Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.02.2020 19:46

marze_na napisał(a):Odcinek z przyjemnością przeczytaliśmy w skibusie :D .

Cieszę się :)

marze_na napisał(a):W Dolomitach Brenta też marnie ze śniegiem. W miasteczkach w dolinie nawet nie ma śladu po jakichkolwiek opadach :roll: .
Tu jest jednak dużo niżej niż w Ötztal.
Na szczęście na warunki na trasach nie można narzekać. Zwłaszcza na wysokościach powyżej 2.000 m 8) .

Najważniejsze, że warunki na trasach są dobre. A jak pogoda?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.02.2020 19:55

maslinka napisał(a):A jak pogoda?

Na razie super 8) . Oby tak dalej :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2020 20:23

lew napisał(a): ..........w sumie 20 km, rzeczywiście :lol:
Kilometry to nie problem, problem to przejazd przez Maków Podh. (światła i korki) lub przez Stryszawę-Przysłop, gdzie jest dość kręta droga, lepiej lub gorzej zimą utrzymana i w cieniu, więc trzeba mocniej zwolnić, bo na zakrętach może być różnie.... no i całą Zawoję przejechać, a ona ciągnie się i ciągnie...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.02.2020 22:54

Nadrobiłem zaległości.
Z przyjemnością popatrzyłem na ośnieżone i pełne słońca alpejskie widoki. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.02.2020 00:03

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):A jak pogoda?

Na razie super 8) . Oby tak dalej :!:

Trzymam kciuki! :D

Nefer napisał(a):Nadrobiłem zaległości.
Z przyjemnością popatrzyłem na ośnieżone i pełne słońca alpejskie widoki. :)

Fajnie, że Ci się podoba :)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 03.02.2020 10:50

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):Małż nawet mówi, że oddałby jeden słoneczny dzień za jeden śnieżny, żeby potem przyjemniej się jeździło. Co do mnie, nie wiem, czy przystałabym na taką wymianę...

Nigdy w życiu :!: Słońce to dla mnie podstawą udanego nartowania 8) .
Od tygodnia najczęściej oglądanymi przez mnie stronami były serwisy pogodowe :mrgreen: .


Skąd ja to znam :lol: . Od początku roku zaczynam dzień od strony "snow forecast" i kamerek w "naszym" ośrodku... Idealne pogoda to śnieg w nocy i słońce za dnia.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.02.2020 11:08

Nadrobiłam :D
A że jestem przed śniadaniem 8O to zdjęciami klucha i naleśników strasznie się torturowałam :mrgreen:
O widokach i sztruksie to nawet nie wspomnę - mogłabym tam śmigać nawet na głodniaka 8O :mrgreen: Cudo :hearts:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.02.2020 14:50

Bomba i jakie pustki na stokach :D To jest to.
Jestem fanem, nie tylko pustych plaż, ale i stoków, zwłaszcza z takim sztruksem :P
Pełny lubię za to kufel z wajsbirem :wink:

Zawsze gdy wracałem z takich wypadów, to trasy w Zieleńcu, były na cztery skręty i miałem wrażenie, że długość zielenieckiej trójki, odpowiada dojazdom do alpejskich wyciągów :lol: Zupełnie inna perspektywa i poczucie odległości/prędkości.
Po takim rozjeżdżeniu Agnieszko, ciężko wrócić na krótkie stoki. Parę skrętów i już na dole w kolejce do 400-metrowej kanapy :?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.02.2020 16:25

Aglaia napisał(a):Idealne pogoda to śnieg w nocy i słońce za dnia.

Trudno o taki ideał ;)

Kapitańska Baba napisał(a):O widokach i sztruksie to nawet nie wspomnę - mogłabym tam śmigać nawet na głodniaka 8O :mrgreen: Cudo :hearts:

Ja z kolei na głodniaka bym nie mogła. Żeby wyjść z domu, muszę coś zjeść (i wypić duży kubek herbaty) ;) Wyjątek robię tylko, jak idę na badanie krwi, a i to z ciężkim sercem :oczko_usmiech:

Habanero napisał(a):Bomba i jakie pustki na stokach :D To jest to.
Jestem fanem, nie tylko pustych plaż, ale i stoków, zwłaszcza z takim sztruksem :P
Pełny lubię za to kufel z wajsbirem :wink:

Wajsbir fajny jest, chociaż ja za dużo tego piwa wypić nie mogę. Trochę mnie zamula :roll: Maksymalnie jedno (duże) :mrgreen:

Habanero napisał(a):Po takim rozjeżdżeniu Agnieszko, ciężko wrócić na krótkie stoki. Parę skrętów i już na dole w kolejce do 400-metrowej kanapy :?

Niestety, tak to wygląda :( Po powrocie z Alp trasy na "rodzimych stokach" się skracają, a kolejki do wyciągów wydłużają ;)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 03.02.2020 17:31

.....nie negując "piękności i wysokości Alp"-chciałbym mimo wszystko zauważyć, że rodzime stoki też swój urok mają. Jeżdżę na takich, na których nie ma kolejek i na których trasy są odpowiednio długie. Polskie Tatry też się mogą podobać - w sobotę walnęliśmy zdjęcia na insta z # skitouring; też się podobały sądząc po ilości like'ów głównie od ludzi z zagranicy :D
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 04.02.2020 10:29

lew napisał(a):.....nie negując "piękności i wysokości Alp"-chciałbym mimo wszystko zauważyć, że rodzime stoki też swój urok mają. Jeżdżę na takich, na których nie ma kolejek i na których trasy są odpowiednio długie. Polskie Tatry też się mogą podobać - w sobotę walnęliśmy zdjęcia na insta z # skitouring; też się podobały sądząc po ilości like'ów głównie od ludzi z zagranicy :D


Chętnie się dowiem gdzie w naszych górach można w okresie feryjnym pojeździć bez kolejek po długich trasach...

Skitour to chyba jednak zupełnie inna para kaloszy niż takie klasyczne zjazdowe narciarstwo.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.02.2020 10:57

.....nie kalosze te same; tylko trzeba troszkę lepiej umieć jeżdzić :lol: ; Mosorny i Kasprowy tam kolejek nigdy nie ma :lol:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 04.02.2020 12:43

lew napisał(a):.....nie kalosze te same; tylko trzeba troszkę lepiej umieć jeżdzić :lol: ; Mosorny i Kasprowy tam kolejek nigdy nie ma :lol:


Jeździłam na Kasprowym w zeszłym roku w marcu, w środku tygodnia - kolejka do wyciągu na Hali Goryczkowej całkiem spora... Nie chcę wiedzieć co się tam dzieje w ferie. Kasprowy nad Alpami ma jedną przewagę - tylko naturalny śnieg - tylko tyle i aż tyle. Wada jest taka, że jak go nie napada to kicha.

Mosorny to chyba jedna trasa - po całym dniu to już może wyjść bokiem. Jak ktoś ma blisko może sobie popołudniem wyskoczyć. Ale żeby tłuc się tam przez pół Polski to jednak podziękuję.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.02.2020 22:30

...ależ ja koleżanki , wcale nie namawiam ;... każdy lubi, to co lubi i jeżdzi, tam gdzie mu się podoba; fajnie zobaczyć tak piękne widoczki jak na zdjęciach autorki relacji, a ja napisałem ,że "jak się odpowiednio odfotografuje", to polskie zakątki też mogą być urokliwe.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2020 19:03

lew napisał(a):każdy lubi, to co lubi i jeżdzi, tam gdzie mu się podoba;

Piękne podsumowanie :D

lew napisał(a):"jak się odpowiednio odfotografuje", to polskie zakątki też mogą być urokliwe.

Nikt nie mówi, że nie mogą. Nawet przy okazji zwykłego "obfotografowania" :mrgreen:

Zaraz następny odcinek 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone