Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aglaia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.02.2020 10:35

Dzięki za fajną relację. Solden i okolice są na naszej narciarskiej liście ale chyba jeszcze poczekamy aż oba dzieciaki będą w stanie wytrzymać na nartach cały dzień.

My właśnie zaliczyliśmy pierwszy od czasów liceum feryjny wyjazd na narty. Całkiem fajnie było. Pogoda w miarę dopisała poza jednym dniem kiedy Sabina trochę nam powiała i zamknęła część wyżej położonych wyciągów. Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Młodego na niebieskich i czerwonych trasach nie jesteśmy już w stanie dogonić. Tylko przed czarnymi czuje jeszcze trochę respektu. Powoli przebąkuje coś o tym, że może snowboardu by się zaczął uczyć... W przyszłym roku sprawdzimy czy młodsza przejawia podobny narciarski zapał.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.02.2020 14:38

Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Słyszałam, że tam są pustki :D Trzeba będzie się przyjrzeć temu rejonowi 8)
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.02.2020 21:34

Z przyjemnością przeczytałem relację do końca.
Piękne zimowe widoki, dużo słońca, cudne góry. Miło popatrzeć :) . Dziękuję :) .
Aglaia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.02.2020 09:25

maslinka napisał(a):
Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Bardzo fajny rejon - dla nas na plus był w miarę szybki dojazd z Polski, pogoda i pustki na stokach (a byliśmy akurat wtedy kiedy w Karyntii zaczęły się ferie) - zdarzało się, że na zjeździe z góry do doliny byliśmy sami na trasie. Patrząc na Twoje relacje to dla was "problemem" mogą być stosunkowo małe ośrodki (w porównaniu z tymi tyrolskimi czy nawet salzburskimi) - największe mają po około 110-120 km tras - objeździcie to w dwa dni ;-) .

Ja już szukam jakiejś fajnej miejscówki na przyszły rok - tym razem to Mazowsze będzie rozpoczynało feryjny sezon więc może uda się gdzieś pojechać "przed sezonem".
Wasyl74
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wasyl74 » 18.02.2020 10:22

maslinka napisał(a):

Z czystym sumieniem polecam ośrodek Nassfeld. Byliśmy w tym roku w miejscowości Tropolach. Jest gdzie pojeździć a tłoku faktycznie nie było - nawet w niedzielę. Na drodze od Wiednia dosyć luźno bo większość narciarzy odbija na Salzburg.
W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu. Nam na tydzień te ponad 100 km tras Nassfeld wystarczyło a i na pizzę do Włoch przez przełęcz można śmignąć. Z tego co widziałem na mapach ośrodek dalej będzie się rozwijał bo w planach są nowe gondolki.
Aglaia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.02.2020 10:48

Wasyl74 napisał(a):
maslinka napisał(a):

Z czystym sumieniem polecam ośrodek Nassfeld. Byliśmy w tym roku w miejscowości Tropolach. Jest gdzie pojeździć a tłoku faktycznie nie było - nawet w niedzielę. Na drodze od Wiednia dosyć luźno bo większość narciarzy odbija na Salzburg.
W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu. Nam na tydzień te ponad 100 km tras Nassfeld wystarczyło a i na pizzę do Włoch przez przełęcz można śmignąć. Z tego co widziałem na mapach ośrodek dalej będzie się rozwijał bo w planach są nowe gondolki.

Nassfeld jest jednym z moich typów na przyszły rok. Zwróciliście może uwagę na teren do nauki dla dzieci - są ogólnodostępne czy tylko dla szkółek, mają taśmy czy raczej liny/talerzyki? Planujemy w przyszłym roku młodszą wsadzić na narty i szukam czegoś z przyjemnymi, łatwodostępnymi terenami do nauki. Ale też żeby po godzinie takiej nauki oddać malucha w ręce dziadków i samemu też mieć gdzie pojeździć.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.02.2020 11:06

Znajomy był w Kreischberg / Murau.
Luźno i w miarę proste trasy. Blisko od granicy z PL. Na pierwszy raz wolał kameralny ośrodek niż moloch >100km tras gdzie niektórzy się gubili ...;)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.02.2020 14:49

Nefer napisał(a):Z przyjemnością przeczytałem relację do końca.
Piękne zimowe widoki, dużo słońca, cudne góry. Miło popatrzeć :) . Dziękuję :) .

Cieszę się, że Ci się podobało :D

Aglaia napisał(a):Patrząc na Twoje relacje to dla was "problemem" mogą być stosunkowo małe ośrodki (w porównaniu z tymi tyrolskimi czy nawet salzburskimi) - największe mają po około 110-120 km tras - objeździcie to w dwa dni ;-) .

To prawda. Byłoby takie ryzyko ;)

Wasyl74 napisał(a):W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu.

Jest skipass The Top Ski Pass Carinthia & East Tyrol. Ważny w 31 ośrodkach (również w Nassfeld i Bad Kleinkirchheim‎ :):
https://www.topskipass.at/skigebiete/

Może to jest dobra opcja na przyszłość...
Aglaia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 19.02.2020 08:50

maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):Z

Wasyl74 napisał(a):W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu.

Jest skipass The Top Ski Pass Carinthia & East Tyrol. Ważny w 31 ośrodkach (również w Nassfeld i Bad Kleinkirchheim‎ :):
https://www.topskipass.at/skigebiete/

Może to jest dobra opcja na przyszłość...

Fajna opcja z tym karnetem. Co ciekawe kosztuje tyle samo ile jednostkowy karnet w samym Bad Kleinkirchheim (tam właśnie byliśmy w tym roku) - patrzyłam na opcję 6 dniową … Co prawda w tej opcji musielibyśmy zapłacić za młodego a w Bad... dziecko jeździło za 1 euro/dzień więc wyszło by nam trochę drożej ale też jeżdżenia więcej :lol: .
Wasyl74
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wasyl74 » 19.02.2020 15:58

Aglaia napisał(a):
Nassfeld jest jednym z moich typów na przyszły rok. Zwróciliście może uwagę na teren do nauki dla dzieci - są ogólnodostępne czy tylko dla szkółek, mają taśmy czy raczej liny/talerzyki? Planujemy w przyszłym roku młodszą wsadzić na narty i szukam czegoś z przyjemnymi, łatwodostępnymi terenami do nauki. Ale też żeby po godzinie takiej nauki oddać malucha w ręce dziadków i samemu też mieć gdzie pojeździć.

O ile zdążyłem się zorientować to są dwa miejsca do nauki jazdy od podstaw: jedno na stacji pośredniej gondolki Milenium Express (Tressdorfer Alm) i mniejsze na Passhohe. Taśmy są dostępne w obydwu miejscach z tym, że niektóre ( chyba 3 szt.) faktycznie na wyłączność dla szkółek. Wszystkie talerzyki były ogólnodostępne.

Maslince dziękuję za jak zwykle ciekawą relację z nartowania. Te zimowe relacje to niemałe kompendium wiedzy o ośrodkach z którego nieraz już korzystałem...
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.02.2020 18:32

Aglaia napisał(a):Fajna opcja z tym karnetem. Co ciekawe kosztuje tyle samo ile jednostkowy karnet w samym Bad Kleinkirchheim (tam właśnie byliśmy w tym roku) - patrzyłam na opcję 6 dniową …

Nawet nie popatrzyłam na ceny ;)
W takim razie - super!

Wasyl74 napisał(a):Maslince dziękuję za jak zwykle ciekawą relację z nartowania. Te zimowe relacje to niemałe kompendium wiedzy o ośrodkach z którego nieraz już korzystałem...

Cieszę się, że relacje się przydają :)
Bratwojciech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 20.02.2020 17:39

No to ja jako ostatni dołączyłem do czytających,ale już nadrobiłem lekturę. Jak zawsze świetny opis wyprawy i fantastyczne zdjęcia. Wybór miejsca do pośmigania na nartach też pierwsza klasa. Tym bardziej, że Solden-Obergurgl jest chyba od poprzedniego sezonu na wspólnym karnecie. Dzięki temu zyskuje się narciarsko sporo.
Mnie osobiście również zaskoczyła ilość śniegu w Orawskiej. Nawet fajnie się rozwinął ten ośrodek. Tym bardziej, że moim zdaniem są tam świetne trasy do rozpoczęcia zabawy z nartami. :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.02.2020 20:03

Bratwojciech napisał(a):No to ja jako ostatni dołączyłem do czytających,ale już nadrobiłem lekturę. Jak zawsze świetny opis wyprawy i fantastyczne zdjęcia.

Dzięki! :D

Bratwojciech napisał(a):Tym bardziej, że Solden-Obergurgl jest chyba od poprzedniego sezonu na wspólnym karnecie.

To już trzeci sezon wspólnego karnetu. Zaczęli w 2017/2018.

Bratwojciech napisał(a):Mnie osobiście również zaskoczyła ilość śniegu w Orawskiej. Nawet fajnie się rozwinął ten ośrodek. Tym bardziej, że moim zdaniem są tam świetne trasy do rozpoczęcia zabawy z nartami. :papa:

Dla początkujących - super!
Dla wszystkich pozostałych też znajdą się przyjemne traski. Trochę krótkie i płaskie, ale w sumie nie ma co narzekać ;) Jest trochę urozmaicenia i piękne widoki 8)
Bratwojciech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 21.02.2020 10:13

Przypadkiem wpadłem na coś takiego. Można połączyć narty ze zwiedzaniem. No i ten naturalny śnieg i słoneczko :D .
https://parnassos-ski.gr/
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.02.2020 14:32

Bratwojciech napisał(a):Przypadkiem wpadłem na coś takiego. Można połączyć narty ze zwiedzaniem. No i ten naturalny śnieg i słoneczko :D .
https://parnassos-ski.gr/

Wiem o tym ośrodku. Czytałam relację na skionline :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019