Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.02.2020 23:17

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):Zima chyba dopiero się zaczyna ...
Chyba Ci to słoneczko zaszkodziło :roll:
Zima ma się KOŃCZYĆ :evil:

Może umówmy się tak - zima w górach (żebyśmy mogli wyskoczyć na narty) i wiosna w mieście (specjalnie dla Ciebie) :mrgreen:
Umowa stoi :oczko_usmiech: :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.02.2020 22:41

Prawdziwą zimę znaleźliśmy dzisiaj na Słowacji, w ośrodku Orava Snow:

Obrazek

Szusowanie było lajtowe (łatwe trasy), ale śnieg naturalny i piękne widoki na słowackie Tatry Zachodnie :D

2020-02-08-13h17m34 (Custom).JPG

2020-02-08-13h17m50 (Custom).JPG

2020-02-08-13h18m17 (Custom).JPG

2020-02-08-14h33m31 (Custom).JPG


Ludzi też stosunkowo niewiele :) Pogoda dopisała i trochę się opaliłam ;)

Śnieg nie tylko na trasach :D:

2020-02-08-10h37m54 (Custom).JPG


Po prostu fajnie spędzona sobota 8)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.02.2020 22:36

......rewelacyjne miejsce , fajnie ,że nie używają ratraków- można potrenować jazdę "offroad'ową"? Daleko to jest ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.02.2020 23:07

lew napisał(a):......rewelacyjne miejsce , fajnie ,że nie używają ratraków- można potrenować jazdę "offroad'ową"? Daleko to jest ?

8O
Ratraków używają. Na zdjęciu, na którym jestem, nie widać trasy, tylko pole... Co nie zmienia faktu, że niektórzy jeździli poza trasami. Warunki śniegowe na to pozwalały.

Oravska Leśna, kawałek za Ujsołami.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 09.02.2020 23:09

Fajne zdjęcia, super pogoda. Miałem jechać w sobotę ale dzieci się pochorowały. Dobrze przeczuwałem że tłoku nie będzie w przeciwieństwie do naszych ośrodków. Jest na ten ośrodek grupon, zawsze trochę taniej.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.02.2020 23:15

marcines napisał(a):Fajne zdjęcia, super pogoda. Miałem jechać w sobotę ale dzieci się pochorowały. Dobrze przeczuwałem że tłoku nie będzie w przeciwieństwie do naszych ośrodków. Jest na ten ośrodek grupon, zawsze trochę taniej.

Był tylko problem na początku, bo... w kasie zabrakło karnetów :lol:
Koleś pojechał na skuterze do drugiej części ośrodka, ale trochę mu to zajęło. W sumie czekaliśmy w kolejce pół godziny. Mimo wszystko fajnie było 8)

Tam chyba nigdy nie ma kolejek. Za to dzisiaj w Szczyrku ponoć armageddon (patrzyłam na kamerki i czytałam na skionline).
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 09.02.2020 23:25

W weekend wszędzie u nas było szaleństwo. Niedaleko tego ośrodka jest jeszcze oravice ski z termami, jest tam szybkie 4 os. Krzesło, ale już trochę tłocznej. Też z grupona. Słowacy mają tyle małych ośrodków narciarskich że mają z czego wybierać. Chociaż w tym roku krucho ze śniegiem i nie wszystko działa.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.02.2020 23:42

maslinka napisał(a):
lew napisał(a):......rewelacyjne miejsce , fajnie ,że nie używają ratraków- można potrenować jazdę "offroad'ową"? Daleko to jest ?

8O
Ratraków używają. Na zdjęciu, na którym jestem, nie widać trasy, tylko pole... Co nie zmienia faktu, że niektórzy jeździli poza trasami. Warunki śniegowe na to pozwalały.

Oravska Leśna, kawałek za Ujsołami.

......w którym hotelu spaliście,jakie ceny?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.02.2020 23:44

marcines napisał(a):W weekend wszędzie u nas było szaleństwo. Niedaleko tego ośrodka jest jeszcze oravice ski z termami, jest tam szybkie 4 os. Krzesło, ale już trochę tłocznej. Też z grupona. Słowacy mają tyle małych ośrodków narciarskich że mają z czego wybierać. Chociaż w tym roku krucho ze śniegiem i nie wszystko działa.

..........nie zgadzam się: na Gąsienicowej pusto i na Mosornym też pusto było :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.02.2020 00:01

marcines napisał(a):W weekend wszędzie u nas było szaleństwo. Niedaleko tego ośrodka jest jeszcze oravice ski z termami, jest tam szybkie 4 os. Krzesło, ale już trochę tłocznej. Też z grupona. Słowacy mają tyle małych ośrodków narciarskich że mają z czego wybierać. Chociaż w tym roku krucho ze śniegiem i nie wszystko działa.

Oravice są już trochę dalej. Jest i Rohače Spalena. Tam jeździmy głównie po widoki :D

lew napisał(a):......w którym hotelu spaliście,jakie ceny?

W żadnym. Dojazd zajmuje nam 2 h 15 min :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.02.2020 00:55

Super ferie i świetna relacja, która w 100 % oddaje klimat narciarskich wakacji :D
Dzięki za przybliżenie nieznanych regionów i życzę długiego sezonu narciarskiego :papa:
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 10.02.2020 07:31

Bardzo fajna relacja , ja na nartach nie jeżdżę ale dla samych widoków warto się zatrzymać.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.02.2020 14:53

Dopiero teraz zobaczyłem, że już koniec relacji :(
Dziękuję, za jak zwykle dobry opis i zdjęcia :) No i za pokazanie rejonów, które potencjalnie uda się odwiedzić. Nic tylko planować ... ;)

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.02.2020 16:16

Habanero napisał(a):Super ferie i świetna relacja, która w 100 % oddaje klimat narciarskich wakacji :D
Dzięki za przybliżenie nieznanych regionów i życzę długiego sezonu narciarskiego :papa:

Cieszę się, że Ci się podobało :D

Łukasz789 napisał(a):Bardzo fajna relacja , ja na nartach nie jeżdżę ale dla samych widoków warto się zatrzymać.

Dzięki za miłe słowa! :D

majkik75 napisał(a):Dopiero teraz zobaczyłem, że już koniec relacji :(
Dziękuję, za jak zwykle dobry opis i zdjęcia :) No i za pokazanie rejonów, które potencjalnie uda się odwiedzić. Nic tylko planować ... ;)

pozdrawiam, Michał

Planuj, planuj :D Trzymam kciuki!
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 10.02.2020 21:43

maslinka napisał(a):
marcines napisał(a):W weekend wszędzie u nas było szaleństwo. Niedaleko tego ośrodka jest jeszcze oravice ski z termami, jest tam szybkie 4 os. Krzesło, ale już trochę tłocznej. Też z grupona. Słowacy mają tyle małych ośrodków narciarskich że mają z czego wybierać. Chociaż w tym roku krucho ze śniegiem i nie wszystko działa.

Oravice są już trochę dalej. Jest i Rohače Spalena. Tam jeździmy głównie po widoki :D

lew napisał(a):......w którym hotelu spaliście,jakie ceny?

W żadnym. Dojazd zajmuje nam 2 h 15 min :D

.....mnie w sumie zajęłoby to podobnie dużo czasu; początkowo się napaliłem , bo myślałem ,że nie ratrakują i można sobie pochodzić na skiturach bezkarnie, ale zapał został ostudzony- jak to Słowacy pewnie" trzepialiby" się ,że chodzi się po trasach zjazdowych :lol:
PS A to tak z tego grupona opłaca się jechać np godzinę dłużej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone