Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.02.2020 11:35

Dzięki za fajną relację. Solden i okolice są na naszej narciarskiej liście ale chyba jeszcze poczekamy aż oba dzieciaki będą w stanie wytrzymać na nartach cały dzień.

My właśnie zaliczyliśmy pierwszy od czasów liceum feryjny wyjazd na narty. Całkiem fajnie było. Pogoda w miarę dopisała poza jednym dniem kiedy Sabina trochę nam powiała i zamknęła część wyżej położonych wyciągów. Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Młodego na niebieskich i czerwonych trasach nie jesteśmy już w stanie dogonić. Tylko przed czarnymi czuje jeszcze trochę respektu. Powoli przebąkuje coś o tym, że może snowboardu by się zaczął uczyć... W przyszłym roku sprawdzimy czy młodsza przejawia podobny narciarski zapał.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.02.2020 15:38

Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Słyszałam, że tam są pustki :D Trzeba będzie się przyjrzeć temu rejonowi 8)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.02.2020 22:34

Z przyjemnością przeczytałem relację do końca.
Piękne zimowe widoki, dużo słońca, cudne góry. Miło popatrzeć :) . Dziękuję :) .
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.02.2020 10:25

maslinka napisał(a):
Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Słyszałam, że tam są pustki :D Trzeba będzie się przyjrzeć temu rejonowi 8)


Bardzo fajny rejon - dla nas na plus był w miarę szybki dojazd z Polski, pogoda i pustki na stokach (a byliśmy akurat wtedy kiedy w Karyntii zaczęły się ferie) - zdarzało się, że na zjeździe z góry do doliny byliśmy sami na trasie. Patrząc na Twoje relacje to dla was "problemem" mogą być stosunkowo małe ośrodki (w porównaniu z tymi tyrolskimi czy nawet salzburskimi) - największe mają po około 110-120 km tras - objeździcie to w dwa dni ;-) .

Ja już szukam jakiejś fajnej miejscówki na przyszły rok - tym razem to Mazowsze będzie rozpoczynało feryjny sezon więc może uda się gdzieś pojechać "przed sezonem".
Wasyl74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wasyl74 » 18.02.2020 11:22

maslinka napisał(a):
Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Słyszałam, że tam są pustki :D Trzeba będzie się przyjrzeć temu rejonowi 8)


Z czystym sumieniem polecam ośrodek Nassfeld. Byliśmy w tym roku w miejscowości Tropolach. Jest gdzie pojeździć a tłoku faktycznie nie było - nawet w niedzielę. Na drodze od Wiednia dosyć luźno bo większość narciarzy odbija na Salzburg.
W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu. Nam na tydzień te ponad 100 km tras Nassfeld wystarczyło a i na pizzę do Włoch przez przełęcz można śmignąć. Z tego co widziałem na mapach ośrodek dalej będzie się rozwijał bo w planach są nowe gondolki.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 18.02.2020 11:48

Wasyl74 napisał(a):
maslinka napisał(a):
Aglaia napisał(a):Pierwszy raz wybraliśmy się do Karyntii i to był dobry wybór - w porównaniu z Tyrolem czy okolicami Salzburga to na stokach mega pustki.

Słyszałam, że tam są pustki :D Trzeba będzie się przyjrzeć temu rejonowi 8)


Z czystym sumieniem polecam ośrodek Nassfeld. Byliśmy w tym roku w miejscowości Tropolach. Jest gdzie pojeździć a tłoku faktycznie nie było - nawet w niedzielę. Na drodze od Wiednia dosyć luźno bo większość narciarzy odbija na Salzburg.
W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu. Nam na tydzień te ponad 100 km tras Nassfeld wystarczyło a i na pizzę do Włoch przez przełęcz można śmignąć. Z tego co widziałem na mapach ośrodek dalej będzie się rozwijał bo w planach są nowe gondolki.


Nassfeld jest jednym z moich typów na przyszły rok. Zwróciliście może uwagę na teren do nauki dla dzieci - są ogólnodostępne czy tylko dla szkółek, mają taśmy czy raczej liny/talerzyki? Planujemy w przyszłym roku młodszą wsadzić na narty i szukam czegoś z przyjemnymi, łatwodostępnymi terenami do nauki. Ale też żeby po godzinie takiej nauki oddać malucha w ręce dziadków i samemu też mieć gdzie pojeździć.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.02.2020 12:06

Znajomy był w Kreischberg / Murau.
Luźno i w miarę proste trasy. Blisko od granicy z PL. Na pierwszy raz wolał kameralny ośrodek niż moloch >100km tras gdzie niektórzy się gubili ...;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.02.2020 15:49

Nefer napisał(a):Z przyjemnością przeczytałem relację do końca.
Piękne zimowe widoki, dużo słońca, cudne góry. Miło popatrzeć :) . Dziękuję :) .

Cieszę się, że Ci się podobało :D

Aglaia napisał(a):Patrząc na Twoje relacje to dla was "problemem" mogą być stosunkowo małe ośrodki (w porównaniu z tymi tyrolskimi czy nawet salzburskimi) - największe mają po około 110-120 km tras - objeździcie to w dwa dni ;-) .

To prawda. Byłoby takie ryzyko ;)

Wasyl74 napisał(a):W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu.

Jest skipass The Top Ski Pass Carinthia & East Tyrol. Ważny w 31 ośrodkach (również w Nassfeld i Bad Kleinkirchheim‎ :):
https://www.topskipass.at/skigebiete/

Może to jest dobra opcja na przyszłość...
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 19.02.2020 09:50

maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):Z

Wasyl74 napisał(a):W Karyntii problemem są jedynie odległości pomiędzy większymi ośrodkami narciarskimi (Nassfeld, Bad Kleinkirchheim‎ czy Turracher Höhe) i brak wspólnego skipasu.

Jest skipass The Top Ski Pass Carinthia & East Tyrol. Ważny w 31 ośrodkach (również w Nassfeld i Bad Kleinkirchheim‎ :):
https://www.topskipass.at/skigebiete/

Może to jest dobra opcja na przyszłość...


Fajna opcja z tym karnetem. Co ciekawe kosztuje tyle samo ile jednostkowy karnet w samym Bad Kleinkirchheim (tam właśnie byliśmy w tym roku) - patrzyłam na opcję 6 dniową … Co prawda w tej opcji musielibyśmy zapłacić za młodego a w Bad... dziecko jeździło za 1 euro/dzień więc wyszło by nam trochę drożej ale też jeżdżenia więcej :lol: .
Wasyl74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wasyl74 » 19.02.2020 16:58

Aglaia napisał(a):
Nassfeld jest jednym z moich typów na przyszły rok. Zwróciliście może uwagę na teren do nauki dla dzieci - są ogólnodostępne czy tylko dla szkółek, mają taśmy czy raczej liny/talerzyki? Planujemy w przyszłym roku młodszą wsadzić na narty i szukam czegoś z przyjemnymi, łatwodostępnymi terenami do nauki. Ale też żeby po godzinie takiej nauki oddać malucha w ręce dziadków i samemu też mieć gdzie pojeździć.


O ile zdążyłem się zorientować to są dwa miejsca do nauki jazdy od podstaw: jedno na stacji pośredniej gondolki Milenium Express (Tressdorfer Alm) i mniejsze na Passhohe. Taśmy są dostępne w obydwu miejscach z tym, że niektóre ( chyba 3 szt.) faktycznie na wyłączność dla szkółek. Wszystkie talerzyki były ogólnodostępne.

Maslince dziękuję za jak zwykle ciekawą relację z nartowania. Te zimowe relacje to niemałe kompendium wiedzy o ośrodkach z którego nieraz już korzystałem...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.02.2020 19:32

Aglaia napisał(a):Fajna opcja z tym karnetem. Co ciekawe kosztuje tyle samo ile jednostkowy karnet w samym Bad Kleinkirchheim (tam właśnie byliśmy w tym roku) - patrzyłam na opcję 6 dniową …

Nawet nie popatrzyłam na ceny ;)
W takim razie - super!

Wasyl74 napisał(a):Maslince dziękuję za jak zwykle ciekawą relację z nartowania. Te zimowe relacje to niemałe kompendium wiedzy o ośrodkach z którego nieraz już korzystałem...

Cieszę się, że relacje się przydają :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 20.02.2020 18:39

No to ja jako ostatni dołączyłem do czytających,ale już nadrobiłem lekturę. Jak zawsze świetny opis wyprawy i fantastyczne zdjęcia. Wybór miejsca do pośmigania na nartach też pierwsza klasa. Tym bardziej, że Solden-Obergurgl jest chyba od poprzedniego sezonu na wspólnym karnecie. Dzięki temu zyskuje się narciarsko sporo.
Mnie osobiście również zaskoczyła ilość śniegu w Orawskiej. Nawet fajnie się rozwinął ten ośrodek. Tym bardziej, że moim zdaniem są tam świetne trasy do rozpoczęcia zabawy z nartami. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.02.2020 21:03

Bratwojciech napisał(a):No to ja jako ostatni dołączyłem do czytających,ale już nadrobiłem lekturę. Jak zawsze świetny opis wyprawy i fantastyczne zdjęcia.

Dzięki! :D

Bratwojciech napisał(a):Tym bardziej, że Solden-Obergurgl jest chyba od poprzedniego sezonu na wspólnym karnecie.

To już trzeci sezon wspólnego karnetu. Zaczęli w 2017/2018.

Bratwojciech napisał(a):Mnie osobiście również zaskoczyła ilość śniegu w Orawskiej. Nawet fajnie się rozwinął ten ośrodek. Tym bardziej, że moim zdaniem są tam świetne trasy do rozpoczęcia zabawy z nartami. :papa:

Dla początkujących - super!
Dla wszystkich pozostałych też znajdą się przyjemne traski. Trochę krótkie i płaskie, ale w sumie nie ma co narzekać ;) Jest trochę urozmaicenia i piękne widoki 8)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 21.02.2020 11:13

Przypadkiem wpadłem na coś takiego. Można połączyć narty ze zwiedzaniem. No i ten naturalny śnieg i słoneczko :D .
https://parnassos-ski.gr/
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.02.2020 15:32

Bratwojciech napisał(a):Przypadkiem wpadłem na coś takiego. Można połączyć narty ze zwiedzaniem. No i ten naturalny śnieg i słoneczko :D .
https://parnassos-ski.gr/

Wiem o tym ośrodku. Czytałam relację na skionline :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone