przez księży salezjanów. Najpierw skupienie, wspólna modlitwa, potem prezentacje narodów no i każdy proponował naukę ichniego tańca, piosenki albo jakiejś zabawy. Nikt nie myślał nawet o dyskotece. Bawiliśmy się do białego rana - Włosi super rozkręcali zabawę, a przewodziliśmy jej my razem z Chorwatami z Zagrzebia właśnie. Były z nami tez Bośniaczki :). Stroje... A kto tam myślał o jakichś ekstra strojach - normalnie ubrani wszyscy.

Życze Wam wspaniałych wrażeń, znajomości, kontaków, rozmów na tematy ważne i mniej ważne no i wspaniałego Zagrzebia!!!
:D
RobCRO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 14.12.2006 13:39

shtriga napisał(a):..ech że tak sobie westchnę... :lol: Na noworocznych spotkaniach Taize byłam kilka razy. Kiedyś juz tam pisałam o niesamowitych wrażeniach ze spotkań i rozmów z ludźmi z całej Europy. Niesamowita sprawa.

A jeśli chodzi o zabawę, to powitanie Nowego Roku w miasteczku Gallarate pod (a właściwie patrząc na mapę - nad :) ) Mediolanem to zapamiętam do końca życia :lol: .

W Gallarate była taka międzynarodówka, że hej. Powitanie Nowego Roku było w oratorium prowadzonym przez księży salezjanów. Najpierw skupienie, wspólna modlitwa, potem prezentacje narodów no i każdy proponował naukę ichniego tańca, piosenki albo jakiejś zabawy. Nikt nie myślał nawet o dyskotece. Bawiliśmy się do białego rana - Włosi super rozkręcali zabawę, a przewodziliśmy jej my razem z Chorwatami z Zagrzebia właśnie. Były z nami tez Bośniaczki :). Stroje... A kto tam myślał o jakichś ekstra strojach - normalnie ubrani wszyscy.

Życze Wam wspaniałych wrażeń, znajomości, kontaków, rozmów na tematy ważne i mniej ważne no i wspaniałego Zagrzebia!!!
:D

ja tez bylem w Mediolanie, ale w Treviglio - na polnoc, gdzies w drodze na Bergamo. i faktycznie te noworoczne prezentacje narodowe sa bardzo fajne. a im wiecej narodow, tym lepiej. w Wiedniu mialem okazje poznac Macedonczykow (na cale spotkanie bylo ich 25). do Chorwatow jakos nie mialem szczescia na tych spotkaniach...
Tymoteusz-ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 16.12.2006 18:31

Ja z Noworocznego Sylwestra w Lizbonie, a raczej poza nią :), zapamiętam szczególnie Włochów, którzy przy wcześniejszej pomocy Polaków, nauczyli się poslkiej piosenki pt: "Ogórek zielony.." :) Świetnie im to wychodziło, podziwiam takich ludzi.
A tak nieco zmieniając temat, pragnę poinformowac, ze na stronie Taize, pojawił się ofizjalny program spotkania, ja już się zapoznałam i wybrałam co by mnie najbardziej interesowało :)
http://www.taize.fr/IMG/pdf/livret_pl.pdf - jest nawet plan i rozmieszczenie hal. :)
P.S. Bardzo mi się podoba pomysł ze zwiedzaniem Starego Miasta z przewodnikiem - i tutaj też będzie tłumaczone na język polski :)

BĘDZIE NAS OKOŁO 40.000 MŁODYCH W TYM 8.000 POLAKÓW!!!
Jola L-G
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 17.12.2006 01:24

Tymoteusz-ka napisał(a):Ja z Noworocznego Sylwestra w Lizbonie, a raczej poza nią :), zapamiętam szczególnie Włochów, którzy przy wcześniejszej pomocy Polaków, nauczyli się poslkiej piosenki pt: "Ogórek zielony.." :) Świetnie im to wychodziło, podziwiam takich ludzi.
A tak nieco zmieniając temat, pragnę poinformowac, ze na stronie Taize, pojawił się ofizjalny program spotkania, ja już się zapoznałam i wybrałam co by mnie najbardziej interesowało :)
http://www.taize.fr/IMG/pdf/livret_pl.pdf - jest nawet plan i rozmieszczenie hal. :)
P.S. Bardzo mi się podoba pomysł ze zwiedzaniem Starego Miasta z przewodnikiem - i tutaj też będzie tłumaczone na język polski :)

BĘDZIE NAS OKOŁO 40.000 MŁODYCH W TYM 8.000 POLAKÓW!!!

Godne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tymoteusz-ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 02.01.2007 15:19

Pewnie wszyscy "Taize-wiacy" przyjechali już do domów z Zagrzebia, gdzie odbyło się TAIZE?
Jak Wam się podobało spotkanie, Zagrzeb?
Wypowiem się nieco później, jak odpocznę.
RobCRO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 02.01.2007 15:24

Tymoteusz-ka napisał(a):Pewnie wszyscy "Taize-wiacy" przyjechali już do domów z Zagrzebia, gdzie odbyło się TAIZE?
Jak Wam się podobało spotkanie, Zagrzeb?
Wypowiem się nieco później, jak odpocznę.

odpoczywaj...choc jedna osoba juz pisala cos na temat Taize...
forum/viewtopic.php?t=14098
Tymoteusz-ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 02.01.2007 16:34

Tam też pojawiła się juz moja skromna wypowiedź na ten temat, choć ona nie ukazuje tego wszystkiego co na tej drodze mnie spotkało:)
Mam też zdjęcia, ale to później. Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam. Obiecuje, że jeszcze tutaj wpadnę :)
Angie
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 12.01.2007 09:30

No dobrze, skoro sama założyłam ten wątek, przyszedł czas, by pochwalić się swoimi zdjęciami z pobytu w Zagrzebiu. Zatem przygotujcie się na odrobinę Chorwacji w środku zimy :D Co prawda Zagrzeb to nie ta Chorwacja z letnich folderów, ale zawsze to ten sam kraj, który uwielbiamy. Życzę miłego odbioru.
Zdjęcia w szczególności dedykuję Robertowi i Amelce, którzy przed moim wyjazdem podpowiedzieli mi, co powinnam zobaczyć w Zagrzebiu. Niestety wszystkie punkty programu nie zostały zaliczone, zbyt mało czasu, ale mimo to Wasze uwagi były bardzo cenne. HVALA LIJEPO :D

Link do zdjęć :

http://Angie-cro.fotosik.pl/albumy/111558.html
Amelka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 12.01.2007 20:37

Angie,
nawet nie wiesz jaką radochę mi tymi zdjęciami sprawiłas :))
Wróce jeszcze do nich na spokojnie, ale serce mi radośniej zapikało przez chwilkę. Meczetu nigdy nie widzialam - w jakiej jest dzielnicy miasta?
No i jak Twoje wrażenia o mieście i Zagrebczanach? :)
Pozdrawiam serdecznie
Amelka
RobCRO
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 13.01.2007 10:51

Czesc Marlena,
wywolalas mnie do tablicy, ale w bardzo mily sposob, puna hvala, dziekuje, ze w jakis sposob moglem byc przydatny, tak jak Amelka, nie kojarze meczetu...to musi byc nowa budowla, albo gdzies z dala od centrum...ponadto, mam kilka innych wrazen, katedra w Zagrzebiu jest w remoncie od mojej pierwszej wizyty w tym miescie (1997) i zakladam sie, ze szybko jej nie wyremontuja... :D ponadto, zupelnie inaczej kojarze Jarun, coz, ja to jeziorko widzialem jedynie latem. Podoba mi sie rowniez widok na miasto z Gornij Grad, jakos nie mialem okazji, aby tam trafic...teraz wiem, ze warto. ogolnie, dzieki Tobie moglem zrobic sobie mala podroz po stolicy Chorwacji. dziekuje.
pozdrav iz Novogard
Robert
Tymoteusz-ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 14.01.2007 13:54

Z racji tej, że wklejanie zdjęc, albo inaczej zakładanie stron ze zdjęciami, jak to zrobiła świetnie Angie, mi nie wychodzi, proponuje zaglądać na mojego bloga, na którym opisuje moje przygody związane z pobytem w Bośni i Chorwacji, w Zagrzebiu, a także do oglądania zdjęć, które już są umieszczone, choć nie wszystkie, ale to już coś.

www.tymotka.blog.onet.pl
zapraszam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Zagrzeb - co warto zobaczyć ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021