Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji na.... narty?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
babska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.11.2022
Do Chorwacji na.... narty?

Nieprzeczytany postnapisał(a) babska » 21.11.2022 13:46

Ale nie wodne, tylko te "zimowe".

Jakie są Wasze doświadczenia? Który ośrodek polecacie? Jak taki wyjazd wygląda cenowo?

A przy okazji witam się z Forumowiczami :) mam nadzieję znaleźć tu wieeeele informacji.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.11.2022 14:43

Witamy na forum. Zgodnie z ogólnopolską tradycją: nie znam się ale się wypowiem ;)

W Chorwacji są dwa większe ośrodki narciarskie:
Sljeme koło Zagrzebia https://www.sljeme.hr/,
oraz Platak - można powiedzieć że "w pobliżu" Rijeki https://platak.hr/

Doświadczeń z nimi nie mam żadnych - wiem że są. Na tym pod Zagrzebiem odbywają się. zawody pucharu świata w slalomie więc jakiś poziom pewnie trzyma.

Poza nimi jest jeszcze kilka mniejszych ośrodków. Możesz je sobie tu odszukać https://www.skiresort.info/ski-resorts/croatia/

Mam nadzieję że pomogłem choć trochę.
babska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.11.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) babska » 22.11.2022 15:13

Dzięki, wiem, że kurortów nie jest jakoś super dużo, ale na randomowych stronach narciarskich nawet je chwalono. Nie jestem nie wiadomo jak wybitną narciarką, żeby jechać w Alpy. No i będę z moim 8-latkiem.

Wiem, że jeszcze jest ośrodek olimpijski Bielolasica. Bardzo mnie kusi ten koło Zagrzebia - najlepsza opcja dojazdowa.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.11.2022 15:50

babska napisał(a):Dzięki, wiem, że kurortów nie jest jakoś super dużo, ale na randomowych stronach narciarskich nawet je chwalono. Nie jestem nie wiadomo jak wybitną narciarką, żeby jechać w Alpy. No i będę z moim 8-latkiem.

Wiem, że jeszcze jest ośrodek olimpijski Bielolasica. Bardzo mnie kusi ten koło Zagrzebia - najlepsza opcja dojazdowa.

Co do Bielolasicy to nie obiecywałbym sobie po nim wiele ;) O ile dobrze doczytałem to 10 lat temu ośrodek zbankrutował. Podobno kupili go Słowacy i mieli inwestować i otwierać ponownie ale chyba tylko na zapowiedziach się skończyło.

https://www-fiuman-hr.translate.goog/sl ... x_tr_hl=pl
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.11.2022 20:01

babska napisał(a):Dzięki, wiem, że kurortów nie jest jakoś super dużo, ale na randomowych stronach narciarskich nawet je chwalono.

Pomysł dość oryginalny, bo ja się jakoś nigdy nie spotkałem z pochwałami chorwackich ośrodków narciarskich, a sami Chorwaci na narty najczęściej jeżdżą do Słowenii. A biorąc pod uwagę, że od Nowego Roku Chorwacja wchodzi do strefy euro, to pomysł zaczyna być wręcz ryzykowny.

Nie jestem nie wiadomo jak wybitną narciarką, żeby jechać w Alpy. No i będę z moim 8-latkiem.

W Alpach w każdym ośrodku są trasy niebieskie oraz stoki specjalnie przeznaczone dla dzieci i takie ośrodki można znaleźć już ok. 80 km za Wiedniem, w połowie drogi do Chorwacji.

Wiem, że jeszcze jest ośrodek olimpijski Bielolasica. Bardzo mnie kusi ten koło Zagrzebia - najlepsza opcja dojazdowa.


Nigdy tam nie byłem, ale z tego co widzę w internecie, tam są tylko 3 krzesełka i trzy orczyki. Pewien Chorwat przysłał mi kiedyś zdjęcia z tego ośrodka i wyciąg widoczny na zdjęciach przypominał mi najstarsze polskie wyciągi krzesełkowe, o konstrukcji takiej jak wyciąg na Goryczkowej. A o najlepszej opcji dojazdowej napisałem w poprzednim akapicie :)
Największą zaletę tego ośrodka jest widok z wyciągu na Adriatyk :)
Marlowe1994
KONTO ZAWIESZONE
Posty: 84
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 12.03.2024 18:24

Szukałem takiego tematu. Już jest starawy ale widzę ze sie na Chorwacji nie pojezdzi. A szkoda. Byłaby moze ciekawa przygoda. I letnia i w zimę :) a tak to dalej do Austrii...

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Do Chorwacji na.... narty?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone