Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrzeb - co warto zobaczyć ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 24.11.2006 19:58

Tak, modlitwy będą sie odbywały w halach Zagrebacki Welesajam. Już ich zdjecie mam na swojej tapecie na ekranie komputera :)
Jeśli chodzi o grupę pracy, byłam w niej już w Hamburgu (tutaj mieszkałam 6 przystanków metrem), w Lizbonie (tutaj mieszkałam w jakimś innym mieście :)), do Mediolanu pojechałam jako wolontariusz, dwa dni wcześniej niż wszyscy - czyli byliśmy już na miejscu 26 grudnia, przygotowywaliśmy razem z około 2000 młodzieży z różnych krajów - przyjęcie tych wszystkich, którzy przyjechali 28 grudnia. A później zostaliśmy podzieleni na grupki, które pracowały w róźnych punktach miasta, przeważnie przy pomocy organizacji spotkań popołudniowych, w centrum miasta.

Aha, chciałam zaznaczyć, że dla rodzin, które będą nas przyjmować, powinno się dać jakis upominek z kraju - prezent za gościnność, bowiem jest to pobyt u nich za darmo, za zwykłe dziękuje i uśmiech :)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.11.2006 20:11

Chciałam Was poprosić o wypisanie podstawowych słówek po Polsku z przetłumaczeniem na Chorwacki:

dzień dobry
do widzenia
Dziękuje
prosze
słucham?
gdzie?
szczęśliwego Nowego Roku
jestem z Polski
itd.....


forum/viewtopic.php?t=6150&sid=20 może tutaj zajrzyj :D
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 27.11.2006 10:36

tak, prezent warto zabrac dla gospodarzy, czesto jest tak, ze oni nie maja tak naprawde warunkow, aby dac goscine, a mimo to sami "gniezdza sie" w kilka osob w jednym pokoju a "pielgrzymowicze" maja pokoj dla siebie...
sanczi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 08.12.2006 22:01

hej :wink: ja też wybieram się do Zagrzebia.. hm czy spotkaliście się z przewodnikiem po Zagrzebiu? bo ja ostatnio zaczełam się rozglądać.. jednak nic nie znalazłam.. tylko przewodniki po Chorwacjii :? Są tam jakieś fajne centra handlowe? dyskoteki? :lol: :D
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 09.12.2006 15:25

sanczi napisał(a):hej :wink: ja też wybieram się do Zagrzebia.. hm czy spotkaliście się z przewodnikiem po Zagrzebiu? bo ja ostatnio zaczełam się rozglądać.. jednak nic nie znalazłam.. tylko przewodniki po Chorwacjii :? Są tam jakieś fajne centra handlowe? dyskoteki? :lol: :D


te sanczi, a Ty tez sie wybierasz na Taize? jesli tak, to chyba cos Ci sie pomylilo z tym, co z soba niesie Taize i jaki cel sobie stawia... :(
PS jesli jedziesz ot tak na Sylwestra, to mam nadzieje,ze znajdziesz jakis dobry przewodnik.
sanczi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 10.12.2006 13:18

tak.. ale sądze.. że można połączyć te dwa elementy :wink: Przynajmniej w Mediolanie się udało :wink: pozdrawiam..
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 11.12.2006 09:19

sanczi napisał(a):tak.. ale sądze.. że można połączyć te dwa elementy :wink: Przynajmniej w Mediolanie się udało :wink: pozdrawiam..


jeszcze zakupy moze i bym zrozumial, ale dyskoteke juz nieco mniej.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 11.12.2006 10:02

tu tez bylo troche o Taize:

forum/viewtopic.php?t=9643
Tymoteusz-ka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymoteusz-ka » 11.12.2006 18:23

Nie rozumiem taich ludzi.
Jeżeli jedziesz na takie spotkanie, to ogranicz się do "regulaminu", później gospodarze się dziwią i patrzą na nas krzywo.
Jeżeli lubisz się pobawić na dyskotece czy piwku, jedź na jakiś zjazd rozrywkowych ludzi, albo konkurs tańca dyskotekowego, a nie na spotkanie powiązane z wiarą.
Na drugi raz, jeżeli bedziesz się wybierać na Taize do innego kraju, proszę Cię, nie pytaj się o dyskoteki. Bo to źle świadczy.
Bez obrazy.
Ale lepiej to przemyśl i zastanów się co robisz.

P.S. Wyszalej się przed wyjazdem !!!
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 11.12.2006 20:11

Tymoteusz-ka napisał(a):Nie rozumiem taich ludzi.
Jeżeli jedziesz na takie spotkanie, to ogranicz się do "regulaminu", później gospodarze się dziwią i patrzą na nas krzywo.
Jeżeli lubisz się pobawić na dyskotece czy piwku, jedź na jakiś zjazd rozrywkowych ludzi, albo konkurs tańca dyskotekowego, a nie na spotkanie powiązane z wiarą.
Na drugi raz, jeżeli bedziesz się wybierać na Taize do innego kraju, proszę Cię, nie pytaj się o dyskoteki. Bo to źle świadczy.
Bez obrazy.
Ale lepiej to przemyśl i zastanów się co robisz.

P.S. Wyszalej się przed wyjazdem !!!


Przepraszam bardzo ale może mi wyjaśnisz, w którym miejscu wiara chrześcijańska zabrania się ludziom bawić :?: :D :D :D
sanczi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 11.12.2006 21:24

no właśnie.. w którym? :wink: wiesz co Tymoteuszka... ja nie widzę w tym nic złego.. Zawsze stosowałam się do poleceń mojego gospodarza z Mediolanu.. Osobiście wolałabym spędzić sylwestra na dyskotece niż na 'parafii'..
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 12.12.2006 08:35

bo spotkania Taize nie sa po to, aby sie bawic. Bawic sie mozna na innych imprezach...dla ludzi Taize to moze byc faktycznie tani wyjazd, gdyz placi sie za przejazd + na miejscu kilka euro. I niestety dla wielu osob, glownie niestety z Polski sa to wyjazdy typowo turystyczne. sam bylem w kilku miejscach i nie powiem, ze bylem jedynie na modlitwach, chcialem tez troche zobaczyc. ale przerazal mnie widok pijanych uczestnikow z Polski. Nie mowie, ze akurat Ty masz zamiar pic alkohol. ale mimo to, zgadzam sie z Tymoteuszka, ze lepiej wyszalej sie przed takim spotkaniem. a zeby temat byl tez bardziej chorwacki, to w spotkaniach biore udzial tez Chorwaci i to mlodzi i widza, co to Polacy potrafia. Niestety...
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.12.2006 09:09

RobCRO napisał(a):bo spotkania Taize nie sa po to, aby sie bawic. Bawic sie mozna na innych imprezach...dla ludzi Taize to moze byc faktycznie tani wyjazd, gdyz placi sie za przejazd + na miejscu kilka euro. I niestety dla wielu osob, glownie niestety z Polski sa to wyjazdy typowo turystyczne. sam bylem w kilku miejscach i nie powiem, ze bylem jedynie na modlitwach, chcialem tez troche zobaczyc. ale przerazal mnie widok pijanych uczestnikow z Polski. Nie mowie, ze akurat Ty masz zamiar pic alkohol. ale mimo to, zgadzam sie z Tymoteuszka, ze lepiej wyszalej sie przed takim spotkaniem. a zeby temat byl tez bardziej chorwacki, to w spotkaniach biore udzial tez Chorwaci i to mlodzi i widza, co to Polacy potrafia. Niestety...


RobCRO - Sanczi nie wspominał nic o piciu alkoholu - dorabiacie sobie scenariusz - dyskoteki są różne i są różni ludzie którzy potrafią się bawić bez dopalaczy i to jest właśnie fajne. Nie znam regulaminów Taize ale wydaje mi się że jeśli gospodarze nie zgłaszają sprzeciwu to sposób spędzenia wolnego czasu jest dla uczestnika imprezy dowolny.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 12.12.2006 09:35

rich72 napisał(a):
RobCRO napisał(a):bo spotkania Taize nie sa po to, aby sie bawic. Bawic sie mozna na innych imprezach...dla ludzi Taize to moze byc faktycznie tani wyjazd, gdyz placi sie za przejazd + na miejscu kilka euro. I niestety dla wielu osob, glownie niestety z Polski sa to wyjazdy typowo turystyczne. sam bylem w kilku miejscach i nie powiem, ze bylem jedynie na modlitwach, chcialem tez troche zobaczyc. ale przerazal mnie widok pijanych uczestnikow z Polski. Nie mowie, ze akurat Ty masz zamiar pic alkohol. ale mimo to, zgadzam sie z Tymoteuszka, ze lepiej wyszalej sie przed takim spotkaniem. a zeby temat byl tez bardziej chorwacki, to w spotkaniach biore udzial tez Chorwaci i to mlodzi i widza, co to Polacy potrafia. Niestety...


RobCRO - Sanczi nie wspominał nic o piciu alkoholu - dorabiacie sobie scenariusz - dyskoteki są różne i są różni ludzie którzy potrafią się bawić bez dopalaczy i to jest właśnie fajne. Nie znam regulaminów Taize ale wydaje mi się że jeśli gospodarze nie zgłaszają sprzeciwu to sposób spędzenia wolnego czasu jest dla uczestnika imprezy dowolny.


tak nie do konca ten czas wolny jest, gdyz caly dzien jest "zorganizowany" przez braci z Taize. czas wolny odbywa sie kosztem tego, co proponuja bracia. I widzisz rich72, przeslanie i istota Taize to nie zabawa. kliknij na strone:
http://www.taize.fr/pl
i dowiesz sie wiecej. i zobaczysz, czy zabawa na dyskotece jest tym, o co chodzi organizatorom, gospodarzom etc. a scenariusz byl moze nieco dorobiony, ale jest niestety czasami brutalna prawda.
sanczi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczi » 12.12.2006 09:51

Nie mam zamiaru psuć nam opinii... Hm z tego co słyszałam to nasi rodacy na Taize w Paryżu.. kradli pocztówki :? 8O :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zagrzeb - co warto zobaczyć ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone